+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    [MkI] 1.8 benz - szumi silnik

    Witam !

    Od kilku dni mam objaw szumienia silnika. Wydaje mi się, że szum dochodzi ze strony pasków łączących się z klimą. Wcześniej miałem kłopot z kołem napędzającym klimę ( taki z trzema śrubami w "gniazdach" ) bo brzęczał ( kłopot jest cały czas ), miał metaliczny dźwięk w związku luzem koła metalowego, które uruchamia się przy włączeniu klimy. Same gniazda of koła zamachowego klimy zabezpieczyłem silikonem aby nie było luzu ale z tym szumem nie wiem co jest grane.
    Proszę o podpowiedź.

    PS.

    Samochód ma przejechane 250 tyś, 20 tyś temu miał robiony pasek. Nie ma problemu typu zamulanie czy odpalanie.

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Niedzielny kierowca Awatar alienides
    Imię
    Paweł
    Opis
    V70 D4 + Clio
    Od
    29 Sep 2005
    Mieszka w
    Szwecja
    Silnik raczej nie szumi, moze lozysko polecialo jakies? A jak kolo moze brzeczec? Na pewno proste jest a nie jakies po przejsciach? A pasek robiony to znaczy od osprzetu czy rozrzadu(komplet z napinaczami czy tylko pasek)? Jak zatrzymasz silnik to sprawdzales czy ktores kolo nie jest gorace, moze lozysko sie zaciera?
    MkI 1,8 16v+LPG sedan 1994 zielony
    Rodzinna kolekcja

  4. #3
    Pasek wymieniany był kompletnie czyli rolki, napinacze itd.itp.
    Zastanawiam się czy to nie jest właśnie łożysko od sprężarki klimy. Jak rozmawiałem o brzeczącym kole od koła sprężarki to gość coś wspominał, że warto zrobic lożysko od klimy bo to potrafi padać ale nie wiem czy nie chciał mnie naciągnąć.
    Czy macie jakiś namiar na "ludzkich" fachowców w Warszawie ?

    PS.

    Co do brzęczącego koła to wybaczcie ale nie znam się na tym więc opisuję tak jak potrafię. Stojąc przy prawym przednim kole ( skręcając je na max ) widać kawałek koła pasowego ? sprężarki klimy. Na tym kole są trzy śruby nie śruby bo nie są wkręcane, a zaraz za tym kołem kółko kręcące się wtedy gdy klima jest włączona i to koło właśnie ma luz i brzęczy. Luz jest dlatego, że śruby na kole są w gniazdach które chyba mają gumową osłonę ale u mnie wypadły i zrobiłem na chwilę z silikonu

  5. #4
    Czy to jest straszna usterka, co o tym sądzicie ?

Podobne wątki

  1. [MkIII] Coś szumi
    By Macminik in forum Klimatyzacja i wentylacja
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 02-07-2011, 18:07
  2. [Zetec]interpretacja wykresów MK2, silnik 2.0 benz + lpg
    By Jerzyk25 in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 14-10-2010, 19:31
  3. [MkII] szumi sprzęgło
    By Lawa in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 13-02-2009, 18:06
  4. [MkI] szumi coś z przodu.
    By ben44 in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 01-09-2008, 22:58
  5. [MkIII] Szumi
    By kaem1 in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 16-11-2006, 14:57

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów