+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1
    Kursant
    Imię
    Jarek
    Model
    MKIII
    Silnik
    3.0 ST220 226 KM
    Od
    14 Nov 2014
    Mieszka w
    Bytom

    ST220 - kompleksowa wymiana elementów zawieszenia w kombi

    Po blisko 250tys km na pięknych polskich drogach będę musiał wymienić w swoim STku (rocznik 2002) zawieszenie. Coraz bardziej zaczyna stukać, amortyzator z przodu zaczyna przelewać i ogólnie dla dobra auta trzeba mu będzie zafundować wiele nowych części.

    Amortyzatory i sprężyny włożę Eibach B12 ProKit. Włożenie oryginałów jest po prostu nieopłacalne, a wiadomo co Billstein to Billstein. Do tego chcę wymienić od razu:

    Zawieszenie przód:
    - sworzeń wahacza Lemforder 26060
    - łącznik stabilizatora: taki sam do każdego MK3?
    - tuleja drążka stabilizatora dedykowana do ST220, takie widziałem są
    - drążek kierowniczy i końcówka drążka kierowniczego: taka sama do każdego MK3?
    - łożyska kół, tutaj akurat wszystko to samo w każdym MK3

    Zawieszenie tył:
    - łącznik stabilizatora: taki sam dla wszystkich modeli?
    - tuleje tylnego wahacza: takie same dla wszystkich modeli?
    - wahacz poprzeczny przedni i górny: taki sam dla wszystkich MK3?
    - śruba mimośrodowa z podkładką: taka sama dla każdego MK3?

    Powoli chciałbym kompletować to wszystko, żeby z początkiem przyszłego roku móc to zamontować. Stąd moje pytania. Czy jest jeszcze coś, co trzeba by wymienić, żeby w perspektywie najbliższych kilkudziesięciu tysięcy kilometrów mieć święty spokój? Rocznie robię ok. 40tys km, więc dobrze by było zrobić coś raz, a porządnie.

    Aha - jeszcze jedno pytanie dla tych, co mają założonego u siebie Billsteina w kombi: wywalam nivo, ale nie posiadam w kokpicie auta pokrętła do ustawienia wysokości świateł. Martwić się tym, wystarczy dokupić taki przełącznik i podpiąć kostkę, czy szukać też od razu ksenonów z regulacją wysokości? Raz do roku jadę załadowany w 5 osób + pełny bagażnik, stąd moje obawy.

    Z góry dzięki za wyjaśnienie wszelkich wątpliwości.

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Pochłaniacz prostych Awatar WojtasS
    Imię
    Wojtek
    Model
    Peugeot 508
    Silnik
    HDI
    Od
    12 Aug 2005
    Mieszka w
    Chrzanów
    Cytat Zamieszczone przez Yaro Zobacz posta
    Aha - jeszcze jedno pytanie dla tych, co mają założonego u siebie Billsteina w kombi: wywalam nivo, ale nie posiadam w kokpicie auta pokrętła do ustawienia wysokości świateł. Martwić się tym, wystarczy dokupić taki przełącznik i podpiąć kostkę, czy szukać też od razu ksenonów z regulacją wysokości? Raz do roku jadę załadowany w 5 osób + pełny bagażnik, stąd moje obawy.

    a teraz jakie masz światła? ori ksenony?
    Niech Gra Muzyka i GAZ Do DECHY! ]:->
    Peugeot 508/ASTRA K 1.4 T/

  4. #3
    Kursant
    Imię
    Jarek
    Model
    MKIII
    Silnik
    3.0 ST220 226 KM
    Od
    14 Nov 2014
    Mieszka w
    Bytom
    Tak, oryginały.

  5. #4
    Pochłaniacz prostych Awatar WojtasS
    Imię
    Wojtek
    Model
    Peugeot 508
    Silnik
    HDI
    Od
    12 Aug 2005
    Mieszka w
    Chrzanów
    to nie powinno być problemów, czujniki samopoziomowania masz przy wahaczach z przodu i chyba drążku stabilizowanym z tyłu
    Niech Gra Muzyka i GAZ Do DECHY! ]:->
    Peugeot 508/ASTRA K 1.4 T/

  6. #5
    Kursant
    Imię
    Jarek
    Model
    MKIII
    Silnik
    3.0 ST220 226 KM
    Od
    14 Nov 2014
    Mieszka w
    Bytom
    Okazało się, że wymianę zawieszenia będę musiał zdecydowanie przyspieszyć, gdyż przedni amortyzator zaczyna poważnie niedomagać. Jako że mam jeszcze parę innych wydatków moje pytanie brzmi:

    Kupuję komplet sprężyn dedykowanych do ST220, np. Lesjofors i do tego zestaw 4 amortyzatorów powiedzmy Sachsa, Kayaby, Monroe, itp. tyle że do wersji cywilnej, nie ST220. Czy wszystko będzie ze sobą pasować? Czy ktoś posiadający ST220 przerabiał u siebie taką wersję wydarzeń, jeździ na takim zestawieniu i może się o nim wypowiedzieć? Bo nie ukrywam, że wydatek 1300zł za powyższy zestaw, a 2800zł za Eibacha/Bilsteina to na chwilę obecną dla mnie kosmicznie duża różnica.

    Z góry dzięki za odpowiedź

  7. #6

  8. #7
    Kursant
    Imię
    Jarek
    Model
    MKIII
    Silnik
    3.0 ST220 226 KM
    Od
    14 Nov 2014
    Mieszka w
    Bytom
    Nie myślałem nad tą opcją. Sprawdzona i będzie działać? Bo cena wydaje się nad wyraz korzystna...

  9. #8
    Kursant
    Imię
    Jarek
    Model
    MKIII
    Silnik
    3.0 ST220 226 KM
    Od
    14 Nov 2014
    Mieszka w
    Bytom
    Temat właściwie można zamknąć. Udało mi się nabyć w bardzo korzystnej cenie oryginalne tylne NIVO z niskim przebiegiem. Na przód zawitały oryginalne Sachsy, a jedynymi elementami zawieszenia jakie musiałem wymienić okazały się wahacze oraz łożyska mocowania amortyzatorów przodu. Auto jak nowe, porównania brak Chyba ostatnim elementem układanki, jeżeli chodzi o perfekcję tego samochodu, będzie układ wydechowy. Trzeba wszystko wywalić i zrobić od początku full custom. Swoją drogą ma ktoś z Was namiar na warsztat na Śląsku, który jest w stanie ogarnąć to wszystko? Bo większość tłumikarzy jak widzi moje auto po prostu robi wielkie oczy...

  10. #9
    Pochłaniacz prostych Awatar WojtasS
    Imię
    Wojtek
    Model
    Peugeot 508
    Silnik
    HDI
    Od
    12 Aug 2005
    Mieszka w
    Chrzanów
    Cytat Zamieszczone przez Yaro Zobacz posta
    jeżeli chodzi o perfekcję tego samochodu, będzie układ wydechowy. Trzeba wszystko wywalić i zrobić od początku full custom. Swoją drogą ma ktoś z Was namiar na warsztat na Śląsku, który jest w stanie ogarnąć to wszystko?
    co prawda nie na śląsku ale w Krakowie jest taki gość - Tyrkal(gt performance), wiele osób u niego robiło wydech, nawet kolega favoriters ( nie pamiętam dokładnie nicka) robił u niego w kombi st220 ale uprzedzam tanio nie będzie
    Niech Gra Muzyka i GAZ Do DECHY! ]:->
    Peugeot 508/ASTRA K 1.4 T/

  11. #10
    Kursant
    Imię
    Jarek
    Model
    MKIII
    Silnik
    3.0 ST220 226 KM
    Od
    14 Nov 2014
    Mieszka w
    Bytom
    No tak też podejrzewałem, bo nie kojarzę nikogo ze Śląska, kto by się taką tematyką zajmował. Z okolic Krakowa jest jeszcze Mickey Garage, chłopaki także robią świetną robotę jeżeli chodzi o układy wydechowe i nie tylko. Co do kosztów... no liczę się z tym, że plus minus 3000zł trzeba będzie zostawić, więc jest na co zbierać kasiorę .

Podobne wątki

  1. [MkII] Ranking Elementów składowych zawieszenia --Cenow
    By Mercino in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 23-02-2009, 23:38
  2. [MkI] kompleksowa robota zawieszenia tył kombi
    By MICZ in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 11-03-2008, 13:40
  3. [MkI] Wymiana elementów zawieszenia
    By NikolayS in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 10-05-2007, 02:03
  4. [MkIII] Wymiana gumowych odboi zawieszenia tylnego KOMBI
    By KrzysiekOlk in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 27-01-2007, 19:33

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów