+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 1 z 1
  1. #1
    Pieszy
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.6 EcoBoost 160 KM
    Od
    03 Nov 2018
    Mieszka w
    Gliwice

    1.6 ecoboost, świst turbiny, ubytki oleju

    Witam
    Zauważyłem ostatnio dziwny świst turbiny (chyba tubiny?) przy odpuszczaniu gazu przy dynamicznym przyspieszaniu. Np. rozpędzam się na 3 biegu do 4 tys. obrotów, puszczam gaz przed wrzuceniem 4 biegu i słychać świst, który nagrałem na postoju: https://www.youtube.com/watch?v=FVzYyY1tOXU
    Jest ktoś w stanie na słuch ocenić czy to faktycznie turbo i na ile jest to groźne? Mam jeszcze jeden filmik na którym widać jak w momencie dodawania gazu gwałtownie spod samochodu wydmuchiwany jest liść jakby powietrze/spaliny przez jakąś nieszczelność go wydmuchały poza obrys samochodu.

    Jestem raczej świadomym użytkownikiem samochodów z turbo - nie piłuje na zimnym, po dynamicznej jeździe odczekuję przed zgaszeniem silnika, nie zamulam silnika eko jazdą.

    Drugim problemem jaki w ostatnim czasie zaczął się nasilać są ubytki oleju. Jestem drugim właścicielem samochodu, w pierwszym roku wypił około 0,7 l na ok. 200000 przebiegu, więc bez tragedii, w drugim roku podobnie. Problem nasilił się w ostatnim czasie. Od końca lipca firma wysłała mnie w delegację na Podkarpacie (jestem ze Śląska) - 2 razy w tygodniu robię trasę autostradą po ponad 300 km. Dziwne jest, że oleju nie ubywa równomiernie tylko skokowo. Np. zrobiłem dwie trasy tam i z powrotem (4 x 300 = 1200km) i były 3 kreski na bagnecie, później zrobiłem 600 km i spadło do 0 kresek, zamiast np. do 2.
    Dzisiaj zdarzyła się dziwna sytuacja - wczoraj przed trasą na Podkarpacie uzupełniłem olej do 4 kresek, dzisiaj wyciągam bagnet - 5 kresek :/. Poziom płynu chłodzącego od długiego czasu raczej na stałym poziomie - lekko nad minimum. Olej zawsze sprawdzam na zimnym, samochód stoi na +/- płaskim terenie.

    Poniżej tabelka i wykres jak to wygląda od ostatniej wymiany.

    olej.png

    Boję się czy te świsty i ubytki nie są ze sobą powiązane. Dodam, że mam wykupioną gwarancję forda na samochody używane, ale turbo ona nie obejmuje niestety. ASO proponuje, żeby oddać do nich samochód na zaplombowanie układu przejechanie 1000 km, ocenę zużycia i weryfikację przez gwaranta (jest to chyba ubezpieczalnia z tego co się orientuję), ale widząc minę gościa przypuszczam, że marny będzie tego efekt i nic nie ugram.
    Trochę mnie to podłamuje, bo z tego co się orientowałem padnięte turbo w ecobooście to rzadkość.

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

Podobne wątki

  1. [TDCi MKIII] mało mocy, świst z turbiny
    By fajne mondeo in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 02-12-2015, 23:02
  2. [TDDi MKIII] cichy świst turbiny przy schodzeniu z obrotów
    By Matir in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 14-06-2015, 01:20
  3. [Zetec] Ubytki oleju po remoncie!;(
    By ziolo129 in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 15-01-2014, 13:17
  4. Nowy stary temat-ubytki oleju
    By swirek in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 12-12-2006, 22:11
  5. Ubytki oleju V6
    By jakubek in forum Silnik - Duratec V6
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 22-07-2005, 18:08

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów