+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 14 z 14
  1. #1
    Pochłaniacz prostych
    Model
    Inny
    Silnik
    Inny
    Od
    11 Aug 2007
    Mieszka w
    Kraków

    Wosk do metalików kontra wosk z teflonem (PTFE)

    Witam,
    pytanie jak w tytule - który rodzaj preparatu lepiej i na dłużej zabezpiecza karoserię auta? Polerowanie w obu przypadkach jednakowe (lekkie i przyjemne)?
    No i na koniec pytanie estetyczne - lakier błyszczy się po obu specyfikach jednakowo?
    Dzięki za info.
    Andrzej

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Mistrz pobocza Awatar Jondi
    Imię
    Andrzej
    Model
    Ford FieSTa
    Silnik
    2,0 150km
    Od
    20 Jan 2009
    Mieszka w
    Kraków
    nie chodzi Ci przypadkiem o powłoki teflonowe?
    Wosk do metaliku? Są woski z drobinami metaliku a tak to lakier to lakier nie ma znaczenia metalik perła czy gładki

    Były: AR 145 junior 1,4 TS ,Mondeo Mk II 2,0 silver top, Cougar v6, AR 166 3,0 v6

  4. #3
    Pochłaniacz prostych
    Model
    Inny
    Silnik
    Inny
    Od
    11 Aug 2007
    Mieszka w
    Kraków
    Ten z teflonem mam na myśli ten:

    http://allegro.pl/turtle-wax-ptfe-or...002851331.html
    a ten do metaliku mam na myśli ten:

    http://allegro.pl/turtle-wax-metalli...980057219.html

    Ten drugi ("metallic") stosuję od dłuższego czasu i jestem zadowolony....

    ---------- Post added at 18:22 ---------- Previous post was at 18:20 ----------

    Ale generalnie chodziło mi o to który rodzaj preparatu lepiej i na dłużej zabezpiecza karoserię auta? Polerowanie w obu przypadkach jednakowe (lekkie i przyjemne)?
    No i na koniec pytanie estetyczne - lakier błyszczy się po obu specyfikach jednakowo?
    Andrzej

  5. #4
    Pieszy Awatar DarkLight
    Model
    MKII
    Silnik
    1.8 115 KM
    Od
    14 Oct 2013
    Mieszka w
    Lublin
    Żaden z tych.
    Najdłużej zabezpiecza i trzyma się wosk syntetyczny typu Finish kare 1000p high temp. Polecam kupić tester (może i mała puszka ale baaardzo wydajna,użyłem już na 5 razy na mondki w sedanie i prawie wgl nie zużyło się), nakłada się bajecznie przy dobrej temperaturze (15-20 stopni) i trzyma się kilka miesięcy. Oczywiście przed nałożeniem wosku należy jeszcze lakier odpowiednio do tego przygotować bo sam wosk to jest tzw. wisienka na torcie

  6. #5
    Pochłaniacz prostych
    Model
    Inny
    Silnik
    Inny
    Od
    11 Aug 2007
    Mieszka w
    Kraków
    Tak,tak wszystko rozumiem. Jednak raczej nie chodzi mi o producenta tylko o to który z wymienionych jest skuteczniejszy (lepszy) technologicznie: ten zwykły nazwany "metallic" czy jednak ten z dodatkiem teflonu (PTFE), bo ponoć ten z teflonem dłużej chroni karoserię, a nakłada się go niby podobnie "gładko" jak zwykły wosk bez dodatku teflonu.
    I opinia właśnie w tej kwestii by mnie interesowała.
    Andrzej

  7. #6
    Pieszy Awatar DarkLight
    Model
    MKII
    Silnik
    1.8 115 KM
    Od
    14 Oct 2013
    Mieszka w
    Lublin
    Andrzej nie zrozum mnie źle ale obdywa to są mazidła marnej jakości które wytrzymują średnio 2 mycia auta lub kilka dni deszczu a do tego brudzą okropnie gumy i plastiki na aucie i nic ci wtedy z tego zabezpieczenia lakieru. Lepiej kupić wosk renomowanej firmy z dobra opinia na zime i na lato. Może kosztują troche więcej niż te ale uwierz mi szybko zauważysz różnice i będziesz zadowolony z jakości i wydajności produktów z wyższej półki co nie oznacza nie osiągalnej bo można kupować tańsze i mniejsze testery które i tak wystarczą na długo.

    No ale dobrze, chcesz to ci powiem, ogólnie z teflonem jest dłuższa ochrona ale to tylko na papierku i czysto teorytycznie bo to jest "chłyt marketingowy". Jedne z lepszych wosków nie mają tego a i tak dużo dłuzej wytrzymują od tych co podałes

  8. #7
    Niedzielny kierowca Awatar dżizas
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.2 TDCI ST 155KM
    Od
    26 Sep 2012
    Mieszka w
    Oxford(UK), W-wa
    Andrzej

    DarkLight ma rację.
    Kiedyś też używałem mazideł Turtla i sądziłem, że jest dobrze, bo coś tam się błyszczało.

    Obecnie używam Collinite 476 który daje co najmniej kilkuktotnie lepszy efekt od wszyskich marketówek poza tym jest bardzo wydajny i nie należy do drogich wosków.
    Dobre opinie ma również Poorboy's.
    Zymöl trochę droższy.

  9. #8
    Pogromca zakrętów Awatar bartekk
    Imię
    Bartosz
    Model
    3V
    Silnik
    1.5 TSI
    Od
    05 Oct 2011
    Mieszka w
    Wieleń nad Notecią
    Oczywiście kolega DarkLight ma rację.

    FK1000P, dwie warstwy, potrafił przetrzymać niemal cały sezon zimowy. Stosunek kosztu testera w stosunku do wydajności i trwałości wosku jest rewelacyjny.

    Do wymienionych tutaj marek bardzo dobrych wosków dorzucę jeszcze Dodo Juice, który robi naprawdę fajne woski.
    Ostatnio edytowane przez bartekk ; 06-02-2015 o 05:57

  10. #9
    Pochłaniacz prostych
    Model
    Inny
    Silnik
    Inny
    Od
    11 Aug 2007
    Mieszka w
    Kraków
    Dzięki za wszystkie opinie. Szczerze mówiąc moje pytanie miało na celu zasięgnięcie opinii czy te woski z teflonem są trwalsze od standardowych.
    Produkty Turtle Wax oczywiście wiadomo,ze rewelacji nie robią, bardziej dałem je za przykład do odniesienia się Was do wosku zwykłego i z teflonem.
    Andrzej

  11. #10
    Mistrz pobocza Awatar Jondi
    Imię
    Andrzej
    Model
    Ford FieSTa
    Silnik
    2,0 150km
    Od
    20 Jan 2009
    Mieszka w
    Kraków
    w produktach z wysokiej półki czy też bardziej profesjonalnych a nie marketowych nie ma wosków z teflonem sa natomiast powłoki teflonowe. Nie pomożemy Ci który jest lepszy bo naszym zdaniem oba są nic nie warte. Za te same pieniądze jak już koledzy pisali kupisz tester markowego wosku który wytrzyma kilka razy dłużej na lakierze jak tamte. Tak czy siak uważam że z tych co wymieniłeś obydwa są kiepskie i będą miały zbliżoną trwałość... już QD sonaxa lepiej się utrzyma

    Były: AR 145 junior 1,4 TS ,Mondeo Mk II 2,0 silver top, Cougar v6, AR 166 3,0 v6

  12. #11
    Kursant
    Opis
    Mondeo MK3
    Od
    20 Aug 2013
    Mieszka w
    Bieniewice
    Z wyższej półki oczywiście że są z teflonem proszę bardzo:
    http://sklep.swissvax-detailing.pl/i...eld-200ml.html
    lub coś tańszego
    http://www.pielegnowacauto.pl/wosk-r...ster-15ml.html
    Ogólnie to wosk z PTFE trochę dłużej chroni lakier od standardowego wosku.

  13. #12
    Mistrz pobocza Awatar Jondi
    Imię
    Andrzej
    Model
    Ford FieSTa
    Silnik
    2,0 150km
    Od
    20 Jan 2009
    Mieszka w
    Kraków
    zgadza się ale swissvax to już bardzo wysoka półka i dlatego go nie uwzględniłem
    odnośnie Race Glaze zawsze słyszałem o nich kiepskie opinie i konsystencja nigdy mi nie odpowiadała więc je przekreślam na starcie chodź tego konkretnego w rękach nie miałem.
    Przepraszam jeśli kogoś wprowadziłem w błąd po prostu nie uwzględniłem tego że ktoś może chcieć wydać kwoty powyżej 500zł na wosk bo mało kto niestety może sobie pozwolić na taki wydatek

    Były: AR 145 junior 1,4 TS ,Mondeo Mk II 2,0 silver top, Cougar v6, AR 166 3,0 v6

  14. #13

    Imię
    Łukasz
    Model
    Octavia II 2.0 TFSI
    Silnik
    2.0
    Od
    30 Nov 2008
    Mieszka w
    Rybnik
    i tu byś się zdziwił kolego ile ludzie kupują wosków powyżej 500ZŁ To tak jakbyś powiedział mało kto zabezpiecza sobie lakier topowymi powłokami gdzie koszt takiej usługo to 2500- 3000zł za samo zabezpieczenie

  15. #14
    Mistrz pobocza Awatar Jondi
    Imię
    Andrzej
    Model
    Ford FieSTa
    Silnik
    2,0 150km
    Od
    20 Jan 2009
    Mieszka w
    Kraków
    kolego koszty nałożenia dobrej powłoki są niższe i to sporo A osoby prywatne raczej mało takich wosków kupują. Skąd to wiem? Żyję z tego

    Były: AR 145 junior 1,4 TS ,Mondeo Mk II 2,0 silver top, Cougar v6, AR 166 3,0 v6

Podobne wątki

  1. [Preparaty] Wosk do 100zł - co polecacie
    By wsciekly in forum Detailing czyli kosmetyka naszych aut
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 29-07-2013, 16:18
  2. [Nadwozie] Wosk K2 SPECTRUM w
    By bulan74 in forum Detailing czyli kosmetyka naszych aut
    Odpowiedzi: 82
    Ostatni post / autor: 06-01-2013, 13:12
  3. [Preparaty] jaki wosk do usuniecia rys
    By kamil785 in forum Detailing czyli kosmetyka naszych aut
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 29-07-2012, 20:27
  4. [MkI] Rysy + wosk
    By Mercury in forum Nadwozie i wnętrze
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 05-10-2006, 15:26

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów