+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    [MkII] sprzeglo,czy zabezpiecznie?:)

    Hej mam takie pytanko do kumatych...Od jakiegos czasu ciezko mi wlazi 2 bieg...Mianowicie jak ruszam z 1,potem dwojka to wchodzi..lecz np jak jade na luzie z gorki wchodze w zakret,tocze sie to juz nie bardzo chce wejsc....Na swiatlach czy w korku to biegi wchodza elegancko..Nie raz dwojka tez ciezko wlazi gdy ruszam z 1 i probuje wbic 2,ale to bardzo zadko.Czesto wlasnie gdy auto sie toczy po skrecie czy na prostej gdy mam zamiar parkowac redukuje z trojki na dwojke i lipa,nie chce wejsc..Czy to wina sprzegla,czy moze olej w skrzyni biegow w co watpie,lub zabezpieczneie takie?Z gory thx za odp

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Kursant
    Imię
    Zbyniu
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 TDCi 140 KM
    Opis
    xxx
    Od
    30 Dec 2005
    Mieszka w
    Pomorze
    Spróbuj zrobić tzw. przygazówkę przy zmianie biegu z 3 na2. Zobacz czy pomoże.

  4. #3
    Pochłaniacz prostych Awatar radeq
    Opis
    mk1
    Od
    18 Jan 2006
    Mieszka w
    warszawa, warszawa, warszawa... cwks legia...
    synchronizator...??


    KOMBI 1.8 PB, 94r, CZERWONY

  5. #4
    Kursant
    Imię
    Krzysiek
    Opis
    MK III hb 2,0 tdci
    Od
    29 Sep 2006
    Mieszka w
    Bielsko Biała
    Mam to samo U mnie zaczęło się zaraz po wymianie oleju w skrzyni.Wymieniałem przegub i przy okazji wymieniłem olej,uznałem,że ten czerwony jest jak woda i zalałem mobila Błąd jak cholera!!!Teraz już chyba tak zostanie(koszty)Dla pocieszenia dodam,że jak jest już troszkę rozgrzany 2-ka wchodzi oki.Czasami to co sugerują "majstrowie mechanicy"nie musi być prawdą

  6. #5
    no dokladnie jak jest roizgrzany wlazi bez problemu...W lato problemu nie mialem.Kolega mi powiedzial ze w zime mikroopilki metalu w skrzyni biegow przymarzajac tworza maz i dlatego jest ten problem.Pozdro

  7. #6
    Niedzielny kierowca
    Opis
    Audi A6
    Od
    27 Feb 2005
    Mieszka w
    Podlaskie
    Cytat Zamieszczone przez spagetti
    no dokladnie jak jest roizgrzany wlazi bez problemu...W lato problemu nie mialem.Kolega mi powiedzial ze w zime mikroopilki metalu w skrzyni biegow przymarzajac tworza maz i dlatego jest ten problem.Pozdro
    nie opiłki tylko olej jest gęsty !! Zobaczysz co bedzie sie działo przy -25 st.C. Mimo, że bedziesz miał auto na luzie to po nocnym postoju gdy odpalisz auto i puścisz sprzęgło to zacznie do produ autko jechać mimo, że jest na luzie. Fakt, nie bedzie jechał 20 km/h ale troszkę do przodu podjedzie jakieś 20 cm :))

    Jeśłi olej jest gęsty to nicna to nie poradzisz - no chyba, że przeprowadzisz sie do ciepłych krajów :))

  8. #7
    było już o tym na forum. możliwe ze trzeba by było wymienić olej.
    ewentualnie sprawdzic wyregulowanie "drążków" czy linek. zależy co tam masz. no i sprawdzenie stanu zawieszenia skrzyni i silnika, bo możliwe ze poprostu sypie sie któraś z poduszek.
    a tutaj masz linka gdzie było o tym wspomniane
    LINK

  9. #8
    Znawca leśnych tras
    Opis
    S6 4F0
    Od
    13 Jan 2005
    Mieszka w
    Lublin
    Sprawdźcie panowie czy pod serwerm nie przeszkadza ciężarkowi od wybieraka biegów w poruszaniu się któryś z przewodów hamulcowych. W latach 1996-1998 był to problem bardzo częsty. Pomagało odgięcie na bok przewodów idących od pompy ABS do pompy hamulcowej.

Podobne wątki

  1. [MkI] Sprzeglo 2.0 a v6?
    By Qrzyh in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 05-02-2012, 12:29
  2. [MkIII] czy to sprzeglo???
    By bednarz in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 04-11-2011, 08:16
  3. [MkII] sprzeglo
    By arti43 in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 07-02-2008, 15:09
  4. [MkII] zabezpiecznie
    By gilotyna in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 04-09-2006, 08:47
  5. zabezpiecznie błotników
    By XDX in forum Detailing czyli kosmetyka naszych aut
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 12-10-2005, 13:05

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów