+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 18 z 18
  1. #1
    Kursant
    Opis
    Mondeo MkIII 1.8 benzyna
    Od
    07 Apr 2005
    Mieszka w
    Rzeszów

    [MkIII] 1.8HE - nie czuć mocy :(

    Witam.
    Przesiadłem się ostatnio z benzynowego MkII 1.8 115KM na MKIII 1.8 125KM i odnoszę subiektywne wrażenie, że silnik jest dużo słabszy niż poprzedni. Nie mam żadnych wyrafinowanych przyżądów pomiarowych, stosuję więc porównanie przyspieszeń. O ile poprzednim rozpędzałem się do 100km/h średnio w ciągu 11.9s, obecnie zajmuje to ponad 13.5s, przy czym producent podaje dla kombi bodajże 11.2s. Mam wrażenie, że silnik jest bardzo słaby w dolnym zakresie obrotów. Według dokumentacji, filtr powietrza był wymieniany 10tys. km wstecz a auto ma obecnie przejechane 105tys. km.
    Byłbym wdzięczny za jakieś sugestie.
    Pozdrawiam.

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Niedzielny kierowca Awatar alienides
    Imię
    Paweł
    Opis
    V70 D4 + Clio
    Od
    29 Sep 2005
    Mieszka w
    Szwecja
    Znaczy teraz kupiles auto i od poczatku jezdzi slabiej? Filtr powietrza mozna i tak zmienic a przynajmniej go obejrzec. A ten przebieg to na pewno prawdziwy? Napisz cos wiecej o objawach. Nie ma szarpania w zadnym zakresie obrotow, rowno chodzi na wolnych, jak spalanie na trasie w miescie?
    MkI 1,8 16v+LPG sedan 1994 zielony
    Rodzinna kolekcja

  4. #3
    Kursant
    Opis
    Mondeo MkIII 1.8 benzyna
    Od
    07 Apr 2005
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto kupiłem w ubiegłym tygodniu i od początku tak się zachowuje. Przebieg jest pewny. Dodatkowych objawów nie zauważyłem. Wolne obroty w porządku. Spalanie mieszane 8.9l/100km.

  5. #4
    Niedzielny kierowca Awatar alienides
    Imię
    Paweł
    Opis
    V70 D4 + Clio
    Od
    29 Sep 2005
    Mieszka w
    Szwecja
    Skoro dopiero kupiles to pewnie robiles diagnostyke silnika? Wszystko bylo ok czy byly jakies bledy w komputerze?
    MkI 1,8 16v+LPG sedan 1994 zielony
    Rodzinna kolekcja

  6. #5
    Kursant
    Opis
    Mondeo MkIII 1.8 benzyna
    Od
    07 Apr 2005
    Mieszka w
    Rzeszów
    Nie było żadnych.

  7. #6
    Znawca leśnych tras
    Opis
    S6 4F0
    Od
    13 Jan 2005
    Mieszka w
    Lublin
    Nie pamietam czy to tego silnika dotyczyło, ale w którymś MK3 spadał przewód od turbiny... poszukaj w archiwum dokładnie. Wiem że wtedy spadek mocy był drastyczny. Inna sprawa - mk3 waży sporo więcej niż mk2. Ja widze to po mk3 2.5 V6 i mk2 2.5 V6. Autko jest wyraźniej cięższe...

  8. #7
    Niedzielny kierowca Awatar Lowlander
    Opis
    mk3 tdci
    Od
    05 Jun 2005
    Mieszka w
    Nottm
    Turbo to on nie ma. Wrażenie spowodowane jest większą masą auta.
    Długoletnie małżeństwo. Mąż coś naprawia.
    - Stara, chodź no tu! - Co? - Złap no ten drucik.
    Żona chwyta przewód i pyta:- I co?
    - No nic. Widocznie faza jest w tym drugim...

  9. #8
    Kursant
    Opis
    Mondeo MkIII 1.8 benzyna
    Od
    07 Apr 2005
    Mieszka w
    Rzeszów
    Cytat Zamieszczone przez Lowlander
    Turbo to on nie ma. Wrażenie spowodowane jest większą masą auta.
    Wiem, że auto jest ok. 200kg cięższe. Co nie zmienia faktu, że ma 10 koni więcej, i producent podaje 11.2s, a wychodzi o 20% więcej. Chyba, że mierzyli to z górki i z wiatrem w plecy.

  10. #9
    Zielony listek
    Opis
    F30 320d
    Od
    14 Dec 2004
    Mieszka w
    Warszawa
    Też kiedyś prowadziłem 125KM i też wydał mi się jakiś "mułowaty". Może jednak ma znaczenie sposób "docierania" i ew. "zamulanie".

    Przyznam ze wstydem, że na początku nie umiałem wyczuć swojego MDO, jeździłem wolno i potrafiłem wrzucać mu 5-kę już przy 60/h. Auto po jakimś czasie przestało się uruchamiać za pierwszym razem (dopiero za piątym, szóstym), stało się powolne. Już byłem umówiony na wizytę w serwisie gdy nagle wypadł mi kurs - musiałem przejechać 200km w 1,5 godziny. To była ostra jazda - non stop wyprzedzanie (nawet na 3-ce), redukcje i w pedał. Zdążyłem na czas. I tu ciekawostka - od tamtej pory auto zaczęło się kompletnie inaczej zachowywać - uruchamiało się za pierwszym razem i stało sie zrywniejsze, więc ten styl jazdy zachowałem do dziś

    Podobno komputer zachowuje w pamięci styl jazdy (o ile się nie mylę, siedem ostatnich uruchomień) . Spróbuj potraktowac go ostrzej - może się przestawi.
    Szczęśliwie i radośnie poruszam się MKIII 1,8 z 2002r. Do Klubu należę od 14.07.2003r.

  11. #10
    Cytat Zamieszczone przez straits
    Nie pamietam czy to tego silnika dotyczyło, ale w którymś MK3 spadał przewód od turbiny... poszukaj w archiwum dokładnie. Wiem że wtedy spadek mocy był drastyczny. Inna sprawa - mk3 waży sporo więcej niż mk2. Ja widze to po mk3 2.5 V6 i mk2 2.5 V6. Autko jest wyraźniej cięższe...
    Benzyna nia ma turbiny w tym modelu

  12. #11
    Cytat Zamieszczone przez jacekka
    Cytat Zamieszczone przez Lowlander
    Turbo to on nie ma. Wrażenie spowodowane jest większą masą auta.
    Wiem, że auto jest ok. 200kg cięższe. Co nie zmienia faktu, że ma 10 koni więcej, i producent podaje 11.2s, a wychodzi o 20% więcej. Chyba, że mierzyli to z górki i z wiatrem w plecy.
    Elastycznosc tego silnika to dopiero sie zaczyna od 3000obr /min

  13. #12
    Kursant
    Opis
    Mondeo MkIII 1.8 benzyna
    Od
    07 Apr 2005
    Mieszka w
    Rzeszów
    To powiedzcie proszę, jakie czasy do setki mają wasze 125 konne Mondea. Ewentualnie czy są zgodne z tym co podaje producent. Może się uspokoję.

  14. #13
    Niedzielny kierowca Awatar alienides
    Imię
    Paweł
    Opis
    V70 D4 + Clio
    Od
    29 Sep 2005
    Mieszka w
    Szwecja
    Czasy do setki moga byc rozne zaleznie od nogi i sprawnej reki
    Jak chcesz rozwiac watpliwosci to podjedz do serwisu przy jakims salonie forda i popros zeby ktorys mechanik lub gosc od jazdy probnej sie przjechal i powiedzial czy wszystko jest ok. Druga mozliwosc to przyjedz na zlot do Zamoscia i daj kolegom do testowania :metal
    MkI 1,8 16v+LPG sedan 1994 zielony
    Rodzinna kolekcja

  15. #14
    Kursant
    Opis
    Mondeo MkIII 1.8 benzyna
    Od
    07 Apr 2005
    Mieszka w
    Rzeszów
    Cytat Zamieszczone przez alienides
    Czasy do setki moga byc rozne zaleznie od nogi i sprawnej reki
    Jak chcesz rozwiac watpliwosci to podjedz do serwisu przy jakims salonie forda i popros zeby ktorys mechanik lub gosc od jazdy probnej sie przjechal i powiedzial czy wszystko jest ok. Druga mozliwosc to przyjedz na zlot do Zamoscia i daj kolegom do testowania :metal
    Nie chciałbym się bynajmniej chwalić, ale miałem kiedyś złą sławę jeśli chodzi o ciężką nogę
    Poza tym, jak pisałem, na 115 konnym silniku wyrabiałem się w 12s.
    Spróbuję się wyrwać do Zamościa, ale nie obiecuję.
    Pozdrawiam.

  16. #15
    Cytat Zamieszczone przez alienides
    Czasy do setki moga byc rozne zaleznie od nogi i sprawnej reki
    Jak chcesz rozwiac watpliwosci to podjedz do serwisu przy jakims salonie forda i popros zeby ktorys mechanik lub gosc od jazdy probnej sie przjechal i powiedzial czy wszystko jest ok. Druga mozliwosc to przyjedz na zlot do Zamoscia i daj kolegom do testowania :metal
    W ASO zawsze powiedza ze OK.albo bedzie drogo kosztowac naprawa
    Na Zlocie powiemy bez owijania w bawełne co jest i co trzeba zrobić bedzie a doswiadczenia mamy z kazdymi silnikami

  17. #16
    Znawca leśnych tras
    Opis
    S6 4F0
    Od
    13 Jan 2005
    Mieszka w
    Lublin
    Cytat Zamieszczone przez krzys-68
    Cytat Zamieszczone przez alienides
    Czasy do setki moga byc rozne zaleznie od nogi i sprawnej reki
    Jak chcesz rozwiac watpliwosci to podjedz do serwisu przy jakims salonie forda i popros zeby ktorys mechanik lub gosc od jazdy probnej sie przjechal i powiedzial czy wszystko jest ok. Druga mozliwosc to przyjedz na zlot do Zamoscia i daj kolegom do testowania :metal
    W ASO zawsze powiedza ze OK.albo bedzie drogo kosztowac naprawa
    Na Zlocie powiemy bez owijania w bawełne co jest i co trzeba zrobić bedzie a doswiadczenia mamy z kazdymi silnikami

    Co mi sie pochrzaniło że to Diesel to nie wiem

  18. #17
    Kursant
    Opis
    Mondeo MkIII 1.8 benzyna
    Od
    07 Apr 2005
    Mieszka w
    Rzeszów
    W ASO to będę na przeglądzie za 10tys.km. Ale do tej pory chciałbym mieć własne zdanie na temat przyczyny.

  19. #18
    Cytat Zamieszczone przez jacekka
    W ASO to będę na przeglądzie za 10tys.km. Ale do tej pory chciałbym mieć własne zdanie na temat przyczyny.
    Pozostaje dojechać do nas,z przyjemnoscią potestuję,mialem dokladnie taki sam silniczek

Podobne wątki

  1. [MkIII] Czuć czasami gaz po przełączeniu
    By Olleo in forum LPG
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 18-11-2013, 15:13
  2. [TD MkII] MK2 1.8tdi słaby,nie czuć mocy.
    By Sali in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 21-09-2012, 21:15
  3. czuć benzynę, filtr par?
    By Jark78 in forum Silnik - Duratec V6
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 10-06-2012, 20:12
  4. [TD MkII] Czuć zapach spalenizny
    By studys in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 25-05-2012, 22:36
  5. [MkII] czuć gaz po...
    By jeremi1404 in forum LPG
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 25-02-2008, 15:05

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów