+ Odpowiedz w tym w±tku
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Poka¿ wyniki od 1 do 20 z 35
  1. #1
    Kursant
    Od
    19 May 2005
    Mieszka w
    Bydgoszcz / Poznañ

    Gaz w mk1 z automatyczn± skrzyni± biegów

    Witam
    Posiadam mondeo mk1 1800 rok 93 z automatyczn± skrzyni± biegów i chcia³bym za³o¿yæ do niego gaz. Mój gazownik twierdzi ¿e tam nadaje siê tylko sequent bo skrzynia sterowana jest przez sondê lambda.
    Czy mia³ racjê czy mogê bez obaw szukaæ kogo¶ innego kto mi za³o¿y instalacjê II generacjii.
    Nadmieniê ¿e skrzynia ma overdrive i prze³±cznik econo/sport (nie wiem czy inne automaty maj± to samo dlatego piszê).

    Za wszelkie info z góry dziêki, mo¿e kto¶ inny ju¿ zak³ada³ gaz w automacie to niech siê wypowie.

    pozdrawiam

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    WItam,. Ja mam gaz i automat. Skrzynia nie zareagowa³a wogóle na monta¿ instalacji LPG - chodzi jak chozi³a. Instalacja II generacji, sterownik BingoS. POzdrawiam
    Mondeo mkI '94 1.8 PB+LPG Bia³y, ju¿ manual, czarne szyby..urwany kawa³ek zderzaka

  4. #3
    Zbanowany
    Od
    12 Jan 2005
    Mieszka w
    Galicja Lubelszczyzna
    Generalnie to ja sie nie znam, ale co ma wspolnego skrzynia biegów z instalacj± LPG??


    a sonde lambda ma kazde MDO...
    BTW - proponowa³ Ci sekwencje, bo jest to optymalna instalacja do auta o zasilaniiu wielowtryskowym...

  5. #4
    Kursant
    Od
    19 May 2005
    Mieszka w
    Bydgoszcz / Poznañ
    Dok³adnie gazownik powiedzia³ ¿e mam skrzyniê z overdrivem i prze³±cznikiem econo/sport i jest komputerek sterujacy silnikiem i skrzynia przez sonde lambda (dok³adnie to ojcu to wszystko mówili bo on po gazownikach je¼dzi). Mi to te¿ na jakie¶ farmazony wygl±da. Wiem ¿e lepsza by³aby sekwencja, no ale brak kasy zmusza mnie do za³o¿enia II generacji - ludzie na tym je¿d¿± i w wiêkszo¶ci nie maj± problemów.
    Ju¿ od pocz±tku gazownicy wymy¶lali ró¿ne rzeczy ¿ebym sekwencjê wstawi³, a to ¿e plastikowy kolektor i nie wytrzyma (mundzio ma przecie¿ mocny plastik i klapy antywybuchowe za³atwi± sprawê) inny wyskoczy³ z teflonowymi gniazdami zaworów (to przecie¿ focus a nie mondeo) a z ostatnim ju¿ byli¶my umówieni na monta¿, ale jak zobaczy³ skrzyniê to zaraz wielkie halo ¿e tu nie podejdzie II generacjai tylko sequent Z tego co widzê to wszyscy chyba albo nie portafiliby ustawiæ zwyk³ej intalacjii w tym sprzêcie albo chc± ze mnie kasê zedrzeæ .

    Muszê widocznie znale¼æ jak±¶ firmê która siê bardziej zna na rzeczy i za³o¿y mi tak jak chcia³em instalacjê BRC (mam nadziejê ¿e to bêdzie siê nadawa³o do mojego mundzia)

    pozdrawiam

  6. #5
    Zbanowany
    Od
    12 Jan 2005
    Mieszka w
    Galicja Lubelszczyzna
    Cytat Zamieszczone przez koras
    byli¶my umówieni na monta¿, ale jak zobaczy³ skrzyniê to zaraz wielkie halo ¿e tu nie podejdzie II generacjai tylko sequent Z tego co widzê to wszyscy chyba albo nie portafiliby ustawiæ zwyk³ej intalacjii w tym sprzêcie albo chc± ze mnie kasê zedrzeæ .

    Muszê widocznie znale¼æ jak±¶ firmê która siê bardziej zna na rzeczy i za³o¿y mi tak jak chcia³em instalacjê BRC (mam nadziejê ¿e to bêdzie siê nadawa³o do mojego mundzia)

    pozdrawiam

    skontaktuj sie z koleg± Patrykiem (na forum nazywa sie "badseed") z tego co wiem to ma w posiadaniu dwa zagazowane MDO(o ile pamietam II generacj±), w tym jeden automat....Tyle, ze to V-ki... ale to nie ma wg mnie nic do rzeczy...


    Aha.. i jeszcze sobie info w profilu uzupe³nij...

  7. #6
    Kursant
    Od
    19 May 2005
    Mieszka w
    Bydgoszcz / Poznañ
    Dzieki za kontakt, ju¿ napisa³em do badseed i bêdê czeka³ na odpowied¼.
    Info ju¿ te¿ uzupe³nione i mam nadziejê ¿e widaæ.

    Mam teraz trochê inne pytnie, czy wszystkie mk1 w automacie mia³y prze³±czniki econo/sport i overdrive (mam wersjê GLX kombi z 93roku)? Bo je¿eli nie ma innej skrzyni ni¿ moja to bankowo mnie gazownicy w ciula robi±

    ps. Fredee czy ty te¿ masz te prze³±czniki na skrzyni biegów?
    pozdrawiam
    Mk1 93 1.8l automat kombi
    czeka na zagazowanie

  8. #7
    Nie robia Cie w ciula... Genralnie to skrzynia jest polaczona z komputerem silnika. Jesli komputer silnika dostaje bzdury, to wysyla te bzdury do skrzyni, a ta wariuje. Jest to zazwyczaj spowodowane tym, ze gazownicy wpinaja sie w sonde lambda w ten sposob, ze sygnalu nie starcza dla komputera EEC. I robi sie kaszana, bo silnikiem steruje modul gazu i ten chodzi ok, a skrzynia steruje nadal modul silnika.

    I znowu, wszystko sie rozchodzi o to jak jest zalozona instalacja. Ponoc dla II gen da sie to zrobic tak, ze gaz i EEC nie wchodza sobie w droge. Ale latwiej jest po prostu zainstalowac sekwencje, ktora tez jest sterowana z EEC i po problemie.

    Mam obecnie problemy z moim automatem i wszedzie jak slysza ze auto jest zagazowane slysze "no tak...".

    Pozdrawiam,
    pInGwIn
    Ratownik Drogowy PZM

  9. #8
    Kursant
    Od
    19 May 2005
    Mieszka w
    Bydgoszcz / Poznañ
    Kurcze to mnie nie pocieszy³e¶ , przyznam szczerze ¿e modli³em siê o inn± odpowied¼, chocia¿ w twojej jest te¿ cieñ nadziei.
    Mo¿e znajdê jakiego¶ gazownika który potrafi³by to bezproblemowo zainstalowaæ II generacjê do tego - chyba ¿e stanowczo odradzacie takie wyj¶cie.

    Czy jest kto¶ jeszcze mo¿e na forum z automatem i lpg?
    Prosi³bym o dane dotycz±ce instalacji (czy macie te przyciski na skrzyni) i je¿eli jest kto¶ z Poznania/ Bydgoszczy/ okolic z takim dzia³aj±cym zestawem to równiez warsztat w którym by³ gaz montowany.

    pozdrawiam
    Mk1 93 1.8l automat kombi
    czeka na zagazowanie

  10. #9
    Zielony listek
    Imiê
    Patryk
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    Czas wróciæ...
    Od
    05 Mar 2005
    Mieszka w
    Czêstochowa
    Cytat Zamieszczone przez pingwin
    Nie robia Cie w ciula... Genralnie to skrzynia jest polaczona z komputerem silnika. Jesli komputer silnika dostaje bzdury, to wysyla te bzdury do skrzyni, a ta wariuje. Jest to zazwyczaj spowodowane tym, ze gazownicy wpinaja sie w sonde lambda w ten sposob, ze sygnalu nie starcza dla komputera EEC. I robi sie kaszana, bo silnikiem steruje modul gazu i ten chodzi ok, a skrzynia steruje nadal modul silnika.

    I znowu, wszystko sie rozchodzi o to jak jest zalozona instalacja. Ponoc dla II gen da sie to zrobic tak, ze gaz i EEC nie wchodza sobie w droge. Ale latwiej jest po prostu zainstalowac sekwencje, ktora tez jest sterowana z EEC i po problemie.

    Mam obecnie problemy z moim automatem i wszedzie jak slysza ze auto jest zagazowane slysze "no tak...".

    Pozdrawiam,
    pInGwIn
    Generalnie to go robia strasznie w ciula!!!
    Co ma piernik do wiatraka.....
    Gdzie ma wplyw skrzynia na rodzaj paliwa jakim jest zasilany silnik???
    Instalacja II gen. nie jest wpieta w komputer pokladowy sterujacy silnikiem....jest wpieta tylko w sonde lambda dla czerpania sygnalu na podstawie ktorego komp gazowy ustala sklad mieszanki dodatkowo zaklada sie przekaznik ktory odcina sygnal biegnacy do wtryskiwaczy aby sie nie otwieraly jak auto pracuje na LPG.
    Pozatym jak moze "nie starczy syganly dla kompa ECC" i co to jest komp ECC (to jest tylko protokul transmisji danych miedzy "kompem" w aucie a stacja diagnostyczna)....
    Jesli II gen zalozona jest przez gazownika ktory sie na tym zna to wszystko jest OK.
    Znajdz dobrego gazownika i zakladaj II gen.
    Pozdrawiam!
    By³o: MkI V6
    By³o: MkII V6 GT
    Bylo:MkIII V6 :-D
    Jest: MkIII 2.0 ;-)

  11. #10
    Zielony listek
    Imiê
    Patryk
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    Czas wróciæ...
    Od
    05 Mar 2005
    Mieszka w
    Czêstochowa
    Cytat Zamieszczone przez altoot
    skontaktuj sie z koleg± Patrykiem (na forum nazywa sie "badseed") z tego co wiem to ma w posiadaniu dwa zagazowane MDO...
    Niestety juz tylko jedno MDO MkI juz jest u nowego wlasciciela....
    By³o: MkI V6
    By³o: MkII V6 GT
    Bylo:MkIII V6 :-D
    Jest: MkIII 2.0 ;-)

  12. #11
    ka¿da skrzynia automatyczna w mondeo mia³a prze³±cznik O/D i Eco/Sport - to standard. U mnie ze skrzyni± nie dzieje siê nic, ma³o tego - w mojej rodzinie s± jeszcze 3 samochody z automatem na gaz - ka¿dy chodzi dobrze - jeden MB190 2.3 i dwa ople senatory - w ¿adnym automat z gazem sie nie k³óci. Jak gazownik marudzi to moze po prostu nie chce mu siê.... Moim zdaniem instalacji LPG jest bez ró¿nicy czy jedzie z automatem czy bez ( zreszt± - kiedy¶ przez tydzien je¼dzi³em bez sondy lambda - jak mi pad³a i czeka³em na now± - na LPG i automat sprawowa³ siê bez zarzutu.) NIe daj sobie wcisn±æ kitu - znajd¼ dobrego gazownika i po krzyku. Wiadomo ze jak za³o¿± Ci IV gen to wiêcej na tym zarobi±...nic nowego. POzdroffki i ¿ycze bezproblemowej eksploatacji.
    Mondeo mkI '94 1.8 PB+LPG Bia³y, ju¿ manual, czarne szyby..urwany kawa³ek zderzaka

  13. #12
    Kursant
    Od
    19 May 2005
    Mieszka w
    Bydgoszcz / Poznañ
    Hmm to mo¿e jednak rozej¿ê siê za kim¶ innym Panowie je¿eli macie racjê to uratowali¶cie mojego mundka - znaczy siê je¿eli IIgen bêdzie dzia³a³a jak trzeba (o ile podejm± siê u mnie montowania tego) to mdo zostaje u mnie :metal
    Mk1 93 1.8l automat kombi
    czeka na zagazowanie

  14. #13
    No có¿ - u mnie dzia³a...ale nie gwarantujê ¿e u Ciebie tez bêdzie na 100 % ok...wiesz - gwarancja do bramy....
    W ka¿dym razie - u mnie dzia³a..:P
    Pozdroffki
    Mondeo mkI '94 1.8 PB+LPG Bia³y, ju¿ manual, czarne szyby..urwany kawa³ek zderzaka

  15. #14
    Zielony listek
    Imiê
    Patryk
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    Czas wróciæ...
    Od
    05 Mar 2005
    Mieszka w
    Czêstochowa
    Cytat Zamieszczone przez koras
    Hmm to mo¿e jednak rozej¿ê siê za kim¶ innym Panowie je¿eli macie racjê to uratowali¶cie mojego mundka - znaczy siê je¿eli IIgen bêdzie dzia³a³a jak trzeba (o ile podejm± siê u mnie montowania tego) to mdo zostaje u mnie :metal
    bedzie dzialac napewno jesli zrobi to dobry fachowiec!
    I nie zapomnij o pkt.3 (swiece i kable)
    jak juz znajdziesz warsztat to podczas instalacji stoj i patrz gosciowi na rece pytaj o wszystko i nie daj sie zwiesc tekstami "tak ma byc"
    im wiecej info zbierzesz przy zakladaniu i o sposobie dzialania instalki tym madrzejszy bedziesz podczas jej eksploatacji
    a pozniej to juz tylko jezdzic jezdzic i patrzec jak $ w kieszeni sie mnoza

    P.S. szkoda by bylo autka sie pozbywac przez glupote i nie kompetencje gaziarza...
    Wejdz na Autocentrum i na forum LPG popytaj o dobry warsztat w twoim miescie napewno ci chlopaki podpowiedza gdzie isc.
    Pozdrawiam!
    By³o: MkI V6
    By³o: MkII V6 GT
    Bylo:MkIII V6 :-D
    Jest: MkIII 2.0 ;-)

  16. #15
    Niedzielny kierowca
    Imiê
    Adam
    Opis
    MK II 2.5 V6
    Od
    28 Apr 2005
    Mieszka w
    Lublin, Warszawa
    Witam Kolegów,

    Mo¿e trochê Post Facum, ale dodam swoje trzy gosze o dyskusji. Mam MKII 2.5V6 automat i od pocz±ku (tzn. kiedy go sprowadzi³em) mam za³o¿ony gaz (od 9 miesiêcy). Jedyne na co narzeka³ mój gazownik po za³o¿eniu to fakt ¿e nie¼le siê musia³ natrudziæ ¿eby zmie¶ciæ instalacjê pod maskê. Co do samej pracy i jazdy na gzie to jak do tej pory (puk, puk w niemalowane drewno) wszystko jest ok (oczywi¶cie mam gaz II generacji). Raz na samym pocz±tku zdarzy³o mi siê i¿ wyskoczy³ b³±d skrzyni biegów (miga³a kontolka O/D OFF). Zatrzyma³em siê, wy³±czy³em zap³on, ponownie w³±czy³em i wszystko by³o ok (nawet nie wiem czy to mo¿e mieæ jaki¶ zwi±zek).

    Pozdrawiam

  17. #16
    Kursant
    Od
    19 May 2005
    Mieszka w
    Bydgoszcz / Poznañ
    To mnie utwierdziliscie w przekonaniu ze cos mi krecili gazownicy

    O ¶wiecach i kablach wiedzia³em, brat juz na LPG wystuka³ trochê kilometrów, poza tym przekopa³em chyba wszystkie tematy na forum o LPG zanim za³o¿y³em ten temat

    Poza tym, s³ysza³em ¿e mk1 ma jeszcze rêcznie regulowane zawory i nale¿a³oby pamiêtaæ o ich regulacji co 20kkm przy je¼dzie na gazie.

    Mam nadziejê ¿e to wszystko, jak znajdê dobrego gazownika (badseed dziêki za linka-popytam) i zagazujê wózek dam znaæ jak dzia³a.

    W miêdzyczasie oczywi¶cie wszelakie sugestie na temat LPG + automat mile widziane

    pozdrawiam
    Mk1 93 1.8l automat kombi
    czeka na zagazowanie

  18. #17
    Witam. MKI ma hydraulicznie regulowane zawory we wszystkich silnikach poza dieslem.
    POzdroffki
    Mondeo mkI '94 1.8 PB+LPG Bia³y, ju¿ manual, czarne szyby..urwany kawa³ek zderzaka

  19. #18
    Cytat Zamieszczone przez badseed
    Co ma piernik do wiatraka.....
    Gdzie ma wplyw skrzynia na rodzaj paliwa jakim jest zasilany silnik???
    Ma, i to duzo!

    Jezeli "fachowcy" od gazu zle sie wepna w sonde lambda (tak ze jej sygnal nie dociera do komputera silnika), to silnik glupieje i caly czas widzi za uboga mieszanke. Po silniku tego nie widac, bo sterowaniem jego zasilaniem zajmuje sie modul instalacji gazowej. Skrzynia caly czas jest sterowana komputerem silnika. Genralnie, odczyt sondy lambda ma duzy wplyw na prace skrzyni (nie wiem czy akurat w mondeo).

    Powyzsza teze potwierdzil mechanik, ktoremu zawiozlem dzisiaj mojego automata do naprawy. Sam mowil, ze juz kilka automatow "naprawil" wymieniajac sonde lambda, albo poprawiajac instalacje gazowa (jej elektryke).

    Nie twierdze, ze nie da sie II gen podlaczyc prawidlowo, a jedynie to, ze gazownik musi byc swiadom tego, ze nawet pracujac na gazie, komputer silnika nadal potrzebuje sygnalu z sondy lambda. A wlasnie po to, zeby prawidlowo sterowac skrzynia.

    Pozdrawiam,
    pInGwIn
    Ratownik Drogowy PZM

  20. #19
    Zbanowany
    Od
    12 Jan 2005
    Mieszka w
    Galicja Lubelszczyzna
    Cytat Zamieszczone przez badseed

    Niestety juz tylko jedno MDO MkI juz jest u nowego wlasciciela....


    No to chyba dobrze, nie?? :metal :metal :metal :metal


    Pisz na priv za ile poszed³

  21. #20
    nie rozumiem jak mo¿na ¼le podpi±æ sonde lambda....podpina siê równolegle do kabli sondy lambda instalacjê gazow± i tyle. sygna³y p³yn±ce z sondy id± do komputera silnika i do komputeraz LPG, oba kompy widz± tê sam± sondê - przecie¿ one z niej tylko czytaj± dane.
    pozdroffki
    Mondeo mkI '94 1.8 PB+LPG Bia³y, ju¿ manual, czarne szyby..urwany kawa³ek zderzaka

Podobne w±tki

  1. [MkIII] Wewnêtrzne przeguby do mondeo MKIII z automatyczn± skrzyni±
    By Przemon in forum Podwozie, zawieszenie, napêd i wydech
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 30-05-2012, 11:49
  2. [TDCi MKIII] wymiana silnika tdci z automatyczn± skrzyni± biegów??
    By kriskris11 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 26-10-2011, 21:59
  3. [Duratec]problem z automatyczn± skrzyni±
    By kala2191 in forum Automatyczne skrzynie biegów
    Odpowiedzi: 46
    Ostatni post / autor: 29-10-2010, 12:19
  4. [MkIII] problem ze skrzyni± automatyczn±
    By Lysy in forum Podwozie, zawieszenie, napêd i wydech
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 04-07-2008, 22:53
  5. Mondeo z automatyczn± skrzyni± biegów - do¶wiadczenia
    By krzysztofj in forum Automatyczne skrzynie biegów
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 21-10-2005, 20:14

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów