+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 56
  1. #1
    Kursant
    Imię
    Mateusz
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Opis
    Git
    Od
    24 Jan 2015
    Mieszka w
    Iwkowa

    Korekty LTFT i STFT

    Witam,
    Nie mogę dojść do ładu z korektami.
    Czyszczony krokowiec, wymiana lambdy to było zrobione.
    Na PB LTFT są na plus ok 20 na 1 rzędzie , ale najlepsze jest to że krótkie na bank 1 są ok plus 10, a w banku 2 są krótkie non stop na +30 (lpg i PB to samo) ??? a długie na dwóch bankach ok +23. Nie wiem skąd takie wysokie krótkie się wzięły. Dodam że czasem wywala błeda p0171 czyli ubogo na bank 1.
    Na gazie po jakiś 5 min. na banku 1 i 2 korekty LTFT mieszczą sie w granicach +-10 czyLI niby ok. a na bank 2 STFT dalej są na +30?? a na banku 1 w okolicy 0.
    Podczas jazdy jest tak że jak jadę mniej więcej ze stałą prędkością to LTFT są tak do +10, a jak puszczę gaz i samochód zwalnia to korekty LTFT są na 23,4 plus nic sie nie zmieniają. dopiero jak z powrotem dodam gazu i zaczynam przyspieszać to obie korekty idą na -10/15 a przy stałej prędkości schodzą do ok +10 nie wiem czy to poprawne jest.
    Niby zaraz po odpaleniu auta do 20 sekund korekty krótkie są na - 5-6 na obu bankach ale potem od razu skaczę do +30 STFT
    Podejrzewam, że to może być coś z lewym powietrzem bo jak na jałowym depne gaz do dechy to jakby zasysał nagle sporo powietrza i nie od razu reaguje na gaz, dopiero po jakiejś 1-2s. jakby się dławił. A jak lekko dodaje gazy na wolnych to też słychać jakby w okolicy krokowego coś zasysało powietrze. tak jakby ze środka z niego. (mam dwa krokowce i na obu to samo)

    A i jeszcze na torqa sprawdzam te odczyty i w ogóle nie reaguje mi MAF , cały czas jest na 0.
    Macie jakieś pomysły? Dodam że był robiony remont silnika bo nie było kompresji na 1 cylindrze.
    I po odpięciu krokowca obroty spadają ale całkiem z 5 sekund kuleje ale nie gaśnie.
    PS.
    Gdyby ktoś był z małopolski okolice Brzeska, Sącz, Kraków i chciało by się zajrzeć to mogę podjechać jak najbardziej.
    Ostatnio edytowane przez MateoMondeo ; 24-08-2019 o 13:20

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    A zobacz czy zapięty jest przewód podciśnieniowy sterujący klapkami w kolektorze.
    Druga sprawa, trza by było podmienić się z kimś na MAF-y i zobaczyć czy na innym ruszą wskazania, bo może MAF uwalony, albo gdzieś niekontakt na przewodach.
    Weź autostarta i popsikaj delikatnie kolektor ssący żeby wyczuć czy pod uszczelkami lewizny nie podsysa.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  4. #3
    Kursant
    Imię
    Mateusz
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Opis
    Git
    Od
    24 Jan 2015
    Mieszka w
    Iwkowa
    A gdzie jest ten przewód od podciśnienia? MAF właśnie nie mam z kim się zamienić.

  5. #4
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Przy kolektorze ssącym jest taki grzybek który steruje klapkami w kolektorze i on jest zasilany podciśnieniem, może wężyk na króciec nie został nasadzony.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  6. #5
    Kursant
    Imię
    Mateusz
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Opis
    Git
    Od
    24 Jan 2015
    Mieszka w
    Iwkowa
    Dobra idę walczyć. Kupię samostartu, i środek do czyszczenia maf i dam znać co i jak. Szkoda, że dopiero teraz sprawdziłem te korekty.

    Byłem i oba wężyki są założone. Zrobiłem reset kompa i nadal maf nie drgnął. Teraz bd czyścił mafa i samostartem działał.
    Korekty dalej jak były wysokie tak są. Nie wiem może krokowiec za dużo powietrza podaje. Bo jeśli dobrze kminie to bank 2 to 2 i 4 cylinder czy 4 jest najbliżej krokowca? Nie wiem w sumie jaka tam jest konstrukcja a syczenie jest właśnie przy krokowcu.
    Ostatnio edytowane przez MateoMondeo ; 26-08-2019 o 16:23

  7. #6
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Czekaj czekaj, Ty nie masz banku 2 no bo on jest w fałce, bank to inaczej rząd cylindrów, Ty masz jeden bank pod nazwą bank1
    Zaćmy dostałem i nie widziałem wcześniej że piszesz o problemach w banku2 którego nie masz
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  8. #7
    Kursant
    Imię
    Mateusz
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Opis
    Git
    Od
    24 Jan 2015
    Mieszka w
    Iwkowa
    yy czyli mam patrzeć tylko na bank 1? Trochę mi ulżyło.

    Maf był tak zawalony że szok. I dalej nie działa. Pryskałem samostartem i bez reakcji. czyli jak na wolnych mam ltft na plus (na pb po adaptacji) to musi byc wina krokowego. a i jeszcze mechanik ktory mi robił remont jeszcze chyba żeby przyspieszyć zapłon wkręcił troche chyba czujnik położenia wału. Ale pewny nie jestem.
    https://zapodaj.net/7aa4bd0c8e950.jpg.html

    Ale gdy wyciągnę tą rurke z tego cycka na kolektorze to obroty wzrastaja i korekty się zmniejszają. z 25 na 18.
    I dalej wywala bład p0171, jest możliwe że to wina tej przepływki.
    Z filtra powietrza słychać bulgotanie, ale to odkąd pamiętam.

    I jeszcze mam takie pytanie. Bo ja mam niby tą przepływkę na kolektorze ssącym przed wentylatorem stąd moje pytanie czy w miejsce gdzie wchodzi ta przepływka mogę popsikać czymś żeby to w środku trochę wyczyścić. ? Bo jak był czujnik brudny to to w kolektrorze tez może być syf i czujnik bd brudny od nowa.
    Ostatnio edytowane przez MateoMondeo ; 26-08-2019 o 19:45

  9. #8
    Kursant
    Imię
    Leszek
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    04 Sep 2017
    Mieszka w
    GWE
    Jakie ciśnienie podaje maf? Jeżeli jest martwy to sterownik zrobi adaptację na podstawie sondy, a to za mało dla prawidłowego działania. Błąd wywala jeżeli korekta długoterminowa będzie większa od 25 %. Sterownik nie wie ile ma powietrza i strzela sobie korekty. Dużo wiecej Ci pali? Podmień maf i zobacz czy będzie lepiej. Chińczyki mają takie w przyzwoitej cenie😀

  10. #9
    Kursant
    Imię
    Mateusz
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Opis
    Git
    Od
    24 Jan 2015
    Mieszka w
    Iwkowa
    Właśnie maf wgl nie reaguje. pokazuje że ciśnienie jest 0. Sprawdzałem na obd. Tak jakby trochę więcej palił, ale tez nie ma dużego wzrostu.
    Będę miał maf w okolicach piątku to podmienię zrobię adaptacje i dam znać.

  11. #10
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez MateoMondeo Zobacz posta
    yy czyli mam patrzeć tylko na bank 1?
    Dokładnie.
    Bardzo często programy niby pokazują pracę podzespół których nie ma w danym silniku.
    Cytat Zamieszczone przez MateoMondeo Zobacz posta
    Ale gdy wyciągnę tą rurke z tego cycka na kolektorze to obroty wzrastaja i korekty się zmniejszają. z 25 na 18
    Trochę dziwne zachowanie, może regulator jest uszkodzony.
    Czujnik położenia wału to jest na łączeniu skrzyni biegów z silnikiem, żeby z koła zamachowego odczytywał.
    Ten wężyk co palcem trzymasz to jest podciśnienie do sterowania regulatorem ciśnienia paliwa.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  12. #11
    Kursant
    Imię
    Mateusz
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Opis
    Git
    Od
    24 Jan 2015
    Mieszka w
    Iwkowa
    No właśnie mam takie regulatory dwa i na obu to samo.
    Wyciągnę wężyk obroty wzrastają bo wiadomo dostaje się dodatkowe powietrze a jak zatkam ta dziurkę palcem to obroty spadają i korekty wzrastają. Ale chyba najpierw może trzeba dojść ładu z tym mafem i zobaczyć co się będzie działo bo może to przez to tak szaleje.

    O czujniku wiem że gdzie indziej ale zastanawiałem się czy to może mieć jakiś wpływ.
    Ostatnio edytowane przez MateoMondeo ; 27-08-2019 o 23:30

  13. #12
    Kursant
    Imię
    Mateusz
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Opis
    Git
    Od
    24 Jan 2015
    Mieszka w
    Iwkowa
    Przepraszam Was że tak wam truje dupę, ale czy muszę czyścić separator oleju bo jak wyciągnąłem map sensor to był trochę w takim oleju brudnym jakby ubrudzony.

  14. #13
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez MateoMondeo Zobacz posta
    ale czy muszę czyścić separator oleju
    Jak od nowości nie był ruszany to sporo się w nim nazbierało i przepuszcza zapewne
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  15. #14
    Kursant
    Imię
    Mateusz
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Opis
    Git
    Od
    24 Jan 2015
    Mieszka w
    Iwkowa
    Bo tak się zastanawiam czy przy remoncie nie był przypadkiem rozbierany. Mechanik raczej ogarnięty to może wyczyścił. Ale w sumie jakby wyczyścił to by czysto było. A przy dostaniu się do separatora potrzebne są jakieś uszczelki na kolektor ? Albo inaczej w co się muszę zaopatrzyć żeby się za to zabrać.

  16. #15
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez MateoMondeo Zobacz posta
    A przy dostaniu się do separatora potrzebne są jakieś uszczelki na kolektor
    Tutaj to nie pomogę, nie przerabiałem osobiście tematu. Jest o nim trochę popisane na forum. Ale coś mi świta że raczej tam nie ma jakichś uszczelek.
    Na pewno niesprawny zawór może powodować brak kultury pracy silnika, falowanie przygasanie, wpływa też częściowo na korekty.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  17. #16
    Kursant
    Imię
    Mateusz
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Opis
    Git
    Od
    24 Jan 2015
    Mieszka w
    Iwkowa
    To tak, silnik chodzi niby równo ale dalej jak zczytam błędy to pokazuje ten p0171. Ciśnienie pokazuje 3.8 psi.
    zrzut z obd
    https://zapodaj.net/05f51594b6682.jpg.html

    jak odepnę ten wężyk od regulatora paliwa na listwie to korekty maleją
    stft wzrasta do 7
    ltft maleje do 17
    Może to być ogolnie wina krokowego, że się nie otwiera do końca i za mało powietrza daje?
    Albo sonda bo to chyba błąd wywala przez sondę. Albo ten regulator, albo jakiś wtrysk nie domaga?
    Macie jakiś pomysł?

  18. #17
    Kursant
    Imię
    Mateusz
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Opis
    Git
    Od
    24 Jan 2015
    Mieszka w
    Iwkowa
    Jeszcze raz przepraszam. Ale wpadłem na taki pomysł. Skoro po wyjeciu tego wężyka(czy zatkaniu cycka w kolektorze) obroty wzrastają no to mieszanka jest zbyt bogata no bo silnik lepiej pracuje przy zwiększonej dawce powietrza. A że ciśnienie w ssącym jest dobre te 3.8 psi czyli jakieś 24 kpa to lewego w dolocie nie ma. Ale skoro korekty starają się wzbogacić mieszankę to znaczy, że sonda daje zły sygnał. Więc to może być nieszczelność przed sonda ale za silnikiem, albo silnik krokowy podaje za mało powietrza. Ale chyba bardziej bym obstawiał krokowca bo skoro jak ostro depnę to słychać mocne zaciągnięcie sie przepustnicy to może nie do końca się otwiera mimo że auto na jałowym niby trzyma te 750 ale z błędem ubogiej. I tak myślę bo podczas jazdy jest jakby lepiej (stała prędkość mniejsze korekty sprawdzane na autostradzie ) więc coś z wolnymi by mogło być. Albo bardzo niewielka dziura prze sondą. Bo gdyby było lewe powietrze przed silnikiem no to sciągnięcie rurki od regulatora jeszcze by zwiększyło korekty na plus a tak się nie dzieje. Czyli jest za bogato i sytuacja się poprawia wraz z zwiększeniem dawki powietrza.

    W poniedziałek postaram się jeszcze zrobić test szczelności przed silnikiem i po (bede palił papierosy) .
    A następnym krokiem bd nowy silnik krokowy.
    Ostatnio edytowane przez MateoMondeo ; 31-08-2019 o 22:12

  19. #18
    Kursant
    Imię
    Mateusz
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Opis
    Git
    Od
    24 Jan 2015
    Mieszka w
    Iwkowa
    Szukam po internecie i natrafiłem na przypadek że jeden gości mial problemy z korektami ale w drugą stronę miał sporo na - i okazało się że była to wina źle ustawionego rozrządu. Stąd moje pytanie czy jest to możliwe ? Bo w sumie po remoncie silnika i wymianie rozrządu zaczęło się tak dziać. Wcześniej nigdy nie miałem takiego błędu

  20. #19
    Kursant
    Imię
    Mateusz
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Opis
    Git
    Od
    24 Jan 2015
    Mieszka w
    Iwkowa
    Małe sprostowanie. Na LPG i na benzynie dąży do korekt długich 25. Po odłączeniu przewodu od regulatora paliwa po chwili znowu są korekty 25 na plusie. Po odpięciu sondy korekty sięgają do 30 na plus. Odpiecie wtyczki od oparów spalin nic nie zmienia. Odpiecie krokowca gaśnie silnik i słuchac jakiś szum/ zasysanie powietrza.
    Ktoś coś?

  21. #20
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    A wrzuć screen z wykresu lambdy.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

Podobne wątki

  1. [Duratec] Korekty wtrysków
    By daroo_00 in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 30-01-2017, 10:31
  2. [Duratec] STFT i LTFT jakie powinny być ?
    By Azael in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 34
    Ostatni post / autor: 20-10-2015, 20:25
  3. [TDCi MKIII] Korekty wtryskiwaczy
    By Gizu in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 09-10-2015, 22:03
  4. [Duratec] Korekty czasu wtrysku
    By Grzesio in forum Silnik - Duratec V6
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 10-12-2013, 01:17
  5. [Duratec] Duratec HE 1.8 korekty dlugoterminowe
    By Pedro69 in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 08-03-2012, 21:02

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów