+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 30
  1. #1
    Mistrz pobocza Awatar TomekWino
    Imię
    Tomek
    Opis
    Ford MK III, IV
    Od
    23 May 2006
    Mieszka w
    Rzeszów

    Zdecydowałem się tylko jaka antena !

    Witam zdecydowałem się na CB będzie tti 770 lub 880 i dalej, mam problem z antenką, chcę nie wyższą jak 1 metr ( no może 110cm max )co sądzicie o: Hustler IC 100 ??? Może coś innego polecicie koledzy mobile

    PS. A jeśli chodzi o radio chcę w miarę proste, no i zeby nie szumiało i oczywiście niezawodne, jak uważacie że mój wybór jest niedobry to proszę o instrukcje


    Za słuszne propozycje na zlocie lub spocie

    ..dla nie pijących pączek

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Znawca leśnych tras Awatar BS
    Opis
    Octavia II kombi 1,6 LPG <=> Lanos hb 1,4 Pb
    Od
    09 May 2006
    Mieszka w
    WA i WGM
    radio spoko-z resztą widziałeś u mnie ... tylko anteny nie polecam ... miałeś na zlocie mniej więcej to samo i widzisz że trzeba ciąć bata bo jest do kitu ... kupuj jakąś metrówkę na podstawie magnetycznej ale nie hustler, wilson i im podobne wynalazki z cewką zintegrowaną z magnesem ... zapytaj się vMZe co on miał na dachu bo świetnie ta antenka była ustawiona nawet bez strojenia i wyglądała całkiem przyzwoicie :metal a i słychać go było świetnie z niej...

    jeżeli chcesz żeby radio nie szumiało to tylko president z ASC-on sam sobie sq reguluje i kręcić gałą nie musisz ale za to koszt teo sprzętu ... Ujemny ma takiego prezia to moze się więcej wypowiedzieć...
    Bartek

    Było Mondeo Mk2 1,8 TD kombi

    Jest Octavia II 1,6 kombi LPG

    Jest Lanos 1,4 Pb

  4. #3
    Pogromca zakrętów
    Imię
    Paweł
    Model
    MB GLC
    Silnik
    220d
    Opis
    9G-Tronic
    Od
    28 Mar 2007
    Mieszka w
    Zawodowo Warszawa, Czardasza 8
    Moje pytanko czy będziesz montował antenke na stałe czy magnesik ??
    Dr. H diagnosta 791 744 660

  5. #4
    Mistrz pobocza Awatar TomekWino
    Imię
    Tomek
    Opis
    Ford MK III, IV
    Od
    23 May 2006
    Mieszka w
    Rzeszów
    Cytat Zamieszczone przez Paolo
    Moje pytanko czy będziesz montował antenke na stałe czy magnesik ??
    Magnesik bo planowane są częste przekładki służbowy-prywatny i tak w kółko

  6. #5
    Znawca leśnych tras
    Imię
    Jakub
    Model
    XC60
    Silnik
    2.0 D
    Od
    25 May 2005
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    TTI to dobre radio w tych pieniążkach. Co do anteny, to Husti jest oki, ale apetyt rośnie w miare jedzenia. Jak znam życie to skończy się na ML 145 lub innej fajnej antence
    Proponuje ci właśnie ML, bo mimo że jest nieco dluższa (ok 150cm)
    to jej osiągi są super .

    Ja jeździłem 3 miesiące z hustim na dachu i nie moge powiedzieć złego słowa na niego.
    Generalnie każdego hustlera trzeba ciąć przy strojeniu, a SWR anteny magnesowej moze się zmieniać wraz z miejscem jej ustawienia.
    Ja przesiadłem sie ostatnio na Lemma (taki jak w podpisie), zamontowany na uchwycie SF40, swr w granicach 1.1 - 1.3, także mogę powiedziec że, teraz mam dobrze zestrojone radio

    Husti jest antena budżetową , generalnie w cenie 80pln, nie ma się co spodziewać łączności na 20km, ale te 5-7, przy odpowiednim strojeniu i dobrych warunkach wyciągniesz. No i ostatnia sprawa, to jest to że mój husti po 3 miechach zardzewiał, czyli jest to dość poślednia jakość wykonania.
    Ja proponuję to:
    http://allegro.pl/item178577000_ante...nowa_hurt.html
    http://allegro.pl/item177907853_ante...na_jakosc.html
    http://allegro.pl/item177575504_prom..._nowy_fv_.html
    wypisuję się z tego kraju...

  7. #6
    Zbanowany
    Od
    09 May 2005
    Mieszka w
    Wawa -> Lesznowola
    Cytat Zamieszczone przez BS
    ... zapytaj się vMZe co on miał na dachu bo świetnie ta antenka była ustawiona nawet bez strojenia i wyglądała całkiem przyzwoicie :metal a i słychać go było świetnie z niej...
    wypraszam sobie - antenka została zestrojona na moim Mondku, więc po przekładce na MKII Mirka chodzi praktycznie na takim samym nadwoziu

    Ale zbiera i nadaje całkiem zgrabnie, fakt

    Mogę się dowiedzieć dokładnie jakiego jest producenta - tylko cena w okolicach 160 plnów w Wawie (ja kupiłem po pewnych negocjacjach i dodatkowych pracach przy zmianie sposobu zasilania radyjka - co też kosztowało by kilka złociszy, więc w sumie wyszło troszkę taniej ).

  8. #7
    Znawca leśnych tras
    Imię
    Jakub
    Model
    XC60
    Silnik
    2.0 D
    Od
    25 May 2005
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    A z ciekawości - jaka to antenka i jakie ma osiagi?
    wypisuję się z tego kraju...

  9. #8
    Znawca leśnych tras Awatar BS
    Opis
    Octavia II kombi 1,6 LPG <=> Lanos hb 1,4 Pb
    Od
    09 May 2006
    Mieszka w
    WA i WGM
    Cytat Zamieszczone przez Luca
    wypraszam sobie - antenka została zestrojona na moim Mondku, więc po przekładce na MKII Mirka chodzi praktycznie na takim samym nadwoziu
    każde autko jest inne - jeszcze przed wyjazdem na trasę podpiąłem do tej antenki reflektometr i mi kopara objechała bo odczyty były bdb...

    Cytat Zamieszczone przez Luca
    Ale zbiera i nadaje całkiem zgrabnie, fakt

    owszem owszem :metal ... słyszałem Mirka w Poznaniu bardzo długo-on mnie niestety nie bo radio skręcił
    Bartek

    Było Mondeo Mk2 1,8 TD kombi

    Jest Octavia II 1,6 kombi LPG

    Jest Lanos 1,4 Pb

  10. #9
    Zbanowany
    Od
    09 May 2005
    Mieszka w
    Wawa -> Lesznowola
    Cytat Zamieszczone przez BS
    Cytat Zamieszczone przez Luca
    wypraszam sobie - antenka została zestrojona na moim Mondku, więc po przekładce na MKII Mirka chodzi praktycznie na takim samym nadwoziu
    każde autko jest inne - jeszcze przed wyjazdem na trasę podpiąłem do tej antenki reflektometr i mi kopara objechała bo odczyty były bdb...

    Cytat Zamieszczone przez Luca
    Ale zbiera i nadaje całkiem zgrabnie, fakt

    owszem owszem :metal ... słyszałem Mirka w Poznaniu bardzo długo-on mnie niestety nie bo radio skręcił
    Ale powierzchnia "robocza" dachu praktycznie taka sama, więc spokojnie może śmigać bez dodatkowego strojenia (co zresztą sam potwierdziłeś badaniem )

    Postaram się dowiedzieć o producenta i wrzucę info :metal

  11. #10
    Mistrz pobocza Awatar TomekWino
    Imię
    Tomek
    Opis
    Ford MK III, IV
    Od
    23 May 2006
    Mieszka w
    Rzeszów
    Dzięki wszystkim za poradę, jakubbi ja nie chce 145 bo problem z chowaniem ( autko pod blokiem częste przekałdanki, częste wizyty w miejscach narażonych na kradzież ), dla tego 100 cm, nie do końca zależy mi na cenie ( 70pln )jak będzie trzeba dać 160 za dobrą metrówkę to dam.
    Zasięg ok 10 km jak osiągnę i w miarę czyste nadawanie i odbiór będę bardzo zadowolony. Testowałem 90 niewiadomego producenta podobna do ( Hustler ic 100 ), było nawet ok, ale max 6 km i przy takiej już spore szumy a w mieście to .

    Luca proszę dowiedz się jaka to antenka ( ta u vMZe ) jaka cenka i jakiś namiar na sprzedawcę bedę zobowiazany z resztą dla Ciebie to zobowiązanie do potęgi

    Troszeczkę poczytałem o krótkich Prsidentach "mossouri i florida" tylko czy one na prawdę takie dobre ? bo ceny to



  12. #11
    Mistrz pobocza Awatar TomekWino
    Imię
    Tomek
    Opis
    Ford MK III, IV
    Od
    23 May 2006
    Mieszka w
    Rzeszów
    Czy to jest coś warte czy szmelc bo cena jak za szmelc ?

  13. #12
    Znawca leśnych tras Awatar BS
    Opis
    Octavia II kombi 1,6 LPG <=> Lanos hb 1,4 Pb
    Od
    09 May 2006
    Mieszka w
    WA i WGM
    jakiś wynalazek ... szukaj o tym opinii na forach o cb ale wątpię zebyś jakieś znalazł ...
    Bartek

    Było Mondeo Mk2 1,8 TD kombi

    Jest Octavia II 1,6 kombi LPG

    Jest Lanos 1,4 Pb

  14. #13
    Znawca leśnych tras
    Imię
    Jakub
    Model
    XC60
    Silnik
    2.0 D
    Od
    25 May 2005
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Wynalazek. Nie warto chyba.
    Wejdź na www.cb-radio.pl - znajdziesz tam dużo ciekawych rzeczy
    wypisuję się z tego kraju...

  15. #14
    Cytat Zamieszczone przez BS

    jeżeli chcesz żeby radio nie szumiało to tylko president z ASC-on sam sobie sq reguluje i kręcić gałą nie musisz ale za to koszt teo sprzętu ... Ujemny ma takiego prezia to moze się więcej wypowiedzieć...
    ja tez mam prezia herberta z ASC i powiem ze w wawie to rewelka. jak dobrze ustawisz to nawet caly dzien mozna smigac i glowa od szumu nie pęka
    Za Ludźmi Się Nie Tęskni .. Ludzi Się Pamięta..
    MkIII 2.0 TDCI NEPTUNE GREEN
    CB Prezydent Herbert+Sirtel S9+ramki+naklejki+flagi = full wypas
    Każdy początek ma też koniec

  16. #15
    Cytat Zamieszczone przez TomekWino
    Czy to jest coś warte czy szmelc bo cena jak za szmelc ?
    Przejrzyj oferte Sirio,maja kilka ciekawych anten

  17. #16
    Zbanowany
    Od
    09 May 2005
    Mieszka w
    Wawa -> Lesznowola
    Cytat Zamieszczone przez TomekWino

    Luca proszę dowiedz się jaka to antenka
    Jutro, chyba że wieczorkiem uda mi się w necie pogrzebać i znajdę, to sznurek dostaniesz

  18. #17
    Niedzielny kierowca Awatar olekkelo
    Imię
    Błażej
    Opis
    Rover 75 CDT
    Od
    09 Mar 2007
    Mieszka w
    wlkp(ostrow/kalisz/olesnica/wrocław)
    http://www.allegro.pl/item177920077_...awa_sklep.html

    http://www.allegro.pl/item181941309_..._missouri.html

    tez nie najgorszy zestaw tylko za ile sie sprzeda??? to jest pytannie

    http://www.allegro.pl/item180529397_...owa_nowa_.html

    iowa miałem też dobrze chodzi tylko magnes mysiałbys dokupic z 10 albo 13cm

    sirio polecam miałem i po dobrym zestrojeniu spokojnie sie dogadasz na te 10km które podaje koleś w aukcji, jest naprawde dobry za te pieniądze a jak co to zawsze mozesz sprzedąć antene a magnes zostawisz i coś innego sobie założysz,

    a teraz mam sirtela antene 1 m i nie wiem jakie ma parametry ale cała czarna zmieniłem na miekki bat i chodzi to tak samo jak maryland niewiem co wtym siedzi ale leci z tego pieknie i wygląda ładnie zgrabna cewka czarna z czarnym batem....
    wstawie fotki i moze to gdzies dorwiesz
    Był Siena-Grun Mondeo Mk2 TD jest rover )

  19. #18
    Zbanowany
    Od
    09 May 2005
    Mieszka w
    Wawa -> Lesznowola
    Tomek

    Antenka jaką miał Mirek na Zlocie to Sirtel S-90/A

    Cena do montażu w dziurze 120 pln, jeśli z magnesem to 170. Ewentualnie przy magnesiku trza by dołożyć troszkę kabla łączonego beczką (tak jest u mnie i tak śmigał Mirek na Zlocie) co nie wpływa na pracę antenki.

    Szukaj u siebie i kupuj - sprzęcik naprawdę wart polecenia :metal

    Antenka ma coś 90 cm, przy wrzuceniu jej na magnes dochodzi całość pod 1 metr.

  20. #19
    Pochłaniacz prostych
    Model
    Inny
    Silnik
    Inny
    Od
    29 Jun 2005
    Mieszka w
    Nad morzem
    Tomek, wybór dobry jeśli chodzi o radio. Jeśli zdecydujesz się na 770, to dodatkowo uda Ci się go upchnąć w konsolę środkową nad lub pod radio. Wchodzi i pasi idealnie. Radio odbiera bardzo dobrze, ale jak wiadomo zależy to w znacznym stopniu od anteny. Piszesz że nie chciałbyś dłuższej anteny, bo często będzie chowana, wyciągana itd. itp. Ale słuchaj tym to się nie przejmuj, bo jak chowasz, to bacik jest na tyle giętki, że może go zawinąć bez problemu gdzieś na boczek i tak sobie może leżeć. Ja tak swoją ML-145 upycham w bagażnik i spoczywa w takiej "pół-zawiniętej" pozycji. Jeśli tylko problem z przechowywaniem bierzesz tutaj pod uwagę, to ja bym sie na Twoim miejscu tym nie przejmował absolutnie i jednak stawiałbym na dłuższą antenę niż 100-110 cm.

  21. #20
    Mistrz pobocza Awatar TomekWino
    Imię
    Tomek
    Opis
    Ford MK III, IV
    Od
    23 May 2006
    Mieszka w
    Rzeszów
    Cytat Zamieszczone przez Marq
    Tomek, wybór dobry jeśli chodzi o radio. Jeśli zdecydujesz się na 770, to dodatkowo uda Ci się go upchnąć w konsolę środkową nad lub pod radio. Wchodzi i pasi idealnie. ........
    ...mam radio oryginalne wiec konsola odpada, jak nie znajdę antenki tej co Luca poleca to będzie Sirio 145

Podobne wątki

  1. [Antena]Jaka najlepsza antena na stałe?
    By arnixx in forum CB Radio
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 17-04-2010, 08:24
  2. [Antena]jaka antena do alan 109
    By maja375 in forum CB Radio
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 01-04-2010, 22:38
  3. [Radio]Jaka antena ale tylko President
    By 6-tec in forum CB Radio
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 14-07-2008, 19:45
  4. [Antena]Jaka antena do 100cm ?? HELP
    By Veinard11 in forum CB Radio
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 28-01-2008, 18:08
  5. [Antena] jaka antena do Midlanda 1001Z?
    By bartek-kg in forum CB Radio
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 19-12-2007, 18:51

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów