+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 21 do 32 z 32
  1. #21
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    Ford Mondeo
    Od
    11 Jun 2013
    Mieszka w
    Konin
    OK. Dzięki serdeczne.

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #22
    Kursant
    Opis
    Mondeo MKIII 1.8 + LPG
    Od
    16 Aug 2011
    Mieszka w
    Szczecin
    u mnie zauważyłem, że jak mam mało benzyny, tak powiedzmy na 50-60 km to przy odpaleniu od razu gasnie, za drugim razem odpala normalnie i to zawsze na zimnym, jak zatankuje aby żyd zgasł to nie ma problemu z odpalaniem, nigdy nie zgaśnie, czy to celowo takie rozwiązanie w fordzie aby na rezerwie nie jeździć ?

    Moje Mondeo Mk3 1.8 + lpg
    Ostatnio edytowane przez lewar81 ; 10-01-2014 o 09:15

  4. #23
    Niedzielny kierowca
    Model
    MK4 2013
    Silnik
    2.0 EcoBoost 240 KM
    Od
    08 Apr 2013
    Mieszka w
    Pabianice
    U mnie gasło bez względu na to czy miałem mało czy pelny bak. Po długim postoju (np. po nocy) po pierwszym odpaleniu gasło i tyle. Wlewalem srodki do czyszczenia wtryskow do baku i nie pomagalo. Wymontowalem listwe wtryskowa i wtryskiwacze i zanurzyłem na noc w tym srodku i następnego dnia zmontowałem. Oringi zostawiłem te co były, nie były popękane, sparciale. Od tej operacji codziennie auto odpala bez problemu. Już jakiś miesiąc jest ok. A jezdze codziennie.

  5. #24
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez lewar81 Zobacz posta
    czy to celowo takie rozwiązanie w fordzie aby na rezerwie nie jeździć ?
    Nie, świadczyć to może o zakitowanym filtrze paliwa albo kończącej się pompce.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  6. #25
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    Ford Mondeo
    Od
    11 Jun 2013
    Mieszka w
    Konin
    U mnie tez nie ma znaczenia czy bak pełen czy nie.Filterek paliwa wymieniony. Wlewałem 2x srodek do czyszczenia do benzyny kupiony na orlenie, fakt jest lepiej ale to jeszcze nie to. Do tego dochodzi takie jakby przerywanie falowanie podczas jazdy najczesciej na czwartym biegu ok.60 km/h. Żebym miał tą pewnośc że to na 100% wina wtryskiwaczy to bym nawet kupił nowe ale jeśli to nie tylko w nich problem to szkoda siana.
    No a dzis to w ogole skubany nie chcial zapalic, krecil krecil i dopiero za ktoryms tam razem zapalil. To juz drugi taki foch z jego strony.
    Ostatnio edytowane przez Ro-Man ; 11-01-2014 o 01:32 Powód: W pracy jestem.

  7. #26
    Mistrz pobocza Awatar mcmac
    Imię
    maciek
    Model
    Fusion
    Silnik
    2.5 170 KM
    Opis
    mondeo 4d 2,5lpg 2013
    Od
    16 Jan 2005
    Mieszka w
    Tarnów (KT)
    czy ktoś może mi podać wymiary tych oringów ? w ASO jedna sztuka 22PLN

  8. #27
    Niedzielny kierowca
    Model
    MK4 2013
    Silnik
    2.0 EcoBoost 240 KM
    Od
    08 Apr 2013
    Mieszka w
    Pabianice
    Pare miesięcy było ok i znowu problem powrocil. Tylko ze tym razem i zanurzanie wtryskiwaczy nie pomoglo. Kupilem druga listwe na allegro i tez nie ma poprawy. Myslalem ze to może wina krokowego, ale mam dwiesztuki i na obu tak samo. Ale nie wiem czy obie sa dobre. Sam już nie wiem gdzie szukac problemu...

    Mam dwa komplety wtryskiwaczy, dwa silniczki krokowe. Pompe paliwa wymieniłem i było bez zmian. Filtr paliwa nowy.

    Problem jest tylko jak auto dluzej postoi. Odpala elegancko i nagle spadają tak obroty ze az zgasnie.
    Wyglada to tak:
    https://www.youtube.com/watch?v=uKe-KdWhtks
    https://www.youtube.com/watch?v=8E-4VwLLkUs

    Tak mi dzisiaj dopoludnia odpalil:
    https://www.youtube.com/watch?v=z6_uUxhhu3M
    Ostatnio edytowane przez tomekxo ; 05-09-2014 o 16:30

  9. #28
    Zielony listek
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    04 Jun 2014
    Mieszka w
    warszawa
    a ja mam tak jak już odpali

    czyli na zimnym okej, przykładowo odpaliłem, przejechałem z pod domu do kolegi 1-2 km zgasiłem u niego, zarzuciliśmy bagaże i jak u ciebie- odpalił zgasł. potem odpalił i działał. WTF?

    ma ktoś pomysł? u mnie się to dzieje głównie jak ciepły, filtr paliwa nowy, filtr gazu też, kable, świece, filtr powietrza... any ideas?

    cheers!

  10. #29
    Kursant Awatar thorxahest
    Opis
    mk3 2.0 b+g
    Od
    02 Aug 2013
    Mieszka w
    Kielce
    Tomekxo, ja też tak miałem niedawno.

    U mnie tak się działo jak było wilgotno na dworze, przy porannym odpaleniu, albo jak miałem mało PB w baku :/

    Sprawdź czy masz założony kapturek gruszki, na dzwigienkę sterowania klapkami, po prawej stronie silnika - patrząc z przodu, za EGR . U mnie ten zabieg pomógł, i obroty nie falują na jałowym.

  11. #30
    Kursant Awatar maxas
    Imię
    Marcin
    Model
    2.0 16v TyTan FF
    Silnik
    LPG StaG 300 Premium
    Od
    07 Sep 2014
    Mieszka w
    Nysa
    Mobilki teraz techniczne pytanie, czy na wtryskiwacz w MK4 można położyć prąd 12V czy trzeba kombinować z niższym napięciem ?
    Zabieram się za temat czyszczenia wtrysków, odkąd kupiłem swojego czyli 3 lata :-)
    Chcę wyczyścić środkiem w speyu przedmuchując dyszę jakimś specyfikiem z podłączonym zasilaniem.
    2. Rozumiem że uszczelniacze idą nowe.
    3. Czy blaszki zabezpieczające też muszą iść nowe ?
    4. Jest może jakiś przewodnik jak to wszystko porozbierać żeby nie było strat ?(w sam naprawiam jest ale od samego czytania odechciewa mi się :-) )
    5. Czy wtrysk ma jakiś filtr/sitko wyciągane do góry?

    Problem jest taki że po odpaleniu na zimno i próbie jazdy muli go przez chwilę , potrafi zgasnąć, i po chwili dostaje powera i jedzie.

    Uwaga, na 1 biegu daje radę przegryźć problem, natomiast po załączaniu 2 już nie.
    Było MK1 1,6 16V 1996 LPG,był focus 1,6 16V 1999 LPG, było MK2 1.8 TD 1997, był MK3 1,8 16V LPG, JEST MK4 2,0 16V FLEX z LPG

  12. #31
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez maxas Zobacz posta
    Chcę wyczyścić środkiem w speyu przedmuchując dyszę jakimś specyfikiem z podłączonym zasilaniem
    Jak chcesz czyścić wymontowane to tylko wanienka ultradźwiękowa.
    Albo dodać do paliwa np. STP , dobrze sobie radzi z zapieczonymi wtryskiwaczami.
    Cytat Zamieszczone przez maxas Zobacz posta
    Problem jest taki że po odpaleniu na zimno i próbie jazdy muli go przez chwilę , potrafi zgasnąć, i po chwili dostaje powera i jedzie.
    Zacznij od STP i jazdy z jeden dzień na samej benie, jak nie bĘdzie poprawy to bym się filtrem paliwa zainteresował i ciśnieniem paliwa na listwie paliwowej.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  13. #32
    Kursant Awatar maxas
    Imię
    Marcin
    Model
    2.0 16v TyTan FF
    Silnik
    LPG StaG 300 Premium
    Od
    07 Sep 2014
    Mieszka w
    Nysa
    Próbowałem już środków dodawanych do benzyny, z odłączana kuchenką, latałem po autostradzie nic to nie pomogło, ciśniene jest ok, a jak jest ok to filtr wg mnie jeszcze żyje.

    Zostają same wtryski, przepłukać nie zaszkodzi.

    Kupiłem już jeden ćwiczebny na alldrogo zobaczymy.
    Było MK1 1,6 16V 1996 LPG,był focus 1,6 16V 1999 LPG, było MK2 1.8 TD 1997, był MK3 1,8 16V LPG, JEST MK4 2,0 16V FLEX z LPG

Podobne wątki

  1. [TDCi MKIII] Wymontowanie EGR
    By Vini in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 21-08-2010, 22:42
  2. [MkIII] Czyszczenie/ konserwacja wtryskiwaczy gazowych
    By maniek_ in forum LPG
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 31-05-2010, 09:48
  3. [MkIII] wymontowanie poduszki
    By wojtek64 in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 09-04-2010, 15:06
  4. [TDCi MKIII] Wymiana wtryskiwaczy, filtru, czyszczenie baku i KAPUT
    By Keineh in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 10-03-2010, 20:27
  5. [MkII] Ultrasoniczne Czyszczenie wtryskiwaczy-Rezultaty
    By Michal-ol in forum Eksploatacja bieżąca i FAQ
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 01-04-2009, 01:45

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów