+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 24
  1. #1
    Znawca leśnych tras
    Imię
    Rafał
    Model
    Opel
    Silnik
    1,9 CDTI
    Od
    05 Jun 2005
    Mieszka w
    Kielce:)))

    glosniki z tylu,w tylnich drzwiach,jakie?

    Okazalo sie ze tylne glosniki charcza ze az niemilo(Teraz slucham na przednich tylko bo sie ladnie wyrabiaja.Widzialem na allegro orginalne fordowskie chyba do tylu za 100 zeta i to jeszcze od ziomala z kielc.Czytalem takze artykul o glosnikach tu na forum i widze ze za 140-170 zl mozna fajowe do tylu zapodac z ladnym basikiem.Czeka mnie wymiana lozyska,rozrzadu i gazwiec moze cos polecicie fajnego i niedrogiego .Mam graja JVC KD-G402 z mp3.
    http://img801.imageshack.us/img801/6744/dscn3375n.jpg
    dla mojego tatusia [']['][']
    -Pozdrawiam Rafal -
    Jest Opel Vectra C 1,9 CDTI,rozjuszone 150KM
    Był MK II 1998r-Kombiaczek- GHIA -state blue

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Oryginaly omijaj z daleka! A jesli je jednak chcesz, to moge Ci moje opchnac .

    Pozdrawiam,
    pInGwIn
    Ratownik Drogowy PZM

  4. #3
    Pochłaniacz prostych
    Imię
    Krzysztof
    Opis
    służbowe :)
    Od
    15 Mar 2005
    Mieszka w
    Żyrardów/Łódź
    ja też mam gdzieś oryginały i mógłbym je opylić - tyle że zdecydowanie nie polecam

    ja u siebie wymieniłem na PYLE i jestem zadowolony
    w poszukiwaniu ...

  5. #4
    Pochłaniacz prostych Awatar Oktan
    Model
    MKI
    Silnik
    1.6 88 KM
    Opis
    E55T AMG '98
    Od
    23 Dec 2004
    Mieszka w
    pod Łodzią
    po drobnej korekcie karoserii wchodzą głośniki 6 x 9 " -> polecam JBL
    S212 '13 2.0T - stage 3 !! KM i Nm nieznane - jest
    W211 '06 z pakietem AMG -> 320 CDI - 260 KM i 600 Nm - było
    E55T AMG '98 -> wolnossące V8 - 354 KM i 530 Nm - było/jest

  6. #5
    Niedzielny kierowca
    Imię
    Adam
    Opis
    MK II 2.5 V6
    Od
    28 Apr 2005
    Mieszka w
    Lublin, Warszawa
    Ostatnio rózniwż wymieniłem sobie głośniczki z tyłu bo brzminie fabrycznych miało mało wspólnego z przyjemnością. Kupiłem JBL GTO 5"x7" za 250 pln komplet. Grają fajnie jeszcze będę montował dystanse z MDF (już mam je wycięte tylko czekam na okazję założenia).

    Pozdro.
    LUBLIN, WARSZAWA Silver MKII 2.5V6 GHIA Auto 1998 Estate(Mod.6)/ Gaz

  7. #6
    Pogromca zakrętów
    Imię
    My name is Gladiator
    Model
    SAM
    Silnik
    SAM
    Opis
    https://pl.wikipedia.org/wiki/Sam_(motoryzacja)
    Od
    17 Nov 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Mużesz też dorobić przejciówkę i wchodzą 16,5 cm okrągłe. Wtedy masz do wyboru do koloru. Ja na przody założyłem JVC HS651 i są rewelacyjne.
    Pozdro
    vMZe

  8. #7
    Pochłaniacz prostych Awatar Oktan
    Model
    MKI
    Silnik
    1.6 88 KM
    Opis
    E55T AMG '98
    Od
    23 Dec 2004
    Mieszka w
    pod Łodzią
    Cytat Zamieszczone przez vmze
    Mużesz też dorobić przejciówkę i wchodzą 16,5 cm okrągłe. Wtedy masz do wyboru do koloru. Ja na przody założyłem JVC HS651 i są rewelacyjne.
    Pozdro
    vMZe
    no ok, ale "LaBobas" pytał się o tylne drzwi
    S212 '13 2.0T - stage 3 !! KM i Nm nieznane - jest
    W211 '06 z pakietem AMG -> 320 CDI - 260 KM i 600 Nm - było
    E55T AMG '98 -> wolnossące V8 - 354 KM i 530 Nm - było/jest

  9. #8
    Pogromca zakrętów
    Imię
    My name is Gladiator
    Model
    SAM
    Silnik
    SAM
    Opis
    https://pl.wikipedia.org/wiki/Sam_(motoryzacja)
    Od
    17 Nov 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Jasne, chodziło o to, że w rozmiarze 16 cm jest na pęczki głośników.
    Pozdro
    vMZe

  10. #9
    Polecam przejściówkę z 5x7 do 16.5 i gośniki dwudrożne Magnat 162. Bardzo lubię Magnaty, bo mają głębokie i czyste brzmienie a przy okazji odpowiednią cenę. Komplet w MediaMarkt widziałem za 149PLN albo 129PLN. Nie pamiętam dokładnie. Wiem, że były jakiś czas w promocji po 99PLN. To na prawdę dobre głośniki. Na przód też dałbym Magnaty ale po drobnej przeróbce model 216 (z osobnym tweeterem). Pozdrawiam.
    -- Krzysiek, Łódź --

  11. #10
    Znawca leśnych tras
    Imię
    Rafał
    Model
    Opel
    Silnik
    1,9 CDTI
    Od
    05 Jun 2005
    Mieszka w
    Kielce:)))
    Czy z tylu koniecznie tza przerabiac otwory?Czy pasujace tam glosniki sa drozsze od okraglych?Macie moze fotki rozebranych drzwi?Te Magnaty to by mnie interesowaly...jezeli tak graja jak mowisz i do tego ta cena to hmm.Tylko czy dadza rade mojemu JVC z 50 W mocy.
    http://img801.imageshack.us/img801/6744/dscn3375n.jpg
    dla mojego tatusia [']['][']
    -Pozdrawiam Rafal -
    Jest Opel Vectra C 1,9 CDTI,rozjuszone 150KM
    Był MK II 1998r-Kombiaczek- GHIA -state blue

  12. #11
    Pogromca zakrętów
    Imię
    My name is Gladiator
    Model
    SAM
    Silnik
    SAM
    Opis
    https://pl.wikipedia.org/wiki/Sam_(motoryzacja)
    Od
    17 Nov 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Niestety Ford ma standard głośników 5x7 cali i mało firm takie głośniki produkuje (JBL, Pyle, Pioneer, Lanzar - te ostatnie polecali koledzy w artykule na pierwszej stronie). Przejściówka z takiego rozmiaru na 16 cm okrągłe głośniki to wydatek 20 PLN lub godziny pracy (ja zrobiłem ze sklejki). I masz wtedy możliwość założenia okrągłych 16 cm głośników, których jest wiele.
    Pozdro
    vMZe
    A o Lanzarach czytaj tu: http://mkp.alfatel.pl/nuke/html/modu...rder=1&thold=0

  13. #12
    Cytat Zamieszczone przez Oktan
    po drobnej korekcie karoserii wchodzą głośniki 6 x 9 " -> polecam JBL
    O jakiej korekcie karoserii mówisz?
    Mondeo`94 1.6 16V sedan

  14. #13
    Pogromca zakrętów
    Imię
    My name is Gladiator
    Model
    SAM
    Silnik
    SAM
    Opis
    https://pl.wikipedia.org/wiki/Sam_(motoryzacja)
    Od
    17 Nov 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Domin
    O jakiej korekcie karoserii mówisz?
    O wycięciu większej dziury i ewentualnym nawierceniu otworów.
    vMZe

  15. #14
    Postanowiłem nie wydawać zbyt dużo na tylne głośniki i wstawiłem Sony 5"x7" za 149 zł. Grają zupełnie przyzwoicie. Drogie kolumny mają czasem problem z dobrym graniem w pokoju, więc czego oczekiwać od samochodu?
    1.8 TD Ghia kombi, 1998 (MK II)
    nadal Tempra 1.6 gaz

  16. #15
    Pogromca zakrętów
    Imię
    My name is Gladiator
    Model
    SAM
    Silnik
    SAM
    Opis
    https://pl.wikipedia.org/wiki/Sam_(motoryzacja)
    Od
    17 Nov 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Nie to żebym odradzał, ale popatrz tutaj:
    http://www.allegro.pl/show_item.php?item=53674559
    http://www.allegro.pl/show_item.php?item=52937048
    i inne - przemyśl.
    Pozdro
    vMZe

  17. #16
    Kursant
    Opis
    Mondeo MK III
    Od
    16 May 2005
    Mieszka w
    Kraków

    Re: glosniki z tylu,w tylnich drzwiach,jakie?

    Cytat Zamieszczone przez LaBobas
    Okazalo sie ze tylne glosniki charcza ze az niemilo(Teraz slucham na przednich tylko bo sie ladnie wyrabiaja.Widzialem na allegro orginalne fordowskie chyba do tylu za 100 zeta i to jeszcze od ziomala z kielc.Czytalem takze artykul o glosnikach tu na forum i widze ze za 140-170 zl mozna fajowe do tylu zapodac z ladnym basikiem.Czeka mnie wymiana lozyska,rozrzadu i gazwiec moze cos polecicie fajnego i niedrogiego .Mam graja JVC KD-G402 z mp3.

    Zdecydowanie nie polecam głośników oryginalnych, grają bo muszą. Też nie polecam 5na7. nie uzyska się ładnego basika. Ja osobiście wymieniłem przednie i tylne na okrągłe. I załozyłem Soniaki Xplod o średnicy 16 cm, tylko jest problem z montażem, ja zrobiłem sobie taką przejściówkę z 5na7 i założyłem okrągłe (podobno można takie dostać gotowe, ale podobno). I teraz to gra, są przyzwoite niskie i wysokie tony. Za niedługo dojdzie jeszcze subwofer własnej produkcji. Wszystko będzie opisane jak z kończone całą pracę nad audio w Mondku.


    Mondeo 93 2.0 16V Ghia LPG

  18. #17
    Zielony listek
    Imię
    Tomek
    Model
    MK1, MK2, MK4
    Silnik
    2.0 TDCi 163 KM
    Opis
    MK4
    Od
    17 May 2005
    Mieszka w
    Tomek Wawa

    No te głośniki w drzwiach...

    Witam.


    Niesamowite ale dzis i ja zabrałem sie za instalowanie sprzetu Audio w mondku... Co sie nakląłem to moje... Ale od początku: Zaopatrzyłem sie w głosniki Pioonera z serii TS o mocach i rozmiarach 200W 6''x6'' oraz 250W 6''x9'', do tego dwa subwoofery MTX z serii RoadThunder o mocy 400W kazdy i rozmiarze 12'', wzmacniacz Kenwood serii KAC o mocy 1000W, okablowanie Scoche, no i serducho (radyjo) ze starego zestawu to Pioneer serii 4600 z MP3 (może trochę niski model ale spójrzcie na jego charakterystykę - kładzie z nóg o wiele lepsze i droższe modele, ale niewazne....) Jak juz wyzej piszecie Ford zafundowal nam niestandartowe mocowania głośników co zapoczątkowało moje narzekania. RADA: Musiałem zrobić przejściówkę z płyty MDF przez co bardziej odsunąłem głośnik od szyby... --->30 min pracy

    2 Druga uwaga - chcialem wymienic okablowanie ale z przodu jest to chwilowo niewykonalne z powodu łaczenia stykowego w drzwiach ( wyjaśnienie: umiescili w karoserii w miejscu laczenia drzwi i karoserii styki zamiast wolnych wiazek kabli, przez co musze przełaczac cale sterowanie do lusterek w nizsza wiazke kabli, a kabel zasilający do głośników przepuszczę wyższą wiązką) ------> szacuję bo jeszcze nie zrobiłem na okolo 2-3 godzinki

    3 Trzecia bolączka: bardzo trudny dostep z komory silnika do srodka samochodu (chcialem pociagnac nowe kable do wzmacniacza i do radia). Ale jak napisałem wcześniej, dziś dopiero zabrałem się za instalwoanie tego wszystkiego na poważnie więc nie dotarłem do tego punktu, ale mam nadzieję jutro max pojuterze to zrobić

    Przy okazji proszę o POMOC. Przy wybebeszaniu drzwi otworzylem sterowanie przyciski szyb.... jak mnie to wypiep..rzyło w powietrze. jal się rozleciało we wszystkie strony.... częsci pozbierałem ale nie mam zielonego pojecia jak te dwie male blaszki maja dotykac do tych zapadek zeby sterowac.... Jak ktos mogłby mi przesłac fotki ktore by mi pomogly to z gory dziekuje javascript:emoticon('')
    Beer


    Jak coś chłopaki to mogę wam podesłać zdjęcia jak wyglądają rozbebeszone drzwi, bo ktoś tam chcia, napisz mi tylko majla z tym co cie konkretnie intteresuje.... Mój adres: dla_reklam@wp.pl

  19. #18
    Zielony listek
    Imię
    Tomek
    Model
    MK1, MK2, MK4
    Silnik
    2.0 TDCi 163 KM
    Opis
    MK4
    Od
    17 May 2005
    Mieszka w
    Tomek Wawa

    Ku woli ścisłości....

    Poszukuję zdjęcia przycisku drzwi pasażera (pojedyńcze sterowanie dwukierunkowe), gdyż mam tylko elektrykę z przodu a przycisk po stronie kierowcy jest juz inny...


    Ale za to spostrzezenie: Jażeli chcecie zainstalować tam diody to zajmie wam to 5 min. idealnie duzo miejsca, nic nie trzeba przerabiać, nawet nie trzeba sie bawic w wlutowywanie tego malego rezystorka bo mozna wykorzystac ten ktory jest. Przyrządy: małe kombinerki (mam nadzieje ze tak sie pisze to słowo), lutownica, trochę cyny.... Efekt inny od spodziewanego.... Przyciski sa zielone, ale i fajne....

    Pozdrawiam

  20. #19
    LeBobasie drogi. W Twoim przypadku polecam Ci ( tak jak i inni Mondeowicze ) kupno głośników okrągłych i zrobienie lub też kupienie przejściówek. Dlaczego okrągłe? Za cenę, za jaką z głośników masz max 3-4 modele do wyboru z 5"x7" to z okrągłych masz kilkanaście jak nie kilkadziesiąt modeli. Najlepiej pojechać np do MediaMarktu i przesłuchać to, co mają.
    Przejścia zrób z MDF'u jeśli masz możliwość - wyrzynarka i ołówek lub kup w Norauto np - tanio mają. Jeśli miałbyś pytania to jeszcze w tym tygodniu możesz mnie zastać to pomogę, potem dopiero w połowie lipca. Pozdrawiam i powodzenia z głośniczkami!!
    '99 MKII Srebrne kombi, 1.8l - 16V (115 hp)
    ----OBRAMKOWANE + US FLAG z tyłu----

  21. #20
    Niedzielny kierowca
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.2 TDCi 155 KM
    Opis
    190KM/480Nm by Heko
    Od
    14 Feb 2005
    Mieszka w
    Poznań
    dysponuje taką fotką


    głośniki zmieniam na boschmann, chciałem zmienić na rekomendowane lanzary, ale gość w norauto (też ma mondeo) stwierdził żebym odwiedził inną firmę i kupił te. nie mogę narzekać, cena 95 zł.


    Lolo jak chcesz puścić kabel poprzez górne złącze to masz dużo miejsca, zajęte są tylko piny środkowe,obwodowe są wszystkie wolne, niestety ale bez rozwiercania wciśniesz przewód max 0,5 mm2, co dla głośników to troche mało
    MKIII 2,2 GHIA KOMBI BLACK PANTHER
    MKII 2,0 GHIA KOMBI BLACK PANTHER
    MKI 1,6 GLX KOMBI DAMSON BLUE - sprzedany
    Grzegorz - 601299507

Podobne wątki

  1. [MkII] glosniki z tylu nie dzialaja
    By maniek14pl in forum CarAudio
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 20-02-2018, 17:01
  2. [MkII] 6x9 cala w drzwiach tylnich moj boj
    By Pawcioz109 in forum CarAudio
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 28-09-2009, 15:29
  3. [MkIII] glosniki w tylnych drzwiach
    By puniu in forum CarAudio
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 03-12-2008, 21:06
  4. [MkIII] Z tylu jakie glosniki?:)
    By Awaken in forum CarAudio
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 18-07-2006, 15:51
  5. Jakie tylne glosniki w drzwiach zapodac?
    By Jarecki in forum CarAudio
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 16-09-2005, 10:11

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów