+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 28
  1. #1
    Niedzielny kierowca Awatar mazurek01
    Imię
    Jacek
    Model
    S-max
    Silnik
    2.0 TDCi 163 KM
    Od
    15 Dec 2005
    Mieszka w
    Turowola-Kolonia

    [MkII] Czy V6 jest sporo droższe w eksploatacji od zwykłej P

    Chodzi mi po głowie zmiana mkI na mkII z około 2000 roku właśnie z silnikiem 2,5 V6. Jak do tej pory jeżdżę mondkiem 1,8 16V i czasem odczuwa się brak mocy. Pytanie moje odnosi się do eksploatacji, wymian świeć, oleju i wogóle. No i części elementów zawieszenia, czy jest to zwykły mondek czy jakoś szczególnie zmodyfikowany.

    [i][i][i] Już nigdy nie będzie tak samo...

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Na pewno termostat droższy Właśnie wymienialiśmy :metal .
    Za filtr powietrza 30zł za filtr od klimatyzacji 40zł
    Dotti
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  4. #3
    Niedzielny kierowca Awatar mazurek01
    Imię
    Jacek
    Model
    S-max
    Silnik
    2.0 TDCi 163 KM
    Od
    15 Dec 2005
    Mieszka w
    Turowola-Kolonia
    Filtr od klimy jakiś tani hehe
    Ja u siebie za przeciwpyłkowy płaciłem 80 zeta z węglem aktywnym i mondek nie ma klimy
    Czyli w sumie niewielka różnica

    [i][i][i] Już nigdy nie będzie tak samo...

  5. #4
    Pogromca zakrętów
    Imię
    Norbert
    Model
    2 x Insignia
    Silnik
    2.0 Cdti Biturbo,2.0 T
    Od
    09 Dec 2006
    Mieszka w
    Suwałki
    Na pewno więcej pali ,droższe ubezpieczenie ,chyba świece i przewody sporo więcej kosztują ,nie wiem jak reszta ,znająć życie wszystko droższe,ale za to jaka frajda z jazdy
    Było niezapomniane ST 200 i ST 220 , Vectra OPC ,Vectra C Combi 1.9 CDTI 178 koni , Astra J 1.6 T216 koni,Insignia 2.8 T 308 koni .Jest Insignia GSI oraz Edge biturbo

  6. #5
    Niedzielny kierowca Awatar mazurek01
    Imię
    Jacek
    Model
    S-max
    Silnik
    2.0 TDCi 163 KM
    Od
    15 Dec 2005
    Mieszka w
    Turowola-Kolonia
    Na pewno, opłaty i wydatki na wachę mnie nie przerażają, jeszcze jedna rzecz jaka mi się nasuwa to skrzynia biegów - automat czy manual, jestem bardziej skłonny ku manualu

    [i][i][i] Już nigdy nie będzie tak samo...

  7. #6
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Do mazurek01
    Kupiliśmy zwykły , z węglowym nie było w Słomczynie.


    Do norbi333
    Za naszego, z automatyczną skrzynią płacimy mniej niż ze zwykłą , w axie.
    U nich płacimy za tego, tyle co w allianz-ie za golfa 2 litry

    Do mazurek01
    Jak dużo w mieście to tylko automat. My już mamy drugi samochód z automatyczną skrzynią i jest suuuper.
    Dotti
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  8. #7
    Pogromca zakrętów
    Imię
    Norbert
    Model
    2 x Insignia
    Silnik
    2.0 Cdti Biturbo,2.0 T
    Od
    09 Dec 2006
    Mieszka w
    Suwałki
    automat czy manual, jestem bardziej skłonny ku manualu
    Tu podejrzewam kwestia gustu,ja preferuję manual i tylko manual na dzień dzisiejszy

    Za naszego, z automatyczną skrzynią płacimy mniej niż ze zwykłą , w axie.
    U nich płacimy za tego, tyle co w allianz-ie za golfa 2 litry
    Możliwe ,ale ja mówię o różnicy między 1,8 ,a v-ką.Kiedyć dzwoniłem do link 4 co miało być tanio a wyliczyli mi więcej niż PZU
    Było niezapomniane ST 200 i ST 220 , Vectra OPC ,Vectra C Combi 1.9 CDTI 178 koni , Astra J 1.6 T216 koni,Insignia 2.8 T 308 koni .Jest Insignia GSI oraz Edge biturbo

  9. #8
    Pochłaniacz prostych
    Od
    09 Aug 2005
    Mieszka w
    Koło
    V-ka
    z manualem.
    Pozdrawiam Rysiek.
    Czasami tęsknię za swoim byłym MkII 2,5 V6
    Pewnie i tak kiedyś kupię Mondeo.
    Nowy nabytek - Ford KA.

  10. #9
    Zbanowany
    Od
    12 Jan 2005
    Mieszka w
    Galicja Lubelszczyzna
    swieczki + kable = pół tysia
    spalanie miasto (manual) minimum 12l.
    ceny zawiasu w normie.
    Róznica w ilości oleju nieistotna.
    droższe hamulce, sprzegło...

    Ja bym brał


    PS. automaty w mondeo siem psujom
    (znaczy ludzie nie umieją się z nimi obchodzić)

    Poza tym, to wszystko było już na forum

  11. #10
    więc tak..mam doświadczenie z manualem i z automatem w MDO i powiem ze : do V6 automat jak najbardzie ale pod warunkiem ze będziesz jeździł delikatnie ( w co wątpię...nie poto kupje się 170 kucyków zeby dac im walium...) Automat w mondeo łączony z V6 nei wytrzymuje mocy i pada szybko. Manual jest zdecydowanie mniej narażony na przeciążenia.
    pozdroffki
    Ps. taka zasada jest: duża moc + automat = tylko napęd...skrzynia wtedy moze być fizycznie na tyle duża ze wytrzymuje - przykąłdem mercedesy, auta amerykańskie.. natomiast mocny silnik _ automat+ przedni napęd = automat kaput..
    pozdro
    Mondeo mkI '94 1.8 PB+LPG Biały, już manual, czarne szyby..urwany kawałek zderzaka

  12. #11
    Pochłaniacz prostych Awatar boro
    Imię
    Artur
    Opis
    MkII 2,5 V6 kombi
    Od
    22 Apr 2007
    Mieszka w
    Kraków
    Cytat Zamieszczone przez Fredee
    Automat w mondeo łączony z V6 nei wytrzymuje mocy i pada szybko.
    Sam się zastanawiałem nad automatem, ale doczytałem na jakiejś stronce poświęconej ASB, że połączenie automatu z V6 w Fordzie jest problematyczne - coś tam nie wytrzymuje.
    Wygoda z ASB jest, trzeba przyznać, zwłaszcza w mieście. Znam kilka osób które się przesiadły z manuala na automat i teraz tylko automat.

  13. #12
    Znawca leśnych tras Awatar BS
    Opis
    Octavia II kombi 1,6 LPG <=> Lanos hb 1,4 Pb
    Od
    09 May 2006
    Mieszka w
    WA i WGM
    Cytat Zamieszczone przez mazurek01
    Filtr od klimy jakiś tani hehe
    Ja u siebie za przeciwpyłkowy płaciłem 80 zeta z węglem aktywnym i mondek nie ma klimy
    Czyli w sumie niewielka różnica
    przepłaciłeś ... kupowałem filtrony z węglem po 40 zeta
    Bartek

    Było Mondeo Mk2 1,8 TD kombi

    Jest Octavia II 1,6 kombi LPG

    Jest Lanos 1,4 Pb

  14. #13
    Pochłaniacz prostych
    Imię
    Maciek
    Model
    Smokus MAXimus
    Silnik
    2,5 Turbo
    Opis
    juz nie taki seryjny ...
    Od
    17 Sep 2005
    Mieszka w
    Gdańsk / Kristianstad
    [quote="boro"]
    Cytat Zamieszczone przez Fredee
    Wygoda z ASB jest, trzeba przyznać, zwłaszcza w mieście. Znam kilka osób które się przesiadły z manuala na automat i teraz tylko automat.
    Na codzień w robocie jeżdżę głównie automatami i gdyby mnie było stać na auto z takim automatem jak te którymi jeżdżę (głównie najnowsze modele BMW ) to nie kupowałbym już nigdy skrzyni manualnej (szczególnie przy silniku diesel'a).
    Natomiast ponieważ nie stac mnie na takie autko to wolę wybrać manuala gdyż automat w MkII nie należy do szczególnie dobrych rozwiązań.

    Jeździłem różnymi samochodami z automatem (Saab 9-5, Subaru Impreza turbo, różne starsze i nowsze BMW, Audi A6 i A8, Lexus GX, Infiniti FX) i stwierdzam, ze skrzynia steptronic z BMW odpowiada mi najbardziej szybkością swojej reakcji na kicdown i w trybie sekwencyjnym.
    Nie miałem okazji jeździć super zachwalaną skrzynią DSG z koncernu VW, więc na jej temat się nie wypowiem.
    Skrzynia w Saabie pomimo trzech trybów automatycznych i trybu sekwencyjnego potwornie mnie zdegustowała - straaaaaasznie wolna, to samo w Subaru (na dodatek tylko 4 biegi), nie miała nawet trybu zimowego.
    W terenowym Lexusie skrzynia chodziła mięciutko i prawie niezauważalnie, ale przy gwałtownym wciśnięciu gazu jej reakcja też nie była rewelacyjna.
    W audi naprawdę elegancko, ale jak dla mnie za mało sportowo
    Infiniti FX - super, ale brakowało trybu sportowego - za to tryb manualny bardzo szybki i "sportowy"
    Nie wiem jak sprawuje się ASB w Mondeo, ale niestety podejrzewam, ze jest to konstrukcja i sprawność bardzo podobna do tej z Subaru

    BTW Bardzo ciekaw jestem jak sprawują się nowe automaty w Fordzie, te Durashift z opcja zmiany sekwencyjnej.
    Kwatery na lato w Gdansku

  15. #14
    u nas w rodzinie jest w sumie z 9 aut z automatami..generalnie wszyscy tak jeźdizmy. Ja mam jeszcze audi 80 kombi 1.9 tdi z automatem ( auto żony) -, jest też jeep grand cherokee 5.2 , jest MB W201 2.3, jest opel senator 3.0 jest supra 3.0 turbo....wszystko bangla...
    moja skrzyunia w mondeo wytrzymała (uwaga) 350 tys km - i chłopaki z serwisu automatów powiedzieli ze plomby sa oryginalne i ze nie była rozbierana wcześniej....zatem spisała się dzielnie. Nadal miał bym automat gdyby nie to ze koszt jej naprawy to dwa razy koszt przeróbki na manual..względy ekonomiczne zaważyły.
    Ja myśle ze jeśli auto ma tylni napęd so spokojnie automat jest dożywotni ( po prostu skrzynia fizycznie duża - długa przede wszystkim - inaczej się obciążenia rozkładają (tak spece od automatów prawili...) a jak z przednim napędem to z nie za dużym silnikiem. Więc w V6 raczej automat sprawdzi się przy spokojnym usposobieniu właściciela...jak masz ciężką nogę to kup manual lub ( nie linczować..chcę chłopakowi doradzić...) MB W124 z automatem.....tam skrzyni nie zajeździsz..
    pozdroffki
    Mondeo mkI '94 1.8 PB+LPG Biały, już manual, czarne szyby..urwany kawałek zderzaka

  16. #15
    Niedzielny kierowca Awatar mazurek01
    Imię
    Jacek
    Model
    S-max
    Silnik
    2.0 TDCi 163 KM
    Od
    15 Dec 2005
    Mieszka w
    Turowola-Kolonia
    Cytat Zamieszczone przez BS
    przepłaciłeś ... kupowałem filtrony z węglem po 40 zeta
    Za motorcrafta?? Chyba niee

    [i][i][i] Już nigdy nie będzie tak samo...

  17. #16
    Znawca leśnych tras Awatar BS
    Opis
    Octavia II kombi 1,6 LPG <=> Lanos hb 1,4 Pb
    Od
    09 May 2006
    Mieszka w
    WA i WGM
    Cytat Zamieszczone przez mazurek01
    Cytat Zamieszczone przez BS
    przepłaciłeś ... kupowałem filtrony z węglem po 40 zeta
    Za motorcrafta?? Chyba niee
    przecież napisałem, że filtron!!! a myślę, że filtr, który wymieniamy co pół roku może być nawet mniej markowy niż filtron i mniej też kosztować ...
    Bartek

    Było Mondeo Mk2 1,8 TD kombi

    Jest Octavia II 1,6 kombi LPG

    Jest Lanos 1,4 Pb

  18. #17
    Cytat Zamieszczone przez mazurek01
    Filtr od klimy jakiś tani hehe
    Ja u siebie za przeciwpyłkowy płaciłem 80 zeta z węglem aktywnym i mondek nie ma klimy
    Czyli w sumie niewielka różnica
    To chyba ze złota kupiłeś te filtry...

    Wiadomo, że bedzie różnica w utrzymaniu V6, zwłąszcza na stacji beznzynowej...
    Three most popular words in the world:
    Made in China

  19. #18
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    BS
    Gdzie kupowałeś? bo u nas w okolicy o takich nie słyszeli ale jak ktoś ma to cena ok. 80 pln-ów
    Pozdro Netoper
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  20. #19
    co do automatów powiem tyle w usa reczna za dopłata.a poza tym jak jest dobra skrzynia to sama przyjemnosc.polecam jazde. nie wiem jak w mondeo ale wszystko jest do zrobienia.

  21. #20
    Znawca leśnych tras
    Opis
    S6 4F0
    Od
    13 Jan 2005
    Mieszka w
    Lublin
    1) Automat niet
    2) Szukać niezajechanego motoru bo remont >2000 PLN.
    3) Najdroższe są świece i kable - jakieś 450 PLN komplet.
    4) Ubezpieczenie jest droższe o jakieś kilka procent. Przy max zniżkach róznica to mooooże 30 PLN
    5) Zawias identyczny z innymi mondeo z wyjątkiem sprężyn - a jak to bedzie kombi to prawdopodobne że będzie samopoziom, a to juz kosztuje..

Podobne wątki

  1. [MkIII] MkIII - koszty eksploatacji tylnego zawieszenia - czy jest drogo?
    By Mapal in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 11-01-2016, 23:33
  2. [All] Opony lepiej używane tańsze czy jednak nowe droższe ?
    By Guciofilucio in forum Eksploatacja bieżąca i FAQ
    Odpowiedzi: 45
    Ostatni post / autor: 12-08-2011, 00:01
  3. [MkII] Zamiana zwykłej klimatyzacji na półautomatyczna??
    By kacper0408 in forum Klimatyzacja i wentylacja
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 07-07-2010, 09:25
  4. [ST200]Maglownica ze zwykłej V'ki ?
    By Exodos in forum Silnik - Duratec V6
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 29-01-2009, 16:36

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów