+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1

    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Od
    10 Oct 2016
    Mieszka w
    Leszno

    Zakup Mondeo mk3 2.0 TDCI 130km 2006

    Witajcie,
    Nazywam sie Kamil, jestem tu nowy, zarejestrowałem sie na forum ponieważ jutro mam kupic Mondeo MK3 130km z końcówki 2006, naczytalem sie wiele opinii na temat tego auta ale bardzo bym prosil Państwa jeszcze o wypowiedz.
    Czy to naprawde tak mega wadliwe samochody?
    Auto ma moje teściowa jest to wersja GHIA full opcja w aucie był wyciety filtt cząsteczek stałych od tamtej pory autko smiga, teraz na dniach zostało wymienione sprzegło oraz odzywa sie dmuwas ( jestem swiadom naprawy ) ale co dalej czy naprawde ten silnik jest tak wadliwy ? moja tesciowa nie zbała o autko ale dalej jezdzi po wycieciu filtra przestało kopcic i wszystko jest wporządku, boje sie troche ponieważ nie jestem w stanie ładowac co pol roku w auto po 1-2 tys zł gdyż mnie nie stac i mam na utrzymaniu rodzine, bardzo bym prosil o wypowiedz.

    MONDEO MK3 130KM 2006R GHIA KOMBI ( CHROMOWANE DODATKI )

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Pochłaniacz prostych Awatar ARTi
    Model
    2011 Titanium S
    Silnik
    DW10C 193PS/400Nm
    Od
    21 Sep 2007
    Mieszka w
    West-Vlaanderen Belgia
    Witamy na Forum

    Nie znamy historii tego auta ani w jakim jest stanie. Ogólnie Mk3 to bardzo dobre auta i zadbane sztuki nie ciągną po kieszeni.

    Jednak te diesle z Mk3 jak pewnie już wyczytałeś mają wadę fabryczną. Jest to łuszcząca się pompa CR która niszczy opiłkami cały układ CR.

    Tak więc może się okazać że za miesiąc lub dwa padnie pompa i trzeba będzie włożyć w auto 4 tys zł.

    Ale może też być tak że pojeździsz lata bez problemu.

    Jeśli auto jest w dobrej cenie i stanie oraz zdecydujesz się na nie. To myślę że warto odwiedzić kogoś kto ogarnia te silniki i sprawdzić układ paliwowy pod kątem opiłków. Jeśli jest ok to warto dolewać na każdy pełny bak 200-250ml oleju 2T. Pomoże to smarować pompę i napewno przedłuży jej życie.

    Wysłane Mobilnie
    Czarna Pantera Titanium S & Fiesta Titanium X 2017 Ecoboost PowerShift


Podobne wątki

  1. Mondeo MK3 1.8 TDCI 130KM
    By kamilesp in forum Kupujemy Mondeo
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 09-11-2012, 17:21
  2. Zakup mk3 tdci 130km - na co zwrócić uwagę?
    By defx in forum Kupujemy Mondeo
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 01-06-2012, 12:03

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów