+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 21
  1. #1
    Kursant Awatar damianszwecja
    Model
    Titanium
    Silnik
    2.0 TDCi 140 KM
    Opis
    Marzący o mk5 :)
    Od
    16 Aug 2015
    Mieszka w
    Biłgoraj

    Zle zalozona sprezyna?

    Witam, miesiac temu pekla mi prawa przednia sprezyna, jestem za granica gdzie ceny jakiej kolwiek naprawy sa ogromne wiec zdecydowalem ze tymczasowo wymienie tylko jedna, sprowadzilem ja z polski i wymienilem, jednak widze teraz ze w jej dolnej czesci gdzie uklada sie na takim "talerzyku" jest inaczej zamocowana niz w przeciwnym kole, bardziej scisnieta, nawet przez chwile myslalem ze znowu pekla Od wymiany sprezyny trzymajac prosto kierownuce samochod lekko skreca w lewo. nic nie stuka... zalozylem odwrotnie sprezyne?

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Mistrz pobocza Awatar tomek1689
    Imię
    Tomek
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    06 Sep 2012
    Mieszka w
    Pszczyna
    Sprężyny na obu końcach są symetryczne więc to jest raczej nie możliwe. Wrzuć zdjęcie jak to leży

  4. #3
    Kursant Awatar damianszwecja
    Model
    Titanium
    Silnik
    2.0 TDCi 140 KM
    Opis
    Marzący o mk5 :)
    Od
    16 Aug 2015
    Mieszka w
    Biłgoraj
    [url=http://naforum.zapodaj.net/0b71a69bd15f.jpg.html][/url.

    sprezyna na pierwszym zdjeciu ta po wymianie, jest jeszcze kawalek zwoju pod ta blacha, jakby bardziej siadla niz druga nie wymieniana sprezyna, na drugiej fotce sprezyna ktora jest ok.

    [url=http://naforum.zapodaj.net/786384d7c960.jpg.html][/url

    ---------- Post added at 18:59 ---------- Previous post was at 18:56 ----------

    nie wiem czy dobrze wstawilem, dodam linki,
    sprezyna strona lewa nie wymieniana: http://naforum.zapodaj.net/786384d7c960.jpg.html

    sprezyna po wymianie: http://naforum.zapodaj.net/709ac8a0d14f.jpg.html

    ---------- Post added at 19:45 ---------- Previous post was at 18:59 ----------

    pierwsza fotka sprezyna nie wymieniana
    http://naforum.zapodaj.net/efae300763cb.jpg.html

    widac ze ta po wymianie jest bardziej jakby scisnieta, ostatie zwoje sie prawie lacza.niby sprezyna do mk3, obie strony byly identyczne, poczatek jest przy ograniczniku. u gory pod maska wszystko dokrecone

    http://naforum.zapodaj.net/eb3f863284c9.jpg.html

  5. #4
    Kursant
    Opis
    mondeo mk3 2.0 tddi
    Od
    12 Feb 2012
    Mieszka w
    Rzeszow
    kolego spawdz czy przypadkiem nie zamontowales sprezyny od benzyniaka,bo to jest roznica

  6. #5
    Kursant Awatar damianszwecja
    Model
    Titanium
    Silnik
    2.0 TDCi 140 KM
    Opis
    Marzący o mk5 :)
    Od
    16 Aug 2015
    Mieszka w
    Biłgoraj
    mam do przejechania 1200km teraz nie mam juz jak tego naprawiac. da rade? niby sprezyna spelnia jakos swoja role

  7. #6
    Niedzielny kierowca Awatar dżizas
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.2 TDCI ST 155KM
    Od
    26 Sep 2012
    Mieszka w
    Oxford(UK), W-wa
    Na 100% założona odwrotnie.
    Przerabiałem to w poprzednim MK3.
    Też byłem poza domem i na odwrotnie założonych sprężynach zrobiłem ok 2500 km, więc moim zdaniem te 1200 km spokojnie możesz pokonać.
    Po powrocie do domu odwróciłem je i wszystko wróciło do normy.
    Jedyne minusy jakie zauważyłem to gorsza amortyzacja auta oraz na większych dołkach pierwszy zwój sprężyny czasami tłucze o kielich amortyzatora.

    Pozdrawiam.

  8. #7
    Kursant Awatar damianszwecja
    Model
    Titanium
    Silnik
    2.0 TDCi 140 KM
    Opis
    Marzący o mk5 :)
    Od
    16 Aug 2015
    Mieszka w
    Biłgoraj
    ok dzieki za odpowiedz, zrobie to w polsce, jestem w szwecji a tu byle jaka naprawa to koszt 1000 zl

  9. #8
    Pieszy
    Model
    Ford Mondeo
    Silnik
    1.8 125 KM
    Opis
    Ford Mondeo Rok 2003 Grafitowe
    Od
    05 Jul 2016
    Mieszka w
    Tipton

    Mondeo mk3 1.8 duratec

    Cytat Zamieszczone przez damianszwecja Zobacz posta
    Witam, miesiac temu pekla mi prawa przednia sprezyna, jestem za granica gdzie ceny jakiej kolwiek naprawy sa ogromne wiec zdecydowalem ze tymczasowo wymienie tylko jedna, sprowadzilem ja z polski i wymienilem, jednak widze teraz ze w jej dolnej czesci gdzie uklada sie na takim "talerzyku" jest inaczej zamocowana niz w przeciwnym kole, bardziej scisnieta, nawet przez chwile myslalem ze znowu pekla Od wymiany sprezyny trzymajac prosto kierownuce samochod lekko skreca w lewo. nic nie stuka... zalozylem odwrotnie sprezyne?
    Witam , niedawno tez wymieniłem sprężyne prawą . Mam dokładnie to samo w moim mondku mk3 co Kolelega . ściąga mi autko do lewej i piszczy przyskrecie w lewo .
    Brak oznaczenia na spręzynie (Góra<>Dół ???) . Doszedłes do tego co to może być ? Odwrotnie założona sprężyna
    Pozdrawiam

    ---------- Post added at 14:45 ---------- Previous post was at 14:44 ----------

    Mam to samo co Kolega " damianszwecja "
    Po wymianie prawej speżynki ściąga mi autko do lewej . Na spężynie oczywiście brak oznaczenia góra-dół .
    Od wczoraj zaczął mi piszczec jak auto skreca w lewo , ale w czasie jazdy tylko . Czy to jednak bedzie odwrotnbie załozona spręzyna ::/
    Ostatnio edytowane przez Magic.kozacky ; 10-08-2016 o 16:44

  10. #9
    Pochłaniacz prostych Awatar ratmed24
    Imię
    Maciek
    Model
    było 2xMK1 HB & MK2TD kombi
    Silnik
    1,8 TD 90KM&1,8 115KM+gaz
    Opis
    Panther Black '98 & Citrine Geel '93 RS
    Od
    21 Apr 2009
    Mieszka w
    Nowa Sól - lubuskie
    jedną spręzyne wymieniałeś czy dwie ?

    było -Team Mondeo- Citrine Geel RS 93' , Mondeo MK1 td hb, MK2 kombi td, jest Fokus mk2 lift sedan 2,0TDCI 136KM-GHIA full

  11. #10
    Pieszy
    Model
    Ford Mondeo
    Silnik
    1.8 125 KM
    Opis
    Ford Mondeo Rok 2003 Grafitowe
    Od
    05 Jul 2016
    Mieszka w
    Tipton
    Jedną ,,, wiem wiem powinno wymienic sie dwie .
    Sprezyna jest bez oznaczenia (dół czy góra) . Pytanie to - czy góra sprezyny ma mniejszy czy wiekszy okrąg ?
    Łozysko wcisnąłem w ten mniejszy profil ., tym wiekszym poszło w talerzyk .
    Jak przymierzyłem odwrotnie to łozysko miało luz , wiec zrobiłem jak wyzej . Teraz ściąga do lewej a po tygodniu zaczeło popiskiwac w czasie jazdy przy skrecie .
    Zastanawiam sie czy raczej nie powinno byc odwrotnie , czyli tym wiekrzym do góry pod łozysko i tym mniejszym do dołu w talezyk....

  12. #11
    Pogromca zakrętów Awatar RadkoR
    Imię
    Radek
    Model
    Volvo V40 T3
    Silnik
    1.6 EcoBoost 150KM
    Od
    08 Sep 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Jak była wymieniana ta sprężyna? Ściąganie i piszczenie to wina przestawionej zbieżności a nie sprężyny. Sprężyna nie ma nic do zbieżności.

  13. #12
    Rekrut Awatar Piecia189
    Imię
    Piotr
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Opis
    TDCI
    Od
    23 Mar 2015
    Mieszka w
    Gdańsk
    dokładnie, piszcząca opona oznacza zła geometrię koła, a co do sprężyn to mam taką uwagę z własnego niestety osobistego doświadczenia, też podobnie miałem że wymieniłem jedną sprężynę, bo mechanior powiedział że jak auto będzie po wymianie równo stało to nie warto wymieniać całej...auto stało równo i po miesiącu...wróciłem z drugą walniętą sprężyną...mechanior nawet nie udawał zaskoczonego, po prostu trafiło mi się to przed samymi świętami bożego narodzenia i chyba wtedy nie bardzo chciało mu się to robić...

  14. #13
    Pochłaniacz prostych Awatar ratmed24
    Imię
    Maciek
    Model
    było 2xMK1 HB & MK2TD kombi
    Silnik
    1,8 TD 90KM&1,8 115KM+gaz
    Opis
    Panther Black '98 & Citrine Geel '93 RS
    Od
    21 Apr 2009
    Mieszka w
    Nowa Sól - lubuskie
    Cytat Zamieszczone przez Magic.kozacky Zobacz posta
    Jedną ,,, wiem wiem powinno wymienic sie dwie .
    Sprezyna jest bez oznaczenia (dół czy góra) . Pytanie to - czy góra sprezyny ma mniejszy czy wiekszy okrąg ?
    Łozysko wcisnąłem w ten mniejszy profil ., tym wiekszym poszło w talerzyk .
    Jak przymierzyłem odwrotnie to łozysko miało luz , wiec zrobiłem jak wyzej . Teraz ściąga do lewej a po tygodniu zaczeło popiskiwac w czasie jazdy przy skrecie .
    Zastanawiam sie czy raczej nie powinno byc odwrotnie , czyli tym wiekrzym do góry pod łozysko i tym mniejszym do dołu w talezyk....
    jak jedną wymieniles to nie dziw sie ze zaraz opona do wymiany bedzie..

    było -Team Mondeo- Citrine Geel RS 93' , Mondeo MK1 td hb, MK2 kombi td, jest Fokus mk2 lift sedan 2,0TDCI 136KM-GHIA full

  15. #14
    Ogniomistrz Awatar bzikol
    Imię
    Tomasz
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 TDCi 140 KM
    Opis
    SILVER KOMBI - SERIA 50
    Od
    07 Oct 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    WiTam

    pytanie mam, jakiej firmy sprężyny polecacie,
    chodzi o sprężyny na tył do MK3 kombi TDCi.
    czy KAYABA to dobra firma ?
    a co powiecie o takiej firmie jak Jamex ?

  16. #15
    Pogromca zakrętów Awatar bartekk
    Imię
    Bartosz
    Model
    3V
    Silnik
    1.5 TSI
    Od
    05 Oct 2011
    Mieszka w
    Wieleń nad Notecią
    Kayaba to dobra firma, ale jeden z moich kolegów, którego nie ma już niestety z nami na tym forum, miał przykre doświadczenia z Kayabą, która mu dwukrotnie pękała. Dlatego ja kupowałem do Mondeo sprężyny Lesjöfors. Byłem z nich bardzo, ale to bardzo zadowolony.

  17. #16
    Pochłaniacz prostych Awatar ARTi
    Model
    2011 Titanium S
    Silnik
    DW10C 193PS/400Nm
    Od
    21 Sep 2007
    Mieszka w
    West-Vlaanderen Belgia
    Ludzie często narzekają że na Kayabach robi się koza.

    Wysłane Mobilnie
    Czarna Pantera Titanium S & Fiesta Titanium X 2017 Ecoboost PowerShift


  18. #17
    Ogniomistrz Awatar bzikol
    Imię
    Tomasz
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 TDCi 140 KM
    Opis
    SILVER KOMBI - SERIA 50
    Od
    07 Oct 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    Dzięki za info a jeszcze pytanie o firmę Kraft i ich sprężyny - miał ktoś jakieś złe doświadczenie z nimi ?

  19. #18
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez bzikol Zobacz posta
    firmę Kraft
    Kraft to jest tylko marka, dostawcami są różni producenci, jak trafi się partia od dobrego no to Ok, jak jakaś niby lepsza chińszczyzna to kaplica.
    Nie ma możliwości się wywiedzieć jaka akurat partia (od jakiego producenta) jest w sprzedaży.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  20. #19
    Niedzielny kierowca Awatar zbiban1967
    Imię
    Zbigniew
    Model
    ALFA ROMEO 159
    Silnik
    zawsze benzyna
    Od
    28 Apr 2012
    Mieszka w
    Kielce
    Tak jak pisze Netoper Kraft to tylko pakowacz, nie pakuj się w to dziadostwo przynajmniej w zawieszeniu. Niedawno wymieniałem całą zawiechę i trochę musiałem posiedzieć żeby znależć coś dobrego w rozsądnych cenach. Lesjoforsa na przód kupowałem po 105 pln ,a że na tył akurat był nie osiągalny założyłem polskie D&D sprężyny polecane min na forum BMW. Minął rok i dają radę.
    Ostatnio edytowane przez zbiban1967 ; 08-10-2016 o 21:03
    Alfa Romeo 159
    ,BMW 325 ,Seat Ibiza. Było Mondeo mk3

  21. #20
    Pochłaniacz prostych
    Imię
    Artur
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    Mondziak MK3 TDDI
    Od
    14 Oct 2010
    Mieszka w
    Siedzę teraz w Częstochowie - jak coś potrzeba to pisać, chętnie pomogę
    W skrócie kraft to firma która fakturuje nic więcej - przeważnie chińskie produkty, Kayaba to wynalazek o zmiennej jakości jedni chwalą a tak jak ja po 2 reklamacjach zostałem na sachsie ponieważ KYB klepią w chinach i nie ma nic wspólnego z KYB w wielu Japończyk które idą na 1 montaż.

    Najgorsze to fakt że w mondziaku i fakusie można poduszkę i sprężynę źle założyć chyba nigdzi indziej się nie da, sam źle przewód hamulcowy źle na przód założyłem ... tak da się bo chyba tylko w fordzie idze tak pozwijany że głowa boli dopiero w mk5 jest tak puszczony jak u innych.

    Jak wymieniasz to tylko sachs/monroe - polska-italy/ bilstain reszty unikaj...

    PS. ostatnio poprawiły się SLR ale to już na twoją odpowidzialność dla mnie KYB/SLR to to samo w ręku wyglądają tak samo.


    Cały czas do przodu

Podobne wątki

  1. [Duratec] IMRC - sprezyna
    By SteelRat in forum Silnik - Duratec V6
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 25-04-2012, 09:15
  2. [MkI] Sprezyna wydechu i oslona.
    By alienides in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 12-04-2006, 23:14
  3. [MkI] sprezyna
    By patria in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 16-02-2006, 13:09

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów