+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    [MkII] Polerowanie lakieru zwykłego i metalicznego

    Zgłębiałem trochę temat polerowania podrapanego lakieru i mam dość dużo wątpliwości
    Na forach i grupach dyskusyjnych jest malo konkretnych informacji, podane są jedynie środki, którymi można to zrobić.
    Brak mi natomiast informacji, czym to zrobić - chodzi mi oczywiście o polerowanie mechaniczne, nie ręczne.
    Zaprzyjaźniony blacharz-lakiernik, powiedział mi, ze jak się ma wprawę, to najlepiej idzie kątówką na mokro, natomiast inny lakiernik, kolega mojego kolegi absolutnie odradzal ten sposób, twierdząc, ze jedynie polerka mimośrodowa i polerowanie na sucho.
    A może wystarczy wiertarka z regulacją obrotów i nasadka polerska, albo polerka z marketu za 40 zł

    Czy ktoś z was polerował sam lakier, a może zajmuje sie tym profesjonalnie i może udzielić mi kilku wskazówek.
    Omega 2.0 16V [136KM]

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Niedzielny kierowca
    Imię
    Arek
    Opis
    Mk II
    Od
    13 Mar 2007
    Mieszka w
    Mazowieckie
    Proponuję użyć szlifierki mimośrodowej z regulacja obrotów :metal . Użycie kontówki, lub wiertarki może spowodować łatwe przetarcie warstwy lakieru. Wystarczy, że zatrzymasz w jednym miejscu i dziura gotowa.

  4. #3

    Re: [MkII] Polerowanie lakieru zwykłego i metalicznego

    Cytat Zamieszczone przez GOBO
    Zgłębiałem trochę temat polerowania podrapanego lakieru i mam dość dużo wątpliwości
    Na forach i grupach dyskusyjnych jest malo konkretnych informacji, podane są jedynie środki, którymi można to zrobić.
    Brak mi natomiast informacji, czym to zrobić - chodzi mi oczywiście o polerowanie mechaniczne, nie ręczne.
    Zaprzyjaźniony blacharz-lakiernik, powiedział mi, ze jak się ma wprawę, to najlepiej idzie kątówką na mokro, natomiast inny lakiernik, kolega mojego kolegi absolutnie odradzal ten sposób, twierdząc, ze jedynie polerka mimośrodowa i polerowanie na sucho.
    A może wystarczy wiertarka z regulacją obrotów i nasadka polerska, albo polerka z marketu za 40 zł

    Czy ktoś z was polerował sam lakier, a może zajmuje sie tym profesjonalnie i może udzielić mi kilku wskazówek.
    Kazdy z "majstrów "sie myli w calosci lub czesciowo Najblizej sukcesu jestes sam,przy swoim pomysle
    Szlifierka katowa ma najczesciej obroty/min rzedu 10-11tys. a to grozi spaleniem lakieru i na 100% urwaniem gabki i uszkodzeniem auta lub Ciebie.Jesli szlifierka ma mozliwosc regulacji obrotow do rzedu max 2000obr/min to jest do wykorzystania
    Szliferką orbitalną( gdzie tarcza kreci sie po owalu) nie mozna polerowac,to jest urzadzenie do szlifowania powierzchni
    Wiertarka spełni swoje zadanie jesli dopasujesz rodzaj głowicy polerskiej.Masz dwa wyjscia: odkrecic uchwyt ,sprawdzic jaki masz gwint( najczesciej M14 lub M16) i dokupic odpowiednia gabke.Jesli uchwyt nie jest odkrecany ale nabity na stozek Morse'a to wyjsciem jest uciecie łba ze sruby M14 lub M16 i masz gotowy gwint który po umocowaniu w uchwycie spełnia warunki mocowania tarczy.jedyny dyskomfort to duza wysokosc "przyrzadu" i kiepskie manewrowanie przy polerowaniu

  5. #4
    Dziękuję bardzo za szczegółowe informacje.

    Pozdrawiam
    Omega 2.0 16V [136KM]

  6. #5
    To co mozna teoretycznie podac podalem,reszta w rekach pracujacego ale nie jest to takie proste Mozna sie narazic na spore koszta przy nieumiejetnym polerowaniu

Podobne wątki

  1. [All] Polerowanie lakieru
    By krzysiek__m in forum Nadwozie i wnętrze
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 03-05-2010, 10:51
  2. [MkIII] Polerowanie lakieru
    By Gizu007 in forum Nadwozie i wnętrze
    Odpowiedzi: 31
    Ostatni post / autor: 22-03-2010, 20:23
  3. [MkII] Polerowanie lakieru jaki preparat ??
    By wsciekly in forum Eksploatacja bieżąca i FAQ
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 17-03-2009, 21:25
  4. Polerowanie lakieru
    By huamisoft in forum Eksploatacja bieżąca i FAQ
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 29-05-2005, 21:01

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów