+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Czy to jakieś zwarcie ?

    O co chodzi ? Czasami jak kończę rozmowę i wyłączam gruszkę (puszczam przycisk od rozmów) to wyłącza mi się radio i zaraz załącza (radio normalne nie CB), a na postoju jak nie mam założonego panela od radyjka po puszczeniu przycisku od gruszki wyświetlacz od radia się podświetla i zaraz gaśnie. Wcześniej takie objawy nie występowały. CB mam podpięte pod przewody od zapalniczki. A więc CB podpięte na innych kablach niż radio więc skąd takie jaja. Dzisiaj sprawdzałem kable i wszędzie są całe. Jakieś sugestie z Waszej strony będą mile widziane.

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Podlacz CB bezposrednio pod akumulator

  4. #3
    A teraz jajec ciąg dalszy. Podłączyłem CB pod kabel idący od aku do bezpieczników tak jak tu była instrukcja. Efekt mniejsze szumy radio nie przygasa ale gdy włączam gruchę zamyka mi się szyba a na postoju przy wyłączonym silniku przygasają kontrolki. A więc czy mam coś z instalacją nie tak czy może CB się popsuło. dodam tylko że nie dzieje się tak za każdym razem. Proszę o pomoc bo bez CB to jak bez ręki. Czy jest możliwe że radyjko się roztroiło i stąd te jaja.

  5. #4
    Znawca leśnych tras Awatar BS
    Opis
    Octavia II kombi 1,6 LPG <=> Lanos hb 1,4 Pb
    Od
    09 May 2006
    Mieszka w
    WA i WGM
    Cytat Zamieszczone przez tlp
    A teraz jajec ciąg dalszy. Podłączyłem CB pod kabel idący od aku do bezpieczników tak jak tu była instrukcja. Efekt mniejsze szumy radio nie przygasa ale gdy włączam gruchę zamyka mi się szyba a na postoju przy wyłączonym silniku przygasają kontrolki. A więc czy mam coś z instalacją nie tak czy może CB się popsuło. dodam tylko że nie dzieje się tak za każdym razem. Proszę o pomoc bo bez CB to jak bez ręki. Czy jest możliwe że radyjko się roztroiło i stąd te jaja.
    rozstrojone radio to raczej nie - ale zachowuje się jakby jakieś potworne ilości energi zużywało przy nadawaniu ... sprawdź radio bo to nie jest raczej kwestia podłączenia ... jak wziąłem na przejażdżkę rozwalonego ręczniaka to przy próbie nadawania wzbudzał mi alarm...
    Bartek

    Było Mondeo Mk2 1,8 TD kombi

    Jest Octavia II 1,6 kombi LPG

    Jest Lanos 1,4 Pb

  6. #5
    ,zeby wyleminowac przypadki zaklocenia bezposredniego instalacji trzeba podlaczyc radio bezposrednio pod klemy akumulatora i nie zapominac o bezpieczniku :metal

Podobne wątki

  1. [MkII] Zwarcie ?
    By Gebar in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 19-02-2012, 21:35
  2. [MkI] Akumulator czy jakieś zwarcie ?
    By Virus500 in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 01-07-2011, 14:08
  3. [MkI] Jakieś zwarcie... ?? NOWY PROBLEM !!!
    By Mariusz_naw in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 24-05-2011, 16:28
  4. [MkIII] Zwarcie czy nie?
    By kreml73 in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 24-10-2009, 23:29
  5. [MkI] zwarcie?
    By sylwka in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 02-07-2008, 07:28

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów