+ Odpowiedz w tym w±tku
Poka¿ wyniki od 1 do 18 z 18
  1. #1
    Mistrz pobocza Awatar HEVA
    Model
    By³ MKIV 2012 Titanium jest Mazda CX5 Sport
    Silnik
    2.2 TDCi 175 KM
    Od
    19 Apr 2005
    Mieszka w
    UK

    MK1 1.8 GAZ II GEN. - mia³ kto¶ wystrza³?

    Tak siê czajê i czajê na instalacjê gazow±.
    Ale bojê siê, jak ka¿dy, strzelania. Facet gazownik, do którego dzwoni³em za¶piewa³ za instalacjê 1900 z³, ale nie daje gwarancji na kolektor i przep³ywomierz. http://www.auto-gaz.bydgoszcz.pl/
    Czy ogólnie Mondki lubi± strzelaæ? Powiedzcie jak to w praktyce wygl±da, bo a¿ strach wtedy jechaæ w trasê

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Niedzielny kierowca
    Od
    25 Jan 2005
    Mieszka w
    GDA-Kaszuby
    Widzê, ¿e ci siê spodobali panowie z ul. Czerwonego Krzy¿a. Prawdê mówi±c, jak bym siê cofn±³ w czasie, to bym wzi±³ po¿yczkê z banku i do³o¿y³ do 3500 za sekwencjê. Niby II gen. chodzi dobrze, nie narzekam, ale spadek mocy jest do¶æ zauwa¿alny i je¼d¼enie w ci±g³ej niepewno¶ci trochê mêczy psyhicznie cz³owieka. Wolê nie my¶leæ, co to bêdzie, jak huknie gdzie¶ na po³udniu Chorwacji. I tak mi siê zwróci³a ca³a instalka po pó³ roku, wiêc co tu du¿o ¶ciemniaæ, ma³a po¿yczka i sekwencja.
    Suzuki Vitara Long 2,0 V6 LPG 1997
    Peugeot 307 2,0 HDI (b³eee)
    Kaszuby

  4. #3
    Zielony listek
    Imiê
    DAREK
    Opis
    MK II 99R
    Od
    15 Jun 2005
    Mieszka w
    zdzieszowice
    mialem jeden wystrzal zaraz po zalozeniu instalacji, wymienilem swiece i przewody od tej pory nic sie niedzieje. nawet przy jezdzie na wysokich obrotach i gwaltownym ruszaniu. spadek mocy minimalny jak ktos nie jest kierowca rajdowym to mu to nie bedzie przeszkadzac. Kolega takze ma inst II gen od dwóch lat ani jeden wystrzal.
    MkII 2,0 16V + gaz

  5. #4
    Niedzielny kierowca
    Od
    01 Feb 2005
    Mieszka w
    Jastrzêbie Zdrój
    wszyscy co maj± instalkê II gen. bêd± sobie i nam mydliæ oczy ¿e jest wszystko ok. a¿ do pewnego dnia....
    need for speed 1.8 16V 97 GHIA sedan ¶liwka Jastrzêbie Zdrój plus sekqwens

  6. #5
    Niedzielny kierowca
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.2 TDCi 155 KM
    Opis
    190KM/480Nm by Heko
    Od
    14 Feb 2005
    Mieszka w
    Poznañ
    ale ten dzieñ wcale nie musi nadej¶æ
    ja osobi¶cie zaliczy³em kilkana¶cie strza³ów, nied³ugo po za³o¿eniu pojecha³em na ¶wiêto zmar³ych i wtedy siê zaczê³o, jednak musia³em czym¶ siê poruszaæ, a nie by³o jak zakupiæ nowych ¶wiec i kabli, po wymianie spokój a przejecha³em 15kkm, wiêc nikt mi nie powie ¿eby nie zak³adaæ II gen bo jak wystrzeli to pó³ samochodu do wymiany
    w mondku mikser montuje siê bezpo¶rednio nad przepustnic± wiêc tej mieszanki nie jest tak du¿o do wybuchu

    aha zabezpieczenia to jeden grzybek pod kolektorem i dwie klapy jedna na tej puszce nad przepustnic± a druga na obudowie filtra
    MKIII 2,2 GHIA KOMBI BLACK PANTHER
    MKII 2,0 GHIA KOMBI BLACK PANTHER
    MKI 1,6 GLX KOMBI DAMSON BLUE - sprzedany
    Grzegorz - 601299507

  7. #6
    Mistrz pobocza Awatar HEVA
    Model
    By³ MKIV 2012 Titanium jest Mazda CX5 Sport
    Silnik
    2.2 TDCi 175 KM
    Od
    19 Apr 2005
    Mieszka w
    UK
    Cytat Zamieszczone przez grzebyk
    ja osobi¶cie zaliczy³em kilkana¶cie strza³ów....
    Jakie s± skutki strza³u?

  8. #7
    Zielony listek
    Imiê
    Marek
    Opis
    Mondeo 1,6 16V '94 - zez³omowany
    Od
    26 May 2005
    Mieszka w
    G³ubczyce, woj.opolskie
    Cytat Zamieszczone przez grzebyk
    aha zabezpieczenia to jeden grzybek pod kolektorem i dwie klapy jedna na tej puszce nad przepustnic± a druga na obudowie filtra


    ja mam jak±¶ instalkê za 2500 zeta ale nie mam zadnego grzybka pod kolektorem ani klapek na jakich¶ obudowach

    mi pozak³adali na ka¿dym (kolanku) wlocie na kolektorze takie jakby zaworki -gwizdki

    i musowo przed za³o¿eniem wymienili kable i ¶wiece bo bez tego nie chcieli zak³adaæ

    zrobilem na tej onstalce ju¿ jakie¶ 1500 moze 2000 km a mam j± od 3 tygodni i jak narazie zero problemów, spadku mocy nie ma a¿ takiego, jak trzeba to i ko³ami zamiesza na skrzyzowaniu ze siwo siê robi (tylko opon szkoda)

    butla oczywi¶cie w miejsco kola zapasowegoi malutki w³±cznik przy kierownicy z 4 diodkami które pokazuj± poziom gazu


    aha i zamiast ¶ruby do regulacji jest jaki¶ silniczek krokowy

    osobi¶cie nie narzekam na gaz

    pozatym jak odje¿dzam na stacjê paliw i mówiê "do pe³na" do a¿ siê mi³o robi no i w kasie zostaje jakie¶ 50 do 70 zeta a nie kilka setek


    spalanie no có¿ w granicach 11 l musi spaliæ

    pozdrawiam
    Informatyk

  9. #8
    Kursant
    Opis
    Mondeo MK III
    Od
    16 May 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Ja za³o¿y³em drugiej generacji i nie narzekam, jak na razie zero strza³ów. Po prostu trzeba co 10 ty¶, wymieniæ ¶wieczki, a co 25 do 30 ty¶. kabelki oczywi¶cie wszystko na oryginalne inaczej bêdzie strzela³ co chwilê. Mi za³o¿yli na kolektorze jeden bezpiecznik w razie wystrza³y, ale jak na razie (odpukaæ w niemalowane jest wszystko ok.). Koledze trzy razy strzeli³o w kolektorze, ale tego gazu jest ma³o i nic siê nie sta³o. To samo powiedzieli instalatorzy gazu. Kable i ¶wiece wymieniæ w odpowiednim czasie i bêdzie wszystko ok. Spadek mocy jest, ale jest taki magiczny guzik obok kierownicy, który w mgnieniu oka sprawia powrót na benzynkê (niech moc bêdzie z Tob±).


    Mondeo 93 2.0 16V Ghia LPG Kombi

  10. #9
    Niedzielny kierowca
    Od
    25 Jan 2005
    Mieszka w
    GDA-Kaszuby
    Co do zabezpieczeñ - ci go¶cie na Czerwonego Krzy¿a stwierdzili, ¿e siê w to nie bawi±, bo gwizdki, itp. jedynie os³abiaj± kolektor i zak³ócaj± jego geometriê, dlatego nie polecaj±. Mo¿e maj± racjê, mo¿e nie . ¦wieczki wymieniê po 20 tys.km, a kabelki tak po 50 (u¿ywane pójd± na Allegro), do tego leciutko za bogata mieszanka - powinno byæ dobrze, ale powtarzam - drugi raz ju¿ bym za³o¿y³ sekwencjê, choæby na raty.
    Suzuki Vitara Long 2,0 V6 LPG 1997
    Peugeot 307 2,0 HDI (b³eee)
    Kaszuby

  11. #10
    Znawca le¶nych tras
    Imiê
    Rafa³
    Model
    Opel
    Silnik
    1,9 CDTI
    Od
    05 Jun 2005
    Mieszka w
    Kielce:)))
    Mnie szczelil przez moja glupote.A anwet na starych swiecach i kablach nie strzelal.Mysle,ze II generacja jest oki.Jak stanieje wtrysk bezposredni to w nastepnym zaloze.A propo strzelania to naprawde mi walnal,ale dzieki Bogu klapki zadzialaly.Kupilem te paltynowe NGK,ale czuje zre nastepne kupie zykle i bede czesciej wymienial
    http://img801.imageshack.us/img801/6744/dscn3375n.jpg
    dla mojego tatusia [']['][']
    -Pozdrawiam Rafal -
    Jest Opel Vectra C 1,9 CDTI,rozjuszone 150KM
    By³ MK II 1998r-Kombiaczek- GHIA -state blue

  12. #11
    Problem z wyborem instalacji mialem rok temu. Oczywiscie przed kupnem Mondka nic nie wiedzialem np. o plastikowym kolektorze. Kiedys mialem Mitsubishi Lancera (dziadka '84r) i tam mialem instalacje I gen. i nie narzekalem - bo to zwykly gaznik bez komputera i po dobraj regulacji co kilka miesiecy dawal rade.
    Teraz okazalo sie, ze w jednym warsztacie zalaza inst. II gen + anybumy i inne wynalazki a w innych nawet sie w to nie bawia, ze wzgledu na reklamacje i ogolne niezadowolenie klientow.
    Rok temu, roznica w cenie byla spora, bo IIgen. - 2500 a IVgen. - 4000 to troche duzo.
    Liczylem, myslalem, pytalem i w koncu zdecydowalem sie na sekwencyjny wtrysk gazu EMMEGAS TSI-3. Jedyny minus to cena, ale i tak w ciagu roku splacilem kredyt za gaz i wedlug moich obliczen gaz juz sie zwrocil to teraz tylko oszczedzam (dopoki "fachowcy" z rzadu czegos nie wymysla, zeby nam dokopac).
    Do byl minus, a tereaz plusy:
    1. Nie ma prawa nic szczelic (i rozerwac kolektor) - czyli bezpieczniej i pewniej
    2. Nie robi przepalow, jesli chcemy podobna moc jak na benzynie (max do 10% wiecej)
    3. Przy odpowiedniej regulacji mozna osiagna wiecej odczuwalnej mocy przy przyspieszaniu niz na benzynie (oczywiscie wtedy kosztem zwiekszenia spalania LPG)
    4. Jest mniej wymagajaca - nie trzeba przesadzac z kablami i swiecami - czyli normalnie je wymieniac, jak przy jezdzie na benzynie.
    5. Akurat przy mojej inst. (nie wiem jak przy innych IVgen.) nie mozna odpalic na LPG - czyli zawsze na benzynie (ja mam ustawione, przel. po osiagnieciu 25 st. C lub jesli jest juz cieply to po 25sek) i nie maja prawa zapiec sie wtryskiwacze - oczywiscie z drugiej strony moze ktos powiedziec, ze to nieekonomiczne - ale przynajniej zawsze moge liczyc na normalna jazde na benzynie w razie awarii inst. LPG, co na szczescie na rzeie sie nie zdazylo.
    Ogolnie z inst. jestem bardzo zadowolony, a ostatnio sam troche grzebie i chce sobie jeszcze dopracowac (za pomoca reg. przy pomocy ), aby zwiekszyc moc, a nie za bardzo spalanie - takie optimum.
    Szopen
    ---------------------------------------------------
    MkI 1.8 16V '93 / LPG

  13. #12
    Podczas rocznego je¿d¿enia na gazie zdarzy³y mi siê bodaj dwa strza³y, bez ¿adnych skutków negatywnych. Mam stare kable i ¶wiece, trzeba by chyba pomy¶leæ o wymianie ale nic na razie jeszcze siê nie dzieje
    MK II KOMBI Z GAZEM BRC II gen. w kolorze Green Juice
    ==> klima (dzia³a) , ZETEC 1,8 16V GLX Tournier. <==

  14. #13
    tez mam mondka i gaz oczywiscie z nie senkwencyjnym wtryskiem ale jezdze rok i nic sie nie dzieje. Jestem zadowolony troche slabszy ale jak ktos siedzi mi na ogonie to przelaczam na benzynke i malo ktory mi podskoczy na drodze. Jestem bardzo zadowolony z mojego mondziusia poniewaz samochody dobrej i nowej generacji (i to nie wszystkie )powyzej 100 KM moga mi podskoczyc . Instalka sprawdza sie swietnie. Przy zakladaniu wymienilem swiece na nowe i jezdze do tej pory juz prawie rok. Nie strzeli mi ani razu.Zdaje sobie sprawe z tego ze musze wymienic swiece i przewody poniewaz nastukalem juz ponad 30 tys za rok i juz czas aby kupic cos nowego mojemu MUNDZIUSIOWI bo inaczej moze sie pogniewac.Dbam bardzo o niego wiec nie wiem czy by mogl cos takiego mi zrobic jak np strzal w kolektor, nie zarzekam sie .pozdrawiam
    mondeo 1.8 16 V mk1

  15. #14
    Kursant
    Od
    03 Jun 2005
    Mieszka w
    O¿arów Sandomierski
    Czy to prawda ¿e zak³adaj±c instalacjê gazow± nale¿y zmniejszyæ przerwê na ¶wiecach?

  16. #15
    bzdura co do ma do rzeczy zmniejszanie odstepu na swiecach zakladajac gaz. odstep na swiecach ma byc 1mm taki jest do zaplonow elektronicznych takze do mondka.Pozdrowka
    mondeo 1.8 16 V mk1

  17. #16
    Poch³aniacz prostych
    Imiê
    Krzysztof
    Opis
    s³u¿bowe :)
    Od
    15 Mar 2005
    Mieszka w
    ¯yrardów/£ód¼
    Cytat Zamieszczone przez specjalforce
    bzdura co do ma do rzeczy zmniejszanie odstepu na swiecach zakladajac gaz. odstep na swiecach ma byc 1mm taki jest do zaplonow elektronicznych takze do mondka.Pozdrowka
    otóz w³asnie praktycznie wszyscy zalecaj± zmniejszanie odstêpu, w tm przypadku na 0,8 mm - ja te¿ tak zrobi³em :metal
    w poszukiwaniu ...

  18. #17
    Poch³aniacz prostych Awatar RWalentynowicz
    Model
    Pug 4007
    Silnik
    2.2 HDI
    Opis
    Kuty na cztery ³apy
    Od
    04 Apr 2005
    Mieszka w
    Gorzów Wlkp./Surrey
    Cytat Zamieszczone przez specjalforce
    bzdura co do ma do rzeczy zmniejszanie odstepu na swiecach zakladajac gaz. odstep na swiecach ma byc 1mm taki jest do zaplonow elektronicznych takze do mondka.Pozdrowka
    Wiêc tak: odstêp na ¶wiecach w MDO jest wiêkszy jak 1mm (bodaj¿e 1,25 mm). Zaleca siê zmniejszenie tego¿ na 0,8 ze wzglêdu na inny przebieg procesu spalania LPG w stosunku do Pb. Skrócenie odstêpu owocuje szybszym przep³ywem iskry a co za tym idzie dok³adniejszym wypaleniem mieszanki. Ot i ca³a filozofia...
    P.S. Wyczyta³em to w jakims m±drym periodyku dla instalatorów LPG, oczekuj±c na przegl±d instalki.
    Nawet je¶li wydaje ci siê, ¿e jeste¶ kim¶, bo defekujesz z najwy¿szej grzêdy, to masz racjê – wydaje ci siê. Kurom z najwy¿szej grzêdy ¿yczê wiêcej dystansu, gdy¿ i tak skoñcz± tak samo.

  19. #18
    Niedzielny kierowca
    Opis
    MKI
    Od
    23 May 2005
    Mieszka w
    Warszawa
    Ja mam instalacje IIG zrobi³em juz na niej 30000km dopóki nie zmieni³em przewodów i ¶wiec strzela³ jak w¶ciek³y, skutkiem strza³ów by³y rozwalone gwizdki na kolektorze (dos³ownie rozlecia³y siê!!), pospada³y rurki podci¶nieniowe z kolektora i dolotu powietrza, elektroniczny regulator ci¶nienia do wymiany. Po wymianie przewodów pojecha³em na regulacjê i powiedzieli ze silnikczek krokowy powinien byc jak najblizej mieszalnika (to podobno zmiejsza prawdopodobienstwo strza³u), nowe przewody WN, ¶wiece, dlatego moje zdanie jest takie im wiêcej gwizdków i klapek zabezpieczaj±cych tym lepiej!
    Mondeo 2.0 LPG '93 GLX

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów