+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 15
  1. #1

    V6 a LPG w Wawie - prośba

    Wiem , że było sporo na ten temat i dzięki wam wyrobiłem sobie opinie na temat instalacji LPG do mojego V6. Mam jednak wielką prośbę do posiadaczy V6 z LPG z Warszawy lub okolic - podajcie namiary na godne zaufania warsztaty, które są w stanie dobrze wykonać gazowanie V6. Szukałem trochę i jakoś nikt mnie do siebie nie przekonał, więc pomyślałem, że doswiadczenia innych to dobra rekomendacja . Nie chcałbym, jak niektórzy forumowicze , szukać fachowca, który poprawi po partaczach .

    Dzięki i pzdr. all.
    Mk II 2,5 V6 kombi
    jest czarny jak diabeł, pije jak smok, ale prowadzi sie niebiańsko.

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Zbanowany
    Od
    13 Jan 2005
    Mieszka w
    Wa-wa & Sulejówek City

    Re: V6 a LPG w Wawie - prośba

    Cytat Zamieszczone przez elkos
    Wiem , że było sporo na ten temat i dzięki wam wyrobiłem sobie opinie na temat instalacji LPG do mojego V6. Mam jednak wielką prośbę do posiadaczy V6 z LPG z Warszawy lub okolic - podajcie namiary na godne zaufania warsztaty, które są w stanie dobrze wykonać gazowanie V6. Szukałem trochę i jakoś nikt mnie do siebie nie przekonał, więc pomyślałem, że doswiadczenia innych to dobra rekomendacja . Nie chcałbym, jak niektórzy forumowicze , szukać fachowca, który poprawi po partaczach .

    Dzięki i pzdr. all.
    Podjedź na Okęcie - Al.Krakowska przy pętli tramwajowej obok OBI. Ulica Maciejki. Ja tam ostatnio poprawiałem moją instalkę BRC Sequent. To jest autoryzowana stacja BRC "Czakram".

    Pozdróffka

  4. #3
    Niedzielny kierowca
    Imię
    Adam
    Opis
    MK II 2.5 V6
    Od
    28 Apr 2005
    Mieszka w
    Lublin, Warszawa
    Automat czy manual?
    LUBLIN, WARSZAWA Silver MKII 2.5V6 GHIA Auto 1998 Estate(Mod.6)/ Gaz

  5. #4
    Zielony listek
    Imię
    Patryk
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    Czas wrócić...
    Od
    05 Mar 2005
    Mieszka w
    Częstochowa
    Cytat Zamieszczone przez robocord
    Automat czy manual?
    a co ma piernik do wiatraka...??

    gosc chce adres gazownika a nie speca od skrzyni
    Było: MkI V6
    Było: MkII V6 GT
    Bylo:MkIII V6 :-D
    Jest: MkIII 2.0 ;-)

  6. #5
    Niedzielny kierowca
    Imię
    Adam
    Opis
    MK II 2.5 V6
    Od
    28 Apr 2005
    Mieszka w
    Lublin, Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez badseed
    Cytat Zamieszczone przez robocord
    Automat czy manual?
    a co ma piernik do wiatraka...??

    gosc chce adres gazownika a nie speca od skrzyni
    Pytam się kolegi alkos,

    A znaczenie ma takie iż jeżeli automat to gość zakładający instalacje (oprócz faktu że pomarudzi na skąpość miejsca pod maską) musi mieć również doświadczenie w tych sprawach w automatach. Swego czasu był nawet o tym post. Komputer i soft skrzyni biegów potrafi pożreć się z tym od silnika i od gazu (wiadomo że jedno z drugim ma wiele wspólnego) a skutkiem tego może być np okresowa sygnalizacja uszkodzenia skrzynii, szarpanie, itp...

    Poza tym ważna jest również generacja gazu jaka interesuje koplegę.

    pozdrawiam
    LUBLIN, WARSZAWA Silver MKII 2.5V6 GHIA Auto 1998 Estate(Mod.6)/ Gaz

  7. #6
    Zielony listek
    Imię
    Patryk
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    Czas wrócić...
    Od
    05 Mar 2005
    Mieszka w
    Częstochowa
    Cytat Zamieszczone przez robocord
    Cytat Zamieszczone przez badseed
    Cytat Zamieszczone przez robocord
    Automat czy manual?
    a co ma piernik do wiatraka...??

    gosc chce adres gazownika a nie speca od skrzyni
    Pytam się kolegi alkos,

    A znaczenie ma takie iż jeżeli automat to gość zakładający instalacje (oprócz faktu że pomarudzi na skąpość miejsca pod maską) musi mieć również doświadczenie w tych sprawach w automatach. Swego czasu był nawet o tym post. Komputer i soft skrzyni biegów potrafi pożreć się z tym od silnika i od gazu (wiadomo że jedno z drugim ma wiele wspólnego) a skutkiem tego może być np okresowa sygnalizacja uszkodzenia skrzynii, szarpanie, itp...

    Poza tym ważna jest również generacja gazu jaka interesuje koplegę.

    pozdrawiam
    z tego co pamietam to doszlismy do wniosku w "tym poscie" ze nie ma sie nijak fakt ze to automat!!!
    przerabialem temat i zapewniam ze nic sie nie bedzie "gryzc" nie ma takiej opcji...a gazownikow sie nie sluchaj z reguly klamia a pozniej sie im do tego trudno przyznac...
    Było: MkI V6
    Było: MkII V6 GT
    Bylo:MkIII V6 :-D
    Jest: MkIII 2.0 ;-)

  8. #7
    Skrzynia manualna i raczej skłaniama sie ku instalacji sekwencyjnej. II generacje miałem w poprzednim samochodzie i mimo dużej dbałolsci o swiece, kabelki itd. przy stylu jazdy mojej lubej (niestety czasem musiałem i pewnie bedę musiał oddać jej kierownicę - bo człowiek nie kaktus i czasem musi ) strzelało jak z armaty i to całkiem często.[/list]
    Mk II 2,5 V6 kombi
    jest czarny jak diabeł, pije jak smok, ale prowadzi sie niebiańsko.

  9. #8
    A tak swoja drogą to ciekawe, że jazda na "półsprzęgle" , za niskie obroty (np: 3bieg i 30km/h no może 40km/h) bardzo prowokowały samochodzik do strzałów. A po każdym z nich :klotnia:
    .No bo: "co za dziadostwo ja musze prowadzić, kup jakiś normalny samochód". I tak stałem się posiadaczem MDO.
    Mk II 2,5 V6 kombi
    jest czarny jak diabeł, pije jak smok, ale prowadzi sie niebiańsko.

  10. #9
    Zbanowany
    Od
    13 Jan 2005
    Mieszka w
    Wa-wa & Sulejówek City
    Cytat Zamieszczone przez elkos
    A tak swoja drogą to ciekawe, że jazda na "półsprzęgle" , za niskie obroty (np: 3bieg i 30km/h no może 40km/h) bardzo prowokowały samochodzik do strzałów. A po każdym z nich :klotnia:
    .No bo: "co za dziadostwo ja musze prowadzić, kup jakiś normalny samochód". I tak stałem się posiadaczem MDO.
    Właśnie dla tego od razu zdecydowałem się na sekwencję i poza tym, że zamontowali ją żeźnicy a nie gazownicy (zjebane było wszytko) to jak już ją doprowadziłem do kultury jest miodzio .

  11. #10
    Zielony listek
    Imię
    Patryk
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    Czas wrócić...
    Od
    05 Mar 2005
    Mieszka w
    Częstochowa
    Cytat Zamieszczone przez truszkowskip
    Cytat Zamieszczone przez elkos
    A tak swoja drogą to ciekawe, że jazda na "półsprzęgle" , za niskie obroty (np: 3bieg i 30km/h no może 40km/h) bardzo prowokowały samochodzik do strzałów. A po każdym z nich :klotnia:
    .No bo: "co za dziadostwo ja musze prowadzić, kup jakiś normalny samochód". I tak stałem się posiadaczem MDO.
    Właśnie dla tego od razu zdecydowałem się na sekwencję i poza tym, że zamontowali ją żeźnicy a nie gazownicy (zjebane było wszytko) to jak już ją doprowadziłem do kultury jest miodzio .
    Ja dalej sie bede upieral przy II gen.
    mam, mialem i jest OK. Pol roku i ANI JEDNEGO strzalu!!!(odpukac ) :metal
    Wiec nie zawsze to co drogie jest najlepsze....
    Było: MkI V6
    Było: MkII V6 GT
    Bylo:MkIII V6 :-D
    Jest: MkIII 2.0 ;-)

  12. #11
    Niedzielny kierowca
    Od
    13 Jan 2005
    Mieszka w
    Wwa - Gocław
    mogę polecić warsztat na Codziennej 50 (Zacisze) - zakład Bigasa (autoryzowany), i ceny niczego sobie. Jest tam koleś, który zna się na fordach. Robiłem tam swoją instalkę i nie narzekam. Znają się na rzeczy, a jak coś spieprzą to od ręki poprawiają (wymieniają). A mam 2 lata gwarancji.

  13. #12
    do babseed
    (sorry, ale nie mam pojęcia jak cytować - chdzi mi o te wycię wypowiedzi na białym tle)
    A jaką masz instalkę II gen - tak z ciekawości.
    Mk II 2,5 V6 kombi
    jest czarny jak diabeł, pije jak smok, ale prowadzi sie niebiańsko.

  14. #13
    Niedzielny kierowca
    Model
    MKI
    Silnik
    1.6 88 KM
    Od
    13 Jan 2005
    Mieszka w
    Warszawa
    Ja też mam II gen.
    Elektronika Autronik al700, Reduktor BRC SUPER(do 240KM), Zbiornik w kole 60l(wchodzi 50l LPG) i emulator wtrysków Autronik.

  15. #14
    Mam pytanie BJSusel .Jak sie sprawuje instalacja i gdzie zakładaeś?
    Było mkII V6

  16. #15
    Było tu wiele juz opisywane o gazie.JAKI założyć do swojego.przebieg 173tyś???Dzieki z góry.
    Było mkII V6

Podobne wątki

  1. [All] Jakie ASO w Wawie ??
    By pabloss in forum Eksploatacja bieżąca i FAQ
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 30-03-2008, 23:08
  2. [MkII] Wymiana tłumika w Wawie
    By pogrodnik in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 14-03-2007, 01:55
  3. Gdzie gaz w Wawie?
    By damga in forum LPG
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 26-08-2005, 23:59
  4. Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 08-06-2005, 22:50

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów