+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1
    Pochłaniacz prostych Awatar boro
    Imię
    Artur
    Opis
    MkII 2,5 V6 kombi
    Od
    22 Apr 2007
    Mieszka w
    Kraków

    [MkII] Dławi się, szarpie jak zimny

    Panowie, taki oto problem. Odpalam całkowicie zimny silnik, chwilę czekam żeby sobie pochodził na wolnych obrotach i ruszam i o ile na jedynce ten problem nie jest zauważalny, to już na dwójce muszę jechać praktycznie bez dodawania gazu, bo jak trochę dodam to go przydławia, a przy trochę mocniejszym dodaniu szarpnie. Trwa to wszystko niedługo, nie dłużej jak do pierwszego kilometra jazdy, potem jest już wszystko ok.
    Z takich informacji eksploatacyjnych być może pomocnych w rozwiązaniu problemu to:
    1. moim zdaniem zbyt dużo pali bo przy w miarę spokojnej jeździe po mieście, bez stania w korkach i bez klimy mam ponad 13l wg. tripa (opony tylko 195). Dzisiaj pokazał 13,5l.
    2. przepływomierz wyciągnąłem, był czysty, na wszelki wypadek jeszcze go przepucowałem spirytusem - żadnych zmian to nie przyniosło.
    3. filtr powietrza i paliwa wymieniony niedawno

    Gdzie szukać przyczyny, co sprawdzić/wyczyścić/ew. wymienić?

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Możliwe że lambda zrobiła się śpiąca.

    13 w mieście to jest bardzo dobry wynik 2.0 potrafią tyle spalać.
    Trip nie zawsze pokazuje precyzyjnie najoptymalniej zatankować pod korek i wtedy sprawdzić przy następnym tankowaniu pod korek.
    Netoper
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  4. #3
    Pochłaniacz prostych Awatar boro
    Imię
    Artur
    Opis
    MkII 2,5 V6 kombi
    Od
    22 Apr 2007
    Mieszka w
    Kraków
    Cytat Zamieszczone przez Dotti&Netoper
    Możliwe że lambda zrobiła się śpiąca.
    Na komputerze żadnych błędów, a gdyby był problem z sondą to może WDS by jednak coś pokazał?

    Cytat Zamieszczone przez Dotti&Netoper
    13 w mieście to jest bardzo dobry wynik
    Wcześniej palił o jakiś litr mniej przy tych samych warunkach i stylu jazdy - wychodziło mi w granicach 12 do 12,5. Teraz o 12 na tripie mogę zapomnieć...

  5. #4
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Jak sonda jest śpiąca (nie pracuje w pełnym zakresie) to jako błąd nie wyskoczy.
    U nas to wyszło dzieki cierpliwości Łyssego, vMZe-ta i STraits-a.
    Oczywiście mogą być i inne przyczyny wzrostu spalania, ale ja bym zaczął od pomiaru sond, wystarczy zwykły chiński miernik.
    Jeszcze co mi przychodzi do głowy to, że może świece już swoje przejechały.
    Netoper
    [edit]
    A może grzałka w którejś sondzie padła.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  6. #5
    Znawca leśnych tras
    Opis
    S6 4F0
    Od
    13 Jan 2005
    Mieszka w
    Lublin
    Świece i przewody kiedy wymieniałeś ?

  7. #6
    własnei wygląda to na grzałkę w sondzie labmda..moze nie ma połączenia dobrego i nagrzewa się dopiero od spalin - miałem baaardzo podobne zachowanie - na zimno gasł i nei chciał jechać a po kilku minutacvh chodził jak zegarek i winna była temu niedogrzana lambda - nie było połączenia na jednym z białych kabelków - czyli tych do grzałki.
    pozdro
    Mondeo mkI '94 1.8 PB+LPG Biały, już manual, czarne szyby..urwany kawałek zderzaka

  8. #7
    Pochłaniacz prostych Awatar boro
    Imię
    Artur
    Opis
    MkII 2,5 V6 kombi
    Od
    22 Apr 2007
    Mieszka w
    Kraków
    Cytat Zamieszczone przez STraits
    Świece i przewody kiedy wymieniałeś ?
    Świece mają za sobą tylko 30 tkm ale były wymienione 4 lata temu jeśli to ma jakieś znaczenie. Co do przewodów to nic nie wiem, więc prawdopodobnie nie były wymieniane.

    Problemów z zapalaniem ani z obrotami nie ma żadnych. Jedyne co to tylko to krótkotrwałe przydławianie się na zupełnie zimnym silniku przy próbie dodania gazu. No i może lekkie opóźnienie w reakcji na dodanie gazu.

    Czy te usterki lambdy o których piszecie wyjdą na analizie spalin czy tylko miernik? Jakiego koloru powinien być nalot na rurze wydechowej?

  9. #8
    Niedzielny kierowca
    Od
    24 Jul 2005
    Mieszka w
    Gdańsk
    Swiece i przewody WN do wymiany.

  10. #9
    Pochłaniacz prostych
    Od
    14 Apr 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Ostatnio miałem u siebie problem świecowo kablowy.Swiece niby nie stare( ok 20 tys km) ale kable nie wiadomo .Zaczęły się delikatne "czkawki"przy ruszaniu z miejsca z czasem przeszło w mocne duszenie przy rozpędzaniu.Podmianka kabli na inne używane uleczyła auto ale na krótko.W końcu okazało się po wykręceniu swiec że na dwóch utworzyły się na porcelanowym korpusie ( tam gdzie jest napis oznaczenia swiec) czarne ścieżki sadzy którędy iskra znalazła sobie inną drogę.Wniosek z tego płynie taki:
    Wymieniając kable na nowe wymieniajmy również świece.W innym razie mozemy sobie uszkodzić nowe kable.

Podobne wątki

  1. [Duratec] Jak zimny odpala za drugim razem i się dławi...
    By Maniolo84 in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 95
    Ostatni post / autor: 01-02-2017, 21:57
  2. [Zetec] dławi się (szarpie) przy zmianie obciażenia, gdy zimny
    By arekford in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 08-12-2011, 14:22
  3. [Zetec]mk1 1.8 16v dławi się i gaśnie jak zimny
    By gruberek11 in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 21-09-2010, 03:37
  4. [Zetec]Zimny silnik szarpie, dławi się, ciepły ok
    By Zyzzyx in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 28-04-2010, 16:40
  5. Zimny silnik dławi się, nie ma mocy
    By Aardvark in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 26-06-2007, 16:00

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów