+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1
    Pieszy
    Imię
    Patryk
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.5T 220 KM
    Od
    12 Mar 2020
    Mieszka w
    Pszczółki

    Zmiany na 260-270 km 2.5T

    Witam panowie,

    Zaczynam snuć plany odnośnie zmian w moim kombolocie. Mam w związku z tym kilka pytań na które nie znalazłem jasnych odpowiedzi. Ogólnie to na czym mi zależy to zwiększenie mocy do wartości tytułowych, oraz bardzo chciałbym poprawić dźwięk auta bo jest zbyt wyciszone nie chce żeby wył jak wściekły, ale żeby było słychać fajny rasowy pomruk. To jest jednak moje auto rodzinne więc nie chce przekroczyć tego punktu gdzie jazda przez hałas jest męcząca. Do rzeczy

    1. Czy wstawianie downpipe do modnka wiąże się z wywaleniem kata? Widziałem zestawy decat + downpipe na baq-eqshaust stąd moje pytanie, tym bardziej że wszędzie gdzie o tym czytałem pisali że kat wylatuje przy takiej przerobce. Pytam bo chciałbym raczej zostawić seryjnego kata

    2. Czy downpipe + większy IC wystarcza do uzyskania 260-270km? Jeżeli nie to o czym pomyśleć żeby nie robić astronomicznych kosztów

    3. Jakie przeróbki pozwolą mi na uzyskanie przyjemniejszego brzmienia? Nadmienię że cały wydech to zbyt duża kwota



    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez W.Patryk ; 29-03-2020 o 17:20

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Zarząd Awatar sisio
    Imię
    Krzysiek
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.5T 220 KM
    Opis
    kombi
    Od
    26 Feb 2010
    Mieszka w
    Dębe Wielkie
    Cytat Zamieszczone przez W.Patryk Zobacz posta
    większy IC wystarcza do uzyskania 260-270km? Jeżeli nie to o czym pomyśleć żeby nie robić astronomicznych kosztów
    Wystarczy, ale bez zamykania bloku bezpieczna wartość to 250-260max. Wchodzenie bez tego na 270 to proszenie się o kłopoty.

    Odnośnie dźwięku, to niestety się nie wypowiem.
    "The faster you go, the shorter you are" A. Einstein
    Było MK3 2.0 kombi - jest MK4 2.5T'eż kombi

Podobne wątki

  1. [MkIII] Odpinanie linek zmiany biegów z drążka zmiany biegów
    By kamil75 in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 28-11-2011, 19:23

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów