+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 58
  1. #1
    Kursant
    Opis
    MONDEO MK3 1.8 125KM
    Od
    14 Apr 2013
    Mieszka w
    Warszawa

    Odpowietrzenia układu hamulcowego.

    Odkręciłem tylne zaciski i zawiozłem do regeneracji w związku z tym z układu z przewodów elastycznych kapał mi płyn.
    Rozumiem że układ hamulcowy odpowietrza się standardowo czyli od najdalszego koła??
    Czy skoro w zbiorniczku wyrównawczym jest cały czas płyn to muszę również odpowietrzać pompę??
    Doczytałem się że jeden zbiorniczek jest i na pompę hamulcową i układ sprzęgła.
    Czy jeżeli w zbiorniczku jest cały czas płyn muszę odpowietrzać też sprzęgło???

    P.S. Rozumiem że po zdjęciu tylnych zacisków gdy płyn sobie swobodnie kapie a nie naciska się pedału hamulca ani sprzęgła nie ma możliwości pobrania płynu ze zbiorniczka wyrównawczego??

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez przemo0018 Zobacz posta
    Rozumiem że układ hamulcowy odpowietrza się standardowo czyli od najdalszego koła??
    Tak
    Cytat Zamieszczone przez przemo0018 Zobacz posta
    Czy skoro w zbiorniczku wyrównawczym jest cały czas płyn to muszę również odpowietrzać pompę??
    Powietrze po przewodach mogło się cofnąć do pompy, ale nie ma jakiejś procedury do odpowietrzania pompy, po prostu odpowietrzasz przy zaciskach i pompa automatem się odpowietrzy.
    Cytat Zamieszczone przez przemo0018 Zobacz posta
    Czy jeżeli w zbiorniczku jest cały czas płyn muszę odpowietrzać też sprzęgło???
    Sprzęgło to oddzielny układ więc nawet jakby zabrakło płynu w zbiorniczku to po dolaniu świeżego płynu, nawet jakby coś powietrza się zebrało w przewodzie pod zbiorniczkiem, to by samo wyszło.
    Cytat Zamieszczone przez przemo0018 Zobacz posta
    nie ma możliwości pobrania płynu ze zbiorniczka wyrównawczego??
    Jak płyn cieknie to ze zbiorniczka go ubywa.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  4. #3
    Pochłaniacz prostych Awatar iceman150
    Model
    Passat B5
    Silnik
    1,9 TDI AFN
    Opis
    Jest B5 AFN Było Mondeo MkII 2,0 Ghia
    Od
    17 Mar 2010
    Mieszka w
    Grudziądz
    KIedyś słyszałem, że przy autach z ABS odpowietrza się sekcjami tj. praqwy tył-lewy przód, lewy tył prawy przód i ja tak odpowietrzałem, nie wiem czy to coś pomogło ale u mnie zdaje egzamin. Po odpowietrzeniu zawsze przejeżdżam kilka km i wracam na powtórne odpowietrzemnie dla pewności no chyba, że nie czuje takiej potrzeby.

  5. #4
    Kursant
    Opis
    MONDEO MK3 1.8 125KM
    Od
    14 Apr 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Poprawka. Jednak caly plyn ze zbiorniczka zszedl i jest tam susza.
    W takim wypadku tez wystarczy odpowietrzyc tylko kola???
    Gdzies tam wyczytalem ze powinno najpierw odpowietrzyc sie pompe hamulcowa potem pompe absu potem kola a na koncu sprzeglo.
    Czyli myslicie jednak ze same kola wystarczy?? Cale powietrze rowniez z pompy na pewno wyleci przez kola???

    ---------- Post added at 19:09 ---------- Previous post was at 18:41 ----------

    Odpowietrzanie w aucie z ABS-em:
    **W samochodzie wyposażonym w ABS proces odbywa się nieco inaczej. Jeśli poziom płynu w zbiorniczku podczas odpowietrzania obniży się zbyt mocno, to do układu hamulcowego dostanie sie zassane powietrze, które następnie może przedostać się do pompy. W tym wypadku nie będziemy mieli możliwości kontynuować odpowietrzania i pozostaje nam zgłosić się doserwisu
    .

    Kołaprzednie
    :
    1. Wyłącz zapłon i wciśnij hamulec ok.20 razy, aby pozbyć się ciśnienia regulacji ABS
    2. Napełnił zbiornik po sam wierch (do oporu)
    3. Nałóż przezroczysty przewód na zawór odpowietrzający prawego przedniego koła. Drugi koniec przewodu zanurz w naczyniu z płynem hamulcowym
    4. Poproś drugą osobę, aby pompowała pedał hamulca do momentu wytworzenia się przeciwcisnienia w układzie. Następnie musi przytrzymać pedał, a druga osoba odkręca zawór odpowietrzający. Kiedy opór pedału ustąpi, zakręć zawór. Operację z pompowaniem pedlem i spuszczaniem płynu hamulcowego należy powtórzyć kilkakrotnie. Efekt zostanie uzyskany, aż w przewodzie przestaną pokazywać sie pęcherzyki powietrza
    >>> Polecamy na AutoŚwiat.tv: Kiedy trzeba wymieniać klocki i tarcze hamulcowe


    5. Zakręć zawór i napełnił zbiornik płynem
    6. Drugie koło odpowietrz w ten sam sposób

    Koła tylne:
    1. Wyłącz zapłon i wciśnij hamulec ok.20 razy, aby pozbyć się ciśnienia regulacji ABS
    2. Wciśnij i przytrzymał pedał hamulca
    3. Włącz zapłon, załóż przewód i odkręć zawór odpowietrzający prawego hamulca. Następnie zamknij zawór dopiero wtedy kiedy w przewodzie przestanąpokazywać się pęcherzyki powietrza

    UWAGA! Pompa układu ABS nie może pracować dłużej niż dwie minuty. Dlatego należy robić dziesięciominutowe przerwy w celu schłodzenia pompy

    4. Wyłącz zapłon i przygotuj drugi hamulec do odpowietrzenia
    5. Identycznym sposobem odpowietrz drugie koło
    6. Włącz zapłon i zaczekaj, aż pompa ABS wyłączy się sama
    7. Uzupełnił hamulcowy do oznaczenia MAX

    ---------- Post added at 19:11 ---------- Previous post was at 19:09 ----------

    A co myslicie o tym?

  6. #5
    Pochłaniacz prostych Awatar linkgrabber
    Imię
    Grzesiek
    Model
    Mercedes
    Silnik
    E
    Opis
    +cbf1000
    Od
    15 Sep 2011
    Mieszka w
    Koło
    W mk3 pompe masz przy przednim lewym kole, ten przezroczysty wężyk zanurzony w plynie też pomaga

  7. #6
    Pochłaniacz prostych Awatar iceman150
    Model
    Passat B5
    Silnik
    1,9 TDI AFN
    Opis
    Jest B5 AFN Było Mondeo MkII 2,0 Ghia
    Od
    17 Mar 2010
    Mieszka w
    Grudziądz
    Ja jak wymieniałem pompe to odpowietrzałem przez koła, no i oczywiście dodatkowo odpowietrzyłem sprzęgło. Odpowietrznik sprzęgła dostępny jest z góry i nakryty jest takim plastikowym kapturkiem. Odpowietrzenie sprzęgła przebiega tak samo jak i hamulca.

    A fakt też odpowietrzałem na zapłonie.
    Ostatnio edytowane przez iceman150 ; 08-05-2013 o 20:15

  8. #7
    Kursant
    Opis
    MONDEO MK3 1.8 125KM
    Od
    14 Apr 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    I jestem teraz w kropce co tu robic.
    Czy zabierac sie za to samemu czy jechac do serwisu.
    Jesli zdecydowal bym sie na podroz do serwisu to czy po odpaleniu auta na zapowietrzonym ukladzie pompa abs nie bedzoe wariowac i pracowac bez przerwy???
    Czy jest jakis sposob zeby chociaz troche odpowietrzyc hamulce aby troche dzialaly??
    Czy przychamowywanie racznym wchodz w gre czy lepiej nie???
    Do serwisu mam ze 3 km.
    Czy jadac autem w tym stanie nic dodatkowo w ukladzie hamulcowym nie uszkodze??
    poradzcie co robic??
    Ostatnio edytowane przez przemo0018 ; 08-05-2013 o 21:39

  9. #8
    Pochłaniacz prostych Awatar Marcinus_1
    Imię
    Marcin
    Model
    Galaxy mkIV
    Silnik
    tyt sport
    Od
    16 Apr 2012
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Odpowietrzanie ukladu nie jest az takie trudne zwlaszcza ze tylne zaciski masz po regeneracji i na pewno nie bedziesz mial problemu z odpowietrznikami. A jazda na zapowietrzonym ukadziechyba nie jest najlepszym pomyslem. Osobiscie sam bym to wolal zrobic.

  10. #9
    Kursant
    Opis
    MONDEO MK3 1.8 125KM
    Od
    14 Apr 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Kolejnosc kol powiedzmy ze znam ale robic to wszystko na wlaczonym zaplonie czy tak jak opisane w artykule tylko tyl na zaplonie ??
    ile czasu moze pracowac pompa absu zeby sie nie przegrzala??
    Nie bardzo wlasnie wiem jak to zrobic z tym zaplonem.
    Czy od razu robic to na zaplonie czy pierwszy raz cale auto bez zaplonu??
    Ile razy odpowietrzyc uklad???

  11. #10
    Pochłaniacz prostych Awatar iceman150
    Model
    Passat B5
    Silnik
    1,9 TDI AFN
    Opis
    Jest B5 AFN Było Mondeo MkII 2,0 Ghia
    Od
    17 Mar 2010
    Mieszka w
    Grudziądz
    Ja generalnie cały czas na zapłonie odpowietrzałem, ale jeśli chcesz to możesz co jakiś czas wyłączyć i odczekać. Wg mnie to tylko tak strasznie na papierze wygląda, chyba tylko żeby klienta nastraszyć i zaciągnąć do serwisu. Odpowietrzasz do skutku tzn. aż przestaniesz widzieć powietrze w przewodzie. Po całym zabiegu jak zauważysz że pedał z czasem staje się nieco miękki, to powtarzasz całą operację jeszcze raz (ja zawsze przed tym troszkę jeżdżę oczywiście ostrożnie i np poprawiam na następny dzień.)

  12. #11
    Kursant
    Opis
    MONDEO MK3 1.8 125KM
    Od
    14 Apr 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Rozmawiałem z mechanikiem który od lat pracuje przy FORDach i powiedział.
    Skoro i tak układ jest pusty i mam zamiar ze 1,5l przelać przez niego płynu to nie włączyć żadnego zapłonu bo i tak od zbiorniczka przez cały układ (pompa hamulcowa - pompa abs- przewody- tłoczki) zostanie przepompowany płyn i automatycznie wypchnięte powietrze.
    Powiedział że naprawiał tak setki aut i nigdy nie było żadnej reklamacji.
    Rzekł zęby odpowietrzyć normalnie od najdalszego koła i będzie dobrze.

    Dodał że pompa abs faktycznie przepompowuje płyn i to trochę ułatwia bo nie trzeba wszystkiego pompować nogą ale lepiej nogą.
    Prościej i jego zdaniem skuteczniej.
    Co o tym myślicie???

  13. #12
    Pochłaniacz prostych Awatar iceman150
    Model
    Passat B5
    Silnik
    1,9 TDI AFN
    Opis
    Jest B5 AFN Było Mondeo MkII 2,0 Ghia
    Od
    17 Mar 2010
    Mieszka w
    Grudziądz
    Możesz tak spróbować, na pewno nixc nie zepsujesz, a jak metoda nieskuteczna to wtedy spróbuj sekcjami przy zapłonie

  14. #13
    Kursant
    Opis
    MONDEO MK3 1.8 125KM
    Od
    14 Apr 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    odpowietrzyłem i wygląda ok.
    Co prawda odpowietrzałem każde koło z 15 raz żeby mieć pewność że nie ma tam grama powietrza ale wygląda na to że było warto.
    Byłem na stacji diagnostycznej i stwierdzili że hamulce wręcz idealne.
    A jakie by były objawy jeżeli hamulce były by nie do końca odpowietrzone???
    Ostatnio edytowane przez przemo0018 ; 09-05-2013 o 23:57

  15. #14
    Pochłaniacz prostych Awatar iceman150
    Model
    Passat B5
    Silnik
    1,9 TDI AFN
    Opis
    Jest B5 AFN Było Mondeo MkII 2,0 Ghia
    Od
    17 Mar 2010
    Mieszka w
    Grudziądz
    Jak trzymałbyś wduszony pedał hamulca nogą to czułbyś że z czasem robi się bardziej miękki i wpada głębiej. Jak jest twardy podczas trzymania hamulca jest ok.

  16. #15
    Kursant
    Opis
    MONDEO MK3 1.8 125KM
    Od
    14 Apr 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    ale ten padał wpadał by na włączonym czy wyłączonym silniku???
    Zastanawia mnie tylko jedna kwestia jak jadę i gwałtownie depnę pedał hamulca to pedał loduje prawie przy samej podłodze. Czy to normalne???
    Jak hamuje normalnie to hamulce działają perfekcyjnie i zaczynają brać od samej góry pracy pedała.
    Czy jeśli by były hamulce nie do końca odpowietrzone to na ścieżce diagnostycznej wyszło by badanie bardzo dobrze????
    Ostatnio edytowane przez przemo0018 ; 10-05-2013 o 14:18

  17. #16
    Pochłaniacz prostych Awatar iceman150
    Model
    Passat B5
    Silnik
    1,9 TDI AFN
    Opis
    Jest B5 AFN Było Mondeo MkII 2,0 Ghia
    Od
    17 Mar 2010
    Mieszka w
    Grudziądz
    Tak wyszłoby ok. Jeśli wpada za głęboko to jeszcze bym odpowietrzył. Generalnie jak wpada to nie ma znaczenia czy na włączonym czy nie włączonym.

  18. #17
    Mistrz pobocza
    Model
    MKIII
    Silnik
    Duratec 2.0 + LPG
    Od
    27 Jan 2015
    Mieszka w
    Hel
    Panowie jak odpowietrzałem hamulce zapomniałem dolać płynu do zbiorniczka, teraz jak wciskam hamulec słysze powietrze w okolicy serwa hamulca i pedał zrobił się miekki. Jak mam odpowietrzyć pompe hamulcową?
    http://tuse.pl/wp-content/uploads/2010/04/111.jpg

  19. #18
    Znawca leśnych tras
    Imię
    Jakub
    Model
    XC60
    Silnik
    2.0 D
    Od
    25 May 2005
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Tak jak cały układ. Płyn do pełna i pompuj.

    Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka
    wypisuję się z tego kraju...

  20. #19
    Mistrz pobocza
    Model
    MKIII
    Silnik
    Duratec 2.0 + LPG
    Od
    27 Jan 2015
    Mieszka w
    Hel
    I wyjdzie mi całe powietrze? Gdzieś czytałem że musze od pompy odkręcać przewody i osobno ją odpowietrzać, no nic jutro popróbuje normalną metodą.
    http://tuse.pl/wp-content/uploads/2010/04/111.jpg

  21. #20
    Pochłaniacz prostych Awatar iceman150
    Model
    Passat B5
    Silnik
    1,9 TDI AFN
    Opis
    Jest B5 AFN Było Mondeo MkII 2,0 Ghia
    Od
    17 Mar 2010
    Mieszka w
    Grudziądz
    Ja odpowietrzałem tradycyjnie całkowicie zapowietrzony układ. Pamiętaj tylko aby mieć włączony zapłon, bo tylko tak odpowietrzysz pompę abs. Dodatkowo podczas odpowietrzania raz na jakiś czas przerwij czynność i wyłącz zapłon, aby nie przegrać pompy ABS. Generalnie czeka ciebie pewnie kilka okrążeń z odpowietrzaniem. Potem jak hamulce będą w miarę dobrze nieco pojeździć ostrożnie i jesze raz dla pewności odpowietrzyć.
    CC 700 "Bolid" 1996r.-> Mazda 323F BA Z5 1995r. -> Ford Mondeo Ghia 2,0 1997r. -> CC 900 "Bolid EvoII" 1994r.-> VW Passat B5 1,9TDI AFN 1998r.

Podobne wątki

  1. [MkII] odpowietrzenie układu hamulcowego?
    By JamesMond in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 22-07-2014, 20:05
  2. [MkIII] Pomoc w doborze części zawieszenia i układu hamulcowego
    By WWLPiotrek in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 23-05-2013, 21:20
  3. [MkIII] Awaria układu hamulcowego tył
    By herdzio in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 29-09-2012, 15:59
  4. [MkI] Odpowietrzanie układu hamulcowego.
    By Jurek53 in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 05-12-2006, 06:51
  5. [MkII] Przeróbka układu hamulcowego ST200 (V6)
    By STraits in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 31
    Ostatni post / autor: 26-11-2006, 22:15

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów