+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 78
  1. #21
    Klubowicz Awatar Martinez 1979
    Imię
    Marcin
    Model
    Kombi
    Silnik
    2.0 TDCi 140 KM
    Opis
    Mondeo MK4 2.0 TDCi Titanium :)
    Od
    13 Jun 2012
    Mieszka w
    Warszawa WE XXXXX
    A moze zwal kleme z aku zrob reset ECU i samoadaptacje.
    Kto wie moze pomoze.

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #22
    Niedzielny kierowca
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    17 Sep 2012
    Mieszka w
    Opole
    U mnie też jest problem z gaśnięciem po 1-szym odpaleniu. Krokowiec, MAP, przepustnica, puszczanie gazu przez wtryski lpg przez noc,adaptacja, też sprawdzone. Zrezygnowany wlałem STP do czyszczenia wtryskiwaczy na ćwiartkę zbiornika i wyjeździłem to praktycznie do zera po czym zatankowałem pół zbiornika paliwa i jest spokój, auto odpala i ustawia obroty na 1250. Niedługo powtórzę operację ale już z nowym filtrem paliwa i zobaczymy czy problem zniknie całkowicie.
    Ostatnio edytowane przez jedrek2206 ; 31-10-2013 o 13:47

  4. #23
    Niedzielny kierowca
    Model
    MK4 2013
    Silnik
    2.0 EcoBoost 240 KM
    Od
    08 Apr 2013
    Mieszka w
    Pabianice
    Czyli problemem były przytkane wtryski od benzyny? A probowales udpalic awaryjnie auto na gazie? Jeżeli masz taka możliwość?

    Które stp stosowales?

    http://www.stp.com.pl/produkt-21-300...912482427.html

    http://www.stp.com.pl/produkt-21-300...912482427.html

    http://www.stp.com.pl/produkt-21-300...912482427.html
    Ostatnio edytowane przez tomekxo ; 01-11-2013 o 13:16

  5. #24
    Kursant
    Model
    Mondeo
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    Mondeo mk4 2.0 duratec
    Od
    26 Jan 2012
    Mieszka w
    Ruda Śl.
    Tez probowalem wyczyscic wtryski :
    http://www.stp.com.pl/produkt-21-300...912482427.html
    zero efektu przejezdzilem ponad 200 km na pb, aproblem dalej istnieje

  6. #25
    Niedzielny kierowca
    Model
    MK4 2013
    Silnik
    2.0 EcoBoost 240 KM
    Od
    08 Apr 2013
    Mieszka w
    Pabianice
    Cytat Zamieszczone przez jedrek2206 Zobacz posta
    Zrezygnowany wlałem STP do czyszczenia wtryskiwaczy na ćwiartkę zbiornika i wyjeździłem to praktycznie do zera
    Wlales cala butelke na cwiartke zbiornika paliwa? Tam podaja żeby cala butelke wlac na 50 litrow gdzies...

  7. #26
    Niedzielny kierowca
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    17 Sep 2012
    Mieszka w
    Opole
    Wlałem STP do czyszczenia wtryskiwaczy benzynowych. Tomekxo tak wlałem całą butelkę na cwiartke zbiornika, zalecają na cały ale piszą że przedawkowanie nie zaszkodzi więc stwierdziłem że bardziej stężone lepiej zadziala. Awaryjne odpalanie na gazie mam, jeżeli problem powróci to sprawdzę odpalanie po nocy na gazie. Jak na razie jeżdżę i jest cały czas prawidłowo .

    Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka
    Ostatnio edytowane przez jedrek2206 ; 01-11-2013 o 19:38

  8. #27
    Niedzielny kierowca
    Model
    MK4 2013
    Silnik
    2.0 EcoBoost 240 KM
    Od
    08 Apr 2013
    Mieszka w
    Pabianice
    No wlasnie jak wracałem do domu to kupiłem buteleczke tego stp do wtryskiwaczy benzynowych. Tez mam z 1/3 zbiornika to wleje i zobaczymy...

    A co do odpalania awaryjnego na gazie, to jeżeli problem był by w zapieczonych / zasyfionych wtryskach od benzyny to odpalając na gazie powinno być od razu dobrze.
    Ostatnio edytowane przez tomekxo ; 01-11-2013 o 23:00

  9. #28
    Niedzielny kierowca
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    17 Sep 2012
    Mieszka w
    Opole
    Dokładnie. Dlatego jak znowu będzie gasł to sprawdzę odpalanie na lpg, wtedy bedzie mozna coś wykluczyć. Na razie od tamtej operacji minął tydzień i zawsze pali ok. Czy stoi w garażu przy 20* czy na dworze przy 7*.

    Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

  10. #29
    Niedzielny kierowca
    Model
    MK4 2013
    Silnik
    2.0 EcoBoost 240 KM
    Od
    08 Apr 2013
    Mieszka w
    Pabianice
    A po jakim czasie po wlaniu i jeździe na benzynie zaobserwowales poprawe?

  11. #30
    Niedzielny kierowca
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    17 Sep 2012
    Mieszka w
    Opole
    Wlałem i jeździłem na gazie. Dopiero jak mi się skończył to wyjeździłem całą benzynę w ciągu 3 dni tak zupełnie do zera że komp pokazywał może z 10 km do tankowania i zatankowałem pół baku świeżego paliwa. Na następny dzień była poprawa i teraz jest ok. Mam nadzieję że problem nie powróci, jak nie, to będziemy drążyć :/

    Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

  12. #31
    Niedzielny kierowca
    Model
    MK4 2013
    Silnik
    2.0 EcoBoost 240 KM
    Od
    08 Apr 2013
    Mieszka w
    Pabianice
    No spoko. Dzis planuje wlac i pojezdzic na benzynie. Ale nie spodziewam się cudow...

  13. #32
    Niedzielny kierowca
    Model
    MK4 2013
    Silnik
    2.0 EcoBoost 240 KM
    Od
    08 Apr 2013
    Mieszka w
    Pabianice
    No to niedawno spardzilem ciśnienie sprężania, wszystko wydaje się ok.

    Wlalem tez STP do baku. Może przeczyści trochę wtryskiwacze. Dolalem troszkę benzyny i teraz mam pol baku.

    A jak sprawa z krokowcem damianbor ??

  14. #33
    Niedzielny kierowca
    Model
    MK4 2013
    Silnik
    2.0 EcoBoost 240 KM
    Od
    08 Apr 2013
    Mieszka w
    Pabianice
    W sobote wlalem stp na pol baku i jezdze na benzynie od tego dnia. Ale zaobserwowałem ze auto na benzynie jest jakby bardziej zamulone. Czasem troszkę zatelepie / zaszarpie. Najbardziej w przedziale obrotow plus minus około 2000 podczas przyspieszania. Sam nie wiem czy to przez ten dodatek do benzyny co wlalem czy juz wcześniej tak było na benzynie. Nie ukrywam ze mało jezdzilem na benzynie, ciagle praktycznie tylko na gazie.

    Czy wlanie stp moglo spowodować ze na benzynie jest zamulony?

  15. #34
    Kursant
    Opis
    Mondeo 2.0 2004
    Od
    20 Jun 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Cześć!

    Do kolegów i koleżanek (są tu jakieś?) co mają LPG i im po długim postoju słabo pali napiszę tylko... dolejcie benzyny do baku. :-) No chyba, że to już zrobiliście. Natomiast różne cuda słyszałem w tym o przeprogramowaniu komputera (nie resecie, a przeprogramowaniu), które owemu zjawisku miały zaradzić. A pewnego dnia dolałem benzyny do tak... połowy zbiornika. I problem znikł. Generalnie jeśli paliwa jest w okolicach rezerwy lub nieco wyżej tylko pali za 2-3. Gdy paliwa jest w okolicach od połowy zbiornika - pięknie pali. Przy czym zaznaczam - to może działać tylko gdy ma się lpg. ;-)


    Powodzenia!

  16. #35
    Niedzielny kierowca
    Model
    MK4 2013
    Silnik
    2.0 EcoBoost 240 KM
    Od
    08 Apr 2013
    Mieszka w
    Pabianice
    Cytat Zamieszczone przez Mondeo 2.0 Zobacz posta
    Cześć!

    Do kolegów i koleżanek (są tu jakieś?) co mają LPG i im po długim postoju słabo pali napiszę tylko... dolejcie benzyny do baku. :-) No chyba, że to już zrobiliście. Natomiast różne cuda słyszałem w tym o przeprogramowaniu komputera (nie resecie, a przeprogramowaniu), które owemu zjawisku miały zaradzić. A pewnego dnia dolałem benzyny do tak... połowy zbiornika. I problem znikł. Generalnie jeśli paliwa jest w okolicach rezerwy lub nieco wyżej tylko pali za 2-3. Gdy paliwa jest w okolicach od połowy zbiornika - pięknie pali. Przy czym zaznaczam - to może działać tylko gdy ma się lpg. ;-)

    Powodzenia!
    Heh porada trochę na wesoło Chyba każdy kto ma lpg nie jeździ z pustym bakiem żeby pompy nie zatrzeć prawda?
    Ostatnio edytowane przez tomekxo ; 04-11-2013 o 21:29

  17. #36
    Niedzielny kierowca
    Model
    MK4 2013
    Silnik
    2.0 EcoBoost 240 KM
    Od
    08 Apr 2013
    Mieszka w
    Pabianice
    Dzis rano chcialem odpalic auto awaryjnie na gazie. Sprawdzic czy po dlugim postoju jak odpale na gazie to tez zgasnie jak na benzynie. Ale przelaczylem zeby odpalal na gazie i . Nie chcial odpalic...

  18. #37
    Niedzielny kierowca Awatar zbiban1967
    Imię
    Zbigniew
    Model
    ALFA ROMEO 159
    Silnik
    zawsze benzyna
    Od
    28 Apr 2012
    Mieszka w
    Kielce
    Jaka instalacja ? W Stag-u żeby odpalić awaryjnie na gazie należy przy przekręcaniu kluczyka trzymać wciśnięty przycisk przełączania na gaz. U mnie też łapie za 2-3 razem ale tylko gdy mam poniżej 1/3 zbiornika. A jeśli muli ci na benzynie ,a jeżdzisz przede wszystkim na gazie to niestety nie ma się co dziwić ,przegoń go co 3-4 tankowania gazu ze 100-200 km na benzynie. Bo już kiedyś ktoś mądry powiedział "narząd nie używany ulega zanikowi".

  19. #38
    Kursant
    Imię
    Norbert
    Opis
    Teraz MONDI MK II i III oraz VW Jetta I 1980
    Od
    22 May 2010
    Mieszka w
    Puławy
    śledzę Twój wątek u mnie ten sam problem nowe kable świece,cewka filtr paliwa a teraz pompę wymieniłem (sama padła) sądziłem że może to załatwi sprawę ale permanentnie w dalszym ciągu po uruchomieniu zimny gaśnie, robiłem reset ale nie pomogło może pod elema podepne to się dowiem czegoś wiencej.

  20. #39
    Niedzielny kierowca
    Model
    MK4 2013
    Silnik
    2.0 EcoBoost 240 KM
    Od
    08 Apr 2013
    Mieszka w
    Pabianice
    Ja mam u siebie KME Diego G3. Rano przelaczylem na gaz i dwa razy probowalem odpalić ale niestety. Nie za bardzo mu to szlo wiec trzeci raz nie probowalem już. A co do jazdy na benzynie to ewidentnie jest zamulony i potrafi szarpnąć przy przyspieszaniu. Cholera wie czy poprzedni wlasciciel jezdzil trochę na benzynie czy nie. W każdym razie wlalem stp i na razie ciagle jezdze na benzynie. Ale podobno stp sa bardzo slabe. Jeżeli chodzi o dobre srodki do czyszczenia wtryskow to podobno dobre sa firmy Wynn's. Ponoc te stp się nie umywają do nich...

    Oczywiście zakladajac ze problem lezy po stronie zapieczonych wtryskiwaczy. Bo przez co jeszcze moglo by być tak zamulone?
    Ostatnio edytowane przez tomekxo ; 05-11-2013 o 20:36

  21. #40
    Kursant
    Model
    Mondeo
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    Mondeo mk4 2.0 duratec
    Od
    26 Jan 2012
    Mieszka w
    Ruda Śl.
    tomekxo jakas poprawa ? rozwiązałeś problem?

Podobne wątki

  1. [TD MkII] Problem z odpalaniem przy dłuższym postoju.
    By dausner in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 02-12-2013, 21:36
  2. [TDCi MKIV] Problem z odpalaniem po dłuższym postoju jak silnik jest zimny.
    By matrix27 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 12-04-2013, 19:26
  3. [TDCi MKIII] Problem z gaśnięciem na postoju
    By mondeo130km in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 28-01-2013, 19:59
  4. [Zetec]Silnik gasnie po dluzszym postoju
    By Chudy26 in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 15-10-2008, 11:03
  5. [b]Problem z odpalaniem MKII po postoju[/b]
    By mariuh in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 20-04-2006, 00:43

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów