+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 38
  1. #1
    Pochłaniacz prostych
    Model
    Inny
    Silnik
    Inny
    Od
    29 Jun 2005
    Mieszka w
    Nad morzem

    TTI 770 + MKIII - umiejscowienie - fotki.

    No więc cóż? Przyszła i na mnie kolej. Sprezentowałem Mondkowi zestaw CB na gwiazdkę. A co tam niech wie, że są Święta i prezent mu się też należy.

    A teraz tak na bardziej poważnie. Dzięki Waszym sugestiom i pomocy w wyborze zdecydowałem się ostatecznie na taki zakup: TTI TCB-770 (jeszcze z homologacją i certfikatem ) z anteną na magnesie Midland ML-145. Co prawda nie brałem tej opcji pod uwagę, ale niestety po przymierzeniu wszelkiej maści dostępnych uchwytów (dziurawienie auta w ogóle nie wchodziło w grę) okazało się, że szczeliny mam tak wąskie, ze najcieńsze nawet uchwyty będą ocierały o blachę sąsiadujących elementów karoserii. Siłą rzeczy pozostał do wyboru tylko magnes. Antena miała być umocowana na klapie bagażnika. Ale ogazało się z kolei, że nawet kabel nie mógł przejść przez te wąskie szczeliny. Zdarza się i tak.

    Wygląda więc tak, że radio zostało zamontowane między siedzeniem pasażera a środkowym tunelem (wsunięte) pomiędzy jedno i drugie i nawet się ładnie trzyma, natomiast antena wylądowała na dachu w prawym końcowym narożniku. Nawet dobrze wygląda takie 165 cm bacika na dachu. Krzyś-68, ostrzegał mnie przed porsyowaniem lakieru, ale antena siedzi na specjalnej podkładce o właściwościach magnetychnych, chociaż będę chciał w najbliższych dniach kupić folię przeroczystą. Może przy tej okazji ktoś z Was mi podpowie gdzie tego szukać?

    A teraz jeszcze w kwestii anteny. Miałem wybierać między anteną Wilsona 100 cm (podobno jedna z najlepszych w tej wysokości) a zakupionym Midlandem, ponieważ jednak im dłuższa antena tym lepiej, zdecydowałem się ostatecznie na Midlanda no i chyba dobrze zrobiłem, bo zawsze to 0 65 cm więcej, a że na dachu to dodatkowe centymetry do góry niż od bagażnika.

    Jutro zamieszczę zdjęcia jak to u mnie wygląda. Może ktoś z nich w przyszłości skorzysta.

    PS.
    Miałem tylko pewne problemy z upchnięciem kabla antenowego w zakamarki tak, żeby nie latał luzem po samochodzie, ale po krótkiej walce i to udało mi się zrobić.

    Pozdrawiam Chłopaki i jeszcze raz wielkie dzięki za wszystkie rady.

    PS. 2
    To tera se będziemy mogli pogadać. Pierwsze życzenia świąteczne z mobilkami już wymienione i pierwsze ostrzeżenie o polującym miśku też już w eter puszczone.

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    zestrojone? wiec bez problemu :metal

  4. #3
    No to witamy w świecie CB- maniaków
    .. kto pyta, nie błądzi...

  5. #4
    Klubowicz honorowy Awatar ujemny
    Model
    Inny
    Silnik
    klekot
    Od
    05 Dec 2004
    Mieszka w
    Toruń
    folia jest na allegro, albo kupic arkusi i samemu wyciac...
    (mkI TD/mkII TD/mkIII TDCI) kombi

  6. #5
    Mistrz pobocza Awatar art110377
    Opis
    Grand Scenic '04, 1.9dci, 120PS.
    Od
    07 Feb 2006
    Mieszka w
    Morąg - West Mazury Republic
    Cytat Zamieszczone przez ujemny
    folia jest na allegro, albo kupic arkusi i samemu wyciac...
    Dokładnie... Można użyć tzw. folii transportowej (nośnika) do "wycinanek" z Plotera. Dostępna w każdej agencji reklamowej lub w dobrych "papierniczych". Folia taka jest grubsza i ma słabszy klej, który nie zostaje na karoserii przy odklejaniu. Wiem, bo żonka z tej branży...


    Let's go horses on the beton...

  7. #6
    Pochłaniacz prostych
    Model
    Inny
    Silnik
    Inny
    Od
    29 Jun 2005
    Mieszka w
    Nad morzem
    Dzięki Chłopaki za podpowiedź. Rozejrzę się zatem za folią na Allegro. A póki co zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią dorzucam zdjęcia. Jakby ktoś potrzebował jakieś bardziej szczegółowe, to chętnie zapodam.




    Z jedną rzeczą mi tylko brakuje koncepcji. Nie za bardzo wiem gdzie gruchę umieścić, na razie leży obok radia, tak jak na zdjęciach, ale nie jest to najszczęśliwsze rozwiązanie. Może ktoś z Was będzie miał jakąś koncepcję, jak to to umieścić tak w sam raz dla prawej ręki.

  8. #7
    Zielony listek
    Od
    22 Jul 2005
    Mieszka w
    Białystok-Bi
    No to pozostało tylko życzyć szerokości i przyczepności :metal
    MkI 2,0 16v XII`94
    Oramkowany+Cb-radyjko
    Pozdrawiam Rafał

  9. #8
    Pochłaniacz prostych
    Model
    Inny
    Silnik
    Inny
    Od
    29 Jun 2005
    Mieszka w
    Nad morzem
    Cytat Zamieszczone przez krzys-68
    zestrojone? wiec bez problemu :metal
    Zawsze możesz sprawdzić i ewentualnie coś poprawić, co by było jeszcze lepiej.

  10. #9
    Cytat Zamieszczone przez Marq
    Cytat Zamieszczone przez krzys-68
    zestrojone? wiec bez problemu :metal
    Zawsze możesz sprawdzić i ewentualnie coś poprawić, co by było jeszcze lepiej.
    Na pewno montaż,opcja teraźniejsza to zniszczenie poduszki fotela i brak mozliwosci jego przesunięcia

  11. #10
    Pochłaniacz prostych
    Model
    Inny
    Silnik
    Inny
    Od
    29 Jun 2005
    Mieszka w
    Nad morzem
    Cytat Zamieszczone przez krzys-68
    Cytat Zamieszczone przez Marq
    Zawsze możesz sprawdzić i ewentualnie coś poprawić, co by było jeszcze lepiej.
    Na pewno montaż,opcja teraźniejsza to zniszczenie poduszki fotela i brak mozliwosci jego przesunięcia
    Hmm, no w sumie masz rację z tą poduszką siedziska, bo niewątpliwie, radio ją uciska i odkształca. A jakbyś to widział w tej sytuacji?

  12. #11
    glosnik zewnetrzny i wlozyc pod radio 1DIN ktore masz i tak przeznaczone
    Glosnik zamontowac kolo pedalu gazu

  13. #12
    Pochłaniacz prostych
    Model
    Inny
    Silnik
    Inny
    Od
    29 Jun 2005
    Mieszka w
    Nad morzem
    Cytat Zamieszczone przez krzys-68
    glosnik zewnetrzny i wlozyc pod radio 1DIN ktore masz i tak przeznaczone
    Glosnik zamontowac kolo pedalu gazu
    No to ja jestem za. Ino drobne pytanie. A podejmiesz się tego?

  14. #13
    Mozna prosic inny zestaw pytań?
    Maskownice masz czy szukac?
    glosnik masz?
    minijack masz?
    Temat w 2007 roku do opracowania

  15. #14
    Znawca leśnych tras Awatar BS
    Opis
    Octavia II kombi 1,6 LPG <=> Lanos hb 1,4 Pb
    Od
    09 May 2006
    Mieszka w
    WA i WGM
    Cytat Zamieszczone przez krzys-68
    Mozna prosic inny zestaw pytań?
    Maskownice masz czy szukac?
    glosnik masz?
    minijack masz?
    Temat w 2007 roku do opracowania
    ja właśnie za parę dni biorę się za cięcie maskownicy- chcąc nie chcąc musiałem kupić nowe radio na 1 din więc mogę wpakować cb pod nie
    Bartek

    Było Mondeo Mk2 1,8 TD kombi

    Jest Octavia II 1,6 kombi LPG

    Jest Lanos 1,4 Pb

  16. #15
    Pochłaniacz prostych
    Model
    Inny
    Silnik
    Inny
    Od
    29 Jun 2005
    Mieszka w
    Nad morzem
    Cytat Zamieszczone przez krzys-68
    Mozna prosic inny zestaw pytań?
    Maskownice masz czy szukac?
    glosnik masz?
    minijack masz?
    Temat w 2007 roku do opracowania
    Maskownica - mam, już przycięta odpowiednio na wymiar,
    Głośnik - mam, już nawet jest zamocowany. Po stronie pasażera wylądował, na prawym boku,
    Minijack - mam, był w komplecie z głośnikiem, nawet kabel dali do głośnika.
    2007 rok - niekoniecznie, bo nie wytrzymałem i temat został dzisiaj rozpracowany.

    Radio 1-DIN siedzi u góry, CB siedzi bezpośrednio pod nim. Pomijając kwestię wyglądu pod względem kolorystyki (jedno srebrne, drugie czarne ) to moim skromnym zdaniem wygląda bardzo ładnie. Zresztą sami ocenicie. Machnę jutro fotki i zamieszczę. Tak będzie najlepiej. Krzysiek najwyżej powie że do poprawy, to będziem poprawiali.

    Krzysiek, dzięki za sugestie, dzięki temu temat został opanowy już w dniu dzisiejszym. Jak się spotkamy, to będziemy opanowywać dalej ten temat ale w jego końcowej fazie, czyli .


  17. #16
    Pochłaniacz prostych
    Model
    Inny
    Silnik
    Inny
    Od
    29 Jun 2005
    Mieszka w
    Nad morzem
    Cytat Zamieszczone przez BS
    ja właśnie za parę dni biorę się za cięcie maskownicy- chcąc nie chcąc musiałem kupić nowe radio na 1 din więc mogę wpakować cb pod nie
    Weź pod uwagę tylko jedną kwestię. Długość TTI. Będzie niestety ciutkę wystawać, ale dosłownie ciutkę, tak ok. 1 cm wylezie ponad radio 1-DIN. Ale jest to na tyle delikatne, że nie przeszkadza. Chodzi jednak o co innego. Wtyczka do gruchy. Jeśli zamontujesz radio podobnie jak ja, czyli w pozycji centralnej - będziesz miał problem z wrzucaniem jedynki. Stąd też najlepiej maskownicę wyciąć w taki sposób, aby CB wpakować jak najbardziej w lewą stronę. W prawą też nie polecam, bo z kolei trójki nie będzie można za bardzo wrzucić. Jutro wrzucę zdjęcia, to sam zobaczysz o co mi chodziło. W każdym razie mnie teraz jeszcze czeka przerobienie wtyczki od gruchy z prostej na łamaną. Jutro będę przerabiał.

  18. #17
    Cytat Zamieszczone przez Marq
    Cytat Zamieszczone przez krzys-68
    Mozna prosic inny zestaw pytań?
    Maskownice masz czy szukac?
    glosnik masz?
    minijack masz?
    Temat w 2007 roku do opracowania
    Maskownica - mam, już przycięta odpowiednio na wymiar,
    Głośnik - mam, już nawet jest zamocowany. Po stronie pasażera wylądował, na prawym boku,
    Minijack - mam, był w komplecie z głośnikiem, nawet kabel dali do głośnika.
    2007 rok - niekoniecznie, bo nie wytrzymałem i temat został dzisiaj rozpracowany.

    Radio 1-DIN siedzi u góry, CB siedzi bezpośrednio pod nim. Pomijając kwestię wyglądu pod względem kolorystyki (jedno srebrne, drugie czarne ) to moim skromnym zdaniem wygląda bardzo ładnie. Zresztą sami ocenicie. Machnę jutro fotki i zamieszczę. Tak będzie najlepiej. Krzysiek najwyżej powie że do poprawy, to będziem poprawiali.

    Krzysiek, dzięki za sugestie, dzięki temu temat został opanowy już w dniu dzisiejszym. Jak się spotkamy, to będziemy opanowywać dalej ten temat ale w jego końcowej fazie, czyli .

    ja sie bardzo ciesze ze juz zrobione jest.W ten sposób nie ruszajac sie wiele z miejsca,przy pomocy klikania po klawiaturze zarobilem :metal

  19. #18
    Pochłaniacz prostych
    Model
    Inny
    Silnik
    Inny
    Od
    29 Jun 2005
    Mieszka w
    Nad morzem
    Cytat Zamieszczone przez krzys-68
    ja sie bardzo ciesze ze juz zrobione jest.W ten sposób nie ruszajac sie wiele z miejsca,przy pomocy klikania po klawiaturze zarobilem :metal
    Hehe, no ba, ale jakby nie patrzeć każdy sposób pomocy się liczy. Nie ciesz się jednak za bardzo, bo właśnie idę foty popstrykać, może się więc okazać, że cuś wynajdziesz do poprawki. A wtedy to już na pewno przyjadę do Ciebie.

  20. #19
    Pochłaniacz prostych
    Model
    Inny
    Silnik
    Inny
    Od
    29 Jun 2005
    Mieszka w
    Nad morzem
    Przyszła więc kolej na zapowiedziane wcześniej nowe fotki. Całość po przełożeniu wygląda zatem tak:



    Tak wygląda układ konsoli środkowej. Pomijając kolorostykę jednego i drugiego, to reszta chyba nienajgorzej? Co sądzicie?




    To z kolei zewnętrzny głośniczek umieszczony po prawej stronie "przedziału pasażerskiego". Pomysł chyba nienajgorszy, zwłaszcza że słychać idealnie i nie pałęta się nigdzie w pobliżu nóg kierowcy.




    A tym zdjęciem chciałbym zwrócić Waszą uwagę na błąd jaki popełniłem, otóż CB umieszczone centralnie, przeszkadza paskudnie przy wrzucaniu jedynki. W związku z tym czekała mnie przeróbka wtyczki od gruszki z prostej na kątową. Gruszka się już przerabia. Jutro też zdjęcia pokażę jak wyszło. Pamiętajcie zatem, że montaż tego radia byłby zdecydowanie polecany jak najbliżej prawej strony, wtedy wtyczka od gruszki nie będzie przeszkadzać przy zmianie biegów.

    Mam nadzieję, że sposób montażu tego sprzętu u mnie, rozwiąże problemy co niektórych z Was odnośnie "gdzie umieścić radio". Dodam tylko, że rozwiązanie o tyle wygodne, że wyświetlacz i pokrętła od CB są w zasięgu wzroku i ręki i nie trzeba się rozglądać po aucie w poszukiwaniu wyświetlacza czy squelsha.

    Co sądzicie? Co jeszcze ewentualnie poprawić? Czekam na Wasze zdanie w tej kwestii. Krzyś-68 jako najbardziej zaawansowany w temacie montażu tego sprzętu u mnie też może coś dorzuci na koniec.

  21. #20
    jedyne co widze to glosnik w innym miejscu bym zalozył,ale skoro slychac to nie zmieniaj.....
    Wydaje mi sie ze optymalne miejsce dla glosniczka w MKIII jest kolo prawej nogi kierowcy,na "hokeju" czyli dolnej lewej osłonie srodkowego tunelu

Podobne wątki

  1. [MK3] Umiejscowienie wlewu LPG ?
    By boobik in forum LPG
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 19-05-2010, 09:17
  2. [Radio]TTI TCB-550 +MK3 - umiejscowienie
    By Spider in forum CB Radio
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 12-09-2008, 11:01
  3. Umiejscowienie CB
    By fidoklm in forum CB Radio
    Odpowiedzi: 39
    Ostatni post / autor: 15-07-2006, 14:49

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów