+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 15
  1. #1
    Mistrz pobocza
    Opis
    Cougar v6
    Od
    07 May 2012
    Mieszka w
    ÓĆ

    Mk2 v6 korekty paliwowe krótkoterminowe benzyna vs gaz

    Witajcie,

    Na biegu jałowym silnik drży przy czym znacznie mocniej na lpg niż na benzynie. Kupilem i wymieniłem nowe świece, (stare miały 36000km) i nowe przewody (poprzednie miały 73 000) oba zestawy oryginalne. Niestety po resecie to samo. Wywaliło bład P0171 oraz P0174. Wykasowane reset ponownie. Adaptacja na benzynie i widzę, że na benzynie bank 1 ma korektę około 5 a bank 2 około 7 po przelączenie na gaz bank1 około 11 a bank 2...25.

    Czy mogę z czystym sumieniem uznać to za pewnik, że lpg ma brudne wtryski jeżeli tak to jak je wyczyścić? Czy też może, że któryś padł? Lpg to BRC sekwencyjna. Przebieg lpg 136 tys km. Auto oficjalnie ma 196.
    Ostatnio edytowane przez aqaz ; 03-03-2020 o 19:44

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez aqaz Zobacz posta
    Czy mogę z czystym sumieniem uznać to za pewnik, że lpg ma brudne wtryski jeżeli tak to jak je wyczyścić? Czy też może, że któryś padł?
    Jedna i druga opcja jest możliwa.
    Mogą być zakitowane brudem, ale równie dobrze może być któryś wyeksploatowany i się nie otwiera tak jak trzeba.
    A regulację kuchenki próbowałeś robić?
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  4. #3
    Mistrz pobocza
    Opis
    Cougar v6
    Od
    07 May 2012
    Mieszka w
    ÓĆ
    W sumie była robiona rok temu /16000 km temu. Czyli nie. Czy masz jakiś pomysł na czyszczenie który ich nie rozwali?
    Ostatnio edytowane przez aqaz ; 04-03-2020 o 12:22

  5. #4
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez aqaz Zobacz posta
    Czy masz jakiś pomysł na czyszczenie który ich nie rozwali?
    Niektóre typy wtrysków są rozbieralne, wtedy się je rozbiera i czyści, tylko później gorzej z ich kalibracją, napięciem sprężynki.
    Osobiście to bym zaczął od regulacji, dałbym maksymalne otwarcie żeby się rozruszały, może to coś by pomogło (jeśli są zabrudzone) bo jak są przechodzone to nic im nie pomoże.
    Za czyszczenie to bym się nie brał, bo efekt może być mizerny i starta czasu.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  6. #5
    Mistrz pobocza
    Opis
    Cougar v6
    Od
    07 May 2012
    Mieszka w
    ÓĆ
    A ew. wlanie denaturatu, środka do czyszczenia przepustnic lub maf czy czegoś innego można próbować?

  7. #6
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez aqaz Zobacz posta
    A ew. wlanie denaturatu, środka do czyszczenia przepustnic lub maf czy czegoś innego można próbować?
    Nigdy nie próbowałem, w gazowych to inny rodzaj "kamienia" się osadza niż z zanieczyszczeń benzynowych.
    Zerknij na lpgforum czy tam może mają jakieś pomysły na dedykowane czyściwa.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  8. #7
    Mistrz pobocza
    Opis
    Cougar v6
    Od
    07 May 2012
    Mieszka w
    ÓĆ
    Denaturat the best wg forumowiczów więc spróbuję.
    Ostatnio edytowane przez aqaz ; 04-03-2020 o 19:14

  9. #8
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.5 170 KM + LPG
    Od
    05 Mar 2018
    Mieszka w
    Warszawa
    Podczepię się pod temat. Odnośnie korekt.

    Mam potwierdzone pojawianie się błędu ubogiej mieszanki na jednym Banku cylindrów ale tylko w dłuższej trasie. Po skasowaniu nie wyskakuje co chwilę tylko raz mi się zaświecił check engine, a na koniec trasy forscan pokazywał tylko błąd czekający na potwierdzenie. Jazda na LPG. Przy codziennej jeździe około 30-50km dziennie po mieście przez pół roku nic takiego nie miałem.

    Zacząłem się wczytywać czy jechać na strojenie kuchenki. Sprawdziłem korekty i tu mam pytanie.

    Co to jest O2S12.STFT - Chwilowa korekta dawki paliwa - dla obu banków ma stała wartość 99.22% na gazie i benzynie.

    O2S11.STFT i O2S21.STFT krótkoterminowa regulacja paliwa pokazuje na postoju około od -7% do 0% dla benzyny i gazu podobnie. Jak się powinno zachowywać podczas jazdy?

  10. #9
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez heis Zobacz posta
    Co to jest O2S12.STFT - Chwilowa korekta dawki paliwa - dla obu banków ma stała wartość 99.22% na gazie i benzynie
    Zobacz jak wygląda wykres lambdy przy katalizatorze. Wrzuć wykres do posta.
    Cytat Zamieszczone przez heis Zobacz posta
    Jak się powinno zachowywać podczas jazdy?
    Najczęściej jest 0+8
    Jak idzie Ci w minus to za dużo paliwa wtryskiwacze podają i pcm próbuje ciąć czasy wtrysków, może to być związane ze wskazaniami lambdy przy katalizatorze , czy z nieszczelnością wydechu.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  11. #10
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.5 170 KM + LPG
    Od
    05 Mar 2018
    Mieszka w
    Warszawa
    Powrót z pracy z komputerem.
    Pierwszy pomiar od zimnego silnika do rozgrzania
    Wykresy od góry:
    - Chwilowa korekta dawki paliwa rząd 1
    - Chwilowa korekta dawki paliwa rząd 1
    - Krótkoterminowa regulacja paliwa rząd 1
    - Krótkoterminowa regulacja paliwa rząd 2
    - Przepływomierz powietrza
    - Lambda przed kat rząd 1
    - Lambda przed kat rząd 2
    - Lambda za katalizatorem

    Pomiar 1.jpg

    Po chwilowym zatrzymaniu zrobiłem drugi pomiar i dodałem jako ostatni wykres obroty

    Pomiar 2.jpg

    Nie wiem czy przez małą skalę wykresy będą czytelne. Jak coś mogę wrzucić dowolne fragmenty oraz załączam link do plików z forscana.

    https://wetransfer.com/downloads/95c...3172715/a21f2b

  12. #11
    Mistrz pobocza
    Opis
    Cougar v6
    Od
    07 May 2012
    Mieszka w
    ÓĆ
    Denaturat pomógł. Wlałem 2x po 30ml. Za filtrem fazy lotnej.
    Lektura pomocnicza do wglądu, gdzie zamiast "specjalnego środka" użyłem zwykłego denaturatu.
    https://www.prinsautogas.com/en/prod...ectorcare.html
    Ostatnio edytowane przez aqaz ; 22-03-2020 o 20:21

  13. #12
    Mistrz pobocza
    Opis
    Cougar v6
    Od
    07 May 2012
    Mieszka w
    ÓĆ
    Wymieniłem filtry od LPG zrobiłem reset na ciepłym silniku i na nowo adaptację adaptację(pół minuty na wolnych później 2000obr/min przez 2 minuty trasa z 5km i na postoju uzyskałem taki wykres. O ile korekty krótkoterminowe wydają mi się ok to długoterminowe są chyba za duże. Do tego TPS na wolnych obrotach pokazuje jako pozycję wyjściową >16. Czy tak powinno być?
    Proszę o wskazówki, co może być tego powodem. Świece i przewody wymieniałem na nowe, oryginalne miesiąc temu.
    Bujnięćie przy 51'53" to zmiana z benzyny na LPG żeby widzieć czy po zmianie będą drastyczne zmiany.

    ford 11 04.png
    Ostatnio edytowane przez aqaz ; 12-04-2020 o 23:19

  14. #13
    Mistrz pobocza
    Opis
    Cougar v6
    Od
    07 May 2012
    Mieszka w
    ÓĆ
    Ewidentnie coś jest nie tak ze szczelnoscią dolotu. Słyszę syczenia w poniżej zaznaczonych miejscach.
    IMG_20200418_180737.jpg
    Przy utrzymywaniu 3000 obr/min korekty długoterminowe spadają do kilkunastu % a krótkoterminowe do -9.
    Czy mogę uznać za jednoznaczną przyczynę nieszczelność w dolocie a co za tym idzie uszczelki kolektora dolotowego? Do wymiany będą tylko te górne które widzę są zasyfione dookoła, czy te dolne też mają tendencję do przepuszczania? Dodam, że uszczelki mam nigdy nie wymieniane. Rozdzielacz podciśnienia wymienialem z 6 lat temu razem z krokowym (IAC).

  15. #14
    Mistrz pobocza
    Opis
    Cougar v6
    Od
    07 May 2012
    Mieszka w
    ÓĆ
    Uszczelki wymieniłem jednak nadal jest około 15% na bank1 i 20% na bank 2.
    Kompa resetowałem oczywiście. Jakie macie rady jeszcze dla mnie?:-)

  16. #15
    Kursant
    Model
    Mondeo 2005r
    Silnik
    3.0 ST220 226 KM
    Od
    22 Jun 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeśli na pb masz normalne korekty, to nieszczelności nie ma co szukać.
    Popatrz jak zachowują się krótkoterminowe na jałowych, jadąc ze stałą prędkością i podczas „butowania”.

    A skoro słyszysz syczenie z dolotu- zdejmij jakiś wężyk z okolicy przepustnicy i dmuchnij dymem z peta- dym to chyba najlepsza metoda szukania nieszczelności

Podobne wątki

  1. [Duratec] Korekty LTFT i STFT
    By MateoMondeo in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 55
    Ostatni post / autor: 07-09-2019, 17:01
  2. [Duratec] Korekty wtrysków
    By daroo_00 in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 30-01-2017, 09:31
  3. [TDCi MKIII] Korekty wtryskiwaczy
    By Gizu in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 09-10-2015, 21:03
  4. [MkII] Korekty na temperaturę reduktora.
    By sniady in forum LPG
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 15-03-2014, 20:11
  5. [Duratec] Korekty czasu wtrysku
    By Grzesio in forum Silnik - Duratec V6
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 10-12-2013, 00:17

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów