+ Odpowiedz w tym wtku
Poka wyniki od 1 do 18 z 18
    Mistrz pobocza Awatar HEVA
    Model
    By MKIV 2012 Titanium jest Mazda CX5 Sport
    Silnik
    2.2 TDCi 175 KM
    Od
    19 Apr 2005
    Mieszka w
    UK

MK1 1.8 GAZ II GEN. - mia kto wystrza?

Tak si czaj i czaj na instalacj gazow.
    Ale boj si, jak kady, strzelania. Facet gazownik, do ktrego dzwoniem zapiewa za instalacj 1900 z, ale nie daje gwarancji na kolektor i przepywomierz. http://www.auto-gaz.bydgoszcz.pl/
    Czy oglnie Mondki lubi strzela? Powiedzcie jak to w praktyce wyglda, bo a strach wtedy jecha w tras

2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum

Niedzielny kierowca
    Od
    25 Jan 2005
    Mieszka w
    GDA-Kaszuby
    Widz, e ci si spodobali panowie z ul. Czerwonego Krzya. Prawd mwic, jak bym si cofn w czasie, to bym wzi poyczk z banku i dooy do 3500 za sekwencj. Niby II gen. chodzi dobrze, nie narzekam, ale spadek mocy jest do zauwaalny i jedenie w cigej niepewnoci troch mczy psyhicznie czowieka. Wol nie myle, co to bdzie, jak huknie gdzie na poudniu Chorwacji. I tak mi si zwrcia caa instalka po p roku, wic co tu duo ciemnia, maa poyczka i sekwencja.
    Suzuki Vitara Long 2,0 V6 LPG 1997
    Peugeot 307 2,0 HDI (beee)
    Kaszuby

Zielony listek
    Imi
    DAREK
    Opis
    MK II 99R
    Od
    15 Jun 2005
    Mieszka w
    zdzieszowice
    mialem jeden wystrzal zaraz po zalozeniu instalacji, wymienilem swiece i przewody od tej pory nic sie niedzieje. nawet przy jezdzie na wysokich obrotach i gwaltownym ruszaniu. spadek mocy minimalny jak ktos nie jest kierowca rajdowym to mu to nie bedzie przeszkadzac. Kolega takze ma inst II gen od dwch lat ani jeden wystrzal.
    MkII 2,0 16V + gaz

Niedzielny kierowca
    Od
    01 Feb 2005
    Mieszka w
    Jastrzbie Zdrj
    wszyscy co maj instalk II gen. bd sobie i nam mydli oczy e jest wszystko ok. a do pewnego dnia....
    need for speed 1.8 16V 97 GHIA sedan liwka Jastrzbie Zdrj plus sekqwens

Niedzielny kierowca
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.2 TDCi 155 KM
    Opis
    190KM/480Nm by Heko
    Od
    14 Feb 2005
    Mieszka w
    Pozna
    ale ten dzie wcale nie musi nadej
    ja osobicie zaliczyem kilkanacie strzaw, niedugo po zaoeniu pojechaem na wito zmarych i wtedy si zaczo, jednak musiaem czym si porusza, a nie byo jak zakupi nowych wiec i kabli, po wymianie spokj a przejechaem 15kkm, wic nikt mi nie powie eby nie zakada II gen bo jak wystrzeli to p samochodu do wymiany
    w mondku mikser montuje si bezporednio nad przepustnic wic tej mieszanki nie jest tak duo do wybuchu

aha zabezpieczenia to jeden grzybek pod kolektorem i dwie klapy jedna na tej puszce nad przepustnic a druga na obudowie filtra
    MKIII 2,2 GHIA KOMBI BLACK PANTHER
    MKII 2,0 GHIA KOMBI BLACK PANTHER
    MKI 1,6 GLX KOMBI DAMSON BLUE - sprzedany
    Grzegorz - 601299507

Mistrz pobocza Awatar HEVA
    Model
    By MKIV 2012 Titanium jest Mazda CX5 Sport
    Silnik
    2.2 TDCi 175 KM
    Od
    19 Apr 2005
    Mieszka w
    UK
    Cytat Zamieszczone przez grzebyk
    ja osobicie zaliczyem kilkanacie strzaw....
    Jakie s skutki strzau?

Zielony listek
    Imi
    Marek
    Opis
    Mondeo 1,6 16V '94 - zezomowany
    Od
    26 May 2005
    Mieszka w
    Gubczyce, woj.opolskie
    Cytat Zamieszczone przez grzebyk
    aha zabezpieczenia to jeden grzybek pod kolektorem i dwie klapy jedna na tej puszce nad przepustnic a druga na obudowie filtra

ja mam jak instalk za 2500 zeta ale nie mam zadnego grzybka pod kolektorem ani klapek na jakich obudowach

mi pozakadali na kadym (kolanku) wlocie na kolektorze takie jakby zaworki -gwizdki

i musowo przed zaoeniem wymienili kable i wiece bo bez tego nie chcieli zakada

zrobilem na tej onstalce ju jakie 1500 moze 2000 km a mam j od 3 tygodni i jak narazie zero problemw, spadku mocy nie ma a takiego, jak trzeba to i koami zamiesza na skrzyzowaniu ze siwo si robi (tylko opon szkoda)

butla oczywicie w miejsco kola zapasowegoi malutki wcznik przy kierownicy z 4 diodkami ktre pokazuj poziom gazu

aha i zamiast ruby do regulacji jest jaki silniczek krokowy

osobicie nie narzekam na gaz

pozatym jak odjedzam na stacj paliw i mwi "do pena" do a si mio robi no i w kasie zostaje jakie 50 do 70 zeta a nie kilka setek

spalanie no c w granicach 11 l musi spali

pozdrawiam
    Informatyk

Kursant
    Opis
    Mondeo MK III
    Od
    16 May 2005
    Mieszka w
    Krakw
    Ja zaoyem drugiej generacji i nie narzekam, jak na razie zero strzaw. Po prostu trzeba co 10 ty, wymieni wieczki, a co 25 do 30 ty. kabelki oczywicie wszystko na oryginalne inaczej bdzie strzela co chwil. Mi zaoyli na kolektorze jeden bezpiecznik w razie wystrzay, ale jak na razie (odpuka w niemalowane jest wszystko ok.). Koledze trzy razy strzelio w kolektorze, ale tego gazu jest mao i nic si nie stao. To samo powiedzieli instalatorzy gazu. Kable i wiece wymieni w odpowiednim czasie i bdzie wszystko ok. Spadek mocy jest, ale jest taki magiczny guzik obok kierownicy, ktry w mgnieniu oka sprawia powrt na benzynk (niech moc bdzie z Tob).

Mondeo 93 2.0 16V Ghia LPG Kombi

Niedzielny kierowca
    Od
    25 Jan 2005
    Mieszka w
    GDA-Kaszuby
    Co do zabezpiecze - ci gocie na Czerwonego Krzya stwierdzili, e si w to nie bawi, bo gwizdki, itp. jedynie osabiaj kolektor i zakcaj jego geometri, dlatego nie polecaj. Moe maj racj, moe nie . wieczki wymieni po 20 tys.km, a kabelki tak po 50 (uywane pjd na Allegro), do tego leciutko za bogata mieszanka - powinno by dobrze, ale powtarzam - drugi raz ju bym zaoy sekwencj, choby na raty.
    Suzuki Vitara Long 2,0 V6 LPG 1997
    Peugeot 307 2,0 HDI (beee)
    Kaszuby

Znawca lenych tras
    Imi
    Rafa
    Model
    Opel
    Silnik
    1,9 CDTI
    Od
    05 Jun 2005
    Mieszka w
    Kielce:)))
    Mnie szczelil przez moja glupote.A anwet na starych swiecach i kablach nie strzelal.Mysle,ze II generacja jest oki.Jak stanieje wtrysk bezposredni to w nastepnym zaloze.A propo strzelania to naprawde mi walnal,ale dzieki Bogu klapki zadzialaly.Kupilem te paltynowe NGK,ale czuje zre nastepne kupie zykle i bede czesciej wymienial
    http://img801.imageshack.us/img801/6744/dscn3375n.jpg
    dla mojego tatusia [']['][']
    -Pozdrawiam Rafal -
    Jest Opel Vectra C 1,9 CDTI,rozjuszone 150KM
    By MK II 1998r-Kombiaczek- GHIA -state blue

Problem z wyborem instalacji mialem rok temu. Oczywiscie przed kupnem Mondka nic nie wiedzialem np. o plastikowym kolektorze. Kiedys mialem Mitsubishi Lancera (dziadka '84r) i tam mialem instalacje I gen. i nie narzekalem - bo to zwykly gaznik bez komputera i po dobraj regulacji co kilka miesiecy dawal rade.
    Teraz okazalo sie, ze w jednym warsztacie zalaza inst. II gen + anybumy i inne wynalazki a w innych nawet sie w to nie bawia, ze wzgledu na reklamacje i ogolne niezadowolenie klientow.
    Rok temu, roznica w cenie byla spora, bo IIgen. - 2500 a IVgen. - 4000 to troche duzo.
    Liczylem, myslalem, pytalem i w koncu zdecydowalem sie na sekwencyjny wtrysk gazu EMMEGAS TSI-3. Jedyny minus to cena, ale i tak w ciagu roku splacilem kredyt za gaz i wedlug moich obliczen gaz juz sie zwrocil to teraz tylko oszczedzam (dopoki "fachowcy" z rzadu czegos nie wymysla, zeby nam dokopac).
    Do byl minus, a tereaz plusy:
    1. Nie ma prawa nic szczelic (i rozerwac kolektor) - czyli bezpieczniej i pewniej
    2. Nie robi przepalow, jesli chcemy podobna moc jak na benzynie (max do 10% wiecej)
    3. Przy odpowiedniej regulacji mozna osiagna wiecej odczuwalnej mocy przy przyspieszaniu niz na benzynie (oczywiscie wtedy kosztem zwiekszenia spalania LPG)
    4. Jest mniej wymagajaca - nie trzeba przesadzac z kablami i swiecami - czyli normalnie je wymieniac, jak przy jezdzie na benzynie.
    5. Akurat przy mojej inst. (nie wiem jak przy innych IVgen.) nie mozna odpalic na LPG - czyli zawsze na benzynie (ja mam ustawione, przel. po osiagnieciu 25 st. C lub jesli jest juz cieply to po 25sek) i nie maja prawa zapiec sie wtryskiwacze - oczywiscie z drugiej strony moze ktos powiedziec, ze to nieekonomiczne - ale przynajniej zawsze moge liczyc na normalna jazde na benzynie w razie awarii inst. LPG, co na szczescie na rzeie sie nie zdazylo.
    Ogolnie z inst. jestem bardzo zadowolony, a ostatnio sam troche grzebie i chce sobie jeszcze dopracowac (za pomoca reg. przy pomocy ), aby zwiekszyc moc, a nie za bardzo spalanie - takie optimum.
    Szopen
    ---------------------------------------------------
    MkI 1.8 16V '93 / LPG

Podczas rocznego jedenia na gazie zdarzyy mi si bodaj dwa strzay, bez adnych skutkw negatywnych. Mam stare kable i wiece, trzeba by chyba pomyle o wymianie ale nic na razie jeszcze si nie dzieje
    MK II KOMBI Z GAZEM BRC II gen. w kolorze Green Juice
    ==> klima (dziaa) , ZETEC 1,8 16V GLX Tournier. <==

tez mam mondka i gaz oczywiscie z nie senkwencyjnym wtryskiem ale jezdze rok i nic sie nie dzieje. Jestem zadowolony troche slabszy ale jak ktos siedzi mi na ogonie to przelaczam na benzynke i malo ktory mi podskoczy na drodze. Jestem bardzo zadowolony z mojego mondziusia poniewaz samochody dobrej i nowej generacji (i to nie wszystkie )powyzej 100 KM moga mi podskoczyc . Instalka sprawdza sie swietnie. Przy zakladaniu wymienilem swiece na nowe i jezdze do tej pory juz prawie rok. Nie strzeli mi ani razu.Zdaje sobie sprawe z tego ze musze wymienic swiece i przewody poniewaz nastukalem juz ponad 30 tys za rok i juz czas aby kupic cos nowego mojemu MUNDZIUSIOWI bo inaczej moze sie pogniewac.Dbam bardzo o niego wiec nie wiem czy by mogl cos takiego mi zrobic jak np strzal w kolektor, nie zarzekam sie .pozdrawiam
    mondeo 1.8 16 V mk1

Kursant
    Od
    03 Jun 2005
    Mieszka w
    Oarw Sandomierski
    Czy to prawda e zakadajc instalacj gazow naley zmniejszy przerw na wiecach?

bzdura co do ma do rzeczy zmniejszanie odstepu na swiecach zakladajac gaz. odstep na swiecach ma byc 1mm taki jest do zaplonow elektronicznych takze do mondka.Pozdrowka
    mondeo 1.8 16 V mk1

Pochaniacz prostych
    Imi
    Krzysztof
    Opis
    subowe :)
    Od
    15 Mar 2005
    Mieszka w
    yrardw/d
    Cytat Zamieszczone przez specjalforce
    bzdura co do ma do rzeczy zmniejszanie odstepu na swiecach zakladajac gaz. odstep na swiecach ma byc 1mm taki jest do zaplonow elektronicznych takze do mondka.Pozdrowka
    otz wasnie praktycznie wszyscy zalecaj zmniejszanie odstpu, w tm przypadku na 0,8 mm - ja te tak zrobiem :metal
    w poszukiwaniu ...

Pochaniacz prostych Awatar RWalentynowicz
    Model
    Pug 4007
    Silnik
    2.2 HDI
    Opis
    Kuty na cztery apy
    Od
    04 Apr 2005
    Mieszka w
    Gorzw Wlkp./Surrey
    Cytat Zamieszczone przez specjalforce
    Wic tak: odstp na wiecach w MDO jest wikszy jak 1mm (bodaje 1,25 mm). Zaleca si zmniejszenie tego na 0,8 ze wzgldu na inny przebieg procesu spalania LPG w stosunku do Pb. Skrcenie odstpu owocuje szybszym przepywem iskry a co za tym idzie dokadniejszym wypaleniem mieszanki. Ot i caa filozofia...
    P.S. Wyczytaem to w jakims mdrym periodyku dla instalatorw LPG, oczekujc na przegld instalki.
    Nawet jeli wydaje ci si, e jeste kim, bo defekujesz z najwyszej grzdy, to masz racj – wydaje ci si. Kurom z najwyszej grzdy ycz wicej dystansu, gdy i tak skocz tak samo.

Niedzielny kierowca
    Opis
    MKI
    Od
    23 May 2005
    Mieszka w
    Warszawa
    Ja mam instalacje IIG zrobiem juz na niej 30000km dopki nie zmieniem przewodw i wiec strzela jak wcieky, skutkiem strzaw byy rozwalone gwizdki na kolektorze (dosownie rozleciay si!!), pospaday rurki podcinieniowe z kolektora i dolotu powietrza, elektroniczny regulator cinienia do wymiany. Po wymianie przewodw pojechaem na regulacj i powiedzieli ze silnikczek krokowy powinien byc jak najblizej mieszalnika (to podobno zmiejsza prawdopodobienstwo strzau), nowe przewody WN, wiece, dlatego moje zdanie jest takie im wicej gwizdkw i klapek zabezpieczajcych tym lepiej!
    Mondeo 2.0 LPG '93 GLX

Uprawnienia umieszczania postw

• Nie moesz zakada nowych tematw
  • Nie moesz pisa wiadomoci
  • Nie moesz dodawa zacznikw
  • Nie moesz edytowa swoich postw