+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 32
  1. #1

    Model
    MKI
    Silnik
    1.6
    Od
    19 Nov 2013
    Mieszka w
    Elbląg

    Jaki wosk na zimę?

    Niedługo zima więc chciałbym odpowiednio zabezpieczyć lakier przed śniegiem i solą. Szukam dobrego wosku, który długo utrzymuje się na lakierze. Podobno ten http://www.skapiec.pl/site/cat/2121/comp/4269383 jest dobry
    A co wy o nim myślicie?

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Pogromca zakrętów Awatar bartekk
    Imię
    Bartosz
    Model
    3V
    Silnik
    1.5 TSI
    Od
    05 Oct 2011
    Mieszka w
    Wieleń nad Notecią
    Temat wielokrotnie poruszany. Ja stosuję Finish Kare 1000P, tester wystarczy Ci na kilka aplikacji, połóż sobie dwie warstwy a przy odpowiednio przygotowanym lakierze powinien wytrzymać nawet i 4 miesiące.

  4. #3
    rustin
    Gość
    FK albo Colli476. Z woskami tego typu co wrzuciłeś to szkoda pieniędzy i pracy, lepiej piwo wypić. Druga sprawa to trzeba odpowiednio przygotować lakier pod wosk aby trochę poleżał i nie zniszczyć lakieru podczas woskowania.

  5. #4
    Kursant Awatar hawajos
    Imię
    Patryk
    Opis
    Mk3 TDCi GHIA X `06
    Od
    16 Jan 2013
    Mieszka w
    Limanowa / Fulda-DE
    Ja też dodam coś od siebie , tak jak koledzy napisali to te dwa woski są jednymi z najbardziej wytrwałych w warunkach zimowych ale żeby któregoś z nich dobrze położyć to musi być odpowiednia temperatura (nie okolice 5st) i przygotowany lakier jakimś cleanerem np DD Lime Prime lub Prima Amigo. U mnie colli położony na odpowiednio odsmolony , wyglinkowany i oczyszczony cleanerem lakier wytrzymał bardzo długo , coś powyżej 3miesięcy. Od czasu do czasu po myciu auta warto psiknąć auto jakimś quick detailerem np fk extra slick body shine. Ja robię tak u siebie i dobrze się to sprawdza

  6. #5
    rustin
    Gość
    Nie koniecznie cleaner były testy ,że po IPIE dłużej leżał niż po cleanerze

  7. #6
    Niedzielny kierowca Awatar manio49
    Imię
    Marian
    Model
    Dełu Kabanos
    Silnik
    1.6 elpidżi
    Opis
    niegodny następca mundka
    Od
    13 Jul 2013
    Mieszka w
    Warszawie - Ursus
    Cytat Zamieszczone przez rustin Zobacz posta
    Nie koniecznie cleaner były testy ,że po IPIE dłużej leżał niż po cleanerze

    No błagam! IPA służy do ewentualnego wymycia pozostałości olejków po paście/cleanerze. Cleaner oczyszcza chemicznie powierzchnię, po tym, pod Colli czy FK można go wymyć IPĄ bo ww. woski lubią jałową powierzchnię, ale na Boga nie pisz dyrdymałów, że IPA działa lepiej od cleanera.

  8. #7
    Pogromca zakrętów Awatar bartekk
    Imię
    Bartosz
    Model
    3V
    Silnik
    1.5 TSI
    Od
    05 Oct 2011
    Mieszka w
    Wieleń nad Notecią
    Cytat Zamieszczone przez hawajos Zobacz posta
    U mnie colli położony na odpowiednio odsmolony , wyglinkowany i oczyszczony cleanerem lakier wytrzymał bardzo długo , coś powyżej 3miesięcy.
    U mnie bez cleanera po IPA dwie warstwy FK1000P wytrzymały 4 miechy...

  9. #8
    Kursant Awatar hawajos
    Imię
    Patryk
    Opis
    Mk3 TDCi GHIA X `06
    Od
    16 Jan 2013
    Mieszka w
    Limanowa / Fulda-DE
    Panowie wszystko zależy też od temperatury w jakiej był aplikowany wosk.

  10. #9
    Pogromca zakrętów Awatar bartekk
    Imię
    Bartosz
    Model
    3V
    Silnik
    1.5 TSI
    Od
    05 Oct 2011
    Mieszka w
    Wieleń nad Notecią
    U mnie to nie była optymalna temperatura, jakieś 8-9 stopni, nie więcej.

    Klikam z naleśnika.

  11. #10
    Kursant Awatar hawajos
    Imię
    Patryk
    Opis
    Mk3 TDCi GHIA X `06
    Od
    16 Jan 2013
    Mieszka w
    Limanowa / Fulda-DE
    Cytat Zamieszczone przez bartekk Zobacz posta
    U mnie to nie była optymalna temperatura, jakieś 8-9 stopni, nie więcej.

    Klikam z naleśnika.
    Możliwe...Nie wnikam.

  12. #11
    rustin
    Gość
    manio49 sam nie pisz dyrdymałów i czytaj ze zrozumieniem. Gdzie ja napisałem , że IPA jest lepsza niż cleaner? Tylko , że akurat colli ( tylko mowa o tym wosku ) dłużej leży po IPIE niż po cleanerze. A jak chcesz się dowiedzieć więcej takich dyrdymałów zapraszam na forum KA gdzie są testy ludzi co się zajmują detailingiem profesjonalnie i z tego żyją. Także polecam sie trochę samemu do uczyć a najlepiej sprawdzić , bo wątpię , że to zrobiłeś a tylko powtarzasz co przeczytałeś czy usłyszałeś. Ja robiłem test z ipą i z cleaneram VP achillesem , więc nie są to tylko dyrdymały.
    Ot tyle rozmowy z tobą na ten temat

  13. #12
    Niedzielny kierowca Awatar manio49
    Imię
    Marian
    Model
    Dełu Kabanos
    Silnik
    1.6 elpidżi
    Opis
    niegodny następca mundka
    Od
    13 Jul 2013
    Mieszka w
    Warszawie - Ursus
    Cytat Zamieszczone przez rustin Zobacz posta
    manio49 sam nie pisz dyrdymałów i czytaj ze zrozumieniem. Gdzie ja napisałem , że IPA jest lepsza niż cleaner? Tylko , że akurat colli ( tylko mowa o tym wosku ) dłużej leży po IPIE niż po cleanerze. A jak chcesz się dowiedzieć więcej takich dyrdymałów zapraszam na forum KA gdzie są testy ludzi co się zajmują detailingiem profesjonalnie i z tego żyją. Także polecam sie trochę samemu do uczyć a najlepiej sprawdzić , bo wątpię , że to zrobiłeś a tylko powtarzasz co przeczytałeś czy usłyszałeś. Ja robiłem test z ipą i z cleaneram VP achillesem , więc nie są to tylko dyrdymały.
    Ot tyle rozmowy z tobą na ten temat
    Czytaj ze zrozumieniem, wymycie IPY po cleanerze jest ok i dla colli i fk wręcz porządane ale kładzenie tych wosków na umyty i wyglinkowany lakier przemyty IPĄ to nie to bo glinka nie usunie olejków. Pozdrawiam znawcę

    EDIT. Ok, po przejrzeniu Twoich sfrustrowanych postów na KA odpuszczam. IPA jest świetna i generalnie to nawet nie trzeba myć auta, tylko przetrzeć IPĄ i wosk na to.

    EOT.
    Ostatnio edytowane przez manio49 ; 23-11-2013 o 02:46

  14. #13
    rustin
    Gość
    Dalej nie czytasz , ze zrozumieniem , chociaż już wyprostowałeś co nie co swoja wypowiedź.
    Nic nie zastąpi cleanera ( tego nie pisałem ) ale właśnie po cleanerze jak się da IPE te woski dłużej wytrzymują na lakierze , co nie jest moją opinią i nie ja robiłem te testy na KA
    Także jak nie masz pojęcia to nie bądź ironiczny i nie rób z siebie nie powiem kogo
    A tutaj jest ładnie opisane, zresztą nie tylko tutaj
    http://forum.kosmetykaaut.pl/viewtopic.php?t=9479
    także jak dalej masz zastrzeżenia jakieś pisz na tamtym forum , zobaczymy co Ci odpiszą

  15. #14
    Niedzielny kierowca Awatar manio49
    Imię
    Marian
    Model
    Dełu Kabanos
    Silnik
    1.6 elpidżi
    Opis
    niegodny następca mundka
    Od
    13 Jul 2013
    Mieszka w
    Warszawie - Ursus
    Cytat Zamieszczone przez manio49 Zobacz posta
    Cytat Zamieszczone przez rustin Zobacz posta
    Nie koniecznie cleaner były testy ,że po IPIE dłużej leżał niż po cleanerze

    No błagam! IPA służy do ewentualnego wymycia pozostałości olejków po paście/cleanerze. Cleaner oczyszcza chemicznie powierzchnię, po tym, pod Colli czy FK można go wymyć IPĄ
    Eh przecież nie chodzi o to żeby się kłócić, na samym początku napisałem dokładnie to co Ty teraz PEACE!

  16. #15
    rustin
    Gość
    Ja się wcale nie kłócę

  17. #16
    Pieszy
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Od
    08 Dec 2013
    Mieszka w
    crewe uk
    polecam Raceglaze Signature Series '55' Carnauba Wax (na Ebayu: http://www.ebay.co.uk/itm/Raceglaze-...-/261302883766 ) do najtańszych nie należy ale lepszego chyba niema a przetestowałem ich wiele zajmując się profesjonalnym polerowaniem i woskowaniem aut. strona Ocean Drive Valeting na facebooku: https://www.facebook.com/pages/Ocean...67273116641720
    Ostatnio edytowane przez goldpedro ; 08-12-2013 o 14:11

  18. #17
    Pochłaniacz prostych Awatar iceman150
    Model
    Passat B5
    Silnik
    1,9 TDI AFN
    Opis
    Jest B5 AFN Było Mondeo MkII 2,0 Ghia
    Od
    17 Mar 2010
    Mieszka w
    Grudziądz
    Koledzy jako, że chcę nieco polepszyć wyglad mojego lakieru przed sprzedaża samochodu prosiłbym was o porade jaki wosk moze nadac nieco blasku. Z góry zaznaczam, że chciałbym coś w miare prostego w użyciu co nie będzie wymagało jakiś dodatkowych środków. Najpierw samochód opłukałbym karcherem, potem gabka umył szamponem SONAXA z woskiem. I teraz pytanie co warto zastosować? Dodam tylko iż chętnie widziałbym tu środki ogólnodostępne w sklepie motoryzacyjnym.

  19. #18
    Mistrz pobocza
    Opis
    Toyota AVENSIS
    Od
    24 Sep 2006
    Mieszka w
    Szczytno
    Pasta TEMPO z woskiem?

  20. #19
    Pochłaniacz prostych Awatar iceman150
    Model
    Passat B5
    Silnik
    1,9 TDI AFN
    Opis
    Jest B5 AFN Było Mondeo MkII 2,0 Ghia
    Od
    17 Mar 2010
    Mieszka w
    Grudziądz
    TEMPO mówię nie :P

  21. #20
    Pochłaniacz prostych
    Model
    Citroen C5 2006
    Silnik
    2.0 136 KM
    Od
    18 Feb 2012
    Mieszka w
    W
    Cytat Zamieszczone przez Lewar Zobacz posta
    Pasta TEMPO z woskiem?
    co ty ludziom doradzasz

    ---------- Post added at 08:56 ---------- Previous post was at 08:55 ----------

    Cytat Zamieszczone przez iceman150 Zobacz posta
    Koledzy jako, że chcę nieco polepszyć wyglad mojego lakieru przed sprzedaża samochodu prosiłbym was o porade jaki wosk moze nadac nieco blasku. Z góry zaznaczam, że chciałbym coś w miare prostego w użyciu co nie będzie wymagało jakiś dodatkowych środków. Najpierw samochód opłukałbym karcherem, potem gabka umył szamponem SONAXA z woskiem. I teraz pytanie co warto zastosować? Dodam tylko iż chętnie widziałbym tu środki ogólnodostępne w sklepie motoryzacyjnym.
    Zakup AIO. Nic lepszego i prostszego nie znajdziesz.
    Citroen C5 2006 2.0 HDI FAP 136 KM, przy 4000 obr/min 320 Nm, przy 2000 obr/min
    W przeszłości
    Ford Mondeo MKIII FL HB 2004 2.0 Duratec 145 KM, przy 6000 obr/min 190 Nm, przy 4500 obr/min
    Ford Fiesta MKIV 1998 1.25 Zetec 16V 75 KM, przy 5200 obr/min 110 Nm, przy 4000 obr/min

Podobne wątki

  1. [Nadwozie] Wosk K2 SPECTRUM w
    By bulan74 in forum Detailing czyli kosmetyka naszych aut
    Odpowiedzi: 82
    Ostatni post / autor: 06-01-2013, 14:12
  2. [Preparaty] jaki wosk do usuniecia rys
    By kamil785 in forum Detailing czyli kosmetyka naszych aut
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 29-07-2012, 21:27
  3. [MkIII] Jaki rozmiar opon dobrać do alufelg 17" na zimę?
    By mcszakal in forum Eksploatacja bieżąca i FAQ
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 06-10-2010, 18:56
  4. Jaki wosk będzie lepszy?
    By Yarecki in forum Detailing czyli kosmetyka naszych aut
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 17-11-2006, 10:21

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów