+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 40
  1. #1

    [MkI] kombi 1.6 ???

    Witam!!!
    Parę dni temu wspominałem o koledze, który byl zainteresowany TD, a teraz opcja sie zmieniła bo ponoć pojawiła się jakaś okazja. Tak więc
    mam pytanie do użytkowników Mondzio kombi z silnikiem 1.6. Jak to sie sprawuje? Nie jest za słaby?
    MkI 1.8 GLX '93 naturalnie KOMBI

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Pochłaniacz prostych Awatar radeq
    Opis
    mk1
    Od
    18 Jan 2006
    Mieszka w
    warszawa, warszawa, warszawa... cwks legia...
    nie posiadam owego, ale z tego co sie naczytalem na forum to JEST ZA SLABY


    KOMBI 1.8 PB, 94r, CZERWONY

  4. #3
    Dynamika na poziomie zajechanego malucha a spalanie wieksze jak w 1,8

    do kombi 2,0 jest dobrym wyborem

  5. #4
    Posiadam takowy (1.6) i powiem, że generalnie jestem zadowlony, że mam MONDEO to jest dla mnie najważniejsze. W zakresie do 3000 obrotów bywa różnie - raczej ni jest żwawy - trzeba częsciej sięgać po dzwignie zmiany biegów, ale pomiędzy 3500 a 4500 idzie już lepiej. :metal Ze 100 km/h do 160 km/h idzie gładko. Ale zaczyna się robić wir w baku

    Chociaż musze dodać, żę mój chyba nie jest aż tak paliwożerny. Porównując nawet w samej instrukcji to 1.8 ma o 1 litr mniejsze spalanie niż 1.6. Mój ssie w trybie mieszany ok 7,5 litra - nie jest źle. ostatnio na trasie przy rozsądnej (powolnej) jeździe 90 - 100 kmh wziął ok 6,5 litra. Przy 140 - 160 potrafi już zassać porządniej.....:P:P
    Wybór należy do Ciebie:P
    Three most popular words in the world:
    Made in China

  6. #5
    Pogromca zakrętów Awatar Exodos
    Opis
    Opel Omega 3.0 MV6
    Od
    04 Jun 2006
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    A nie lepiej 2.5 V6 ??
    Albo 1.8 TD

  7. #6
    Niedzielny kierowca
    Imię
    Ryszard
    Model
    mondeo
    Silnik
    1.6 88 KM
    Opis
    mondeo 1,6 mk1 04.1996
    Od
    09 Nov 2006
    Mieszka w
    Rybnik
    Taaa v6 najlepsze.Nie jest tak źle z tym 1.6.To nie jest wcale taki słaby silnik,a porównywanie go do malucha to troche kpina z forda.W mieście dasz sobie spoko rade,na autostradzie nie odczujesz ze jesteś duzo słabszy od innych.Jedynie jak chcesz jechać jak wariat i skakać miedzy autami to musisz na trójce go gonić.Pod górki brakuje mocy(wiadomo to nie 2 litry).Za to mało pali,i nie słuchaj tych co gadaja ze 2 litry lub 1,8 pali tyle samo co 1,6.Oczywiscie mówie o aucie nie przeładowanym(np dwie świnie po 100 w bagażniku) i pięć osób w aucie.W dwie osoby plus dwójka dzieci spoko jazda.Jeżdze czesto do Niemiec i spokojnie mozna tym jechać bez wstydu,150 bez problemów.Maksymalnie jechałem 180.W Polsce każdy chce sie scigać na kazdej prostej.Polecam.
    Opony to podstawa

  8. #7
    Niedzielny kierowca
    Imię
    Ryszard
    Model
    mondeo
    Silnik
    1.6 88 KM
    Opis
    mondeo 1,6 mk1 04.1996
    Od
    09 Nov 2006
    Mieszka w
    Rybnik
    Zapomniałem dodać że mam heczbeka.
    Opony to podstawa

  9. #8
    Zielony listek
    Imię
    Kazimierz
    Model
    MKI
    Silnik
    1.6 88 KM
    Od
    31 Jan 2005
    Mieszka w
    Kraków-Bieżanów
    Ja też jestem zadowolony
    Mondeo I 93 1,6 kombi GLX + LPG Elpigaz kolor LEVANTE

  10. #9
    duzy silnik jest nie do wariowania czy pochlaniania duzych ilosci paliwa, wiekszy silnik - wieksze bezpieczenstwo

  11. #10
    Cytat Zamieszczone przez pawelos
    Dynamika na poziomie zajechanego malucha a spalanie wieksze jak w 1,8

    do kombi 2,0 jest dobrym wyborem
    Normalne jest ze po czasie kazdy jest za słaby.Krzys125 ma dokladnie takie 1,6 w kombi MKII i mocno nie narzeka.Co prawda w sobote zrobił próbą moja 2l bo moje odczucia byly ze jest jakieś slabawe,ale stwierdził że wszystko O.K. i ciagnie duzo lepiej od jego auta

  12. #11
    Znawca leśnych tras Awatar CzarekJ
    Imię
    W nicku
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    MkIII 2001
    Od
    04 Sep 2006
    Mieszka w
    Kwidzyn
    No nie....co Polak to opinia
    Zależy co sie chce autem robić.Kombi to raczej maszynka do roboty nie na wyscigi.Pewnie ze te 90koników na 1300kg to troche slabo.(chociaz 125p miał 75 na 1040..to nawet mniej kg/1KM) jednak Mondeo jest duuużo dynamiczniejsze.
    Ja ciągam niekiedy przyczepke towarową i powiem,ze ma kłopoty z górkami (nie chce przyspieszać),ale normalnie jakos nie czuję wielkiej róznicy.Wyprzedzanie? a gdzie sie spieszyc? TIRy i tak jezdżą najmniej 90.a jak juz trafi sie wolniejszy to trójeczka,4500obrotów,wir w baku,ale dostaje kopa i ogon 800kg mu nie przeszkadza
    Generalnie na pewno lepszy jest 2.0 albo 2,5(ale opłaty....tez trzeba wziąć pod uwagę..)...ale mnie w zupełności wystarcza 1,6,a dla tych co uwazają że jest do d....przytocze powiedzonko o Fordach (jaka jest opinia) cyt.,,FORD-G...WORT"
    Pozdrawiam ,,mondeomaniaków"
    Czarek
    MKIII TDDI 2001r- 124,8 kucy i 314,6 momentu( z hamowni - fabryczne bez "kombinacji alpejskiej" - "chipa" -u (?)

  13. #12
    Pogromca zakrętów Awatar Exodos
    Opis
    Opel Omega 3.0 MV6
    Od
    04 Jun 2006
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Oj, oj, za ten cytat to coś może być, lepiej go usuń, bo jak się reszta mondeomaniaków obudzi to będzie krucho.

  14. #13
    Znawca leśnych tras Awatar CzarekJ
    Imię
    W nicku
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    MkIII 2001
    Od
    04 Sep 2006
    Mieszka w
    Kwidzyn
    Mam nadzieję,ze użytkownicy Fordów maja poczucie humoru
    To nie jest akurat moja opinia,natomiast jak przewiozę takiego delikwenta z takim podejściem na swoich podgrzewanych fotelikach,pobawi się elektrycznymi szybkami i lusterkami,pocieszy oko podswietleniem pedałów i gasnacym z opóżnieniem oswietleniem wnetrza;do tego odczuje ze na naszych dziórawych ulicach auto płynie nie skacze jak VW czy inne Audi czy ople...Czesto zmienia zdanie,a zawsze ma troche głupawą minę
    A na dodatek wszysko to za 5,5tys wydane w lipcu

    Tych bez poczucia humoru przepraszam
    Pozdrawiam ,,mondeomaniaków"
    Czarek
    MKIII TDDI 2001r- 124,8 kucy i 314,6 momentu( z hamowni - fabryczne bez "kombinacji alpejskiej" - "chipa" -u (?)

  15. #14
    Po pierwsze to nie jest wyścigówka. Po drugie ze spalaniem w porównaniu z 1.8 to fakt - mogłby mniej. Ale cóż. Rzeczywiście w przedziale 90-120 km/h jest całkiem nieźle (mój 9l gazu), ale gorzej jest w mieście i po przekroczeniu tej magicznej prędkości 120 km/h. Ogólnie jest b.wygodny jednak jesli miałbym kupić następnego mondziaka kombi to już z większym silnikiem.
    J.
    (Inowrocław, mondeo kombi MKI, 1.6 16V, LPG, 1996r.)

  16. #15
    Mistrz pobocza Awatar Breko
    Od
    23 Oct 2006
    Mieszka w
    GRUPA LUBELSKA
    Jeśli chodzi o MKI to 1,6 HB jest słaby a co mówic o 1,6 w wagonie...
    Wagon - 1,8 to minimum ktore powinni montowac ustawowo, ale po pewnym czasie 1,8 zaczyna byc malo :metal
    Silniki z kombi 1,6 powinni wymontowac i wsadzic do ... albo dac dziadkom kapelusznikom zeby jezdzili raz w tygodniu do koscioła.
    Wypasiona MK IV - 100 000 zł
    przynależność do GRUPY LUBELSKIEJ - Nie ma Grupy Lubelskiej...

  17. #16
    Znawca leśnych tras Awatar CzarekJ
    Imię
    W nicku
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    MkIII 2001
    Od
    04 Sep 2006
    Mieszka w
    Kwidzyn
    Cytat Zamieszczone przez mondek
    Jeśli chodzi o MKI to 1,6 HB jest słaby a co mówic o 1,6 w wagonie...
    Wagon - 1,8 to minimum ktore powinni montowac ustawowo, ale po pewnym czasie 1,8 zaczyna byc malo :metal
    Silniki z kombi 1,6 powinni wymontowac i wsadzic do ... albo dac dziadkom kapelusznikom zeby jezdzili raz w tygodniu do koscioła.
    Jednak troszeczkę przesadzasz
    Mondi kombi to jednak auto uzytkowe nie ścigacz.A proponowanie go ,,dziadkom"do koscioła jest ciut obraźliwe.
    Zwróć uwage na to że najwiecej wypadków jest z udziałem ludzi młodych (18-27) pózniej do 35/37.Pózniej te ,,wyniki" sa prawie niezauwazalne,więc nie szalej.
    Uważam że jezeli jezdżę od 1978r bezwypadkowo (prawie,bo raz skasowalem cały przód 125p,ale na dwóch gazach....od tamtej pory ZERO! promili za kółkiem) mam prawo wyrazic tę opinię.
    ...po trasie
    Pozdrawiam ,,mondeomaniaków"
    Czarek
    MKIII TDDI 2001r- 124,8 kucy i 314,6 momentu( z hamowni - fabryczne bez "kombinacji alpejskiej" - "chipa" -u (?)

  18. #17
    Mistrz pobocza Awatar Breko
    Od
    23 Oct 2006
    Mieszka w
    GRUPA LUBELSKA
    Oczywiscie masz racje jesli chodzi o wiek kierowców z zajwiekszym ryzykiem wypadku. Mlody, mily chlopczyk z kilkoma kolezankami na pokladzie to i z fiata 126p stara sie zrobic rakiete, widac na drogach jakie sa tego skutki. Z czasem przychodzi opamietanie i czlowiek madrzeje...ale co dziadek to dziadek, ma on juz sobie ze 60,70 lub wiecej lat, choroby jakie sa tylko na swiecie, nie widzi, nie slyszy a jedzie. Wg mnie mozna polemizowac czy malolat czy dziadek stwarzaja wieksze zagrozenie na drodze, ale mysle ze wyniki by byly podobne. Uwazasz ze kombi to auto uzytkowe? Hmm chyba wiekszosc aut to samochody uzytkowe (pomijajac auta specjalistyczne, inne takie bajery i bolid Kubicy ) Wszystko zalezy od stylu i warunków jazdy. Mam Kombi 1.8 wiem co mozna zrobic tym samochodem i wiem czego nie da sie zrobic. Na poczatku 115KM starczało spokojnie, ale z czasem uzytkowania moge smiało powiedziec ze 2.0 lepiej by sie spisywało. Przyjmijmy ze wyprzedzasz kolumne TIR-ów, depiesz tego 1.8 i jakos to wychodzi, ale przyjmijmy ze robisz to 2.0 - robisz to szybciej, pewniej i bezpieczniej (dobrze miec zapas koni pod maseczka) A teraz wyobraz sobie robiacego to samo w swoim kombi 1,6 (przyjmuje ze jezdzisz bardzo dobrze (czyt. ostrożnie) ) rozpedzasz fure, patrzysz jak z przeciwka zbliza sie TIR, modlisz sie myslac czy zdarzysz i zalujesz ze nie masz kilku koni wiecej. Trzeba to powiedziec glosno: duże auta z małymi silnikami stwazaja zagrozenie na drodze. No ale nie kazdy jezdzi po trasach, sa ludzie którzy kupuja kombi zeby wozic ziemniaki z punktu A do punktu B - oczywiscie z mozliwie malym silnikiem zeby OC bylo male.

    Mozna wiele pisac na ten temat, ale silnik, paka i wszelkie inne sprawy to indywidualna sprawa kazdego uzytkownika pojazdu lub kierowcy.

    Samochod służy nam i wykorzystujemy go wg własnych potrzeb.
    :metal :metal :metal :metal :metal :metal
    Wypasiona MK IV - 100 000 zł
    przynależność do GRUPY LUBELSKIEJ - Nie ma Grupy Lubelskiej...

  19. #18
    Znawca leśnych tras Awatar CzarekJ
    Imię
    W nicku
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    MkIII 2001
    Od
    04 Sep 2006
    Mieszka w
    Kwidzyn
    Widzę ze ktos jest obecny przy kompie
    Uzytkowy..miałem na mysli ,,wół roboczy"zapakować przewieżć bagaz i full osób.Do przemieszczania sie wystarczy sedanik lub jakies trzy drzwi w zaleznosci od liczby osób w rodzinie.
    natomiast jeżeli chodzi o wyprzedzanie ..masz rację.Zapas mocy jest bardzo przydatny ale.....kiedys kiedys miałem cós takiego jak 126 i trabanta.nauczyłem sie pewnej techniki.Nigdy nie jade ,,na zderzaku" i przystepując do wyprzedzania najpierw rozpedzam auto za pojazdem wyprzedzanym i wskakuje w lukę..potem to juz betka.
    A po za tym.
    Kiedys dwa razy pod rząd robilem tę samą trasę 500km.raz dość szybko(110-140km/h) z ciagłymi wyprzedzaniami (był to 125p wiec i tak niezle sie bujał) drugi raz tym samym 125p,ale 80-90km/h chwilami ciut wiecej.Róznica w czasie była 40min !!! czyli 8h30min w drugim przypadku.
    Kilka lat pózniej podobny dystans robiłem MB 420 2,4D(taki dostawczy mesio),który był tak załadowany ze 70km/h uzyskiwał tylko z górki,a przed prawie stawał i wynik był 9h !!!.
    tak więc planujac jakakolwiek podróż zawsze przyjmuje średnią predkość 60-70km/h i odpowiednio wczesniej wyjeżdżam
    jak na razie mi sie to sprawdza i jakos nie narzekam jazdą sie relaksuję.
    gdyby jeszcze nie było na drogach kretynów kręcących po 180 i wiecej.

    szerokiej drogi
    Pozdrawiam ,,mondeomaniaków"
    Czarek
    MKIII TDDI 2001r- 124,8 kucy i 314,6 momentu( z hamowni - fabryczne bez "kombinacji alpejskiej" - "chipa" -u (?)

  20. #19
    Zbanowany
    Model
    mk1 fl v6
    Silnik
    pb 98
    Opis
    sedan
    Od
    11 Mar 2006
    Mieszka w
    Warszawa/ grochow
    heh dlaczego uważasz, ze ktoś jadący po drodze nawet w polsce 180kmh i wiecej odrazu jest kretynem? Jeżeli jest to autostrada, albo jakaś 2pasmówka, albo nawet normalna droga po trasie która jest dobrze oznakowana, kierowca zna tą droge, jest ładna pogoda, a ma czym! To dlaczego odrazu kretyn? Gdzie ludzie mają sobie pojezdizć?

    to tak w ramach OT

  21. #20
    Niedzielny kierowca
    Imię
    Ryszard
    Model
    mondeo
    Silnik
    1.6 88 KM
    Opis
    mondeo 1,6 mk1 04.1996
    Od
    09 Nov 2006
    Mieszka w
    Rybnik
    180 km/h to jednak tylko na autostradzie i to autem w 100% sprawnym.Serdecznie polecam jak nie masz zamiaru kogoś zabić.
    Opony to podstawa

Podobne wątki

  1. [MkIII] zaciski hamulcowe MKIII 2,5 V6 r. 2003 Kombi - czy takie same jak w Mondeo MKII kombi
    By bufetowa in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 23-07-2013, 11:31
  2. [MkII] Szybkie pytanie- czy wydech od MKIII 2,5 kombi pasuje do MKII 2,5 kombi???
    By Bryckas in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 16-06-2011, 12:46

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów