+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1
    Zielony listek Awatar MrocznySzewc
    Imię
    Rafał
    Model
    Peugeot 508 '12
    Silnik
    1,6THP 156KM
    Od
    15 May 2009
    Mieszka w
    Grudziądz

    Pytania odnośnie kupna MK3

    Cześć wszystkim! Daaawno mnie nie było:P
    Zamierzam kupić Mondeo MK3 lub Fiestę MK6. Ogólnie autko ma być około 2003r i żeby mieściło się mniej więcej w 30-35zł/100km.
    I tutaj pojawiają się dylematy, jak mondeo to 2.0 lub 2.5V6 (miałem-kocham ) w gazie lub 2.0 TDDI 115KM(nie TDCI).
    Jak Fiesta to 1.3 lub 1.4 benzyna lub gaz albo 1.4 w dieselku (nie znam silnika).

    Moje pytania:
    1. które z tych aut mają rozrząd na łańcuchu? (V6 to wiem
    2. czy i jak można sprawdzić dwumasę?
    3. czy fiesta diesel posiada dwumasę i na co zwrócić uwagę przy kupnie, co może słono kosztować: wtryski, dwumasy itd itp...
    4. czy w którymś z tych aut występuje filtr cząsteczek stałych i czy mam się tego bać:P
    5. na co ogólnie zwrócić uwagę przy kupnie, jakich ukrytych wad szukać?

    aha... jeszcze chciałem się zapytać o automat w tych autach? Czy jeśli pojadę do serwisu, podepnę pod kompa i zrobięcałą ścieżkę diagnostyczną to da się sprawdzić wtryski w dieselku i automat i czy da mi to wgarancję że takie auto pojeździ dlugi czas czy to jest tak, że z dnia na dzień mogą mi wtryski paść albo automat?
    Ostatnio edytowane przez MrocznySzewc ; 05-03-2015 o 21:31

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Kursant Awatar Cris257
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Opis
    Liftback
    Od
    18 Jul 2014
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    ad. 1. Wszystkie Mondeo mają łańcuch rozrządu. Fiesta 1.3 też, jak jest z 1.4 PB/ON nie wiem, ale pewnie łatwo wygooglować.
    ad. 2. Na delikatnym wzniesieniu ruszasz z 1 biegu i kręcisz go bardzo wysoko, po czym zmieniasz na bieg wyższy (czyt. 3 lub 4). Jeśli obroty spadną mocno, ale auto nadal będzie kulać pod górę/szarpać z powodu niskich obrotów, to wszystko ok. Jeśli obroty wzrosną, dwumas się kończy.
    ad. 4. Na forum fordclubpolska kiedyś znalazłem jakieś info, że Ford zaczął montować filtry cząstek stałych w samochodach od 2006r. Wcześniej od 2002r. prowadził ponoć tylko testy w warsztatach fabrycznych.
    ad. 5. W chyba każdym Fordzie trza szukać rdzy. W Mondeo także pojawiają się problemy z zamkami. Jak jest we Fieście, nie wiem. Pewnie podobnie, skoro ludzie na forum opisują to w swoich Mdo MK3, a i brat w MK2 ma podobny problem. Jeśli chodzi o Mondeo mk3 2.0PB to chyba najważniejsze, by nie chodził jak diesel, bo to może oznaczać uszkodzone klapki kolektora. Chociaż może to oznaczać też kończący się pasek wieloklinowy, a to chyba tańsze jest w naprawie niż klapki. Chociaż nie sprawdzałem, więc 100% pewności nie mam. Także falowanie obrotów oznacza usterkę, niestety dokładnie nie powiem Ci jaką, bo jest wiele możliwości. Kłopoty z odpalaniem auta. Też wiele przyczyn. O Fieście raczej nie wiem nic.

Podobne wątki

  1. [MkII] Projekt Turbo w drodze. Pytania odnośnie szczegółów
    By Buchcio080 in forum Tuning
    Odpowiedzi: 39
    Ostatni post / autor: 04-12-2013, 22:34
  2. [Zetec] Pytania odnośnie regulacji zaworów
    By pakoc1 in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 22-04-2012, 22:56
  3. [MkI] Dwa pytania odnośnie MK1 1.8 16V
    By anjko in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 18-11-2007, 11:05

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów