+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 23
  1. #1
    Mistrz pobocza
    Imię
    Damian
    Opis
    FORD MONDEO kombi 4 2.0 TDCI
    Od
    06 Jul 2005
    Mieszka w
    POZNAŃ

    webasto fabryczne ???

    Szanowni forumowicze !!
    Planuje zakup auta w którym jest fabryczne webasto ustawiana na wyświetlaczu convers.
    Mam dwa pytanka:

    1. Gdzie znajdę sensowną instrukcję obsługi ?
    2. co potrzeba aby móc to włączać/wyłączać z pilota, tzn aby wpiąć się w układ istniejący ?

    dzięki za przyszłą pomoc :-)

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Pochłaniacz prostych
    Imię
    Artur
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    Mondziak MK3 TDDI
    Od
    14 Oct 2010
    Mieszka w
    Siedzę teraz w Częstochowie - jak coś potrzeba to pisać, chętnie pomogę
    Webasto nigdy nie jest fabryczne, zawsze montuje je dealer - dla vaga, forda, opla, volvo i premium są zestawy pod modele też do mondziaka, ale zawsze to montują na salonie.

    Najlepiej jak kupisz to jedź do dealera zapłać 200-300pln sprawdzą i cię obsługi nauczą (tylko duży dealer)


    Cały czas do przodu

  4. #3
    Mistrz pobocza
    Imię
    Damian
    Opis
    FORD MONDEO kombi 4 2.0 TDCI
    Od
    06 Jul 2005
    Mieszka w
    POZNAŃ
    Ok obsługa już ogarnięta. Buła z masłem więc szoda 200-300 złotych. Teraz tylko pytanie jakie jest to urządzenie ? Chodzi o to że myślę o dokupieniu pilota więc muszę wiedziec czego szukać.

  5. #4
    Niedzielny kierowca Awatar Alecki
    Model
    MKIV
    Silnik
    B5254T3 HEKO
    Opis
    kombi, czarna perła
    Od
    12 Dec 2004
    Mieszka w
    Warszawa /Bemowo
    Cytat Zamieszczone przez sokoleokoo2 Zobacz posta
    Webasto nigdy nie jest fabryczne, zawsze montuje je dealer - dla vaga, forda, opla, volvo i premium są zestawy pod modele też do mondziaka, ale zawsze to montują na salonie.

    Najlepiej jak kupisz to jedź do dealera zapłać 200-300pln sprawdzą i cię obsługi nauczą (tylko duży dealer)
    A ja mam ogrzewanie postojowe zamontowane fabrycznie, zintegrowane z C+, wymienione na liście wyposażenia fabrycznego w etisie.
    Ostatnio edytowane przez Alecki ; 26-09-2016 o 11:09
    Mondeo MKIV kombi 2.5T
    www.alecki.pl

  6. #5
    Pochłaniacz prostych
    Imię
    Artur
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    Mondziak MK3 TDDI
    Od
    14 Oct 2010
    Mieszka w
    Siedzę teraz w Częstochowie - jak coś potrzeba to pisać, chętnie pomogę
    Cytat Zamieszczone przez Alecki Zobacz posta
    A ja mam ogrzewanie postojowe zamontowane fabrycznie, zintegrowane z C+, wymienione na liście wyposażenia fabrycznego w etisie.
    Nie ma takiej opcji, fabryka ich nie montuje nawet na norwegie gdzie Volvo robiło auta wstępnie przygotowane.


    Cały czas do przodu

  7. #6
    Pogromca zakrętów Awatar RadkoR
    Imię
    Radek
    Model
    Volvo V40 T3
    Silnik
    1.6 EcoBoost 150KM
    Od
    08 Sep 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Dealer przy sprzedaży auta mógł zapisać w bazie Etis informację o dołożeniu Webasto (jak też informacjęo pierwszym numerze rejestracyjnym auta), stąd też jest na liście wyposażenia.
    Ostatnio edytowane przez RadkoR ; 28-09-2016 o 21:30

  8. #7
    Mistrz pobocza
    Imię
    Damian
    Opis
    FORD MONDEO kombi 4 2.0 TDCI
    Od
    06 Jul 2005
    Mieszka w
    POZNAŃ
    Czy ktoś wie w jakich temperaturach da się uruchomić webasto ? Próbowałem dzisiaj ale na dworze było 15 stopni i webasto po uruchomieniu działało jakieś 30 sekund i wyłączyło się.

  9. #8
    Kursant Awatar roso
    Model
    MkV
    Silnik
    2.0 TDCi 180 KM
    Opis
    Będzie IV
    Od
    02 Jun 2007
    Mieszka w
    Sosnowiec
    Odkopuję trupa, ale wiem, że webasto działa poniżej 15 stopni.
    Czy na pewno nie ma możliwości zakupu pilota do "fabrycznego" ogrzewania postojowego do MkIV?

  10. #9
    Mistrz pobocza Awatar adamze27
    Imię
    Adam
    Model
    MDO MkV/MkIV
    Silnik
    2.0EB/2.0TDCI
    Opis
    MkV 2.0 EcoBoost
    Od
    22 Apr 2012
    Mieszka w
    Puck
    Cytat Zamieszczone przez roso Zobacz posta
    Odkopuję trupa, ale wiem, że webasto działa poniżej 15 stopni
    czyli jak bedzie 0 albo -5 to nie bedzie działać?śmiem wątpić ale mogę się mylić
    co do zakupu pilota albo sterowania ze smartfona chyba musiałaby być przystawka coś w stylu Termo Call
    poza tym pytanko odnosnie mojego samochodu czyli MkIV: nie jestem do końca pewny jakie ogrzewanie posiadam,ale udało mi się zlokalizować że w okolicach grodzi mam pompkę obiegową cieczy(chyba) i przewody idą do błotnika prawego a za kołem przednim pod progiem wystaje rurka.Tylko w convers+ nie mam zadnej opcji do odpalania.
    Ostatnio edytowane przez adamze27 ; 16-10-2017 o 20:58

  11. #10
    Pogromca zakrętów Awatar RadkoR
    Imię
    Radek
    Model
    Volvo V40 T3
    Silnik
    1.6 EcoBoost 150KM
    Od
    08 Sep 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez adamze27 Zobacz posta
    Cytat Zamieszczone przez roso Zobacz posta
    Odkopuję trupa, ale wiem, że webasto działa poniżej 15 stopni
    czyli jak bedzie 0 albo -5 to nie bedzie działać?śmiem wątpić ale mogę się mylić
    Ale czego nie rozumiesz? Zarówno 0 jak i -5 jest PONIŻEJ +15...
    POWYŻEJ +15 Webasto nie zaskoczy.

    Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

  12. #11
    Mistrz pobocza Awatar adamze27
    Imię
    Adam
    Model
    MDO MkV/MkIV
    Silnik
    2.0EB/2.0TDCI
    Opis
    MkV 2.0 EcoBoost
    Od
    22 Apr 2012
    Mieszka w
    Puck
    Oj,sorry ja cały czas miałem w głowie ze to zaskoczy ponizej 15,ale w minusie mój błąd a cos odnosnie mojego braku sterowania z zegarów?
    Edit:Nikt nic nie napisał,wiec udziele info prosto z ASO:na moje pytanie jak to sie stało że samochód ma webasto a nie ma sterowania pracownik nawet nie był ździwiony .Okazuje się że pierwszy właściciel który zakupił autko mógł wybrać czy chce sterowanie czy też nie bo byłą to opcja z dopłatą.Auto było garażowane więc nie skorzystał i tak wyszło ze sterowanie zostało wstawione dopiero teraz.To juz drugi egzemplarz który ma webasto a nie miał sterowania w convers+,pierwszego nie kupiłem .Także za 55 euro stałem sie posiadaczem webasto które było ale jakby go nie było.
    Ostatnio edytowane przez adamze27 ; 20-10-2017 o 17:51

  13. #12
    Kursant
    Imię
    Marcin
    Opis
    mondeo mk4
    Od
    08 Jun 2009
    Mieszka w
    Gdańsk
    Ogrzewanie bez sterowania to dogrzewacz.Pełne ogrzewanie postojowe ma sterowanie z licznika.Każdy jeden dogrzewacz można zmusić do tego by był także pełnym ogrzewaniem postojowym.W mondeo jest to bardzo proste
    Moje mody:HLA,ACC,TPMS,Ford Power+Keyless,WEBASTO,NX SD,Xenon z HELLA INTEMO,C+ polift

  14. #13
    Mistrz pobocza Awatar adamze27
    Imię
    Adam
    Model
    MDO MkV/MkIV
    Silnik
    2.0EB/2.0TDCI
    Opis
    MkV 2.0 EcoBoost
    Od
    22 Apr 2012
    Mieszka w
    Puck
    Cytat Zamieszczone przez mm32 Zobacz posta
    Ogrzewanie bez sterowania to dogrzewacz.Pełne ogrzewanie postojowe ma sterowanie z licznika.Każdy jeden dogrzewacz można zmusić do tego by był także pełnym ogrzewaniem postojowym.W mondeo jest to bardzo proste
    tylko czy eberpacher jest montowany w tym samym miejscu co webasto?juz wspominałem że widziałem równiez mondki z naklejką webasto a w zegarach nie było opcji odnosnie zmiany to była gdzieś instrukcja i nie było to trudne
    jest:Mondeo MkIV Titanium Business 2.0TDCI 2009 r. 143KM
    jest: Audi Q5 2.0TDI 2010r. 170KM
    jest: Opel Vivaro 2.0CDTI 2012r. 115KM
    jest: Opel Astra 1.6 Twinport 2007r. 105KM

  15. #14
    Znawca leśnych tras Awatar CzarekJ
    Imię
    W nicku
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    MkIII 2001
    Od
    04 Sep 2006
    Mieszka w
    Kwidzyn
    Nie posiadam zbyt dużej wiedzy w tym temacie.
    A z tego co wiem to jest kilka rodzai dodatkowego ogrzewania,
    Dogrzewacz - paliwowy (potocznie "webasto") lub elektryczny PDC
    Ogrzewanie postojowe paliwowe - działa niezależnie od temperatury zewnętrznej,ale można też go uruchomić w czasie pracy silnika (ręcznie z "zegara: czy pilota na pewno...czy automatycznie - nie wiem)
    Ogrzewanie paliwowe - powietrzne - ogrzewa tylko kabinę.
    W każdym razie urządzenie,które uruchamia się w określonej temperaturze jest "dogrzewaczem" i bywa montowane fabrycznie.

    Pełne ogrzewanie postojowe raczej już nie.
    Ale można przerobić dogrzewacz w pełna postojówkę - to w sumie taki sam piecyk ale inaczej podłączony i sterowany.
    Pozdrawiam ,,mondeomaniaków"
    Czarek
    MKIII TDDI 2001r- 124,8 kucy i 314,6 momentu( z hamowni - fabryczne bez "kombinacji alpejskiej" - "chipa" -u (?)

  16. #15
    Mistrz pobocza Awatar adamze27
    Imię
    Adam
    Model
    MDO MkV/MkIV
    Silnik
    2.0EB/2.0TDCI
    Opis
    MkV 2.0 EcoBoost
    Od
    22 Apr 2012
    Mieszka w
    Puck
    w momencie jak odpale silnik opcje ogrzewania postojowego są nieaktywne,znaczy że nie mogę w nie wejść Webasto to nazwa producenta tego dogrzewacza,i tak sie przyjęło że nazywamy to w ten sposób jest Webasto,Eberpacher i elektryczne różnią się budową i umiejscowieniem
    jest:Mondeo MkIV Titanium Business 2.0TDCI 2009 r. 143KM
    jest: Audi Q5 2.0TDI 2010r. 170KM
    jest: Opel Vivaro 2.0CDTI 2012r. 115KM
    jest: Opel Astra 1.6 Twinport 2007r. 105KM

  17. #16
    Kursant
    Imię
    Marcin
    Opis
    mondeo mk4
    Od
    08 Jun 2009
    Mieszka w
    Gdańsk
    Cytat Zamieszczone przez adamze27 Zobacz posta
    w momencie jak odpale silnik opcje ogrzewania postojowego są nieaktywne,znaczy że nie mogę w nie wejść
    Tak,ale możesz zaznaczyć opcję w zegarach,czy ma się uruchomić dogrzewacz podczas pracy silnika (w temperaturach poniżej 5 stopni).
    Moje mody:HLA,ACC,TPMS,Ford Power+Keyless,WEBASTO,NX SD,Xenon z HELLA INTEMO,C+ polift

  18. #17
    Kursant
    Imię
    Rajmund
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 TDCi 140 KM
    Opis
    mk4 2,0 tdci byly mk3 2,0 TDCi, mk 2 1,8i
    Od
    24 Jan 2010
    Mieszka w
    Kolobrzeg

    Kilka słów o webasto.

    Ogrzewanie postojowe jak sama nazwa mówi jest po to by grzać podczas postoju, po odpaleniu silnika opcje programowania są nieaktywne. Gdy silnik jest zgaszony można wejść w opcje programowania ogrzewania. Ustawiamy na którą godzinę samochód ma być gotowy do jazdy, sterownik sam sobie dobiera o ile wcześniej zacząć grzać zależnie od temperatury. Można też wybrać opcję "grzej teraz", która moim zdaniem jest przydatna jak trzeba na kogoś poczekać, na zewnątrz piździ a ty nie możesz lub nie chcesz stać na jałowym. Można też włączyć dogrzewanie które działa w czasie gdy silnik pracuje ale na to kiedy i jak ono pracuje nie mamy wpływu. Kolega o bystrym spojrzeniu nie ma racji że tego nie montowano fabrycznie i w Norwegii o której wspomniał jest to dość popularny element wyposażenia. Jest to w pełni zintegrowane z conwersem jak też z podstawową wersją wyświetlacza i w odróżnieniu od systemów niefabrycznych nawet sam sobie steruje nawiewem z zależności od potrzeb.
    Jak ktoś ma z tym problemy to podpowiem też że opcje programowania będą nieaktywne jeśli poziom naładowania akumulatora jest za niski. Ogrzewanie nie włączy się także, jeśli poziom paliwa jest na rezerwie (nawet wcześniej zaprogramowane).

  19. #18
    Mistrz pobocza Awatar adamze27
    Imię
    Adam
    Model
    MDO MkV/MkIV
    Silnik
    2.0EB/2.0TDCI
    Opis
    MkV 2.0 EcoBoost
    Od
    22 Apr 2012
    Mieszka w
    Puck
    Opcja "grzej teraz" przydatna,o ile w danym momencie działa a z własnego i innych doświadczenia wiem że z tym jest różnie i zaskakuje jak ma ochotę natomiast zaprogramowana zawsze odnośnie akumulatora nie dodałeś nic nowego,temat wiadomy odnośnie paliwa to webasto może nie zaskoczyć już poniżej połowy zbiornika czy w pobliżu 1/4 pojemności
    jest:Mondeo MkIV Titanium Business 2.0TDCI 2009 r. 143KM
    jest: Audi Q5 2.0TDI 2010r. 170KM
    jest: Opel Vivaro 2.0CDTI 2012r. 115KM
    jest: Opel Astra 1.6 Twinport 2007r. 105KM

  20. #19
    Pieszy
    Imię
    Jarek
    Model
    Mondeo MK4
    Silnik
    2.0 143 KM
    Opis
    200KM
    Od
    21 Oct 2019
    Mieszka w
    Wrocław
    Witam, z racji, że ostatni wpis w tym wątku ma już trochę czasu ... to ja odgrzeję tego kotleta
    Ale do rzeczy.
    Ostatnio wpadłem na cudowny pomysł na kolejnego moda w moim MK4 polift i padło na Webasto. Ale nie takie zwykłe, tylko takie jak było montowane fabrycznie. Zakupiłem nawet już kilka gratów do tego (wyjęte z innego mondeo), ale utknąłem na okablowaniu. Z tego co wiem to webasto jest sterowane przez komputer za pomocą C+. Ponieważ w zakupionych gratach mam: piecyk thermo top vevo, pompę paliwa, pompkę cieczy, wydech z tłumikiem, kilka rur do cieczy, kilka przewodów paliwowych i wiązkę baku oraz niekompletną wiązkę do piecyka. Stąd moje pytanie -: czy ktoś ma może listę rzeczy potrzebnych do skompletowania tego, jakieś schematy, itp. Kolejne pytanie na co taka konfiguracja pozwala (podgrzewanie tylko silnika czy może wnętrza też ? czy jest możliwe latem załączenie przewietrzania samochodu ? i czy do takiego zestawu można dołączyć pilota ?
    Ostatnio edytowane przez Jamala76 ; 21-10-2019 o 13:41

  21. #20
    Mistrz pobocza Awatar adamze27
    Imię
    Adam
    Model
    MDO MkV/MkIV
    Silnik
    2.0EB/2.0TDCI
    Opis
    MkV 2.0 EcoBoost
    Od
    22 Apr 2012
    Mieszka w
    Puck
    mi grzeje silnik i wnetrze,ustawiam temperature i dmuchawe przed wyjsciem z samochodu pilot też raczej można dołożyć,ale o szczególy musiałbyś spytać kolegi mm32 bo z tego co się orientuje załozył już niejedno webasto
    jest:Mondeo MkIV Titanium Business 2.0TDCI 2009 r. 143KM
    jest: Audi Q5 2.0TDI 2010r. 170KM
    jest: Opel Vivaro 2.0CDTI 2012r. 115KM
    jest: Opel Astra 1.6 Twinport 2007r. 105KM

Podobne wątki

  1. [MkIII] Problem z webasto
    By Wojtekx in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 19-01-2016, 12:23
  2. [TD MkII] webasto silnika???
    By marttinj23 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 22-11-2012, 00:11
  3. [MkIII] Montaż webasto
    By iirreekk in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 10-01-2008, 20:31
  4. [MkII] Webasto
    By Exodos in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 10-01-2008, 08:54
  5. [mk II] WEBASTO - Jak się tym obsłużyć ??
    By stania in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 12-04-2007, 18:15

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów