+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1
    Pochłaniacz prostych Awatar splitu
    Imię
    Daniel
    Model
    MKII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Opis
    97r sedan
    Od
    05 Jun 2013
    Mieszka w
    Pionki k. Radomia

    autoadaptacja po raz nty

    Czołem,

    problem jest, już mam dosyć tej fordowskiej autoadaptacji
    ilekroć wykonuję albo próbuję wykonać tą autoadaptację, proces udaje się mniej więcej za dwudziestym albo trzydziestym którymś razem (z dokładnością do dwudziestu/trzydziestu razy)
    Próbowałem i resetować odpinając klemy na 30 minut, całą noc, trzy doby, tydzień
    albo
    resetować forscanem i odpalając od razu, po 30 minutach, po nocy, po trzech dniach, po tygodniu,
    robiłem to na ciepłym silniku, zimnym silniku,
    jeżdząc po autoadaptacji 5km, 20km, 100km i cały bak tylko na benzynie,
    z zakręconym zbiornikiem gazu i wypalonym gazem z przewodów ,
    czy trzymajac te magiczne 1300 obrotów przez magiczne 3 minuty i nigdy nie mam gwarancji że proces się powiedzie, nawet gdy błąd P1000 zniknie to i tak auto nie trzyma prawidłowo jałowych obrotów (faluje), albo co gorsza gaśnie.

    O tym czy proces mi się powiedzie wiem od razu jak odpalę. Jak zafaluje obrotami bez dotykania gazu to już wiem że nic z tego nie będzie choćbym nie wiem ile jeździł na benzynie i w jaki sposób. Jak odpali i równo od razu trzyma 900-1000obrotów to wiem że jak go zostawię na 20 minut na wolnych + przytrzymam na 1300 obrotów przez 3 minuty to będzie wszystko ok. Będzie, do momentu odpięcia klem od akumulatora ponownie... wtedy horror znów się zaczyna.

    Bocznikowy jest ok, bo jak się uda już adaptacja prawidłowo to wszystko śmiga jak należy, nie gaśnie równo trzyma obroty itp

    Serio nie wiem czemu tak i dlatego pisze tutaj, bo do mechanikow nie mam co jechać, zaraz będą wymieniać pół samochodu bez żadnego rezultatu.

    Myślałem że znam to auto co do jednej śrubki i czujniczka ale tego problemu nie udało mi się przeskoczyć.

    Jakieś pomysły?
    był: mondek mk1 1.6 Pb/LPG IIgen, sedan, 93r. służył wiernie
    był: mondek mk2 2.0 Pb/LPG STAG 200-4, habeta, 99r. służył wiernie
    jest: mondek mk2 1.8 Pb, sedan w cenie roweru + webasto
    jest: mondek mk2 1.8 Pb/LPG KME Diego G3, hb

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez splitu Zobacz posta
    te magiczne 1300
    Ja robiłem na 1500. I w większości przypadków wychodziło, ale raz mi się trafiło że ze 3-4 razy i kiszka, wkurzyłem się adaptację zrobiłem na LPG i od strzała poszło.
    Co było nie ok , nie mam pojęcia. Na głowę biorąc PCM musiał dostawać jakieś niepoprawne informacje skoro nie ustalił sobie wolnych obrotów, nie miałem elma pod ręką żeby sprawdzić lambdy, korekty wtrysków, przepływ powietrza.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

Podobne wątki

  1. [MkIII] Czy potrzebna autoadaptacja?
    By Mavv in forum Eksploatacja bieżąca i FAQ
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 11-03-2012, 07:08
  2. Odpowiedzi: 44
    Ostatni post / autor: 11-06-2011, 12:34

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów