+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1

    [MkII] Wersja Nordic

    Witam,
    Poszukuje od pewnego czasu MKII kombi, 1998/99. Natknąłem się
    na wersje Nordic (nie wiem czy tu można takie linki zamieszczać - autogiełda): http://tinyurl.com/yl72pg
    Pytanie jest takie, bo w necie nie moge znaleźć nic szczegółowego: co to konkretnie jest Nordic? Różni się to tylko wyposażeniem (taka uproszczona Ghia) czy może jeszcze czymś innym?
    BTW: warto dać te 14tys za taki model z takim przebiegiem (załóżmy że niekręcony, czy raczej 190tys km to bardziej przebiegi na diesla?
    Pozdr.

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Zielony listek Awatar mlopus
    Imię
    Maciek
    Model
    BMW X3 F25 2.0D X-Drive
    Silnik
    2.0 D 188 KM
    Opis
    Dawno, dawno temu MKIII 2.5 V6 Black Panther ;-)
    Od
    29 Nov 2005
    Mieszka w
    Łódź
    Nordic to wersja sprzedawana kiedyś również w Polsce, tym bym się nie przejmował tym bardziej, że wyposażenie podobne do ghia. Co do przebiegu to już kwestia indywidualna, proponuję pomiary kompresji i test komputerowy, zawieszenie mogło też już trochę oberwać, niewątpliwie bardzo dokładnie bym sprawdzał auto przed zakupem. Mój znajomy z takim silnikiem przejechał ponad 250 tysięcy i robiąc wszystko na bieżąco nie miał kłopotów, ale wymieniał to i owo.
    Mk II Panther Black 2000r 2,5 V6 Ghia - Sprzedany
    Skoda 1000MB o imieniu Balbinka 1969

  4. #3
    Zielony listek Awatar mlopus
    Imię
    Maciek
    Model
    BMW X3 F25 2.0D X-Drive
    Silnik
    2.0 D 188 KM
    Opis
    Dawno, dawno temu MKIII 2.5 V6 Black Panther ;-)
    Od
    29 Nov 2005
    Mieszka w
    Łódź
    Nordic to wersja sprzedawana kiedyś również w Polsce, tym bym się nie przejmował tym bardziej, że wyposażenie podobne do ghia. Co do przebiegu to już kwestia indywidualna, proponuję pomiary kompresji i test komputerowy, zawieszenie mogło też już trochę oberwać, niewątpliwie bardzo dokładnie bym sprawdzał auto przed zakupem. Mój znajomy z takim silnikiem przejechał ponad 250 tysięcy i robiąc wszystko na bieżąco nie miał kłopotów, ale wymieniał to i owo.
    Mk II Panther Black 2000r 2,5 V6 Ghia - Sprzedany
    Skoda 1000MB o imieniu Balbinka 1969

  5. #4
    Niedzielny kierowca
    Opis
    Volvo V70
    Od
    25 Dec 2005
    Mieszka w
    Wrocław
    Na oko to ten Nordic wygląda nawet lepiej niz ghia.
    Przebieg wydaje się prawdopodobny jak na ten rocznik a na zdjęciu nie widać nic co by mu przeczyło (przearcia itp). Jeśli auto nie było zaniedbane (przeglądy itp) to taki przebieg nie oznacza poważnego zużycia nawet dla silnika benzynowego - zeteci robią nawet po 400- 500tyś. Cena tez nie jest wygórowna więc moim skromnym zdaniem warto się tą sztuka zainteresować bliżej. Pytanie jaka instalacja gaz. i dlaczego gość założył ją skoro sprzedaje auto - ciekawe co by o tym opowiedział.

  6. #5
    Pochłaniacz prostych
    Model
    Alfa 159 SW
    Silnik
    2.4 JTDm
    Od
    03 Sep 2006
    Mieszka w
    Rybnik & Kraków
    Więc tak po 1 koleś nie ma pojecia co ma w aucie ASR i TCS to jest to samo(jak sie myle prosze mnie poprawić), więc nie rozumiem po co wpisuje te 2 żeczy, może żeby więcej literek było, dobra ale to już nie ważne. Autko na 90% bite w tył. Można posełać do Krzyś68 czy jakoś tak on ma sokole oko i napewno wyłapie. Myśle że za tą cene znajdzie sie coś ciekawszego i z 2.0 silnikiem. A pozatym od 1 stycznia 2007 wchodzi podatek ekologiczny i wszyscy którzy naściągali auta będą chcieli je sprzedać przed końcem roku więc będą schodzić z ceny

  7. #6
    Niedzielny kierowca
    Opis
    Volvo V70
    Od
    25 Dec 2005
    Mieszka w
    Wrocław
    A po czym poznajesz że na 90% bite w tył?

  8. #7
    Niedzielny kierowca
    Od
    01 May 2006
    Mieszka w
    Łódź
    Fotele ma typowe dla SI... w GHIA ani tm bardziej w jakimś NORDIC-u takich jeszcze nie widziałem
    MkII 1.8 SI benzyna;
    -Żaba

  9. #8
    Znawca leśnych tras
    Opis
    S6 4F0
    Od
    13 Jan 2005
    Mieszka w
    Lublin
    A ja zwróce uwage na 1 rzecz. Autko jest z 1998 roku - OK. Ale pakiet chrom wchodził razem z poduszką z logo niebiesko/chromowanym na airbag kierowcy. Więc skąd sie wzięła poduszka z chromem, a pakietu chrom niet ? Odpowiedź moze być tylko jedna

  10. #9
    Fotki sa sprytnie zrobione,duzy skos,odbicie swiatła
    Jak na ten rocznik cena niezła,tym bardziej ze zawsze jest do negocjacji
    Jednak bez blizszych ogledzin

  11. #10
    Niedzielny kierowca
    Od
    01 May 2006
    Mieszka w
    Łódź
    no i ponownie te fotele... nie widziałem jeszcze takich siedzisk w tym typie fotela obszywanych po boczkach skórą...
    MkII 1.8 SI benzyna;
    -Żaba

  12. #11
    Niedzielny kierowca
    Opis
    Volvo V70
    Od
    25 Dec 2005
    Mieszka w
    Wrocław
    Więc skąd sie wzięła poduszka z chromem,
    Może mam slaby monitor albo zwrok ale ja tam nic chromowanego ani niebieskiego na poduszce nie widzę, a sam emblemat rozmiarem podchodzi pod ten "tłoczony". A nawet jeśli nie to gość mógł po prostu założyc sobie ładniejszą poduszkę, jak wielu z nas juz zrobiło lub zrobić zamierza, włączając mnie.

Podobne wątki

  1. [MkII] Kolor Mondeo: zielony light nordic (złoty:))
    By pawcio1017 in forum Nadwozie i wnętrze
    Odpowiedzi: 48
    Ostatni post / autor: 17-03-2010, 18:08
  2. [MkI] RX co to za wersja?
    By tom_bet in forum Nadwozie i wnętrze
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 14-03-2010, 11:44
  3. [MkII] Co oznacza wersja Nordic
    By rafek in forum Nadwozie i wnętrze
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 19-03-2007, 21:05

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów