+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 21 do 24 z 24
  1. #21
    Kursant
    Model
    Mondeo 2005r
    Silnik
    3.0 ST220 226 KM
    Od
    22 Jun 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Pany i panewy- problem nadal nie rozwiązany, ale: zacząłem drążyć sprawę zaworu bocznikowego i o to co mi się udało ustalić:
    -po odpięciu od niego wtyczki na pb silnik od razu gaśnie, natomiast na lpg czasami obroty spadają do ~300obr/min i silnik dalej pracuje. W skrócie: na lpg raz gaśnie, raz nie.
    Na pb jest znacznie szybsza reakcja na odpięcie wtyczki od bocznikowego.
    Teraz pytanie- czy opłaca się pchać w zakup nówki (używki nie chcę) i w razie co mieć jeden zaworek na zapas, czy jednak szukać dalej?
    Ewentualnie czy jest ktoś z Wawy, kto byłby skłonny zamienić się ze mną zaworkami na 15-20min w celu diagnozy? Stawiam czteropak

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #22
    Pochłaniacz prostych Awatar Qornell
    Imię
    Korneliusz
    Model
    MKIII
    Silnik
    Jedyny Słuszny CzyZero
    Od
    01 Jan 2009
    Mieszka w
    Dojczland
    Sprawdzałeś wszystkie wężyki podcisnienia dokładnie????? Jak odepniesz sprawny bocznikowy to silnik powinien zgasnąć tak jak w twoim przypadku to po co się go czepiać? Jak by bocznikowy był uszkodzony to albo by obroty glupialy i po jego odpieciu nie było by reakcji lub by było słychać charakterystyczne buczeniu z okolic filtra powietrza. Sprawdź wszystkie wężyki podcisnienia czy jakiś nie jest pękniety! Czasami tego nie widać i trzeba poruszać żeby być 100% pewnym.

    Gesendet von meinem SM-G965F mit Tapatalk

  4. #23
    Kursant
    Model
    Mondeo 2005r
    Silnik
    3.0 ST220 226 KM
    Od
    22 Jun 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Edit: zawór wymieniony, pracuje, błędów nie wywala, ale obroty wariują. Zauważyłem, że po jeździe z podłączonym zaworem, po odkręceniu wlewu paliwa jest straszne syczenie z baku jakbym miał bardzo mało paliwa (a stan mam między połową a 1/4). Podczas jazdy z pominiętym zaworem takich akcji nie ma. Pytanie gdzie szukać przyczyny?
    A co do podcisnień- majtałem wszystkim czym się dało, plak też był grany- żadnych reakcji

    Odświeżam temat. Obroty mi już nie falują- ominąłem zawór odpowietrzania par paliwa (połączyłem dwa wężyki idące do niego). Znaczyłoby się, że jest on uszkodzony. Teraz pytanie czy taki zawór pasuje od 2.5v6 do st220? Wyglądają tak samo. Ewentualnie czy da radę gdzieś dorwać nowy?
    Ostatnio edytowane przez Mihau ; 27-08-2019 o 10:39

  5. #24
    Kursant
    Model
    Mondeo
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    24 Oct 2019
    Mieszka w
    Praha
    Cytat Zamieszczone przez Mihau Zobacz posta
    ...Ewentualnie czy da radę gdzieś dorwać nowy?
    Nie jest już produkowany w oryginale do ST220 (jak w przypadku innych silników):
    https://ford.7zap.com/pl/car/99/6.44...18311/80209/#3
    Uważam, że wszystkie silniki wykorzystywały zawory jako takie, chociaż kompletne zespoły zaworów z wężami do różnych silników używają różnych kodów finis. Myślę, że kody finis różnicują tylko konstrukcję węża dla różnych typów silników, ale mogę się mylić ...

Podobne wątki

  1. [MkI] Spadające obroty
    By djdeejayf in forum LPG
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 06-04-2012, 17:01
  2. [ST200]Zbyt mocno hamuje silnikiem ?
    By RavenMOH in forum Silnik - Duratec V6
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 30-04-2010, 20:21
  3. spadające obroty
    By lewyy86 in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 11-06-2007, 11:48
  4. spadające obroty
    By artb in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 07-05-2007, 14:16
  5. Spadające Obroty
    By Maxel in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 03-04-2007, 08:57

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów