+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13

Mieszany widok

  1. #1

    [MkII] czas na pucu pucu

    Witajcie
    Dla wtajemniczonych moje samopoczucie jest dobre (SM) postanowiłem podpicować autko- umyłem na myjni, ale chciałbym teraz je zapastować - ale tu jest pytanie czego użyć bo mój kolor to taki jakiś dziwni ni to zieleń zgniła ni to granat zależy od pogody lub konta widzenia
    Z danych wynika że ten kolor to nazywa się TOURMALLARD GREEN
    No i jeszcze pytanko co zrobić z ryskami na takim lakierku

    Pozdrawiam pełen optymizmu

  2. #2
    Niedzielny kierowca
    Imię
    Adam
    Opis
    MK II 2.5 V6
    Od
    28 Apr 2005
    Mieszka w
    Lublin, Warszawa

    Re: [MkII] czas na pucu pucu

    Cytat Zamieszczone przez tom_tr
    Witajcie
    Dla wtajemniczonych moje samopoczucie jest dobre (SM) postanowiłem podpicować autko- umyłem na myjni, ale chciałbym teraz je zapastować - ale tu jest pytanie czego użyć bo mój kolor to taki jakiś dziwni ni to zieleń zgniła ni to granat zależy od pogody lub konta widzenia
    Z danych wynika że ten kolor to nazywa się TOURMALLARD GREEN
    No i jeszcze pytanko co zrobić z ryskami na takim lakierku

    Pozdrawiam pełen optymizmu
    No i to mi się podoba.

    Co do pucowania to polecam wosk (albo czysty albo kolorowy- są różne w sprzedaży, ale kolorem to się nieprzejmuj aby cirka pasował- po położeniu i tak różnica będzie nie za wielka).
    Skoro samochód nie nówka to i lakier swoje przeżył. Dobry zrezultat odświeżenia lakieru można otrzymać po polerowaniu pastą polerską. Niestety wymaga to czasu, sprzętu i cierpliwości ale efekt super.
    Ryski ja u siebie "łatam" kredką (przed woskowaniem) i nawet ładnie potrafi trzymać.

    Pozdro

    Robo
    LUBLIN, WARSZAWA Silver MKII 2.5V6 GHIA Auto 1998 Estate(Mod.6)/ Gaz

  3. #3
    teraz pytanie jaką kredkę kupić zieleń czy granat

  4. #4
    Niedzielny kierowca
    Imię
    Adam
    Opis
    MK II 2.5 V6
    Od
    28 Apr 2005
    Mieszka w
    Lublin, Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez tom_tr
    teraz pytanie jaką kredkę kupić zieleń czy granat
    Kup tańszą,

    A jak cena taka sama to niech żona wybierze (choćpewnie sam wybrałbym ciemniejszą).
    LUBLIN, WARSZAWA Silver MKII 2.5V6 GHIA Auto 1998 Estate(Mod.6)/ Gaz

  5. #5
    Robi się śmiesznie ,
    PS. moja żona póki co nie wymaga faceliftingu w przeciwieństwie do mojej sąsiadki

  6. #6
    Niedzielny kierowca
    Imię
    Adam
    Opis
    MK II 2.5 V6
    Od
    28 Apr 2005
    Mieszka w
    Lublin, Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez tom_tr
    Robi się śmiesznie ,
    PS. moja żona póki co nie wymaga faceliftingu w przeciwieństwie do mojej sąsiadki
    I tego się trzymaj,

    Mi chodziło raczej o awaryjne wyjście gdyby jednak nie zadzaiłało (kredka na rysę nie na żonę) wtedy zawsze możesz powiedzieć że to ona wybrała
    LUBLIN, WARSZAWA Silver MKII 2.5V6 GHIA Auto 1998 Estate(Mod.6)/ Gaz

  7. #7
    Kursant Awatar Esperal
    Imię
    Rafał
    Opis
    Mondeo MKIII 1.8 125KM Kombi Panther Black
    Od
    07 Dec 2005
    Mieszka w
    Lubin
    Jak nie kredka, to polecam Ci pastę "Tempo". Powinna pomóc na mniejsze ryski
    MkIII 1.8 Duratec Kombi

  8. #8
    Czy mogę użyć pasty tempo na takie małe ryski , jest dosyć tania a kiedyś nią robiłem inne auto i efekt był niezły ale nie wiem czy nie porysuje lakierku a mam lakierek o nazwie TOURMALLARD GREEN - bardzo dziwny

  9. #9
    Musisz wiedzieć ze wszystkie koloryzujace kredki i mleczka maja wade; zmywaja sie
    jesli chcesz utrzymac lakier w dobrej kondycji trzeba stosowac sie do pewnych reguł:
    - nie myc auta na myjkach na stacjach obsługi
    - myc recznie z uzyciem duzej ilosci wody lub uzywac myjek cisnieniowych i srodków ( tzw.bezdotykowe mycie)
    - po umyciu zawoskowac powierzchnie lakierowane( 3-4x do roku)
    - jesli lakier jest zniszczony najpierw przeprowadzic jego renowacje przy pomocy pasty polerskiej i polerki

  10. #10
    Xander
    Gość
    Pasta tempo jasli masz normalny lakier tzn. nie lakierowany przez Mietka w stodole napewno Ci lakieru nie uszkodzi wiem bo jej uzywam jestem zadowolony z efektu.

  11. #11
    Niedzielny kierowca
    Od
    01 Mar 2006
    Mieszka w
    Wrocław <--> Nysa
    ale polecam oryginalna paste tempo produkowana przez firme Bohemia /jakos tak/ a nie ta niebieska imitacje firmy K2!! przynajmniej ja widze roznice pomiedzy nimi dwiema
    milo go wspominam

  12. #12
    Cytat Zamieszczone przez surmad
    ale polecam oryginalna paste tempo produkowana przez firme Bohemia /jakos tak/ a nie ta niebieska imitacje firmy K2!! przynajmniej ja widze roznice pomiedzy nimi dwiema
    Past jest kilka rodzajów.W zaleznosci od producenta i zastosowania maja kilka stopni scieralnosci

  13. #13
    jest taki bardzo fajny preparat w postaci mleczka nazywa sie to CARTEC i z tego co wiem jest dostepne tylko w sklepach z akcesoriami przy salonach FIATA (w Wawie napewno w Carserwisie, 1szego Sierpnia 10, przy Zwirki i Wigury).

    Sa tego 3 rodzaje:
    - przezroczyste opakowanie - wosk do lakierow w dobrym stanie
    - szare opakowanie - do lakierow malo zniszczonych
    - biale opakowanie - do lakierow bardzo zniszczonych, zmatowialych

    Ja kupilem ten szary (oczywiscie tez z polecenia), lakier pieknie sie blyszczy (tez mam zielen tourmallard), zakrywa mniejsze rysy, jest latwiejszy do nalozenia niz pasta tempo, a smiem twierdzic ze daje chyba lepszy efekt. Co najwazniejsze efekt utrzymuje sie dlugo, jak autko sie zabrudzi, wystarczy spulkac woda pod cisnieniem i znow lakier pieknie lsni.

    Cena produktu: 41zl
    Wydajnosc: spokojnie 8-9 samochodow
    Ford MONDEO 2,0 16V ZETEC, 1997r, zwany rowniez zdrapka
    WB 83757 <-- tablica świadczy o zamieszkaniu
    Chrysler Grand Voyager 3,8 V6 AWD, 1996r
    CB Intek 490 + Midland ML 145

Podobne wątki

  1. czas na rorzad
    By mymlon in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 26-02-2007, 21:03

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów