+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1
    Kursant
    Imię
    Jarek
    Model
    MKIII
    Silnik
    3.0 ST220 226 KM
    Od
    14 Nov 2014
    Mieszka w
    Bytom

    [ST220] Serwo hamulcowe - dostępne zamienniki

    Hej.

    Problem natury następującej - okazuje się, że w moim leciwym STku pada już serwo hamulcowe i trzeba by było typa wymienić. Problem polega tylko na tym, że z tego, co miałem okazję ustalić, moje serwo jest już nieprodukowane przez Boscha... Link do schematu technicznego - posiadam wersję bez BAS, czyli numer 1369542, boschowski 0204125845. Czy jest mi ktoś w stanie pomóc w doborze odpowiednika, który będzie pasował, ew. czy są jakieś firmy na Śląsku, które zajmują się regeneracją serw i są godne polecenia? Oryginał, nówka sztuka OEM Ford odpada ze względu na nieco zaporową cenę... prawie 1300 zł.

    Dzięki

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Kursant
    Imię
    Jarek
    Model
    MKIII
    Silnik
    3.0 ST220 226 KM
    Od
    14 Nov 2014
    Mieszka w
    Bytom
    Naprawdę, nikt, nic?

  4. #3
    Kursant
    Imię
    Jarek
    Model
    MKIII
    Silnik
    3.0 ST220 226 KM
    Od
    14 Nov 2014
    Mieszka w
    Bytom
    Ostatnie podejście: nikt nigdy nie wymieniał serwa hamulcowego w Mondeo MK3, nawet takim zwykłym PB, nie ST220?

  5. #4
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Yaro Zobacz posta
    nikt nigdy nie wymieniał serwa hamulcowego w Mondeo MK3,
    Nie kojarzę aby ktoś pisał o tym na forum. Były ze 2 tematy że pompa klękła i płyn poszedł w serwo, ale jakichś szczegółów o wymianie serwa nie pamiętam aby ktoś pisał.
    A po czym wnioskujesz że serwo Ci klęka?
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  6. #5
    Kursant
    Imię
    Jarek
    Model
    MKIII
    Silnik
    3.0 ST220 226 KM
    Od
    14 Nov 2014
    Mieszka w
    Bytom
    Jak odpalasz masz twardy pedał hamulca, tzn. hamuje, ale trzeba się naprawdę nagimnastykować, żeby auto się zatrzymało. Płyn hamulcowy świeży, bo wymieniany niecały rok temu. Do tej pory wszystko było w porządku, pedał hamulca był miękki. Kilka dni temu z gruchy, ni z pietruchy stał się twardy. Dojeżdżając i wysprzęglając na luz obroty wskakiwały na ok. 1.5 - 2 tys r.p.m., żeby po chwili spaść do nominalnych 750. Sprawdziłem wszelkie nieszczelności, okazało się, że gumka na końcu przewodu podciśnienia serwa (ta od strony serwa właśnie) pękła. Wymieniłem ją, obroty wróciły do normy, niestety twardy pedał hamulca pozostał. Jadąc kilka kilometrów pierwsze hamowanie wygląda tak, jak powinno: jest miękko, jeżeli potrzeba ABS zadziała. Niestety jeżeli za chwilę ponownie naciśniemy pedał hamulca jest on już twardy i taki pozostaje (ABS zazwyczaj wtedy też nie zadziała). Trzeba znowu ujechać z kilometr, dwa bez hamowania, żeby znowu wszystko na jedno hamowanie wróciło do normy. Obstawiam, że padła albo rozszczelniła się membrana w środku serwa i wszystko puszcza jak talala. Podpiąłem sobie auto pod kompa - jakichkolwiek błędów brak. Nie ukrywam, że chciałbym problem naprawić, bo jazda tym autem na co dzień wymaga sporej ekwilibrystyki i jest średnio bezpieczna zarówno dla mnie, jak i dla pozostałych użytkowników dróg.

  7. #6
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Yaro Zobacz posta
    Obstawiam, że padła albo rozszczelniła się membrana w środku serwa
    Z opisu wszystko wskazuje faktycznie na serwo, jeszcze dla potwierdzenia odepnij przewód podciśnienia od serwa i paluchem zaślep i wyczuj czy jest sysanie na tym przewodzie, na nim powinien być zaworek zwrotny, jak się zablokuje to może nie przepuszczać sysania.
    I drugi test, podczepić jakiś wężyk w otwór serwa i ustami zassać, i wyczuć czy się utrzymuje jakieś podciśnienie czy nie słychać dźwięków gdzieś bokiem podsysanego przez serwo powietrza.
    A co do sedna jeśli chodzi o zamienniki, to tutaj dalej nic nie pomogę,
    Nawet nie kojarzę o co chodzi z tym BAS, ale może masz możliwość zerknięcia do jakiegoś innego mondka i chociaż optycznie porównać czy obudowy są takie same.
    Ostatnio edytowane przez Netoper ; 10-09-2019 o 12:39
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  8. #7
    Kursant
    Imię
    Jarek
    Model
    MKIII
    Silnik
    3.0 ST220 226 KM
    Od
    14 Nov 2014
    Mieszka w
    Bytom
    Zaworek na wężu sprawdziłem jako pierwszy i ssanie jest, dlatego ten tani element eliminuję, jako przyczynę awarii A ten drugi test spróbuję przeprowadzić w miarę możliwości.

    Problem polega na tym, że nie mam za bardzo jak sprawdzić serwa z innego mondeo. Teoretycznie układ hamulcowy we wszystkich mk3 jest taki sam, to co udało mi się ustalić to fakt, że to konkretne serwo produkowane przez Boscha dla mojego modelu jest już niedostępne i nieprodukowalne

    Wersja serwa z BAS - jak naciśniesz gwałtownie na hamulec szybko zaczynają Ci mrugać kierunkowskazy (gwałtowne hamowanie np. na autostradzie oznaczające, że coś naprawdę niebezpiecznego dzieje się przed Tobą). We wszystkich nowych autach jest to już standard. Z tego, co udało mi się ustalić, wersja z BAS na pewno była wykorzystywana w 2 lifcie i to zazwyczaj w autach kupionych w salonach w Niemczech, Austrii, Szwajcarii. Nie wiem, czy biedaszyby na Polskę to miały. Ja mam jeszcze przedlifta, więc na pewno nie posiadam BASu.

  9. #8
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Yaro Zobacz posta
    BAS - jak naciśniesz gwałtownie na hamulec szybko zaczynają Ci mrugać kierunkowskazy
    Jasne, wiem o co chodzi, nie skojarzyłem skrótu.
    A to na pewno od serwa jest zależne a nie od oprogramowania w PCM-ie/GEM-ie? że to PCM?GEM po po prostu oblicza czy gwałtownie wytraciło się prędkość i daje sygnał do kierunków?
    W tym serwie z BAS jest jakiś dodatkowy czujnik?

    Cytat Zamieszczone przez Yaro Zobacz posta
    Teoretycznie układ hamulcowy we wszystkich mk3 jest taki sam, to co udało mi się ustalić to fakt, że to konkretne serwo produkowane przez Boscha
    Ford zmienił producenta, i na 99.9% każde serwo nawet innego producenta powinno pasować, no bo wątpię aby ford od nowa nowy projekt serwa robił.
    To tak samo jak z klockami hamulcowymi, producentów multum a pasują zamiennie a różnica jedynie w materiale.

    A weź tutaj podaj VIN
    http://www.mondeoklubpolska.pl/showt...10#post3287810
    i poproś coby chłopaki nr części podrzucili.
    Jak będzie nr części to wtedy wygoglujesz i w opisach będzie do jakich fur to pasuje.

    ---------- Post added at 13:45 ---------- Previous post was at 13:42 ----------

    Chyba że na serwie uda Ci się nr odczytać no to po tym numerze może google zwróci jakieś wyniki.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  10. #9
    Kursant
    Imię
    Jarek
    Model
    MKIII
    Silnik
    3.0 ST220 226 KM
    Od
    14 Nov 2014
    Mieszka w
    Bytom
    Królu złoty... rocznik 2003 mojego Forda, salon Polska i prawie 352 tys. km przebiegu - wszystko już tak wyblakło i się zabrudziło, że ciężko cokolwiek z tego odczytać Zapytałem w linku, który podesłałeś - mam nadzieję, że uda się ustalić jakieś fakty.

    Numer części serwa sprawdzałem najpierw przez 7zap, a potem także po vinie w Harcie - wyszło, że były montowane dwie wersje: z BAS i bez. Są także dwa różne numery części serw, stąd wnioskuję, że mogą się one czymś różnić. Ale to mam nadzieję zweryfikuje ktoś mądrzejszy, podając konkretny numer z katalogu Forda w podlinkowanym przez Ciebie temacie .

Podobne wątki

  1. [MkIV] Które serwo hamulcowe ? (syczenie z serwa)
    By wojtas_krk in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 07-08-2018, 05:42
  2. [MkIII] Wycieraczka tył Liftback - dostępne zamienniki / mody
    By Ven83 in forum Nadwozie i wnętrze
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 06-05-2016, 07:37
  3. [ST220] pierścienie tłokowe? Są gdzieś dostępne?
    By GrekuPL in forum Silnik - Duratec V6
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 19-03-2016, 16:38
  4. [MkIII] Jakie tarcze hamulcowe do st220?
    By Gofer9 in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 22-02-2016, 17:35
  5. [MkIII] Czy jest dostępne coś takiego jak BRA na maskę?
    By motoman125 in forum Nadwozie i wnętrze
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 04-01-2012, 17:16

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów