+ Odpowiedz w tym w±tku
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Poka¿ wyniki od 1 do 20 z 25
  1. #1
    Cris
    Go¶æ

    Jak± mam za³o¿yæ instalacjê LPG ? :(

    Jak± mam za³o¿yæ instalacjê LPG ? Ponoæ do Mondeo da siê za³ozyæ instalacjê za 1800z³, a jak nie to czy ta za 4ty¶. jest tego warta ? Dziêkuje za odpowiedzi. Posiadam Mondeo z XII-97 1.8 16V. ('')
    ('')

  2. # ADS
    Reklama
     

  3. #2
    Kursant
    Od
    08 Jun 2005
    Mieszka w
    Ole¶nica k/Wroc³awia
    Mia³em Mondka ze "zwyk³±" instalk± za 1800 z³... masakra, wci±¿ mi gaz szczela³ i ogólnie by³y problemy. miesi±ce temu za³o¿y³em do "nowego" mundzia sekwencjê. Có¿ mogê powiedzieæ?? Nie mam z ni± problemów. Mój znajomy montuje sekwencje za 3000 ty¶. Napisz gdzie mieszkasz, jak w miarê blisko, to zdecydowanie Ci go polecam!!!
    pozdro
    Piotrek-Mondi MkI, 1,6 16V DOHC + LPG IV gen.

  4. #3
    Niedzielny kierowca
    Imiê
    Przemek
    Opis
    Mondeo MK2 2.5 V6 STAG 300Plus
    Od
    21 Apr 2005
    Mieszka w
    Góra Kalwaria
    Moim skromnym zdaniem nie warto zak³adaæ instalacji II Gen. Je¶li masz zak³adaæ to tylko IV GEN. i tylko w renomowanym warsztacie, a napewno nie bêdziesz mia³ z ni± problemów. Ja mia³em instalkê II Gen. w Fie¶cie 1.25 Zetec i 2lata problemów, teraz postanowi³em albo co¶ dobrego albo wcale i wybra³em instalacjê BRC Sequent 24, jak jest jeszcze nie wiem bo wizyta dopiero w lipcu ale wiele s³ysza³em o tej instalacji dobrych s³ow. Koszt 3500PLN z butl± w kole. My¶lê ¿e dla ¶wiêtego spokoju warto zap³aciæ wiêcej!
    MK II ST24 2.5 V6 '97 Gaz STAG 300 Plus.MK I 1.8 '95 Gaz BRC Sequent 24.

  5. #4
    Poch³aniacz prostych
    Imiê
    Krzysztof
    Opis
    s³u¿bowe :)
    Od
    15 Mar 2005
    Mieszka w
    ¯yrardów/£ód¼
    myslê ¿e jak masz pieni±dze na sekwencje to j± zak³adaj.

    z tego co wiem to zwyk³e instalki te¿ dobrze chodz± - kwesti± jest to kto je zak³ada³

    ja mam sekwencjê i jestem zadowolony :metal
    w poszukiwaniu ...

  6. #5
    Ja mam inst. IVgen i jestem bardzo zadowolony. Czytajac opinie o polaczeniu mondi+inst.IIgen mysle, ze II gen. dla mondka, to zle rozwiazanie . Malo osob z inst II gen jest zadowolonych .
    Temat jaka instalke zalozyc (moze nie wprost) przewiaja sie ciagle na forum. Jednym z postow jest podany nizej.

    http://www.mondeoklubpolska.org/modu...&p=26472#26472.

    Tam zawarlem takie male porownanie inst II gen z IV i nie bede go tu kopiowal, a z tego co czytam, to ceny inst. poszly w dol, to tylko IV czyli sekwencyjny wtrysk i w droge
    Szopen
    ---------------------------------------------------
    MkI 1.8 16V '93 / LPG

  7. #6
    Znawca le¶nych tras
    Imiê
    Rafa³
    Model
    Opel
    Silnik
    1,9 CDTI
    Od
    05 Jun 2005
    Mieszka w
    Kielce:)))
    To jest tak jak ze wszystkim.Jak dobrze zalozone to bedzie jezdzic.A jak ktos rozrzad zle zalozy to co?Tez lipa.Jezeli sie nie zaniedba to II gen bedzie chodzic bez zazrzutu.Mnie pierdnal przez moja glupote az zatrzeslo ziemia i wciaz wszystko oki.Gwizdki zadzialaly.Zalozylbym sobie sekwencje,ale instalka zwrocilaby mi sie za 35 tys km.Nie znajac ceny gazu jaka ma byc itd to jakos hmm.Zalezy ile kto ma kasy.Zalezy tez ile sie jezdzi.Duzo osob ma II generacje i smiga.Masz 3000 zeta to zakladaj,ale ja poki sekwencja nie zejdzie bardziej z ceny to nie zaloze,bo mi sie nie oplaca.A propo przeplywomierza to w Mondkach nic im sie nei stanie bo to drucik osoloniety a nie klapka zeby sie wygiela.
    http://img801.imageshack.us/img801/6744/dscn3375n.jpg
    dla mojego tatusia [']['][']
    -Pozdrawiam Rafal -
    Jest Opel Vectra C 1,9 CDTI,rozjuszone 150KM
    By³ MK II 1998r-Kombiaczek- GHIA -state blue

  8. #7
    Witam. Ja osobi¶cie du¿o dowiadywa³em siê czy warto zak³adaæ t± za 2000 czy 3500.Zdecydowa³em siê na t± tañsz± i jak narazie to ¶miga mi bez problemów. Mam j± 4 miesi±ce i zrobi³em 4 tysiaki. Pali mi nieca³e 11 literków na setke . Mam nadzieje, ¿e podejmiesz dobr± decyzje. Pozdrowionka
    MKI 1.8 95r.
    LPG BRC Just
    aluski fordowskie

  9. #8
    Cris
    Go¶æ
    Mój reion zamieszkania to Kraków.

  10. #9
    Niedzielny kierowca
    Opis
    MKIV 2.0 TDCI+DPF
    Od
    20 Apr 2005
    Mieszka w
    Lublin
    uzupe³nij profil i bêdzie nam wszystkim ³atwiej siê dogadaæ a tak to nikt nie wie z jakim autem i z k±d ma doczynienia pozdrawiam
    Srebrne 140 kucyków

  11. #10
    Kursant
    Od
    26 May 2005
    Mieszka w
    MIRSK /DOLNOSLASKIE
    Witam
    Mam taka mam taka mala peosbe do piotrka z olesnicy bo powiedzial ze ma znajomego ktory zaklada sekwencje juz za 3000 jak tak to daj mi jakis namiar na niego i napisz jaka to instalacja chodzi mi o firme i jak masz ja zalozona to jak sie u ciebie sprswuje
    pozdrawiam
    MKI 1.6 93r. LPG LOVATO zmieniony na 1.8

  12. #11
    Kursant
    Od
    08 Jun 2005
    Mieszka w
    Ole¶nica k/Wroc³awia
    Hi!!
    Wszystkie dane przes³a³em Ci na maila. :metal

    Pozdro
    Piotrek-Mondi MkI, 1,6 16V DOHC + LPG IV gen.

  13. #12
    Zielony listek
    Imiê
    Adam
    Model
    1.6 EcoBoost Titanium
    Silnik
    1.6 EcoBoost 160
    Opis
    Mk4 EcoBoost 160KM
    Od
    05 Mar 2005
    Mieszka w
    RZE - Rzeszów
    Witam
    Ja za³o¿y³em instalacjê BRC Sequent 24 i zrobi³em na niej 4 ty¶ i jestem zadowolony jest ok.
    MK IV 1.6 EcoBoost 160 2011

  14. #13
    zalzy od kolektora :/ ja mam mondeo z 1997 roku i plastikowy kolektor wiec jedyne sensowne rozwiazanie to sekwencyjna zalozylem taka instalacje IV generacji za 3200 zlotych z butla w kole dodatkowa mam 2 lata gwarancji i assistans ze jak mi sie cos stanie na terenie calej Polski to za free mnie sciagaja i naprawiaja itd.. w nexi mialem tez gaz 4 lata i nie moglem sobie go nachwalic wiec jesli moge polecic to tylko sekwencyjna instalacje do plastikowych kolektorow mozna ryzykowac i zaoozyc zwykla za np 1800z³ bo tez o takich autkach slyszalem i ponoc do roku chodzily bez zarzutu ale pozniej ..... szkoda gadac ...

  15. #14
    Niedzielny kierowca
    Opis
    MKI
    Od
    23 May 2005
    Mieszka w
    Warszawa
    Wszystkie mondeo maja plastikowe kolektory. Jak w jakims warsztaciku ci mówi± ze zmieniaja na aluminiowy to cie wkrecaja. ja mam instalacie IIgen i nie narzekam. Wazne zeby zalozyc nowe przewody WN i ¶wiece. ju¿ przejechalem ok. 30000km i poza malymi usterkami nie mialem wiekszych problemów
    Mondeo 2.0 LPG '93 GLX

  16. #15
    Witam
    Mam mondeo mk1 1.8 16V zetec.
    Zrobilem przeglad gazownikow w Piasecznie (moje okolice) i z 3-ech, ktorych odwiedzilem to jeden w ogole mi odradzal gaz do niego, a dwoch powiedzialo, ze na II gen nie daja gwarancji ? Ale zamontuja oczywiscie.
    W kazdym badz razie zalecaja sekwencje.
    Cena instalacji to 2900, 3100 - butla w kole. Przy czym nie pamietam jakie to instalacje - ale chyba niezbyt popularne - jedna to chyba KLM, czy ELM ? Druga to jakas z polska elektronika - tyle sie dowiedzialem.

    Co myslicie o tych instalacjach? A moze macie jakies opinie o gazownikach w tych okolicach, gdzie kompletny laik w temacie moglby bez obaw zalozyc instalacje ? Bo wyczytalem juz, ze najwieksze znaczenie ma i tak ten co montuje :-)
    MkI 1,8 16V 95r

  17. #16
    Znawca le¶nych tras
    Imiê
    Rafa³
    Model
    Opel
    Silnik
    1,9 CDTI
    Od
    05 Jun 2005
    Mieszka w
    Kielce:)))
    Cytat Zamieszczone przez nigras
    Witam
    Mam mondeo mk1 1.8 16V zetec.
    Zrobilem przeglad gazownikow w Piasecznie (moje okolice) i z 3-ech, ktorych odwiedzilem to jeden w ogole mi odradzal gaz do niego, a dwoch powiedzialo, ze na II gen nie daja gwarancji ? Ale zamontuja oczywiscie.
    W kazdym badz razie zalecaja sekwencje.
    No ja sie nie dziwie ze zalecaja sekwencje.Moze troszke sie wiecej narobia ,ale i zarobia.Mnie moj gazownik znajomy powiedzial,ze wsadzi mi co chce.Robili wiele mondeo i jezeli pilnuje sie przewodow WN i swiec i nie ma zonga z elektronika to ladnie chodza na II gen.Jak zapytalem sie o wtrysko to powiedzial,alez oczywiscie z mila checia.Jego entuzjazm byl podyktowany jak mowil tym,ze dwa razy tyle sobie przystuka.Jak juz kiedys pisalem mialem z wlasnej glupoty spory wybuch i mama dwa grzybki ktore rewelacyjnie zdaly egzamin i od tej pory NIC.
    http://img801.imageshack.us/img801/6744/dscn3375n.jpg
    dla mojego tatusia [']['][']
    -Pozdrawiam Rafal -
    Jest Opel Vectra C 1,9 CDTI,rozjuszone 150KM
    By³ MK II 1998r-Kombiaczek- GHIA -state blue

  18. #17

    Jaka sekwencja i gdzie

    Ja juz sie raczej zdecydowalem na sekwencje (ostatnio jezdzi glownie zona, nie moge jej narazac na taki stres jak mozliwosc wystrzalu), ale pozostaje decyzja jakiej firmy instalacja i gdzie zalozyc.

    I tu prosze o namiary na sprawdzonych gazownikow z Piaseczna i okolic, lub tej czesci W-wy, ktorzy mi dobrze zaloza dobra instalacje :-)

    I pytanko dodatkowe: jaki jest najwiekszy zbiornik w kole jaki mozna zamontowac?

    pozdrawiam
    piotrek
    MkI 1,8 16V 95r

  19. #18
    Galan
    Go¶æ
    Ja ju¿ dwa lata ¶migam na instalacji za 2000 w MKI 1,6 16V i nie mia³em ¿adnych problemów. Spalanie pomiêdzy 10 i 11 l/100 km.

  20. #19
    Niedzielny kierowca Awatar gozma
    Imiê
    Mariusz
    Opis
    mondeo MkI
    Od
    14 Jan 2005
    Mieszka w
    Tomaszów Maz
    Ja w swoim (MkI 1,6) mam LPG II generacji. Koszt instalacji ze zbiornikiem w ko³o + nowe ¶wiece i przewody WN 2000 z³. Zrobi³em na niej ok. 35000 km. i jest OK. ¯adnych strza³ów, ani tym podobnych niespodzianek. Profilaktycznie, dla w³asnego spokoju, po 20000 wymieni³em ¶wiece i filterek gazu (choæ podczas wymiany gazownik stwierdzi³, ¿e zarówno ¶wiece jak i filtr wygl±da OK i mo¿na by³oby jeszcze na tym poje¼dzi, ale jak ju¿ mia³em nowe to wymieni³em).
    MKIIi 2.0 Pb 2005 + LPG + CB
    gozma - Mariusz

  21. #20
    Kursant
    Imiê
    Piotrek
    Model
    2009 tytanium combi
    Silnik
    2.0 FlexiFuel 145 KM
    Opis
    by³o....MKIII 2,5 v 6
    Od
    22 Jun 2005
    Mieszka w
    Katowice SBE....

    POMOCY

    Wszystko fajne jak piszecie to wyt³umaczcie mi jak to jest kupi³em MKIII 2001 rok 2.5v6 sedan furka jest dograna z ka¿dej strony tylko ¿e :
    jest metalowy kolektor ale jest za to jeki¶ system OBD II
    trzeba ustaliæ rownie¿ czy prowadnice gniazd zaworów s± ceramiczne czy metalowe......bo je¿eli ceramiczne to do gazu trzeba jeszcze za³o¿yæ instalacje smarowania zaworów.....dodatkowe koszty a smarek trzeba wymieniaæ po 4 zbiornikach gazy ...koszy smaru 100zl.
    acha i piszê o zalo¿eniu instalki za 4500z³.....
    I co w takim razie mi na to odpowiecie???
    Je¿eli kto¶ mial takie problemy lub ma MKIII z gazem niech siê odezwie proszê.........Pozdrawiam Piotrek

Podobne w±tki

  1. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 23-09-2012, 23:05
  2. Jak± instalacjê wybraæ?
    By Chomik79 in forum LPG
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 13-08-2012, 20:24
  3. [MkII] Jak± instalacjê do V6?
    By maxx77 in forum LPG
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 30-10-2010, 23:38
  4. Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 24-11-2007, 00:26

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów