Zamknięty temat
Pokaż wyniki od 1 do 1 z 1
  1. #1
    Kursant Awatar marco102
    Imię
    Marek
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    Titanium S
    Od
    07 Jul 2014
    Mieszka w
    Zabrze
    Nastąpiły spore zmiany w przednich reflektorach, projektory bi-xenonowe Hella Intemo 4 zostały zastąpione bi-ledami Koito z Lexusa Efekt powala





    Na wstępie kilka informacji:
    - projektory są nowe, koszt kompletu 450zł (do kupienia na olx, Allegro itp.)
    - do montażu nie trzeba rozklejać reflektorów, ja rozklejałem w innym celu,
    - po zamontowaniu wszystko działa tak samo jak w bi-xenonie tj samopoziomowanie, doświetlanie zakrętów, drogowe przesłona + dodatkowa żarówka H1,
    - na desce nie ma żadnego błędu mimo, że led pobiera mniej prądu,
    - reflektor z zewnątrz niczym się nie różni od zwykłego nieprzerabianego,
    - oczywiście reflektor traci homologację, ale policjant lub diagnosta tego nie wyłapie, musiałby go zdemontować i zobaczyć co jest w środku.

    No to zapraszam do oglądania relacji z montażu






































    Po montażu oczywiście wizyta na stacji diagnostycznej. Wszystko ustawione według norm, nic nikogo nie oślepia











    Co przemawia za wymianą:
    - kolosalnie więcej światła w porównaniu do oryginalnych (w 90% wypalonych) projektorów bi-xenon,
    - dużo więcej światła w porównaniu do przerabianych projektorów bi-xenon Hella Intemo 4 lub Hella Gen 3,
    - dużo większy zasięg w pozycji mijania i drogowych,
    - brak rozświetlania po włączeniu, od razu świecą pełną mocą (xenon potrzebuje na to kilku sekund),
    - koszt zakupu zwraca się po sprzedaży już niepotrzebnych przetwornic, sprzedaż palników, starych projektorów, wtyczek itp. to już tylko zysk
    - długowieczność,
    - barwa czystej bieli.

    Wady montażu:
    - pracochłonna i trochę skomplikowana wymiana,
    - brak homologacji (tu już każdy sam sobie odpowie co dla niego jest ważniejsze: wygoda i bezpieczeństwo przy nocnych podróżach czy możliwość stracenia dowodu).

    Do tego lampy przeszły mały lifting wizualny

    Do mojej modyfikacji musiałem je rozkleić, lekką wprawę mam i udało się zrobić bez uszczerbków. Rozklejając drugą udało się to nawet zrobić tak dokładnie, że klej wyszedł w jednym kawałku

    Wstępnie miałem plan by tuby w których zamocowane są projektory prysnać na czarno, do tego pomarańczowy kierunkowskaz na czarno i świetliki na biało. Niestety odbłyśniki są tak liche, że po oderwaniu taśmy maskującej chrom także zszedł No nic, robiłem to na lampie testowej, więc żadna strata.
    Po tej małej porażce zmieniłem lekko koncepcję - tuby nie ruszam, świetliki i pomarańczowy kierunkowskaz lecą w czarny połysk. Tak też zrobiłem i z efektu jestem bardzo zadowolony

    Następnie klosz przeszedł czyszczenie od środka. Na fotach możecie zobaczyć ile syfu się tam znajduje, to wszystko ogranicza przenikanie światła i tym samym zmniejsza bezpieczeństwo! Następnie od zewnątrz przeprowadziłem pełną regenerację, czyli matowanie papierami i polerowanie maszyną. Możecie wierzyć lub nie, ale lampy teraz wyglądają, jakby dopiero co wyszły ze sklepu

    Potem wymiana postojówki pod barwę Koito i montaż starych i sprawdzonych żarówek H1 Osram Cool Blue Hyper + w doświetlaniu zakrętów i "długich".
    Jako, że całkowicie pozbyłem się pomarańczowego koloru z samochodu w klosze kierunkowskazów wpadły żarówki powlekane chromem. Efekt mega, polecam

    Potem mały lifting wiązki i mocowań, mocowania trzymające wiązkę usunąłem, a przewody owinąłem taśmą parcianą dla pełnej estetyki

    No i efekt końcowy, palce lizać. Każdy robi black eyesy (u mnie średnio się podobały), a ja zrobiłem malowanie według własnej wizji. I o to chodziło - inaczej niż inni, ale nie wulgarnie i bez przesadyzmu



































  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

Podobne wątki

  1. [MkIV] Przeróbka reflektorów
    By RalfiX78 in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 23-04-2016, 03:13
  2. Przeróbka reflektorów na ksenonowe w Mk II
    By Redakcja in forum Komentarze artykułów
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 28-05-2015, 18:27
  3. [MkII] Przeróbka FWD na AWD
    By acid666 in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 18-01-2011, 16:20
  4. [MkIII] Przeróbka na ST
    By Krolu in forum Nadwozie i wnętrze
    Odpowiedzi: 34
    Ostatni post / autor: 04-03-2010, 12:40
  5. [MkIII] Przeróbka xenonów
    By mondiak in forum Tuning
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 13-12-2006, 22:52

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów