+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1

    [MkII] Polerka lakieru

    Witam! Chcę w własnym zakresie nawoskować lakier jakimś "plastmalem", ale na karoserii widać małe ryski z myjki automatycznej i jakieś tam zarysowania.... Jakiego środka użyć aby choć trochę te ryski zliwkidować ???

    Widziałem pasty do lakieru pod konkretny kolor np. tej firmy z żółwikiem Thutle czy jakoś tak....
    ???

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Posty
    Many
     

  3. #2
    qrw003
    Gość
    Żeby usunąć drobne ryski z lakieru mósisz użyc jakiejś lekko ściernej pasty np (tempo - trochę pracochłonne) , a dobiero potem nawoskowac - chyba że znajdziesz coś dwa w jednym - może koledzy doradza coś takiego.

  4. #3
    Znawca leśnych tras Awatar BS
    Opis
    Octavia II kombi 1,6 LPG <=> Lanos hb 1,4 Pb
    Od
    09 May 2006
    Mieszka w
    WA i WGM
    Cytat Zamieszczone przez qrw003
    Żeby usunąć drobne ryski z lakieru mósisz użyc jakiejś lekko ściernej pasty np (tempo - trochę pracochłonne) , a dobiero potem nawoskowac - chyba że znajdziesz coś dwa w jednym - może koledzy doradza coś takiego.
    Właśnie turtle wax (zielone okrągłe pudełka) jest lekkościerny -najmniejsze ryski po 2 warstwie usuniesz ...
    Bartek

    Było Mondeo Mk2 1,8 TD kombi

    Jest Octavia II 1,6 kombi LPG

    Jest Lanos 1,4 Pb

  5. #4
    Mistrz pobocza Awatar TomekWino
    Imię
    Tomek
    Opis
    Ford MK III, IV
    Od
    23 May 2006
    Mieszka w
    Rzeszów
    I pzrestań myć samochód na automatycznych myjniach bo strasznie niszczą lakier

    Ręczne są ok.

  6. #5
    Znawca leśnych tras
    Opis
    S6 4F0
    Od
    13 Jan 2005
    Mieszka w
    Lublin
    Papier ścierny wodny powiedzmy 2000. Zmatowić. Potem Facecla G3 albo 3M-a pasty i na mokro... efekt gwarantowany. Jeśli nie chcesz sie w to bawić sam, to kup pasty porzadne jak wyżej i zleć lakiernikowi polerke. Zapłacisz ze 300-400 PLN ale autko będzie jak nowe

  7. #6
    Ja drobne ryski też Tempem zwalczam.

  8. #7
    Znawca leśnych tras
    Opis
    S6 4F0
    Od
    13 Jan 2005
    Mieszka w
    Lublin
    Należy tylko pamiętać, ze lakier bezbarwny, który się poleruje - ma własną grubość. I jeśli jej nie znamy to lepiej delikatnie podchodzić do polerowania Bo z silver metalic może zostać silver mat

  9. #8
    Znawca leśnych tras
    Imię
    Rafał
    Model
    Opel
    Silnik
    1,9 CDTI
    Od
    05 Jun 2005
    Mieszka w
    Kielce:)))
    Ja tam nie polecam ani plastmala ani tempo do ciemnych aut.Jak sa wieksze rysy to wlaci w nie i nijak nie mozna potem tego usunac i widac jeszcze bardziej rysy.Wlasnie tak mialem.Zaprawki porobilem,glanc pociagnalem tempo i znowu wuszlo.Lepiej jednak nie stosowac tych past do ciemnych lakierow.
    http://img801.imageshack.us/img801/6744/dscn3375n.jpg
    dla mojego tatusia [']['][']
    -Pozdrawiam Rafal -
    Jest Opel Vectra C 1,9 CDTI,rozjuszone 150KM
    Był MK II 1998r-Kombiaczek- GHIA -state blue

  10. #9
    Cytat Zamieszczone przez straits
    Należy tylko pamiętać, ze lakier bezbarwny, który się poleruje - ma własną grubość. I jeśli jej nie znamy to lepiej delikatnie podchodzić do polerowania Bo z silver metalic może zostać silver mat
    Ale się dzisiaj koledze dowcip trzyma toć ja tylko ryski zwalczam a nie mam ich az tyle co by całe autko polerować.

  11. #10
    Pochłaniacz prostych Awatar WojtasS
    Imię
    Wojtek
    Model
    Peugeot 508
    Silnik
    HDI
    Od
    12 Aug 2005
    Mieszka w
    Chrzanów
    Cytat Zamieszczone przez straits
    Jeśli nie chcesz sie w to bawić sam, to kup pasty porzadne jak wyżej i zleć lakiernikowi polerke. Zapłacisz ze 300-400 PLN ale autko będzie jak nowe

    polerowanie w zakladzie lakierniczym nie powinno przekroczyc 150zl

    samemu mozna sie pobawic tylko trzeba zabezpieczyc plastiki i uszczelki bo lubia sie pobrudzic i wejsc w zakamarkia to juz bardziej czasochlonne zajecie niz samo polerowanie
    Autko sie zdecydowanie lepiej myje po polerowaniu i warto samemu myc

    pozdrowionka dla wszystkich

    Niech Gra Muzyka i GAZ Do DECHY! ]:->
    Peugeot 508/ASTRA K 1.4 T/

  12. #11
    Pochłaniacz prostych
    Model
    Inny
    Silnik
    Inny
    Od
    29 Jun 2005
    Mieszka w
    Nad morzem
    A ja polecam bardzo prosty sposób, bardzo tani i we własny zakresie. Trzeba tylko się ręką namachać.

    Mam na myśli woskowe środki barwne, przeznaczone pod dany kolor lakieru. Sam osobiście używam środka AutoLand (do lakierów czerwonycgh i podobnych). Usuwa drobne ryski, poleruje i przywraca warstwie lakieru znacznie lepszy wygląd. Polecam z czystym sumieniem, bo sprawdziłem to sam na swoijm aucie. Lakier był już dość matowy (tempo matowiło jeszcze bardziej, plastmal to samo), po pierwszym zastosowaniu AutoLand-u efekt może nie był zbyt porażający, ale różnica była juz widoczna, po kolejnym poprawa była już znacznie bardziej widoczna. Ma jeszcze jedną zaletę - deszcz go nie zmywa, co w przypadku tego typu srodków niestety tak się zdarza. A cena jest naprawdę warta uwagi - ok. 14 zł. Dostać można w każdym prawie sklepie motoryzacyjnym i w większości marketów typu Tesco, Auchan itp.
    Jedna wada, namachać to się trzeba naprawdę solidnie i ręka boli jak diabli, ale jednak warto.

Podobne wątki

  1. [Preparaty] Polerka zmatowiałego lakieru
    By wsciekly in forum Detailing czyli kosmetyka naszych aut
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 10-03-2012, 01:33
  2. [MkII] polerka
    By grzeh2000 in forum Eksploatacja bieżąca i FAQ
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 13-02-2011, 21:54
  3. Polerka.
    By slazdu in forum Detailing czyli kosmetyka naszych aut
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 22-09-2007, 00:24
  4. Polerka lakieru
    By HEVA in forum Nadwozie i wnętrze
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 14-05-2005, 21:23

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów