+ Odpowiedz w tym w±tku
Poka¿ wyniki od 1 do 14 z 14
  1. #1
    Kursant
    Imiê
    Krzysiek
    Opis
    Ford Mondeo mk1
    Od
    14 Mar 2006
    Mieszka w
    Siedlce

    Proszê o poradê w wyborze sprzêtu

    Proszê o poradê w kwestii doboru sprzêtu CB.
    Radia nad którymi siê zastanawiam to Uniden 520 xl pro i President JohnnyII asc.
    Natomiast antena któr± mam zamiar zastosowaæ to President New Alaska.
    Antena bêdzie zamontowana na uchwycie baga¿nikowym CB KF150.
    Proszê o opinie na temat sprzêtu. Mo¿e co¶ innego w podobnym przedziale cenowym godnego polecenia.
    Chcia³bym siê zamkn±æ w przedziale ok 600 z³.

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Pogromca zakrêtów
    Imiê
    Norbert
    Model
    2 x Insignia
    Silnik
    2.0 Cdti Biturbo,2.0 T
    Od
    09 Dec 2006
    Mieszka w
    Suwa³ki
    Z tych dwóch to tylko president
    By³o niezapomniane ST 200 i ST 220 , Vectra OPC ,Vectra C Combi 1.9 CDTI 178 koni , Astra J 1.6 T216 koni,Insignia 2.8 T 308 koni .Jest Insignia GSI oraz Edge biturbo

  4. #3
    Zadaj sobie najpierw pytanie czego oczekujesz od radia.
    Uniden to dobre radio i prostota obs³ugi. President to prawie to samo tyle, ze z ASC, które po zakupie i tak trzeba oddaæ do serwisu, poniewa¿ ucina pocz±tek rozmowy.
    Je¶li masz kasê to bierz Presidenta je¶li nie to spokojnie Uniden wystarczy - ale model 520 XL.
    Co do anteny to Alaska jest dobr± anten± ale jest wiele innych tañzych dorównuj±cych jej w parametrach pracy. Jest ca³a gama anten Lemm. S± one du¿o tañsze a niczym nie ustêpuj± Presidentom.
    Uchwyt bym odradza³ ale skoro trzeba to zamontowa³bym go na ¶rodku klapy na krawêdzi.

  5. #4
    Je¿eli chodzi o zestaw to Uni 520XL i New Alaska to idealne po³±czenie - je¼dzi³êm na czym¶ taki w poprzednim aucie i by³o super - poprawnie zestrojona Alaska i Uni 520 to bardzo wdziêczna para na nasze drogi.
    Mo¿e g³upio to zabrzmi ale nie widze lepszej sta³ej anteny ni¿ President New Alaska. Mam j± obecnie w Mondeo w po³±czeniu z Intekiem M-490 Plus i jest wrêcz idealnie. Ró¿nie mówi± o tym CB-ku poniewa¿ nafaszerowane jest elektronik± co stanowi dla niektórcyh zalete a dla innych wadê. Ja jestem zadowolony, bo zale¿a³o mi na ESP, DW i innych podobnych pierod³ach.
    Co do Unidena i Presidenta to wybra³ bym Unidena - u Presiedenta trzeba zap³aciæ za nazwê a bebechy ma dok³adnie takie same jak Uni, bo jak powszechnie wiadomo Uni robi wszystkie czê¶ci dla Presidenta. Jedyny odwieczny problem w Uni jak i ostatnio w wiêkszo¶ci CB to homologacja. Niby jest, niby nie ma i nikt nie wie oco chodzi.
    Nie mniej jednak ze szczerego serca polecam Ci Unidena 520 oi New alaskê!
    Three most popular words in the world:
    Made in China

  6. #5
    Kursant
    Opis
    Ford Mondeo MkIII Combi 2,0 TDDi
    Od
    04 Feb 2007
    Mieszka w
    Wroc³aw

    jakie CB

    Witam!
    Mam w³a¶nie ten sam problem: jakie CB radio wybraæ?
    A je¶liby dosz³o takie kryterium, ze mam trochê wiêcej pieniêdzy na CB, to jak kszta³towa³yby siê wtedy Wasze typy?
    Aha! CB musi byæ zainstalowane pod lub nad radiem/CD.
    Co s±dzicie o tej antenie? Gdzie najlepiej j± wkrêciæ - na sta³e, lub odkrêcaj±c "motylka".
    http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...0f505a869.html
    Kabel RG58, czy inny.
    Proszê o rady.
    Pozdrawiam.

  7. #6
    Znawca le¶nych tras Awatar BS
    Opis
    Octavia II kombi 1,6 LPG <=> Lanos hb 1,4 Pb
    Od
    09 May 2006
    Mieszka w
    WA i WGM

    Re: jakie CB

    Cytat Zamieszczone przez RoSt
    Witam!
    Mam w³a¶nie ten sam problem: jakie CB radio wybraæ?
    A je¶liby dosz³o takie kryterium, ze mam trochê wiêcej pieniêdzy na CB, to jak kszta³towa³yby siê wtedy Wasze typy?
    Aha! CB musi byæ zainstalowane pod lub nad radiem/CD.
    Co s±dzicie o tej antenie? Gdzie najlepiej j± wkrêciæ - na sta³e, lub odkrêcaj±c "motylka".
    http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...0f505a869.html
    Kabel RG58, czy inny.
    Proszê o rady.
    Pozdrawiam.
    zdjêcie siê nie ³aduje ... radio- osobi¶cie polecam TTI-770 lub 880 -s± na prawdê dobre jako¶ciowo ... kabel RG58 w zupe³no¶ci wystarczy
    Bartek

    By³o Mondeo Mk2 1,8 TD kombi

    Jest Octavia II 1,6 kombi LPG

    Jest Lanos 1,4 Pb

  8. #7
    No z przewodem R213 w samochodzie by³oby trochê Ciê¿ko

  9. #8
    Kursant
    Opis
    Ford Mondeo MkIII Combi 2,0 TDDi
    Od
    04 Feb 2007
    Mieszka w
    Wroc³aw

    CB Radio

    Witam!
    Dziêki BS !
    Zdjêcie ju¿ znowu „siê ³aduje” - spójrz na t± antenê krytycznym okiem. Je¶li to czang, to kupiê inn±.Nie chcia³bym "pozostawiaæ jej" na aucie, ale nie chcê te¿ ¿adnej z magnetyczn± stopk±. Nie ma jaki¶ anten na "szybkoz³±czkê", jak np. BNC,tyle,¿e wiêksze, czy co¶ tp. Nie bojê siê dziur w karoserii - to w koñcu tylko sprzêt - nie o³tarzyk.
    Czy zestrojenie instalacji antenowej lepiej powierzyæ fachowcom (wiadomo jacy bywaj±!), czy robiæ samemu. Ostatnio interesowa³em siê tymi sprawami jakie¶ 15 lat temu - te¿ by³a wariacka moda na CB - ale wtedy albo siê ta tym zna³e¶ i mia³e¶ sprzêt, albo na zestrojenie uk³adu antenowego nie mia³e¶ szans! (Nie mog³e¶ porz±dnie nadawaæ,tylko grzecznie s³uchaæ, inaczej fajczy³y siê koñcówki mocy...) Nie zdziwi³bym siê gdyby nowoczesne CB mia³y uk³ad odpowiedniej do tego automatyki. Jak jest nie wiem.
    Pozdrawiam.

  10. #9
    Znawca le¶nych tras Awatar BS
    Opis
    Octavia II kombi 1,6 LPG <=> Lanos hb 1,4 Pb
    Od
    09 May 2006
    Mieszka w
    WA i WGM
    mam tak± sam± antenê w domu-to jest stary d³ugi sirtel-antena ¶wietna ale bardzo ciê¿ka-bat jest gruby i na prawdê ciê¿ki i je¿eli zamontujesz j± na dachu to CI go zwyczajnie powygina ... na relingu siê urwie zwyczajnie z mocowania albo z mocowaniem a je¿eli masz kombi i zamontujesz to na klapie (to chyba jedyne rozs±dne wyj¶cie) to musisz j± zamocowaæ jeszcze w po³owie d³ugo¶ci ¿eby siê nie buja³a... mam takiego bata i a¿ ¿al ¿e nie ma tego jak zmocowaæ

    zestrojenie anteny to teraz koszt 10 z³otych ... ja sobie zafundowa³em swr miarkê i sam mogê sobie stroiæ ...
    Bartek

    By³o Mondeo Mk2 1,8 TD kombi

    Jest Octavia II 1,6 kombi LPG

    Jest Lanos 1,4 Pb

  11. #10
    Kursant
    Imiê
    Krzysiek
    Opis
    Ford Mondeo mk1
    Od
    14 Mar 2006
    Mieszka w
    Siedlce
    W takim razie postanowi³em . Zakupiê radyjko Uniden 520 xl pro i antenkê President New Alaska. Antenke mam zamiar za³o¿yæ na uchwycie baga¿nikowym. Czy je¶li zamontuje j± w ten sposób bêdzie mo¿liwe szybkie zdjêcie antenki i pozostawienie jedynie uchwytu na samochodzie. Nie chcia³bym zostawiaæ anteny na noc na aucie. Czy mo¿e lepiej(rozwi±zanie które mniej mi siê podoba)za³o¿yæ t± antene na magnesie.
    Dziêki za radê.

  12. #11
    Koledzy dajê g³owê, ze dach siê nie powygina.
    Nie takie anteny mia³em ju¿ na dachu
    Obecnie mam na Mondku na wysoko¶ci s³upków C (miêdzy nimi) dziurê w dachu i zamocowan± do niej chyba najd³uzdz± antenê dostêpn± bez problemów czyli Sirio Megawatt 4000 . Antena jest ciê¿ka a mimo to dach na MKI wytrzymuje bez problemów.

  13. #12
    Znawca le¶nych tras Awatar BS
    Opis
    Octavia II kombi 1,6 LPG <=> Lanos hb 1,4 Pb
    Od
    09 May 2006
    Mieszka w
    WA i WGM
    Cytat Zamieszczone przez raulo
    Koledzy dajê g³owê, ze dach siê nie powygina.
    Nie takie anteny mia³em ju¿ na dachu
    Obecnie mam na Mondku na wysoko¶ci s³upków C (miêdzy nimi) dziurê w dachu i zamocowan± do niej chyba najd³uzdz± antenê dostêpn± bez problemów czyli Sirio Megawatt 4000 . Antena jest ciê¿ka a mimo to dach na MKI wytrzymuje bez problemów.
    no to chyba nie bardzo wiesz jak ten sirtel, którego ma kolega wygl±da ... sirio megawatt ma krótk± cewkê i d³ugi promiennik-cieniutki (ok 2 mm grubo¶ci, mo¿e niewiele wiêcej) a cewka siedzi nisko przy dachu i nie buja ca³± anten±... a ta antena sirtela, któr± ma kolega to 150 cm cewki-ma to grubo¶æ ma³ego palca (8-10 mm) i stawia spory opór na wietrze (a blacha na dachu cienka jest...) -cienki promiennik to tylko ok 15 cm na jej koñcu ... ja zamontowa³bym t± antenê tylko i wy³±cznie na klapie i to uchwycon± w dwóch miejscach bo inaczej ciê¿ar powygina klapê...
    Bartek

    By³o Mondeo Mk2 1,8 TD kombi

    Jest Octavia II 1,6 kombi LPG

    Jest Lanos 1,4 Pb

  14. #13
    Kursant
    Opis
    Ford Mondeo MkIII Combi 2,0 TDDi
    Od
    04 Feb 2007
    Mieszka w
    Wroc³aw

    CB Radio

    Witam!
    Mam kombi (Turnier,czy co¶ takiego?) Jaka antena by³aby tu godna polecenia, przy za³o¿eniach jak w poprzednim po¶cie. To rozwi±zanie z monta¿em z ty³u na klapie ju¿ gdzie¶ widzia³em... Mo¿e jakie¶ szczegó³y? Co do anteny, jak na zdjêciu, to te¿ nie wierzê ,aby dach by³ dla niej odpowiednim miejscem,ale czy zamontowana z ty³u nie nabra³aby tymsamym w³asno¶ci „kierunkowych” tj. pud³o nie ekranowa³oby „do przodu” i maksimum zasiêgu nie by³oby „do ty³u”.A mo¿e na dach tyle,¿e cieñsz± antenê?
    A co do TTI 770 (880 zdaje siê by³oby za du¿e?): Swego czasu g³o¶no by³o, ¿e radio CB maj±ce modulacjê AM, po wej¶ciu do Unii bêdê „nielegalne”.To je¶li jednak nadal s± dostêne to,czy mo¿na z nimi wje¿d¿aæ do Niemiec czy Austrii?
    (Moze jaki¶ link?).A mo¿e s± jakie¶ radia bez AM?
    Pozdrawiam

  15. #14
    Znawca le¶nych tras Awatar BS
    Opis
    Octavia II kombi 1,6 LPG <=> Lanos hb 1,4 Pb
    Od
    09 May 2006
    Mieszka w
    WA i WGM

    Re: CB Radio

    Cytat Zamieszczone przez RoSt
    Witam!
    Mam kombi (Turnier,czy co¶ takiego?) Jaka antena by³aby tu godna polecenia, przy za³o¿eniach jak w poprzednim po¶cie. To rozwi±zanie z monta¿em z ty³u na klapie ju¿ gdzie¶ widzia³em... Mo¿e jakie¶ szczegó³y? Co do anteny, jak na zdjêciu, to te¿ nie wierzê ,aby dach by³ dla niej odpowiednim miejscem,ale czy zamontowana z ty³u nie nabra³aby tymsamym w³asno¶ci „kierunkowych” tj. pud³o nie ekranowa³oby „do przodu” i maksimum zasiêgu nie by³oby „do ty³u”.A mo¿e na dach tyle,¿e cieñsz± antenê?
    A co do TTI 770 (880 zdaje siê by³oby za du¿e?): Swego czasu g³o¶no by³o, ¿e radio CB maj±ce modulacjê AM, po wej¶ciu do Unii bêdê „nielegalne”.To je¶li jednak nadal s± dostêne to,czy mo¿na z nimi wje¿d¿aæ do Niemiec czy Austrii?
    (Moze jaki¶ link?).A mo¿e s± jakie¶ radia bez AM?
    Pozdrawiam
    tti maj± multisystem ... wybierasz w jakim kraju jeste¶ i automatycznie ustawia kana³y wywo³awcze, ratunkowe, modulacjê i czêstotliwo¶ci (zera i pi±tki) wiêc nie masz siê o co martwiæ ... wszystko jest legalne ...
    Bartek

    By³o Mondeo Mk2 1,8 TD kombi

    Jest Octavia II 1,6 kombi LPG

    Jest Lanos 1,4 Pb

Podobne w±tki

  1. [MkII] Proszê o poradê
    By fibol in forum Nadwozie i wnêtrze
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 12-03-2008, 18:35
  2. [MkIII] Proszê o poradê
    By walpok in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 11-09-2007, 21:17
  3. [MkI] proszê o poradê
    By gls83 in forum Podwozie, zawieszenie, napêd i wydech
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 13-02-2007, 11:52

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów