+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1
    Niedzielny kierowca
    Opis
    Najlepsze
    Od
    19 May 2006
    Mieszka w
    Toruń

    [MkI] Czyszczenie reflektorow MKI. Pytania.

    Witam. Z racji tego ze klekot sie maluje u Krzysia (to reklama dla niego), postanowilem zajac sie reflektorami. I mam kilka pytan dotyczacych w/w lampek...
    1. Na zdjeciu widac wyczyszczone szklo reflektora, niestety widac takie male biale kropki (najprawdopodobniej od kamyczkow), czy da sie to usunac, np jakas pasta?? W tej chwili wyglada jakbym mąke rozsypal

    2. Na zdjeciu widac kapselek, ktory jest zardzewialy, czy to w niczym nie przeszkadza??? I pytanie laczace sie- kolo zarowki widac wypalona srebrna powloke. Jak bardzo to przeszkadza w prawidlowym rozpraszaniu swiatla?? Czy to sie maluje?? Wymienia??

    3. Czy da sie wyjac z czarnej obudowy to co odbija swiatlo??? Jak?? Gdzies sa jakies mocowania??

    4. Wreszcie gdzie kupic w Toruniu wkladki do reflektorow?? Jak nie to gdzie wogole i jaka cena??
    Za wszelka pomoc z gory dziekuje.

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Niedzielny kierowca
    Od
    25 Jan 2005
    Mieszka w
    GDA-Kaszuby
    Ad.4. Jeśli chodzi o wkładki, to najszybciej chyba przez internet kupisz - Allegro, ford.sklep.pl, abscar.pl, itp. Cena - od 50 zł za sztukę - razem 100 zł.
    Suzuki Vitara Long 2,0 V6 LPG 1997
    Peugeot 307 2,0 HDI (błeee)
    Kaszuby

  4. #3
    Niedzielny kierowca Awatar remik07
    Model
    SAAB
    Silnik
    1.8 125 KM
    Opis
    inny
    Od
    14 Jan 2005
    Mieszka w
    EL-Łódź

    Re: [MkI] Czyszczenie reflektorow MKI. Pytania.

    Cytat Zamieszczone przez Milosz_ct
    I pytanie laczace sie- kolo zarowki widac wypalona srebrna powloke. Jak bardzo to przeszkadza w prawidlowym rozpraszaniu swiatla?? Czy to sie maluje?? Wymienia??
    możesz spróbować dokupić odbłyśniki choć nie wiem czy występują jako osobny element w handlu - tego się nie maluje - można dać do napylenia nowej warstwy - ja tak zrobiłem , jeśli jednak nie masz znajomości to firmy które zajmują się takimi usługami liczą sobie powyżej 100zł/szt
    Cytat Zamieszczone przez 3. Czy da sie
    wyjac z czarnej obudowy to co odbija swiatlo??? Jak?? Gdzies sa jakies mocowania??
    - da się - od tyłu trzeba wykręcić wszystkie wkręty mocujące do prowadnic , jeśli wyjąłeś silniczek - pozostaje jeszcze jeden zaczep kulowy - trzeba delikatnie wypchnąć na zewnątrz

    Cytat Zamieszczone przez 4
    4. Wreszcie gdzie kupic w Toruniu wkladki do reflektorow?? Jak nie to gdzie wogole i jaka cena??
    Za wszelka pomoc z gory dziekuje.
    wkładki powinny kosztować ok 60zł/sztukę
    w mkp od 2003 do 2014
    Saab 9-3 SportKombi

  5. #4
    Niedzielny kierowca
    Opis
    Najlepsze
    Od
    19 May 2006
    Mieszka w
    Toruń
    Dzieki napewno przyda mi sie Twoja rada odnosnie wyjecia tego badziewia . A gdzie moge wogole pytac o napylenie nowej warstwy?? Kto sie tym zajmuje??

  6. #5
    Firmy zajmujace sie metalizowaniem szkla

  7. #6
    Niedzielny kierowca Awatar remik07
    Model
    SAAB
    Silnik
    1.8 125 KM
    Opis
    inny
    Od
    14 Jan 2005
    Mieszka w
    EL-Łódź
    Cytat Zamieszczone przez Milosz_ct
    . A gdzie moge wogole pytac o napylenie nowej warstwy?? Kto sie tym zajmuje??
    W Łodzi jest jedna firma specjalizująca się w tym procederze - jednak nie wiem na ile są dobrzy ponieważ nie korzystałem z ich usług .
    Do nich jeżdżą przeważnie posiadacze aut zabytkowych oraz bardzo nietypowych , takich co to nowy reflektor jest albo bardzo drogi albo niedostępny.Nie wiem czy by Ci się opłacało - poszukaj raczej kogoś w swojej okolicy , tylko pamiętaj ,że odbłyśniki są plastikowe więc fachowiec musi być dobry i doświadczony.
    P.S.
    Jeśli chodzi o ten "kapselek" wyczyść go - szczególnie od środka - ja użyłem do tego celu zwykłego domowego CIF-u + ściereczka + trochę cierpliwości.
    w mkp od 2003 do 2014
    Saab 9-3 SportKombi

  8. #7
    Niedzielny kierowca Awatar remik07
    Model
    SAAB
    Silnik
    1.8 125 KM
    Opis
    inny
    Od
    14 Jan 2005
    Mieszka w
    EL-Łódź
    Cytat Zamieszczone przez remik07
    Jeśli chodzi o ten "kapselek" wyczyść go - szczególnie od środka - ja użyłem do tego celu zwykłego domowego CIF-u + ściereczka + trochę cierpliwości.
    przed czyszczeniem:
    http://img171.imageshack.us/my.php?i...sc00032yn4.jpg

    po czyszczeniu:
    http://img176.imageshack.us/my.php?i...sc00031bu8.jpg
    :metal :metal :metal :metal :metal
    w mkp od 2003 do 2014
    Saab 9-3 SportKombi

Podobne wątki

  1. [MkI] Pytanko co do reflektorow MK1.
    By bialy2224 in forum Nadwozie i wnętrze
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 03-09-2012, 07:47
  2. [MkII] Spryskiwacze reflektorow
    By piciab in forum Nadwozie i wnętrze
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 01-11-2011, 01:56
  3. [MkI] oznaczenie reflektorow
    By Damiano in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 06-11-2009, 21:19
  4. [MkI] Spryskiwacze reflektorow
    By rolnik23 in forum Nadwozie i wnętrze
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 19-06-2009, 18:32
  5. Wkladki do reflektorow mkI
    By szakul1 in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 19-02-2005, 16:14

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów