+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 19 z 19

Wątek: Co tak stuka?

  1. #1
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.5 170 KM + LPG
    Od
    05 Mar 2018
    Mieszka w
    Warszawa

    Co tak stuka?

    Samochód w czasie majówki stał parę dni nieruszany. Wymieniana była chłodnica. Po odpaleniu przez chwilę coś stukało przy kole pasowym pompy albo obok pod pokrywą, sam nie wiem... Najpierw się przestraszyłem i zgasiłem. Odpaliłem jeszcze raz, nakręciłem filmik z linku poniżej i po pół minuty przestało stukać.
    Podpowiecie co to? Od tamtej pory nie pojawiało się już to, ale codziennie już odpalam samochód. Więc nie mam lepszych nagrań.

    Myślałem, że to z koła pasowego bo od jakiegoś czasu na zimnym silniku po odpaleniu przez jakąś minutę coś mi tam szumi/szura. Pompę wymieniałem bo myślałem, że to od niej, ale mimo, że jeszcze była plastikowa to była cała, talerzyk też nie był luźny.
    Dzisiaj przed pierwszym odpaleniem zdjąłem pasek pompy i odpalił już bez tego szurania. Pochodził chwilę i założyłem pasek z powrotem. Odpaliłem i dalej nie szurało więc muszę to jeszcze pobadać. Silnik w wersji bez napinacza.

    Filmik
    https://youtu.be/5hr8ChchhtE

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Pochłaniacz prostych Awatar Qornell
    Imię
    Korneliusz
    Model
    MKIII
    Silnik
    Jedyny Słuszny CzyZero
    Od
    01 Jan 2009
    Mieszka w
    Dojczland
    Słychać jak wirnik od pompy ociera o obudowę, pewnie się posypała. Pompa do wymiany moim zdaniem, miałem to samo w MK2 aż w końcu dziura w obudowie pompy się zrobiła.

    Gesendet von meinem SM-G965F mit Tapatalk

  4. #3
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.5 170 KM + LPG
    Od
    05 Mar 2018
    Mieszka w
    Warszawa
    Pompa jest zupełnie nowa, ma ledwie tysiąc kilometrów. I tylko chwile tak stykało. Po dłuższym staniu samochodu Osobiście myślałem bardziej o popychaczach. Nigdy tego nie słyszałem ale w necie określają to jako metaliczny stukot, jak tutaj.

  5. #4
    Pochłaniacz prostych Awatar polciuxxx
    Imię
    Paweł
    Model
    MKII
    Silnik
    St200 & st220
    Opis
    Fan passaretti TDI
    Od
    31 May 2012
    Mieszka w
    Szczytna
    Kolega dobrze napisał. Sprawdź obudowę pompy. Słynny talerzyk.
    Członek elitarnego klubu posiadaczy starych uszczelek pod głowicą

  6. #5
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.5 170 KM + LPG
    Od
    05 Mar 2018
    Mieszka w
    Warszawa
    To jeszcze raz zrzucę pasek od pompy
    Dziś odpaliłem i znów mi stukało. Ciszej niż poprzednio i wraz z nagrzaniem ucichło. Chyba musi być chłodniej bo wczoraj przy 20 stopniach nic nie zadzwoniło. Link do filmiku poniżej.

    https://youtu.be/EzMrTY1PQDM

    https://vimeo.com/335807108

    Tu chyba lepsza jakość.

    Telefonem operowałem ten sposób, że jak widać teren zielony, to mikrofon jest na wysokości koła pasowego, następnie zagłębiałem mikrofon do pompy i z powrotem.
    Ostatnio edytowane przez heis ; 13-05-2019 o 11:52 Powód: Nowy link

  7. #6
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.5 170 KM + LPG
    Od
    05 Mar 2018
    Mieszka w
    Warszawa
    Jak obiecałem tak zrobiłem. Zdjąłem jeszcze raz pasek i przestało stukać. Pozostaje mi tylko przyznać Wam rację i rozebrać znów pompę...
    Ale konia z rzędem temu, to mi wytłumaczy czemu dzwoni tylko na zimnym? Zaczęło się od kilkudniowego stania bez płynu chłodniczego.

  8. #7
    Pochłaniacz prostych Awatar Qornell
    Imię
    Korneliusz
    Model
    MKIII
    Silnik
    Jedyny Słuszny CzyZero
    Od
    01 Jan 2009
    Mieszka w
    Dojczland
    Jaką pompę wsadziłeś?? I kto to robił?

    Gesendet von meinem SM-G965F mit Tapatalk

  9. #8
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.5 170 KM + LPG
    Od
    05 Mar 2018
    Mieszka w
    Warszawa
    Dolz. Sam robiłem.

  10. #9
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.5 170 KM + LPG
    Od
    05 Mar 2018
    Mieszka w
    Warszawa
    No i chyba pudło. Pompę rozebrałem i wszystko jest w niej jak należy. Talerzyk siedzi, nawet nie drgnie, wirnik nie ma śladu po obtarciu, nie ma nawet tam o co obcierać i stukać. Macie jeszcze jakieś pomysły?




  11. #10
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez heis Zobacz posta
    nie ma nawet tam o co obcierać i stukać. Macie jeszcze jakieś pomysły?
    łożysko w pompie.
    Cudów nie ma, jeśli nie ma napinacza i po zdjęciu paska jest cisza to pompa.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  12. #11
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.5 170 KM + LPG
    Od
    05 Mar 2018
    Mieszka w
    Warszawa
    Cały czas mam myślenie, że jak coś nowego to nie może być zepsute... Muszę to zmienić.
    Dzięki za pomoc, wrócę do starej pompy a ta do reklamacji.

  13. #12
    Pochłaniacz prostych Awatar Qornell
    Imię
    Korneliusz
    Model
    MKIII
    Silnik
    Jedyny Słuszny CzyZero
    Od
    01 Jan 2009
    Mieszka w
    Dojczland
    Obejrzałem 3 razy ten film i ewidentnie coś z pompą, a jak poruszasz wirnikiem to nie ma luzu? Łożysko nie tarabani jak zakrecisz wirnikiem? Tak się zastanawiam czy coś z tyłu za kołem nie haczy np. linka od IMRC bo to ewidentnie metaliczny dźwięk, a auto się nie grzeje? Sprawdź jeszcze tak że złap za koło od pompy i wirnik i spróbuj przekręcić wirnikiem /kołem może koło się kręci a wirnik ma luz i nie zawsze się kręci z kołem napędowym.

    Gesendet von meinem SM-G965F mit Tapatalk

    ---------- Post added at 20:26 ---------- Previous post was at 20:25 ----------

    Kupowałes pompę w sklepie czy internecie? To że nowa nie znaczy że jest sprawna, zwłaszcza w dzisiejszych czasach gdzie można w aptece kupić podrobione leki.

    Gesendet von meinem SM-G965F mit Tapatalk

  14. #13
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.5 170 KM + LPG
    Od
    05 Mar 2018
    Mieszka w
    Warszawa
    Pompa jest już w samochodzie ale w weekend będę wymieniał to potestuje ja na stole. Samochód stał dwa dni, dziś odpaliłem i po chwili zaczęło trzeć. Uparcie jeszcze raz i to przy świadku ściągnąłem pasek i cisza. Założyłem, znów trze. Przeszły mi już wątpliwości 😉

    Pompa kupiona w necie ale z odbiorem osobistym w sklepie.
    Co do grzania, wymieniłam ja i kilka innych rzeczy bo miałem wrażenie, że za bardzo się grzeje w korkach. W sensie często mi się włączają wentylatory. Ale niegdy wskazówka nie drgnęła dalej niż pion. Po wymianie na pewno nie pogorszyło się.

  15. #14
    Zielony listek Awatar Cumulus
    Imię
    Piotr
    Model
    MKII
    Silnik
    2.5 170 KM
    Od
    03 Dec 2014
    Mieszka w
    Łowicz
    Daj znać jak dojdziesz z tym grzaniem. W moim Mondku jest to samo. W wiosna a zwłaszcza lato co skrzyżowanie to samo. Moze ten typ tak ma?

  16. #15
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.5 170 KM + LPG
    Od
    05 Mar 2018
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Cumulus Zobacz posta
    Daj znać jak dojdziesz z tym grzaniem
    Przeczytałem chyba większość wątków na ten temat, wymieniłem pompę, termostat, chłodnicę (to akurat mały wypadek przy pracy), jeszcze nowy płyn zaleję po tym wszystkim ale na razie bez zmian z grzaniem. Na forscanie ładnie widać jak silnik się nagrzewa, otwiera się termostat, przez jakiś czas jest fajnie, ale jak chłodnica się nagrzeje to już tylko wiatraki kontrolują temperaturę. I co chwilę się włączają przy temp 100-102 stopnie.
    Na razie lato więc i tak klima chodzi cały czas a temperatura w zakresie 84-87 stopni.

    Albo ten typ tak ma właśnie co jest denerwujące bo z tyłu głowy cały czas to siedzi, abo jeszcze spróbuję coś z kolektorem wylotowym zrobić, może tam coś przekazuje za dużo ciepła. Widziałem, że w ST 220 takie zabiegi robią w celu wydłużenia żywotności silnika.

  17. #16
    Mistrz pobocza
    Opis
    Cougar v6
    Od
    07 May 2012
    Mieszka w
    ÓĆ
    Mam v6 i nie ma problemów z przegrzewaniem. Chłodnica może być z mniejszego silnika i jest niewystarczająco wydajna. Układ moze być zamulony. Robiłeś porządne płukanie układu? Warto sprawdzic czy korek od zbiorniczka wyrównawczego trzyma ciśnienie.

    Dodatkowo od wiosny do jesieni mam wyciągniętą uszczelkę między maską a podszybiem. Niby nie wiele ale zawsze ciut więcej ciepła odleci.
    Ostatnio edytowane przez aqaz ; 02-06-2019 o 20:55

  18. #17
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.5 170 KM + LPG
    Od
    05 Mar 2018
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez aqaz Zobacz posta
    Mam v6 i nie ma problemów z przegrzewaniem
    Co masz na myśli? W ruchu miejskim nie osiąga temperatury temperatury załączania wentylatorów?
    Płukanie robiłem ale czy porządne to nie wiem, umiem tylko zlać, wlać, wymieszać, zlać, wlać wymieszać, zlać, wlać
    Nad korkiem się nie zastanawiałem, kojarzy mi się tylko, że ma wywalić przy zbyt wysokim ciśnieniu. Ale miałoby to sens. Podpowiesz jak sprawdzić szczelność? Czy tylko podmiana na nowy?
    Chłodnica jest ze STeka, okazało się, że tylko taka pasuje więc teoretycznie powinna robić robotę w 2.5L. Chłodnica klimy była myta oczywiście.

  19. #18
    Zielony listek Awatar Cumulus
    Imię
    Piotr
    Model
    MKII
    Silnik
    2.5 170 KM
    Od
    03 Dec 2014
    Mieszka w
    Łowicz
    Tak zapytam, te 84-87 stopni jak napisałeś, od czego masz termostat ? Ja nie w temacie, ale kiedyś czytałem, że w v6 otwiera się przy 90, tylko diesle miały przy 88, ale mogę się mylić, po prostu tak ktoś pisał na forum.

  20. #19
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.5 170 KM + LPG
    Od
    05 Mar 2018
    Mieszka w
    Warszawa
    termostat.jpg

    Taki mam i chyba jest to oryginalny do tego silnika. 188 Fahrenheita czyli prawie 87 stopni Celsjusza.

Podobne wątki

  1. [MkII] cos stuka
    By piniu10 in forum Nadwozie i wnętrze
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 15-01-2009, 15:53
  2. coś dalej stuka...przy ostrym deptaniu coś stuka z przodu :/
    By GrekuPL in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 21-09-2008, 18:45
  3. [MkI] cos stuka :(
    By kobert in forum Pozostałe
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 26-10-2006, 13:41
  4. [MkI] coś mi stuka ale co???
    By seliw in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 17-09-2006, 21:07
  5. [MkI] Co to stuka?
    By Edwardo50 in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 09-07-2006, 19:58

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów