+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1
    Mistrz pobocza Awatar bluebob
    Imię
    Robert
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Opis
    Oyster Silver Sahara
    Od
    05 Jul 2009
    Mieszka w
    Przedbórz

    Padnięty silniczek obiegu wewnętrznego powietrza?

    Cześć,

    No i mnie dopadła przypadłość niedziałającego obiegu wewnętrznego w samochodzie.
    Ale do rzeczy. Cały czas mam włączony obieg wewnętrzny powietrza pomimo, że przycisk na panelu jest nieaktywny przez co strasznie parują mi szyby i nawet klima nie daje rady. Ostatnio jak jeszcze było dobrze i podczas jazdy użyłem obiegu wewnętrznego to po wyłączeniu klapka musiała zostać w pozycji zamkniętej. Brak jest reakcji na przycisk. Czy jest włączony, czy nie to nie słychać działania klapki. Zajrzałem dzisiaj za schowek pasażera i zauważyłem, że klapka jest w pozycji do góry cały czas, czyli zamkniętej. Przysłuchałem się jeszcze silniczkowi, ale ten wydaje z siebie bardzo delikatny dźwięk słyszalny zwłaszcza kiedy wyłączam obieg wewnętrzny. Przy włączaniu praktycznie silniczka nie słychać.
    Mam wrażenie, że silniczek się zaciął lub padł. Z tego co widzę to dojście jest "kijowate". Da się go jakoś bezinwazyjnie wyciągnąć, czy czeka mnie grubsza robota?
    I jeszcze jedno. Czy silniczek konstrukcyjnie jest taki sam, jak te które sterują klapkami nadmuchu, czy jednak się różni?
    Ford Mondeo III '02r., wersja: liftback. Silnik: 1.8Pb (125KM), kolor: Oyster Silver Sahara. Wystrój wnętrza: Mars. Midland Alan 78 Multi Plus B + Sirio AS-100 MAG. Ford jest jak pudełko czekoladek. Nigdy nie wiesz na co trafisz!!!

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Zielony listek Awatar perials
    Model
    mondeo
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Od
    10 Nov 2015
    Mieszka w
    Tomaszów Maz.
    Klapkę nawiewu wewn/zewn. widać od góry po zdjęciu podszybia i filtra pyłkowego.

  4. #3
    Mistrz pobocza Awatar bluebob
    Imię
    Robert
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Opis
    Oyster Silver Sahara
    Od
    05 Jul 2009
    Mieszka w
    Przedbórz
    Niestety, ale przez niskie temperatury nie mogę zdjęć plastiku podszybia. Tak jakby przymarzł, a boję się o szybę.
    Zrobiłem zdjęcie od strony schowka pasożyta i klapka jest u góry w pozycji zamkniętej.
    Załączone obrazki
    Ford Mondeo III '02r., wersja: liftback. Silnik: 1.8Pb (125KM), kolor: Oyster Silver Sahara. Wystrój wnętrza: Mars. Midland Alan 78 Multi Plus B + Sirio AS-100 MAG. Ford jest jak pudełko czekoladek. Nigdy nie wiesz na co trafisz!!!

  5. #4
    Mistrz pobocza Awatar Disizmi
    Imię
    Marcin
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 110 KM
    Opis
    KOMBI '01
    Od
    18 Jun 2013
    Mieszka w
    Łódź
    Spróbuj podmienić silniczek. Według tego co znalazłem to do sterowania klapkami od temperatury i kierunku nawiewu jest jeden rodzaj silniczka (3 szt.):
    http://www.catcar.info/ford/?lang=en...IwMzIrMA%3D%3D
    Mondeo Mk3 2001 Kombi Ambiente z bajerami
    1,8 PB 110 KM + LPG KME NEVO
    State Blue Metallic

  6. #5
    Mistrz pobocza Awatar bluebob
    Imię
    Robert
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Opis
    Oyster Silver Sahara
    Od
    05 Jul 2009
    Mieszka w
    Przedbórz
    To jednak nie silniczek. Zmyliło mnie to, że go niemal nie było słychać. Udało mi się go dzisiaj odkręcić i sprawdzić - działa.
    Zajrzałem jeszcze w miejsce gdzie wchodzi trzpień silniczka i moim oczom ukazał się straszny widok. Otóż plastik w tulei całkowicie się wytarł i trzpień nie ma co obracać. Ostatnim razem po prostu silniczek zdołał zamknąć kapkę, ale już jej nie dał rady otworzyć, bo plastik "się skończył". Otworzyłem ją ręcznie.
    Teraz pytanie jak to naprawić bez rozbebeszania całej deski rozdzielczej?
    Ford Mondeo III '02r., wersja: liftback. Silnik: 1.8Pb (125KM), kolor: Oyster Silver Sahara. Wystrój wnętrza: Mars. Midland Alan 78 Multi Plus B + Sirio AS-100 MAG. Ford jest jak pudełko czekoladek. Nigdy nie wiesz na co trafisz!!!

Podobne wątki

  1. [MkIII] Dziwne zachowanie klimatyzacji i obiegu wewnętrznego.
    By anjko in forum Klimatyzacja i wentylacja
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 27-10-2013, 09:58
  2. [MkIV] Zapamiętanie ustawienia obiegu wewnętrznego
    By Rabin in forum Klimatyzacja i wentylacja
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 04-04-2013, 17:54
  3. [MkII] Brak obiegu wewnętrznego
    By fazi in forum Klimatyzacja i wentylacja
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 02-07-2008, 02:31
  4. [MkII] Siłownik obiegu wewnętrznego
    By chwally in forum Klimatyzacja i wentylacja
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 02-07-2007, 15:04
  5. Czy wlot powietrza obiegu wewnętrznego...
    By KrzysztofStu in forum Klimatyzacja i wentylacja
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 16-05-2005, 17:40

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów