+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 19 z 19
  1. #1
    Pochłaniacz prostych Awatar radeq
    Opis
    mk1
    Od
    18 Jan 2006
    Mieszka w
    warszawa, warszawa, warszawa... cwks legia...

    gdzie magnes w kombi??

    witam, jutro smigam w trase sobie, i zapozyczylem wlasnie cb (antena na magnes). Antenka ma 150cm, nie wiem co to za producent i teraz mam pytanko, gdzie ja sobie w kombiaczku postawic, zeby najlepiej bylo>>?? (znaczy zeby sie dobrze trzymala i dachu nie powiginala)


    KOMBI 1.8 PB, 94r, CZERWONY

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Im bardzie z tyłu tym szum powietrza mniej przeszkadza

  4. #3
    Pochłaniacz prostych Awatar radeq
    Opis
    mk1
    Od
    18 Jan 2006
    Mieszka w
    warszawa, warszawa, warszawa... cwks legia...
    na srodeczku, czy bardziej z boczku lepiej??


    KOMBI 1.8 PB, 94r, CZERWONY

  5. #4
    Wyłączony
    Od
    15 Jan 2005
    Mieszka w
    Radzyń Podlaski
    to wszystko zależy w którym miejscu na samochodzie była strojona antena. czasem tak jest że przesunięcie anteny o kilka centymetrów skraca zasięg rozmowy o 50%.
    optymalnym i najlepszym dla osiągów anteny jest sam środek dachu, ale wygląd wizualny strasznie się pogarsza

  6. #5
    Pochłaniacz prostych Awatar radeq
    Opis
    mk1
    Od
    18 Jan 2006
    Mieszka w
    warszawa, warszawa, warszawa... cwks legia...
    nie wiem gdzie byla strojona, i czy wogole, zamontowalem sobie z tylu na srodku, prawie przy samej klapie, i dzialalo iscie przynajmniej jak dla mnie, slyszano mnie na odleglosc ok. 8km, wiec chyba ok. wiem ze najlepiej na srodku, ale z uwagi na dlugosc anteny zalezalo mi zeby raczej sie nie odczepila, a wolno nie smigam


    KOMBI 1.8 PB, 94r, CZERWONY

  7. #6
    Ja miałem przewód puszczony od radyjka (wiadomo gdzie zamontowane), pod osłoną przedniego słupka, dalej w podsufitce i wyprowadzony pod uszczelką (musiałem nieco naciąć blachę pod uszczelką).Wypuszczony w okolicach środka klapy, i dalej kabelek w szczelinie między klapą a dachem. Teraz już prosto do anteny stojącej w tylnej części dachu na środku.
    Do takiego bacika musisz mieć konkretny magnesik.

  8. #7
    To prawda,na malej podstawce odleci

  9. #8
    Pochłaniacz prostych Awatar radeq
    Opis
    mk1
    Od
    18 Jan 2006
    Mieszka w
    warszawa, warszawa, warszawa... cwks legia...
    wlasnie o to sie balem, ale nie odlecial przy predkosci 190km/h, wiem ze antenka juz smigala troszke szybciej, ale na sedanie i stala na klapie bagara, a tam jednak jest troszke mniejszy opor chyba...


    KOMBI 1.8 PB, 94r, CZERWONY

  10. #9
    Cytat Zamieszczone przez radeq
    wlasnie o to sie balem, ale nie odlecial przy predkosci 190km/h, wiem ze antenka juz smigala troszke szybciej, ale na sedanie i stala na klapie bagara, a tam jednak jest troszke mniejszy opor chyba...
    Możesz mieć niemiłą niespodziankę przy mijaniu sie z tirem.

  11. #10
    Nie chcę Cię mocno namawiać, ale jeśli zrobisz tak jak ja miałem to niewielka ilość kabelka na zewnątrz może uchronić Cię w pewien sposób od niemiłych niespodzianek przy ewentualnym odpadnięciu magnesu.

  12. #11
    Pochłaniacz prostych Awatar radeq
    Opis
    mk1
    Od
    18 Jan 2006
    Mieszka w
    warszawa, warszawa, warszawa... cwks legia...
    niespodzianek nie bylo, ale ten sprzecik jest pozyczony i dlugo nie bede go mial, natomiast mi sie bardzo spodobalo i zamierzam sobie zakupic taka zabaweczke, ale jak juz sie znajde w posiadaniu to antenke zamontuje na stale


    KOMBI 1.8 PB, 94r, CZERWONY

  13. #12
    Cytat Zamieszczone przez radeq
    niespodzianek nie bylo, ale ten sprzecik jest pozyczony i dlugo nie bede go mial, natomiast mi sie bardzo spodobalo i zamierzam sobie zakupic taka zabaweczke, ale jak juz sie znajde w posiadaniu to antenke zamontuje na stale
    Masz rację

  14. #13
    Cytat Zamieszczone przez radeq
    wlasnie o to sie balem, ale nie odlecial przy predkosci 190km/h, wiem ze antenka juz smigala troszke szybciej, ale na sedanie i stala na klapie bagara, a tam jednak jest troszke mniejszy opor chyba...
    przy tej predkosci antena sie wygina tak mocno ze i tak SWR "pada"

  15. #14
    Zielony listek
    Od
    27 Feb 2006
    Mieszka w
    Pułtusk/Warszawa
    Ja przekladalem mojego 510 i Hustlera z mondziaka kombiaka na toyote sedana i nic nie trzeba bylo stroic (to jest plus magnesowek). Jedyne co moge powiedziec, to ze magnesowka to dobry sposob na zmniejszenie predkosci...wiadomo, ze 16 cm wytrzyma 200, ale po co tak szybko jezdzic...

  16. #15
    :metal CB radio nie ma pomagac w jeździe szybkiej,ma poprawiac bezpieczenstwo na drodze tylko ze od założeń do spełnienia celów daleko jest

  17. #16
    Kursant
    Opis
    mondeo 97 kombi
    Od
    17 Sep 2006
    Mieszka w
    dolnośląskie DTR
    przesunięcie anteny o kilka centymetrów skraca zasięg rozmowy o 50%
    cósik nie tak;przestawienie antenki nie zmienia jej parametrów (zasięgu itd) natomiast może zmienić się nieznacznie swr a źle zestrojoną antenką można uwalić końcówkę w radyjku
    Pozdrawiam

  18. #17
    Cytat Zamieszczone przez chuck
    przesunięcie anteny o kilka centymetrów skraca zasięg rozmowy o 50%
    cósik nie tak;przestawienie antenki nie zmienia jej parametrów (zasięgu itd) natomiast może zmienić się nieznacznie swr a źle zestrojoną antenką można uwalić końcówkę w radyjku
    Pozdrawiam
    dokladnie tak :metal

  19. #18
    Pochłaniacz prostych Awatar radeq
    Opis
    mk1
    Od
    18 Jan 2006
    Mieszka w
    warszawa, warszawa, warszawa... cwks legia...
    a co to to SWR??


    KOMBI 1.8 PB, 94r, CZERWONY

  20. #19
    ano tak najprosciej:
    wynik pomiaru mocy wygenerowanej przez radio i odebranej przez antene Im wyzszy tym gorzej dla odbiornika i wlasciciela.
    Spada jakosc polaczenia,odleglosci nadawania i odbioru,w skrajnych wypadkach nastepuje uszkodzenia koncowki mocy radia

Podobne wątki

  1. [Antena]Podkładka pod magnes.
    By Kafar in forum CB Radio
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 07-09-2008, 23:59
  2. [MkIII] magnes w podłokietniku
    By grzybsonek in forum Nadwozie i wnętrze
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 29-02-2008, 15:10
  3. [Antena] Magnes zimą
    By ZahMaster in forum CB Radio
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 06-09-2007, 00:52
  4. Guma czy naklejka pod magnes?
    By 11lukasz in forum CB Radio
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 30-01-2007, 19:18

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów