+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 21 do 31 z 31
  1. #21
    Zielony listek
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 115 KM
    Od
    11 Dec 2015
    Mieszka w
    Piła
    Doszedł kolejny problem po wczorajszym odślepieniu po roku egr... podczas jazdy ze stałą prędkością auto jak by poszarpywało... trzeba się dobrze wczuć... nie jedzie jak by gładko jak zawsze... błędów i sprężynek brak...

    Rok temu w styczniu miałem sytuacje że 2x w miesiącu podczas jazdy go szarpnęło, auto przeszło w tryb awaryjny, straciło moc i zapaliła się sprężynka albo zaczęła mrugać już nie pamiętam... błąd pokazało a mianowicie błąd ciśnienia doładowania, mechanik podpowiedział żeby całkowicie zaślepić egr i jak dotąd sytuacja się nigdy nie powtórzyła...
    Ostatnio edytowane przez piotr.krol ; 12-03-2018 o 19:54

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #22
    Zielony listek
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 115 KM
    Od
    11 Dec 2015
    Mieszka w
    Piła
    Hello... z autem nic nie zrobiłem z braku czasu a do wymiany jeszcze lewe łożysko z tyłu. Objawy nie ustąpiły a nawet jeden przybył... a mianowicie przed chwilą wróciłem z pracy zaparkowałem auto i tak sobie myślę lekko dodam gazu... tak do 2,5tyś obr/min i jak obroty spadały odziwo powoli to było czuć te poszarpywanie... jakieś sugestie??
    Ostatnio edytowane przez piotr.krol ; 04-04-2018 o 22:59

  4. #23
    Zielony listek
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 115 KM
    Od
    11 Dec 2015
    Mieszka w
    Piła
    W temacie nic sie nie dzieje... a to dlatego ze szkoda mi kasy na bezsensowne wymienianie czesci ktore moga sie okazac sprawne. Czy problem ten moze powodowac dwumasa? bo tak mi podpowiada kuzyn a inna osoba ze pompa CR slaba. Bledow nadal brak... Miedzy czasie wymieniony EGR na nowy uzywany oryginalny bo w starym sie uszkodzil gwint. Auto odpala elegancko jak mu sie odepnie wtyczke od czujnika temperatury.
    Ostatnio edytowane przez piotr.krol ; 23-05-2018 o 23:39

  5. #24
    Zielony listek
    Imię
    Marcin
    Model
    Mondeo
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Opis
    Ford Mondeo MK3 Silver Mechanic
    Od
    24 Apr 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    wyczyść wtryski. powodem nie odpalania są nieszczelne wtryski od osadu z paliwa. jak paliwo jest zimne to jest gestsze i łatwiej otrzymać ciśnienie. Jak jest gorące to jest rzadkie i po prostu ciekną.
    Polecam środek atomex cleaner z firmy petrostar. podłączasz bezpośrednio do pompy i chodzi na tym około godziny.
    Ostatnio edytowane przez mwok ; 24-05-2018 o 07:35

  6. #25
    Zielony listek
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 115 KM
    Od
    11 Dec 2015
    Mieszka w
    Piła
    Cytat Zamieszczone przez mwok Zobacz posta
    wyczyść wtryski. powodem nie odpalania są nieszczelne wtryski od osadu z paliwa. jak paliwo jest zimne to jest gestsze i łatwiej otrzymać ciśnienie. Jak jest gorące to jest rzadkie i po prostu ciekną.
    Polecam środek atomex cleaner z firmy petrostar. podłączasz bezpośrednio do pompy i chodzi na tym około godziny.
    Osobiście nie ufam takim preparatom... juz 3 puszki moje mondeo przepaliło LM Diesel Spulung i nic to nie pomogło w tej kwestii. Dziś się umówiłem na 15go czerwca na 13 w ASO na wgranie nowego softu, koszt 250zł.
    Ostatnio edytowane przez piotr.krol ; 24-05-2018 o 18:10

  7. #26
    Zielony listek
    Imię
    Marcin
    Model
    Mondeo
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Opis
    Ford Mondeo MK3 Silver Mechanic
    Od
    24 Apr 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Dlatego Ci napisałem co musisz z użyć i nie na pełen bak a bezpośrednio. Efekt jest sprawdzony.

  8. #27
    Zielony listek
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 115 KM
    Od
    11 Dec 2015
    Mieszka w
    Piła
    Cytat Zamieszczone przez mwok Zobacz posta
    Dlatego Ci napisałem co musisz z użyć i nie na pełen bak a bezpośrednio. Efekt jest sprawdzony.
    Pierwsza puszka LM poszła na bak, 2 kolejne bezpośrednio i nic... więc wątpię żeby kolejny środek pomógł...
    Ostatnio edytowane przez piotr.krol ; 24-05-2018 o 22:47

  9. #28
    Zielony listek
    Imię
    Marcin
    Model
    Mondeo
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Opis
    Ford Mondeo MK3 Silver Mechanic
    Od
    24 Apr 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Twój wybór :-)

    Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

  10. #29
    Zielony listek
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 115 KM
    Od
    11 Dec 2015
    Mieszka w
    Piła
    Witam

    Dziś odwiedziłem ASO w celu wgrania nowego oprogramowania... 1h stresu czy to to czy nie to... i się okazało że program to strzał w 10'ke. Auto odpala od strzała bez zająknięcia , w gratisie rozwiązał się mój problem tj. gdy na biegu jałowym zadałem mu obroty w okolice 2tyś obr/min to obroty skakały i cały silnik się telepał... teraz jest igła... 0 wahań i zająknięć, i mało tego... prawie nie dymi przy przygazowaniu na biegu jałowym, wiadomo coś tam puści ale to nie to co przedtem, sam silnik jak by zmienił kulture pracy i jest mniej nerwowy... zrobiona pełna diagnostyka i 0 problemów. Usługa 250zł ale warto

  11. #30
    Zielony listek
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 115 KM
    Od
    11 Dec 2015
    Mieszka w
    Piła
    Minął tydzień jazdy na nowym sofcie... auto odpala na ciepłym elegancko, obroty przy 2 tyś obr/min nie skaczą, nie dymi na czarno jak mu się wstawi w gaz na wolnych obrotach, same obroty na biegu jałowym są lekko podwyższone tak na oko do 7550obr/min a wcześniej były idealnie na 7500 obr/min, silnik zmienił kulturę pracy... jeżeli chodzi o spalanie to dopiero się okaże przy następnym tankowaniu...

  12. #31
    Niedzielny kierowca
    Model
    MKIII '07
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Od
    05 Nov 2017
    Mieszka w
    Wwa
    Wiem, że sprzedałeś auto, ale czy efekt utrzymywał się dalej?
    Czy wiesz jakie wersje i do jakich komponentów wgrany był soft? Mam samochód z końca produkcji, ale cały soft jest s 2001-2004r. Prywatni mechanicy sceptycznie podchodzą do upgrade albo w ogóle nie robią.
    Ostatnio edytowane przez hans01 ; 09-11-2018 o 14:25

Podobne wątki

  1. [TDCi MKIII] Opinie 115km TDCI 2005r
    By grzeh2000 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 23-11-2016, 21:52
  2. FORD MONDEO MK3 2005r AUTOMAT TDCI 130km OPALENICA 2005r
    By Niezarejtrumvirestrowany in forum Kupujemy Mondeo
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 18-03-2012, 18:00
  3. Nie chce zapalić
    By MattiDT in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 05-10-2007, 17:32
  4. [MkIII] nie chce zapalić
    By baya in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 26-06-2007, 21:10
  5. [MkIII] TDCI nie chce zapalić
    By rutino78 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 09-10-2006, 15:34

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów