+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 21
  1. #1
    Zielony listek Awatar MrocznySzewc
    Imię
    Rafał
    Model
    Peugeot 508 '12
    Silnik
    1,6THP 156KM
    Od
    15 May 2009
    Mieszka w
    Grudziądz

    Prośba o opinie - nowe zdjęcia! OBEJRZANY! OPIS!

    Tak, tak... to znowu ja:P Co sądzicie o tym autku?

    http://olx.pl/oferta/ford-mondeo-v6-...tml#15b222099c

    Pisałem z gościem (jest w Belgii), niestety nie może mi przesłać więcej zdjęć.
    Oto co mi napisał:

    "Witam. Przepraszam, że dopiero dziś, ale nie miałem dostępu do internetu (taka praca). Ogłoszenie jest aktualne. Auto kupiłem w 2012 roku do dojazdów do pracy w Belgii. Pierwszą naprawą jaką zrobiłem, to była instalacja gazowa. Na początku 2014 zaczął mi nie równo chodzić na wolnych obrotach na lpg. Gazownik wymienił; parownik, przewody gazowe, wszystkie filtry i sześć wtryskiwaczy oraz kazał dostarczyć nową cewkę, kable WN i świece (wszystko w oryginale). Następnie w połowie roku wymieniłem KOMPLETNIE CAŁE zawieszenie przednie wraz z hamulcami, alternator i akumulator, ostatnią rzecz którą robiłem, to zmieniłem oba łożyska z tyłu, bo zaczynało je być słychać. I to tyle napraw. W tej chwili samochód użytkuje moja żona, tylko od czasu do czasu, bo dla niej, on jest za wielki. Co do wyglądu, to nie ma nigdzie korozji, silnik jest brudny, ale suchy (nigdy go nie myłem), wnętrze jest zadbane, skóry nie zniszczone, wykładzina dywanowa z podłogi z racji tego, że jest jasna nosi ślady po brudnych butach. Nic więcej nie przychodzi mi do głowy o czym mógłbym jeszcze Pana poinformować. Oczywiście zgadzam się na wszystkie testy i kontrole na stacjach, komputerem itp. Co do zdjęć, to z tym będzie kłopot, ponieważ Ford jest w Gdańsku, a ja w Belgii do końca kwietnia. Jeśli chciałby Pan obejrzeć auto (i/lub kupić) wcześniej, to moja żona to umożliwi. W razie pytań jestem do dyspozycji, od dziś każdego dnia. Pozdrawiam."

    Na początku przeczytałem, że wymieniał parownik od gazu i się zastanawiałem czy nie ma 2gen. Ale potem pisze o wtryskach więc jest pewnie 3gen. Jeszcze napisze do gościa jak mi coś wpadnie do głowy albo mi podsuniecie jakieś pytania, co zobaczycie po zdjęciach lub opisie.

    aha... czy podpinając pod zwykłego domowego kompa da radę jakoś sprawdzić skrzynię automatyczną? I w ogóle jak ją można przetestować?
    I jeszcze nurtuje mnie ta gałka od automatu, czy jest ona po liftowa? Nie powinna być taka duża, prostokątna?

    Poniżej link do otomoto, jest tam więcej zdjęć i są całkiem duże. No i jest VIN
    http://otomoto.pl/ford-mondeo-mk3-v6...C36529975.html
    Ostatnio edytowane przez MrocznySzewc ; 12-04-2015 o 10:02

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Znawca leśnych tras
    Imię
    Jakub
    Model
    XC60
    Silnik
    2.0 D
    Od
    25 May 2005
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Tu masz skrzynię JATCO. Wszystko tak jak ma być.
    Podłączenie pod kompa pokaże ewentualne błędy i nic więcej.
    wypisuję się z tego kraju...

  4. #3
    Zielony listek Awatar MrocznySzewc
    Imię
    Rafał
    Model
    Peugeot 508 '12
    Silnik
    1,6THP 156KM
    Od
    15 May 2009
    Mieszka w
    Grudziądz
    Aha... ale on ma ten tiptronic czy jak to tam:P ? jak dokladnie to dziala? I jak mozna przetestowac taka skrzynie? Podczas normalnej jazdy po miescie nie powinno szarpac, tak? Jak wcisne w podloge to powinien zredukowac i ciagnac do przodu... A tip tronic? Puszczam gaz, wybieram w prawo na tip tronic i wbijam "-" zeby zredukowac do wyprzedzania np...? i zeby wbic "+" to musze tez gaz puscic? nie wiem jak to dziala:P jezdzilem autamatami ale nie korzystalem z tego:P no i o co chodzi z tymi trybami sport itd., bo chyba w mondeo tez jest? Na sporcie ciagnie do wyzszych obrotow?

  5. #4
    Zielony listek Awatar MrocznySzewc
    Imię
    Rafał
    Model
    Peugeot 508 '12
    Silnik
    1,6THP 156KM
    Od
    15 May 2009
    Mieszka w
    Grudziądz

    Obejrzyjcie proszę to zdjęciey coś

    Przyjrzyjcie się proszę temu zdjęciu i powiedzcie czy coś jest nie tak:

    http://zapodaj.net/9ec5979ea998a.jpg.html

    ja zauważyłem, że nie ma jednej rurki na kolektorze przy dolocie powietrza od przepustnicy, tej czarnej, jedna idzie od serwa i obok powinna być (?) druga. Bynajmniej ja miałem w MK2 w manualu.
    To srebrne po lewej przed łapą silnika to byłby jakiś komp od gazu? W ogóle gaz założony bardzo niechlujnie wg mnie ale to jakoś przeboleję. Czy coś poza tym zauważyliście? Dajcie znać, w sobotę przed południem będę po niego jechał.
    Ostatnio edytowane przez MrocznySzewc ; 10-04-2015 o 00:13

  6. #5
    Znawca leśnych tras
    Imię
    Jakub
    Model
    XC60
    Silnik
    2.0 D
    Od
    25 May 2005
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Nie odpowiem ci, w temacie V bo mam R4, ale co do automatu, to przy bucie powinien zredukować i pociągnąć wyżej obroty, co do tiptronic'a to umożliwia ręczną zmianę przełożeń
    wypisuję się z tego kraju...

  7. #6
    Pochłaniacz prostych Awatar iceman150
    Model
    Passat B5
    Silnik
    1,9 TDI AFN
    Opis
    Jest B5 AFN Było Mondeo MkII 2,0 Ghia
    Od
    17 Mar 2010
    Mieszka w
    Grudziądz
    To nie jest komp od gazu. Instalacja gazowa wg mnie troszkę ordynarnie wrzucona, ale może w V6 nie idzie jej ładniej upchnąć. To srebrne może być parownikiem, choć przyznam że jeszcze takiego nie widziałem
    CC 700 "Bolid" 1996r.-> Mazda 323F BA Z5 1995r. -> Ford Mondeo Ghia 2,0 1997r. -> CC 900 "Bolid EvoII" 1994r.-> VW Passat B5 1,9TDI AFN 1998r.

  8. #7
    Zielony listek Awatar MrocznySzewc
    Imię
    Rafał
    Model
    Peugeot 508 '12
    Silnik
    1,6THP 156KM
    Od
    15 May 2009
    Mieszka w
    Grudziądz
    Jeśli chodzi o instalację i V6, to można ją dobrze założyć, mój szwagier miał mk2 V6 w automacie i pochowali mu kable pod kolektorem, a wtryski z tyłu. No ale to trzeba chcieć:P a niektórym mechanikom się nie chce:P

  9. #8
    Pochłaniacz prostych Awatar iceman150
    Model
    Passat B5
    Silnik
    1,9 TDI AFN
    Opis
    Jest B5 AFN Było Mondeo MkII 2,0 Ghia
    Od
    17 Mar 2010
    Mieszka w
    Grudziądz
    Cytat Zamieszczone przez MrocznySzewc Zobacz posta
    a niektórym mechanikom się nie chce:P
    Poprawka - większości. No i oczywiście wiercenie dysz bez zdjęcia kolektora jest standardem. Tym sposobem mój znajomy krótko po montażu gazu zmieniał silnik.
    CC 700 "Bolid" 1996r.-> Mazda 323F BA Z5 1995r. -> Ford Mondeo Ghia 2,0 1997r. -> CC 900 "Bolid EvoII" 1994r.-> VW Passat B5 1,9TDI AFN 1998r.

  10. #9
    Zielony listek Awatar MrocznySzewc
    Imię
    Rafał
    Model
    Peugeot 508 '12
    Silnik
    1,6THP 156KM
    Od
    15 May 2009
    Mieszka w
    Grudziądz
    Dlatego czasem wolę kupić już z instalacją, która ma za sobą kilkadziesiąt tys km. Przynajmniej jest już wyregulowana, ustawiona i to, co było źle zrobione jest już poprawione Mój szwagier jak założył do tej V-ki nową instalację, to pierwsze 2-3 miechy albo jeździł non stop do gazownika albo sam ustawiał co chwilę pod domem.
    A mam jeszcze jedno pytanko, czy da się zdemontować instalację gazową? Czy trzeba wtedy wymieniać coś w silniku? Jaka jest ingerencja w silnik takie instalacji? Bo nie wiem dokładnie jak się montuje.

  11. #10
    Pochłaniacz prostych Awatar iceman150
    Model
    Passat B5
    Silnik
    1,9 TDI AFN
    Opis
    Jest B5 AFN Było Mondeo MkII 2,0 Ghia
    Od
    17 Mar 2010
    Mieszka w
    Grudziądz
    Zawsze można usunąć. Demontujesz co zbędne, na pewno zostają ci otwory w kolektorze dolotowym i albo je zaślepiasz (wersja budżetowa), albo go wymieniasz.
    Po za tym łączysz węże od chłodziwa tam gdzie był parownik no i demontujesz sporą część rurek i okablowania.
    CC 700 "Bolid" 1996r.-> Mazda 323F BA Z5 1995r. -> Ford Mondeo Ghia 2,0 1997r. -> CC 900 "Bolid EvoII" 1994r.-> VW Passat B5 1,9TDI AFN 1998r.

  12. #11
    Zielony listek Awatar MrocznySzewc
    Imię
    Rafał
    Model
    Peugeot 508 '12
    Silnik
    1,6THP 156KM
    Od
    15 May 2009
    Mieszka w
    Grudziądz
    Ciekawe ile za to by wziął gazownik? A wymiana kolektora to bułka z masłem, już ściągałem kiedyś, a używka kosztuje kilkadziesiąt zł
    A może założyć od razu od ST200? chyba wszystko w okół podpasuje...

  13. #12
    Kursant Awatar domenicos
    Imię
    Dominik
    Model
    BMW 330xi
    Opis
    BMW 330xi
    Od
    04 Jan 2012
    Mieszka w
    Kraków/Nowy Sącz
    Cytat Zamieszczone przez MrocznySzewc Zobacz posta
    Ciekawe ile za to by wziął gazownik? A wymiana kolektora to bułka z masłem, już ściągałem kiedyś, a używka kosztuje kilkadziesiąt zł
    A może założyć od razu od ST200? chyba wszystko w okół podpasuje...
    A dlaczego chcesz zrezygnować z gazu? W tym silniku, z automatem to ma sens.

  14. #13
    Zielony listek Awatar MrocznySzewc
    Imię
    Rafał
    Model
    Peugeot 508 '12
    Silnik
    1,6THP 156KM
    Od
    15 May 2009
    Mieszka w
    Grudziądz
    No pewnie ze ma, ale uszczelki pod glowica, czestsze wymiany swiec, kabli itd jakos nie bardzo mi pasuja a poza tym jezdzac do pracy 10km w jedna strone jest sens meczyc silnik na gazie?

  15. #14
    Pochłaniacz prostych Awatar iceman150
    Model
    Passat B5
    Silnik
    1,9 TDI AFN
    Opis
    Jest B5 AFN Było Mondeo MkII 2,0 Ghia
    Od
    17 Mar 2010
    Mieszka w
    Grudziądz
    Zawsze możesz guziki wyłączyć gaz. Po za tym i tak przełączy ci się dopiero jak będzie odpowiednia temperatura.
    CC 700 "Bolid" 1996r.-> Mazda 323F BA Z5 1995r. -> Ford Mondeo Ghia 2,0 1997r. -> CC 900 "Bolid EvoII" 1994r.-> VW Passat B5 1,9TDI AFN 1998r.

  16. #15
    Kursant Awatar domenicos
    Imię
    Dominik
    Model
    BMW 330xi
    Opis
    BMW 330xi
    Od
    04 Jan 2012
    Mieszka w
    Kraków/Nowy Sącz
    Cytat Zamieszczone przez MrocznySzewc Zobacz posta
    No pewnie ze ma, ale uszczelki pod glowica, czestsze wymiany swiec, kabli itd jakos nie bardzo mi pasuja a poza tym jezdzac do pracy 10km w jedna strone jest sens meczyc silnik na gazie?
    Nie zauważyłem u siebie takich problemów za to na stacji paliw różnica spora...

  17. #16
    Zielony listek Awatar MrocznySzewc
    Imię
    Rafał
    Model
    Peugeot 508 '12
    Silnik
    1,6THP 156KM
    Od
    15 May 2009
    Mieszka w
    Grudziądz
    Obejrzany, kolejny szrot
    Malowany chyba każdy element, na pewno lewy przedni błotnik, tylny błotnik prawy, lewy, 3 lub 4 szyby 2001, reszta 2002 a przednia 2007(grzana) ale z odpryskiem jakieś 1cm więc do wymiany.
    Sonda lambda bank1 do wymiany. Skrzynia automat działa, ale jak się wrzuca wsteczny lub z wstecznego zrzuca na inne przełożenie do w podłodze czuć jakby pod spodem Zdzisiek młotkiem blachę prostował. Poza tym wnętrze jest z stanie, lekko mówiąc "wskazującym na zużycie", wszystkie plastiki na drzwiach o które opiera się lokieć są wydarte prawie całe do gołego plastiku, podłokietnik kierowcy też, skóra na siedzeniach w sumie ok, ale cała tapicerka jest baaaardzo brudna i zaniedbana. Nie wiem czy na profesjonalnej myjni da się to doprać. A najlepsze we wnętrzu są pasy przednia, bo są... poszarpane! Normalnie nitki wiszą! Pas kierowcy jakiś ostatni centymetr ma jakby rozcięty!
    Jeszcze w silniku z tyłu na takim krućcu metalowym jest nałożona przedłużka, która jest zrobiona z węża ogrodowego! brawo! Ciekawe dlaczego właśnie tam jest wszsytko brudne od oleju??hmmm...
    Poza tym są urwane węże przy lewym świetle które idą do zbiornika płynu chłodzącego, więc pewnie był uderzony właśnie tam (m.in. :P).
    Także jakby ktoś chciał go oglądać, to dajcie sobie spokój, no chyba że go kupicie za 3tys:P

  18. #17
    Pochłaniacz prostych Awatar iceman150
    Model
    Passat B5
    Silnik
    1,9 TDI AFN
    Opis
    Jest B5 AFN Było Mondeo MkII 2,0 Ghia
    Od
    17 Mar 2010
    Mieszka w
    Grudziądz
    Cytat Zamieszczone przez MrocznySzewc Zobacz posta
    a przednia 2007(grzana) ale z odpryskiem jakieś 1cm więc do wymiany
    No egzeplarz widać wybitny ale nie spodziewaj się, że używane auto będzie jak nowe, bo zawsze będzie trzeba coś wymienić i zainwestować.
    CC 700 "Bolid" 1996r.-> Mazda 323F BA Z5 1995r. -> Ford Mondeo Ghia 2,0 1997r. -> CC 900 "Bolid EvoII" 1994r.-> VW Passat B5 1,9TDI AFN 1998r.

  19. #18
    Zielony listek Awatar MrocznySzewc
    Imię
    Rafał
    Model
    Peugeot 508 '12
    Silnik
    1,6THP 156KM
    Od
    15 May 2009
    Mieszka w
    Grudziądz
    Iceman - ja wiem, że wybieram auto, które ma 12-14lat, ale są zadbane egzemplarze, które są normalne pod względem wyglądu, czyli np maja przednią szybe wymienioną lub jakąś boczną i gość mi powie np ze przednią wymieniał, bo kamień mu uderzył(sam tak miałem) - to mogę zrozumieć, boczna - włamanie, jakaś stłuczka itp - też mogę zrozumieć, ale jak auto na około ma wszystkie szyby z innej parafii i akurat tam gdzie są inne szyby jest też inny lakier, grubo nałożony, że aż odpryskuje przy drzwiach, no to tego już nie przyjmę:P i jeszcze gość Ci gada, że on nigdy malowany nie był. Stłuczki też nie miał - a przedni zderzak sam się oberwał, lampa krzywo była spasowana od nowości i węże akurat przy tej lampie są urwane i wklejone na czarny sylikon - to też fabryka?:P
    Ja nie mówię, że kupię bezwypadkowy czy w super stanie, bo może już takich nie ma, ale co innego jak gadają Ci, że nigdy nic, a co innego jak gość np powie Ci, że miał stłuczkę i pokaże Ci zdjęcia czy jakieś faktury z naprawy i wytłumaczy co i jak.
    A co do wnętrza, to nie wiem, co trzeba robić, żeby aż tak zaniedbać wnętrze... To wyglądało, jakbyś kazał rozebrać całe wnętrze mechanikom, którzy właśnie skończyli naprawiać coś w silniku i mieli ręce uje...ne od smaru:P

  20. #19
    Pochłaniacz prostych Awatar iceman150
    Model
    Passat B5
    Silnik
    1,9 TDI AFN
    Opis
    Jest B5 AFN Było Mondeo MkII 2,0 Ghia
    Od
    17 Mar 2010
    Mieszka w
    Grudziądz
    Przecież napisalem że to nie tyczy się tego auta bo faktycznie trup na kołach
    CC 700 "Bolid" 1996r.-> Mazda 323F BA Z5 1995r. -> Ford Mondeo Ghia 2,0 1997r. -> CC 900 "Bolid EvoII" 1994r.-> VW Passat B5 1,9TDI AFN 1998r.

  21. #20
    Kursant Awatar domenicos
    Imię
    Dominik
    Model
    BMW 330xi
    Opis
    BMW 330xi
    Od
    04 Jan 2012
    Mieszka w
    Kraków/Nowy Sącz
    Na zdjęciach aż tak tragicznie to wnętrze nie wygląda. Ale jasna skórzana tapicerka po kilku latach użytkowania często wygląda fatalnie. A jeszcze jak to jest wszystko brudne, to całość potrafi być odrażająca.

Podobne wątki

  1. [Duratec] 1.8 SCI - prośba o opinie ...
    By rafalg in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 41
    Ostatni post / autor: 26-11-2016, 18:40
  2. MK IV prośba o opinie
    By Lawy in forum Kupujemy Mondeo
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 01-04-2015, 00:18
  3. Prośba o opinie
    By Mahico in forum Kupujemy Mondeo
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 25-09-2013, 22:36
  4. mk3 prośba o opinie
    By funai in forum Kupujemy Mondeo
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 14-05-2013, 12:10
  5. Prośba o opinie
    By Mizer in forum Kupujemy Mondeo
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 06-04-2011, 14:34

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów