+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 38
  1. #1
    Mistrz pobocza Awatar Norbas
    Model
    MKIII Kombi
    Silnik
    2.0 TDDI 115KM
    Od
    12 Apr 2011
    Mieszka w
    Kampinos

    Postój auta bez akumulatora...

    Witam.
    Proszę Was o opinię.
    Czy są jakieś przeciwwskazania by auto stało przez okres kilku dni do miesiąca bez akumulatora?
    O co chodzi... za kilka dni muszę aku wyciągnąć bo chcę doładować, zrobić gęstość elektrolitu i po prostu o niego zadbać.
    Że jest po gwarancji (Varta Silver Dynamic 77Ah) chcę zrobić dostęp do elektrolitu by sprawdzić jego stan i gęstość i ewentualnie zrobić mu małe SPA :-)

    W efekcie przez kilka dni mondi będzie bez prądu.
    Czy w jakikolwiek sposób może mu to zaszkodzić?
    Że trzeba wpisać kod do radia, zaprogramować szybki, ustawić zegarek no to wiadomo...ale czy coś może ucierpieć?

    Drugą stroną tego pytania jest fakt, że bywa i tak, że autko stoi miesiąc, półtora kiedy jestem poza domem i z troski właśnie o akumulator zwłaszcze w sezonie zimowym zastanawiam się, czy wyjęcie aku na taki okres i postawienie go w ciepłym miejscu w domu nie jest lepszym rozwiązaniem dla akumulatora niż ciągły pobór kiedy jest w aucie?

    Pozdrawiam i Wesołych Świąt :-)
    Ostatnio edytowane przez Norbas ; 25-12-2018 o 22:58

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Klubowicz
    Dziadulek
    Awatar Stasio1948
    Imię
    Stanisław
    Model
    Mondeo Mk V
    Silnik
    1,5TDCi 120 KM
    Opis
    Hatchback Ambiente 2016
    Od
    05 Apr 2009
    Mieszka w
    Jastrzębie Zdrój
    Z technicznego punktu widzenia nie ma żadnych przeciwwskazań aby auto stało bez akumulatora dowolnie długo.



  4. #3
    Mistrz pobocza Awatar Norbas
    Model
    MKIII Kombi
    Silnik
    2.0 TDDI 115KM
    Od
    12 Apr 2011
    Mieszka w
    Kampinos
    Czyli nic się nie powinno w komputerze rozprogramować, nałapać błędów itp?

  5. #4
    Kursant Awatar radzio88
    Imię
    Radek
    Model
    MKII
    Silnik
    Zetec 2.0
    Od
    11 Aug 2013
    Mieszka w
    Rudnik
    Nic się nie stanie, nawet jak będzie stał rok bez akumulatora. MKIII nie jest tak zaawansowanym autem żeby trzeba było go programować przy zaniku/przerwie napięcia.
    Ostatnio edytowane przez radzio88 ; 26-12-2018 o 01:19

  6. #5
    Zielony listek Awatar perials
    Model
    mondeo
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Od
    10 Nov 2015
    Mieszka w
    Tomaszów Maz.
    O nieprawda. Trzeba będzie ustawić zegar i zaprogramować domykanie szyb.

  7. #6
    Zielony listek Awatar kroto159
    Imię
    Tomasz
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    08 Jan 2011
    Mieszka w
    Białobłocie FGW....
    No i ewentualnie radio...

    Wysłane z mojego SM-J500FN przy użyciu Tapatalka
    Mondeo Klub Polska- Strefa Lubuska - Koordynator Regionalny tel.572398993

  8. #7
    Mistrz pobocza Awatar Norbas
    Model
    MKIII Kombi
    Silnik
    2.0 TDDI 115KM
    Od
    12 Apr 2011
    Mieszka w
    Kampinos
    Cytat Zamieszczone przez perials Zobacz posta
    Trzeba będzie ustawić zegar i zaprogramować domykanie szyb.
    Cytat Zamieszczone przez kroto159 Zobacz posta
    No i ewentualnie radio...
    Oj...to komplikuje sprawę :-P
    Mój akumulator właśnie po gwarancji... chcę zrobić mu małe spa z ewentualnym odsiarczaniem płyt...zrobieniem fabrycznej gęstości elektrolitu itp. Trzeba wiercić otwory by dostać się do elektrolitu ale zamówiłem już pasujące koreczki więc mam zamiar zrobić to estetycznie. A że mam stary identyczny aku który posłuży za ochotnika do testów gdzie i na jaką szerokość wiercić to w finalnym aku powinno być ładnie. Zresztą stary ma chyba zwartą płytę bo raz że napięcie spada po ładowaniu zawze do 10,4V to jeszcze grzeje się jeden bok mocno...zanim trafi na złom będzie królikiem doświadczalnym.
    Identyczną operację zrobiłem z aku żony Centra CB440 choć tam dostęp do elekrolitu jest po zdjęciu górnej pokrywy. Aku które potrafiło po 2 tygodniach postoju się rozładować nawet do 3V teraz działa super i tester pokazuje "zdrowie aku" na 98%.
    Niby przy rozładowaniu do 3V powinien się trwale uszkodzić...ale okazało się że nie ten egzemplarz. Pobór auta na postoju identyczny jak w mondim czyli 0,04A.. wręcz wzorowo.
    Gęstość elektrolitu wróciła na 1.28 a rezystancja wewnętrzna na 7,28 więc może jeszcze posłuży dłuższy czas.

    Teraz czas powalczyć z moją Vartą silver dynamic 77Ah, tu bardziej celem konserwacji bo postój 1,5 miesiąca i odpala ale czuć że aku jest trochę rozładowane. Dostanie więc SPA z okazji nowego roku :-)

    Swoją drogą tak sobie dywaguję, że chyba lepiej dla żywotności aku by stał w ciepłym pokoju niż w aucie w okolicy zera lub na minusie i jeszcze samochód nieustannie zabierał mu trochę energii. Oczywiście mam na myśli sytuację kiedy auta nie planujemy używać na codzień przez jakiś czas tylko dłuższy postój. Włożyć aku i zaprogramować radio, szybki itp to przecież 10 minut roboty...
    Ostatnio edytowane przez Norbas ; 28-12-2018 o 14:26

  9. #8
    Niedzielny kierowca
    Model
    MKIII '07
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Od
    05 Nov 2017
    Mieszka w
    Wwa
    Czym będziesz robić odsiarczanie? Tzn. jaką masz ładowarkę.

  10. #9
    Mistrz pobocza Awatar Norbas
    Model
    MKIII Kombi
    Silnik
    2.0 TDDI 115KM
    Od
    12 Apr 2011
    Mieszka w
    Kampinos
    Eltron BR 12/10 ... stary ale jary sprzęt.
    W końcowej fazie ładowania 16-16.2V i prąd w okolicy 1A czyli idealne spa.... i tak potrzymałem aku żony około doby na samym tym kończowym etapie... nie do poznania :-)
    Niestety na Kulona 912 zbieram fundusze dopiero... ale poczciwy eltron mimo, że wątpiłem też się spisuje.

  11. #10
    Niedzielny kierowca
    Model
    MKIII '07
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Od
    05 Nov 2017
    Mieszka w
    Wwa
    Jestem ciekaw efektu.

    Eltron jeśli jest fabryczny, bez przeróbek to chyba nie ma żadnej regulacji i ograniczenia napięcia. Ciekawe czy potrafi dojść z napięciem powyżej 16.2V. W marcu próbowałem podobnym prostownikiem odsiarczyć moją Vartę, ale odłączyłem go gdy napięcie przekroczyło 16V. Nie chiało mi się latać do garażu co pól godziny i sprawdzać. Być może nie poszło by wyżej, ale czytałem, że tego typu konstrukcje mogą dojść powyżej 17V a to jest szkodliwe.

    O Kulonie jest mało informacji w sieci, ale z tego co wyczytałem tak powinna obecnie działać każda ładowarka. Markowe ładowarki mikroprocesorowe są dość inteligentne i realizują różne tryby ładowania, ale w większości są zaprogramowane na sztywno i niewiele można ustawić.

    P.S.
    Czy to Ty pisałeś o Eltronie zeszłej zimy na elektrodzie?
    Ostatnio edytowane przez hans01 ; 29-12-2018 o 16:34

  12. #11
    Mistrz pobocza Awatar Norbas
    Model
    MKIII Kombi
    Silnik
    2.0 TDDI 115KM
    Od
    12 Apr 2011
    Mieszka w
    Kampinos
    Ja jestem przekonany że wszystko pójdzie ok.
    Z centrą się udało więc varta nie powinna stawiać oporu zwłaszcza że młodsza i od nowości u mnie. W zasadzie wszystko z nią ok poza tym, że trzeba ją doładować ale chcę też skontrolować i ewentualnie poprawić gęstość elektrolitu do którego muszę się najpierw dostać.
    Eltron BR 12/10 ma pokrętło regulacji A.
    Jeśli prostownik taki jak mój jest "nie grzebany w uzwojeniu" i w gniazdku jest 230V to 16.2V i nie przekroczy. U mnie w gniazdkach jest niestety 215V przez co max to 16.1V ale sprawdzałem kolegi który ma w instalacji blisko 230V i wtedy nie wyszedł ponad 16.3/16.2V w zależności od wskazań multimetrów które też mają jakąś granicę błędu pomiarowego. Na najlepszym jaki mam było 16.2V

    Niestety większość ładowarek mikroprocesorowych to rzeczy które nie potrafią zrobić gęstości elektrolitu więc co za tym idzie potrafią podładować akumulator który jednak ze względu na brak gęstości nie ma swoich pełnych właściwości i defakto naładowany nie jest. W zasadzie to z wielu mikroprocesorowych tylko Kulon robi gęstość. Zobacz na youtube kanał MrAkumulator. Masa testów itp.

    Do swojego dodałem tylko cyfrowy panel do odczytu parametrów bo sama wskazówka amperomierza nie dawała mi pewności, że to co widzę jest faktycznie wtłaczane do aku.
    Jakiś czas temu wręcz myślałem że prostownik nie da rady zrobić gęstości. Okazało się że po prostu dużo za wcześnie wyłączałem ładowanie.
    Aż do czasu kiedy zostawiłem aku żony na prawie dwie doby (oczywiście mając cały czas na oku) i okazało się że pojawiła się gęstość :-)
    Owszem, pisałem na elektrodzie o moim prostowniku zdaje się w 2016 roku. Potem na początku 2018.
    I całe szczęście miałem chęć na zakup CTEKa lub czegoś podobnego i okazało by się że wywaliłem pieniądze w błoto a dużo lepszy prostownik stoi w piwnicy od 30 lat :-)
    Kulona testy też są na wspomnianym kanale YT. Kupię go napewno by mieć coś co również zrobi pełne parametry aku ale nie trzeba tego pilnować. Ale... to jeszcze nie teraz :-) Poczekam aż wprowadzą menu w naszym języku... może jeszcze coś udoskonalą :-)
    Ostatnio edytowane przez Norbas ; 29-12-2018 o 18:59

  13. #12
    Niedzielny kierowca
    Model
    MKIII '07
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Od
    05 Nov 2017
    Mieszka w
    Wwa
    Może jednak też powinienem ładować go dużo dłużej. Ale elektrolit już się gotował, a amperomierz na prostowniku pokazywał coś ok 2-3A. To jednak dużo. Inna sprawa, że jego dokładność jest tragiczna.
    Szukałem klasycznego prostownika z regulacją prądu od 1A i żaden producent nie był w stanie tego zapewnić. Ta regulacja jest bardzo orientacyjna i raczej mówi, że jest mniej lub więcej niż jakieś konkretne, nawet przybliżone wartości.

    Swoją drogą uważam, że to porażka, że nikt u nas nie produkuje porządnej ładowarki ze stabilną regulacją napięcia i natężenia. To co jest na rynku bazuje na produkcie 15A z początku lat 80-tych.

    Nad Ctekiem też się zastanawiałem i jeszcze bym go nie skreślał. Tryb regeneracji ma ustawiony chyba na 15.8V. Wszystkie te mikroprocesorowe ustawione są na bardzo "bezpieczne" wartości tak aby na wszelki wypadek nie spowodować jakieś szkody. Moja obecna ładowarka dochodzi do 14.2V mimo, że w opisie jest 14.4V. I nie wiem czy to jej wada, czy tak producent założył.

    Nie wierzyłbym we wszystko co jest w filmikach YT. Widziałem kiedyś test ładowania 10-godzinnego Ctekiem i kilku innych. Wygrał polski transformatorowy (bo tak miało być :-)) bez żadnych zabezpieczeń. Ale przemilczano, że był to prostownik 15A a Ctek dawał max. 5A.

  14. #13
    Mistrz pobocza Awatar Norbas
    Model
    MKIII Kombi
    Silnik
    2.0 TDDI 115KM
    Od
    12 Apr 2011
    Mieszka w
    Kampinos
    Właśnie by nie sugerować się wskazówką amperomierza wbudowanego w prostownik ( skala na papierku który się przesunął więc nie wiadomo jakie wskazanie) dodałem cyfrowy panel kontrolny i teraz mam wszystko podane dokładnie i przejrzyście.
    Mam pod ręką teraz tylko jedno zdjęcie po dodaniu panelu, proszę nie sugerować się wskazaniem bo prostownik był podłączony dla testu do akumulatora który ma prawdopodobnie jedną zwartą cele i przy niej robi się gorący a napięcie osiąga tylko 10,4V w kilkanaście minut po odłączeniu od prostownika. Widać zresztą, że prostownik nie zaczął podawać prądu na akumulator by zorientował się że jest z nim coś nie tak.


    CTEK według mnie nie jest wart pieniędzy jakie za niego wołają bo testów jest sporo i nie potrafi on zrobić gęstości elektrolitu a to bardzo ważny czynnik "sprawności" akumulatora. Owszem, są osoby które próbują zrobić gęstość poprzez ładowanie kilkukrotne ale efekty są mizerne.
    Lekkie gazowanie elektrolitu to nic złego... wtedy przecież następuje odsiarczanie.
    Kulon zresztą również cenę ma z kosmosu patrząc na bebechy ale przynajmniej robi robotę. Kosztował ciut ponad 300zł. Teraz jak się zrobił na niego popyt kosztuje z przesyłką około 550zł...a są na olx szaleńcy którzy wołają i 800zł
    U mnie po przyłożeniu ucha do ładowanego aku słychać gazowanie..ale na powierzchni elektrolitu widać, że nie jest intensywne bo widać pojedyncze bąbelki. Jednak 2-3A przy 16V to za dużo.

  15. #14
    Niedzielny kierowca
    Model
    MKIII '07
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Od
    05 Nov 2017
    Mieszka w
    Wwa
    Cytat Zamieszczone przez Norbas Zobacz posta
    Jednak 2-3A przy 16V to za dużo.
    To może do odsiarczania kupić jakiś mały prosty transformatorowy prostownik np. max 4A bez zabezpieczeń/ograniczeń napięciowych. W końcowej fazie może dojdzie do 16V i da nie więcej niż 1A prądu.

    Kulona widziałem właśnie za 700zł. Przesada. To dwa nowe aku. Jeśli ktoś ma 5 samochodów to może warto.

    ---------- Post added at 15:28 ---------- Previous post was at 15:23 ----------

    CTEK'a aż tak mocno nie zgłębiałem. Masz jakieś linki do miarodajnych testów?
    Kiedyś znalazłem gościa, który wypożyczał go za 20zł. Można by zrobić własny test, ale nie mam wolnego, bliskiego agoni aku.
    Ostatnio edytowane przez hans01 ; 30-12-2018 o 16:29

  16. #15
    Mistrz pobocza Awatar Norbas
    Model
    MKIII Kombi
    Silnik
    2.0 TDDI 115KM
    Od
    12 Apr 2011
    Mieszka w
    Kampinos
    Na kanale który podałem YT są testy CTEKa i wielu wielu innych.
    Co do zakupu prostownika...właśnie o to chodzi, że na rynku takich co potrafią zrobić gęstość / odsiarczyć we właściwy sposób jest jak na lekarstwo.
    Są StefPole ale jak widać na moim przykładzie nie wszędzie osiągną deklarowane parametry bo sporo zależy ile masz w gniazdku sieciowym. Jeśli masz 230V to Stefpol 303 i 305 wedle testów to potrafi i jest niedrogi.
    Jeśli masz mniej to już może być problem jak u mnie.

    Ja na razie w razie chęci zakupu automatu którego można dowolnie zaprogramować stawiam na Kulona.
    Pewnie w ciągu roku go kupię...chyba że pokaże się coś jeszcze godniejszego uwagi :-)

  17. #16
    Niedzielny kierowca
    Model
    MKIII '07
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Od
    05 Nov 2017
    Mieszka w
    Wwa
    I jak SPA Twojego aku?
    Trochę pooglądałem ten kanał YT i mam sporo wątpliwości, szczególnie po obejrzeniu "Testu konsumenckiego akumulatorów".
    Panowie przymierzali się też do sprowadzania Kulona. W Rosji jego cena jest rozsądna. Ale to jest taki programowalny elektroniczny zasilacz. Jego główna zaleta to dowolne ustawienie ograniczenia prądu i napięcia.

  18. #17
    Mistrz pobocza Awatar Norbas
    Model
    MKIII Kombi
    Silnik
    2.0 TDDI 115KM
    Od
    12 Apr 2011
    Mieszka w
    Kampinos
    Aku po spa czuje się wyśmienicie.
    Eltron zachował się jak kulon.
    Naładował...a kiedy osiągnął 16.2-16.3V podawał natężenie 0,8-1A.
    Potrzymałem go tak około 6-7 godzin i dwie doby po odłączeniu wskazywał 13.2V
    Dopiero po kilku dniach zeszło do 12,8V i tak zostało.
    Gęstość elektrolitu kontrolowana na bieżąco i prostownik wyłączyłem kiedy we wszystkich celach wynosiła 1.30
    Po kilku dniach utrzymała się :-)
    Ktoś zaraz wytknie...kłamczuch...Varta nie ma korków dostępu do elektrolitu...a no już ma :-)
    Dobra otwornica, dokładne wymierzenie punktów centralnych ( najpierw na ochotniku czyli identycznej Varcie ale uszkodzonej) i teraz mam piękne koreczki Fi 2cm.
    Akumulator wymagał lekkiego uzupełnienia wodą destylowaną. Co prawda nigdzie płyty nie były odkryte ale poziom elektrolitu był nierówny w celach.
    Po włożeniu do samochodu i pierwszym rozruchu ( - 5 stopni ) szczena o dywanik kierowcy :-)
    Od strzała i bez zająknięcia mimo , że autko lekko zmarznięte i ponad 10 dni bez aku.
    Polecam każdemu zrobić aku takie spa. Kolosalna różnica na plus przed i po.
    Co do Kulona... czy to zasilacz, czy latający dywan robi swoją robotę i to dokładnie tak jak mu się to nakaże, a u nas takich "zaradnych ustrojstw" jak na lekarstwo.
    Jeśli wszystko pójdzie dobrze do już w marcu u mnie zagości.
    Na allegro i olx janusze biznesu wołają po 750-800zł...a z Rosji z kosztami wysyłki około 500-550zł. A podobno można i taniej.
    Tłumaczenie na PL z tego co wiem jest już w toku , urządzenie programowalne więc ze zmianą języka problemu nie powinno być...
    Pewnie, że typowemu zjadaczowu chleba nie potrzebne. Ale że Eltrona trzeba jednak pilnować, to przyda się mu kolega którego pilnować nie będzie trzeba :-)
    Ostatnio edytowane przez Norbas ; 20-01-2019 o 01:53

  19. #18
    Niedzielny kierowca
    Model
    MKIII '07
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Od
    05 Nov 2017
    Mieszka w
    Wwa
    No to wynik rewelacyjny. Też mam Vartę Silver jeszcze z korkami. Widać, że wbrew temu co można znaleźć w sieci wysokie napięcie mu nie szkodzi. Ja w zeszłym roku doszedłem z gęstością do 1.26-1.27 i odłączyłem gdy napięcię doszlo do 16V.

    Kulon w Rosji kosztował ok 6tyś rubli czyli ok 350zł i za tyle mógłbym zaryzykować. Uważam, że 550zł to nadal za dużo. Popytam, może ktoś będzie jechał do Kaliningradu.
    Ostatnio edytowane przez hans01 ; 20-01-2019 o 15:19

  20. #19
    Mistrz pobocza Awatar Norbas
    Model
    MKIII Kombi
    Silnik
    2.0 TDDI 115KM
    Od
    12 Apr 2011
    Mieszka w
    Kampinos
    To jak znajdziesz kogoś to i ja bym się chętnie załapał :-) bo moje "źródło" jeszcze niepewne.
    Najtaniej podobno na Białorusi ale to nie potwierdzone info.
    Co do informacji o szkodliwości wyższego napięcia...zwróć uwagę, że najczęściej takie info pochodzi od ludzi którzy mają nikłe pojęcie lub całkowity jego brak. Ba, tacy nawet potrafią filmiki wrzucić na YT mówiąc bzdury. Nawet w PL jak dobrze poszukasz.
    Na elektrodzie jest trochę poprawnych informacji...ale temat nie jest popularny więc i ciężko znaleźć jakieś konkrety od ludzi mających pojęcie o sprawie.
    W społeczeństwie panuje przekonanie , że jak w samochodzie jest 14,5 to nie wolno więcej, a nikt nie zwraca uwagi na to, że samochodowe alternatory podają przy tym spore ilości Amperów bo mają za zadanie jak najszybciej doładować akumulator a nie obchodzi ich to, że jest to ze szkodą dla akumulatora.
    Ludzie odpalają z kabli i "już się sam naładuje podczas trasy"... i błąd...bo owszem podładuje się...ale dostanie taką dawkę Amper że mu uszami ( odpowietrznikami) wyjdzie a i tak będzie nie naładowany do pełna bo gęstości elektrolitu będzie brak.
    A potem biadolenie, że akumulatory wytrzymują sporo krócej niż lata temu ( kiedy trzeba było dbać bo nowego dostać było bardzo ciężko ).
    Ostatnio edytowane przez Norbas ; 20-01-2019 o 15:31

  21. #20
    Pogromca zakrętów Awatar RadkoR
    Imię
    Radek
    Model
    Volvo V40 T3
    Silnik
    1.6 EcoBoost 150KM
    Od
    08 Sep 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez hans01 Zobacz posta
    Kulon w Rosji kosztował ok 6tyś rubli czyli ok 350zł i za tyle mógłbym zaryzykować. Uważam, że 550zł to nadal za dużo. Popytam, może ktoś będzie jechał do Kaliningradu.
    Ponoć ma być niedługo oficjalna PL dystrybucja Kulona. Angielski soft/menu i PL instrukcja a cena 500-550zł: https://forum.ep.com.pl/viewtopic.php?t=33627

Podobne wątki

  1. [All] Pyt. techniczne: postój na biegu wstecznym
    By bolesław3 in forum Eksploatacja bieżąca i FAQ
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 04-03-2014, 17:08
  2. [MkII] Postój, podświetlenie tablicy
    By Jacho21 in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 14-06-2012, 16:18
  3. [MkIII] Stuki przy kręceniu kierownicą - postój i jazda
    By lapusz in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 14-02-2012, 20:08
  4. [MkI] Długi postój i ściąganie do prawej MK I
    By papa in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 03-02-2010, 17:54
  5. [MkI] Długi postój - odłączyć akumulator?
    By grzeba in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 08-06-2007, 00:09

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów