+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 10 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 185
  1. #1
    Kursant
    Opis
    Mondeo MK III
    Od
    16 May 2005
    Mieszka w
    Kraków

    ile pali na 100 km gazu

    Założyłem niedawno gaz. Mam Mondziaka 93 2.0 16V i wg. mnie trochę za dużo pali . W mieście pochłania 15 literków gazu na setkę , a w trasie bez szybkiej jady 10 literków. Ma ktoś może takie auto z gazem proszę o podzielenie się swoimi spostrzeżeniami odnośnie zużycia gazu. Z góry dzięki za informację

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Znawca leśnych tras Awatar rc23
    Imię
    ROBERT
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.5 170 KM
    Opis
    SIX PACK 04'
    Od
    09 Apr 2005
    Mieszka w
    Poznań/Borówiec

    Re: ile pali na 100 km gazu

    Cytat Zamieszczone przez Barumm
    Założyłem niedawno gaz. Mam Mondziaka 93 2.0 16V i wg. mnie trochę za dużo pali . W mieście pochłania 15 literków gazu na setkę , a w trasie bez szybkiej jady 10 literków. Ma ktoś może takie auto z gazem proszę o podzielenie się swoimi spostrzeżeniami odnośnie zużycia gazu. Z góry dzięki za informację
    To nie najgorzej ale przydałaby się jakaś regulacja nowe kable i koniecznie świece najlepiej motorcraft no i patent "zmniejszyć przerwę na świecy do 0,8mm" no i oczywiście polej to wszystko
    MYŚLĘ ZA motocyklistów...2X
    "to właśnie używanie kierunkowskazów wskazuje mężczyzn w tłumie na drodze" ercu młodszy

  4. #3
    Mistrz pobocza
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    05 Jun 2005
    Mieszka w
    legnica
    ja mam 1,6 16v 94r. pali 14l gazu w miescie a w trasie 7,5l terz nieiem co jest grane

  5. #4
    Ja mam zeteca 1.8 16v 95r. i pali mi 12l. w mieście ,a w trasie 10 z ciężkim butem :metal
    MKI 1.8 95r.
    LPG BRC Just
    aluski fordowskie

  6. #5
    Raczej normalnie,tyle powinien palić 2.0l ,na powietrzy chodzic nie bedzie

  7. #6
    Mistrz pobocza
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    05 Jun 2005
    Mieszka w
    legnica
    a ile powinien palic 1,6 gaz brc just po samym miescie

  8. #7
    Niedzielny kierowca
    Od
    25 Jan 2005
    Mieszka w
    GDA-Kaszuby

    Chyba w miarę normalnie pali

    Mi 1,6 w mieście nigdy poniżej 13 nie schodzi, tylko miasto - 13,5 do 14 nawet. W trasie 9,5 do 11. Więc wszystko moimm zdaniem się zgadza. Ale regulacja nie zaszkodzi.
    Suzuki Vitara Long 2,0 V6 LPG 1997
    Peugeot 307 2,0 HDI (błeee)
    Kaszuby

  9. #8

    Re: ile pali na 100 km gazu

    Mi pali 12-13 i w mieście i na trasie (ale dynamiczna jazda). Po założeniu też palil z 15-16, ale przeprogramowali soft (okazało się, że soft był do innych wtryskiwaczy) i spadło spalanie.
    Objawy złego softu były takie, że na benzynie strasznie mulił (komputer się przeprogramował), nie dało się jechać (tylko na wysokich obrotach było źle). Daj znac, jak chodzi na benzynie, może jakieś skojarzenie będę miał.
    --
    Grzegorz Sawicki
    Mondeo MkII '98 2.0 kombi + LPG

  10. #9
    Zbanowany
    Od
    13 Jan 2005
    Mieszka w
    Wa-wa & Sulejówek City
    Mój 16 w mieście, w trasie koło 12 chyba, raz mi wyciął psikusa i spalił 10L/100km

  11. #10
    Cytat Zamieszczone przez PAWLOS
    a ile powinien palic 1,6 gaz brc just po samym miescie
    sekwencja wbrew pozorom spala wiecej LPG niz instalacja starszej generacji i to o ok 10%.Taka jest cena braku zauwazalnego spadku mocy silnika Tak wiec dolicz do zuzycia PB ok 30% i bedziesz miał prawdę

  12. #11
    Kursant
    Imię
    Rajmund
    Opis
    MKI,MKII,MKIII...KIA SPORTAGE
    Od
    27 Mar 2005
    Mieszka w
    Radom
    mój bierze 12 l po mieście 1.8 z nowym gazem,na trasie jeszcze nie próbowalem

  13. #12
    Mistrz pobocza
    Imię
    Marek
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    hatchback przed liftem + LPGTech 224 butla 55l
    Od
    18 Apr 2005
    Mieszka w
    różnie, zazwyczaj wawa
    Cytat Zamieszczone przez krzys-68
    Cytat Zamieszczone przez PAWLOS
    a ile powinien palic 1,6 gaz brc just po samym miescie
    sekwencja wbrew pozorom spala wiecej LPG niz instalacja starszej generacji i to o ok 10%.Taka jest cena braku zauwazalnego spadku mocy silnika Tak wiec dolicz do zuzycia PB ok 30% i bedziesz miał prawdę
    krzys-68, z całym szacunkiem ale nie do końca sie zgodzę. Miałem instalacje II generacji a obecnie mam sekwencje lpg. Przy sekwencji kmputer bardziej precyzyjnie podaje dawkę gazu zas w np. w II generacji odbywa sie to w sposób mniej precyzyjny (również dlatego szybciej zużywają się świece) stąd czasem nawet większe (mimo słabszych osiągów) spalanie lpg.
    Teraz na stanie niezawodna benzyna

  14. #13
    Kursant
    Opis
    Mondeo MK III
    Od
    16 May 2005
    Mieszka w
    Kraków

    Re: ile pali na 100 km gazu

    Cytat Zamieszczone przez gsawicki
    Mi pali 12-13 i w mieście i na trasie (ale dynamiczna jazda). Po założeniu też palil z 15-16, ale przeprogramowali soft (okazało się, że soft był do innych wtryskiwaczy) i spadło spalanie.
    Objawy złego softu były takie, że na benzynie strasznie mulił (komputer się przeprogramował), nie dało się jechać (tylko na wysokich obrotach było źle). Daj znac, jak chodzi na benzynie, może jakieś skojarzenie będę miał.

    Powiem szczerze po 2.0 spodziewałem się lepszego kopa , ale niestety się niemiło rozczarowałem. Wg. mnie powinien bardziej rwać do przodu. Wszystko działa poprawnie i na benzynie i na gazie. Na gazie muli między 3000 a 4000 obr/min. Niestety nie mam możliwości porównać się z innymi 2.0 z powodu zamknięcia jedynego miejsca do ścigania się w Krakowie (aż łezka w oku się kręci na wspomnienia z pasa startowego w Czyżynach). Teraz tam bloki budują . Ale może kiedyś ze świateł się ktoś trafi, pojeździmy zobaczymy

  15. #14
    Mistrz pobocza Awatar Tomi
    Imię
    Tomek
    Opis
    MKIV 2.0 TDCI Titanium X Aut.
    Od
    20 Jan 2005
    Mieszka w
    ELW - Koluszki
    Po mieście do 12, a w trasce 10 przy bamboszu, a około 9 jadąc spokojnie. Są to świeże wyniki - właśnie wróciłem z wojaży 2 tygodniowych po naszym wybrzeżu!
    MkI Hb 1.8 16V --> MkII Kombi Ghia --> MkIII V6 Stardust Silver Ghia --> MkIV TDCI Thunder Titanium X

  16. #15
    Kursant
    Imię
    Marek
    Opis
    Już nie MONDEO
    Od
    18 May 2005
    Mieszka w
    Płock
    Witam! Mój pali ok.12l po mieście (miasto miastu nierówne), trasa 7,5-8l

    Pozdrawiam
    Mondeo MKI 1.8 B+LPG GLX 1994r. Cayman Blau

  17. #16

    Re: ile pali na 100 km gazu

    Powiem szczerze po 2.0 spodziewałem się lepszego kopa , ale niestety się niemiło rozczarowałem. Wg. mnie powinien bardziej rwać do przodu. Wszystko działa poprawnie i na benzynie i na gazie. Na gazie muli między 3000 a 4000 obr/min. Niestety nie mam możliwości porównać się z innymi 2.0 z powodu zamknięcia jedynego miejsca do ścigania się w Krakowie (aż łezka w oku się kręci na wspomnienia z pasa startowego w Czyżynach). Teraz tam bloki budują . Ale może kiedyś ze świateł się ktoś trafi, pojeździmy zobaczymy
    A moj żre srednio 13 w mieście, poza ok.9.8. Co do jakości gazu to powiem tylko tyle, że po przejechaniu 6500 km (zalecana wymiana co 15000-20000)filtr był tak zaj...ny grafitem, że smutek ogarnął mnie wielki. Myślę, że ma to niemały wpływ na zużycie i osiągi. Tankuję się na Krak-Gazie i teoria mówi, że powinni nie lać gówna. Niestety wygląda na to, że jestem w błędzie. Ciekaw jestem czy macie podobne odczucia.
    P.S.
    Co to za czasy były, gdy można się było ścigać w Czyżynach? Lata 80-te ubiegłego stulecia?
    1,8 GLX + LPG (sekwencja)

  18. #17
    Gaz mam od niedawna ale kilkanaście zbiorników wyjeździłem.
    W mieście ok 13 litrów ale jeździ tylko żona i dość delikatnie, myśle ze to jest minimum. Ostatnio na trasie na Hel i z powrotem spalił mi 14 litrów ale tym samochodem nie da się jeździć wolno i nie przyspieszać bo dźwięk silnika jest zabójczy
    2,5 V6 Ghia kombi `94

  19. #18
    Cytat Zamieszczone przez mareckis
    Cytat Zamieszczone przez krzys-68
    Cytat Zamieszczone przez PAWLOS
    a ile powinien palic 1,6 gaz brc just po samym miescie
    sekwencja wbrew pozorom spala wiecej LPG niz instalacja starszej generacji i to o ok 10%.Taka jest cena braku zauwazalnego spadku mocy silnika Tak wiec dolicz do zuzycia PB ok 30% i bedziesz miał prawdę
    krzys-68, z całym szacunkiem ale nie do końca sie zgodzę. Miałem instalacje II generacji a obecnie mam sekwencje lpg. Przy sekwencji kmputer bardziej precyzyjnie podaje dawkę gazu zas w np. w II generacji odbywa sie to w sposób mniej precyzyjny (również dlatego szybciej zużywają się świece) stąd czasem nawet większe (mimo słabszych osiągów) spalanie lpg.
    To sa założenia przy prawidłowo wyregulowanych instalacjach.Pomiar czasu otwarcia wtryskiwaczy LPG i PB powie wszystko

  20. #19
    ja mam instalację II generacji, spalanie 13 miasto i 9 trasa a przy butowaniu +2litry, powiem tylko że miałem siere 2.0i (105ps)kombi , paliła tyle samo co teraz mój mondeusz1.6 (88ps)oczywiście lpg
    mam interfejs do bingo i chętnie pomogę
    --------------------------------
    MkI 96 2.5 Executive V6
    kombi climatronic lpg ;(

  21. #20
    Mój ostatnio pobił rekord świata. Z włączoną klimą i troszke zapchane miasto wciągnął 16,5 litra gazu. Marcin
    <div>mk2 sprzedany szukam mk3</div>

Podobne wątki

  1. [TD MkII] Mondeo 1.8 TD Enudra zimny pali, rozgrzny przestaje odpalać, na pych pali
    By chmielpiw in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 12-12-2013, 20:24
  2. [Zetec] Mk1 1.8 Pb+lpg nie działa na benzynie, pali za dużo gazu
    By charlie_13 in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 16-05-2013, 15:06
  3. [MkII] pali mi 15, 3 litra gazu na setke, co robic??
    By wwwww80 in forum LPG
    Odpowiedzi: 35
    Ostatni post / autor: 01-02-2009, 04:09
  4. [MkI] Problem ...pali duzo gazu co to moze byc????
    By Peterson79 in forum LPG
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 17-09-2008, 16:40

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów