+ Odpowiedz w tym w±tku
Poka¿ wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1
    Niedzielny kierowca
    Opis
    kerid
    Od
    03 Apr 2005
    Mieszka w
    FSD-Drezdenko

    Czy warto za³o¿yæ instalacje?

    Witam.
    Czy warto z³o¿yæ instalacje do samochodu z przebiegiem 200 tys km? Ponoæ przy tak du¿ych przebiegach mo¿e wzrosn±æ zu¿ycie oleju, tylko ¿e w moim (1,8) od zmiany do zmiany nic nie ubywa a jezdzi na Formula XR+. Ile wogóle te silniki robi± max przebiegu?
    MKI 1,8b combi,automat. BRC Sequent 24.

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Zielony listek
    Od
    05 Jul 2005
    Mieszka w
    Lesko/Bieszczady
    Witam
    Posiadam mondeo z instalacja gazow± z sekwencyjnym wtryskiem - i taka plecam - koszt 3000zl. Auto ma 194kkm. jak zak³ada³em mialo 180kkm i nie zauwa¿y³em zwiêkszonego apetytu na olej po zamontowaiu instalacji, praktycznie od zmiany do zmiany mo¿e doleje mo¿e 200ml oleju i to wszystko- tak jak i wcze¶niej.
    ...pozdrawiam...
    Mitsubishi Pajero 2.5 TDIntercooler `92

  4. #3
    Niedzielny kierowca
    Opis
    kerid
    Od
    03 Apr 2005
    Mieszka w
    FSD-Drezdenko
    Cytat Zamieszczone przez qulek
    Witam
    Posiadam mondeo z instalacja gazow± z sekwencyjnym wtryskiem - i taka plecam - koszt 3000zl. Auto ma 194kkm. jak zak³ada³em mialo 180kkm i nie zauwa¿y³em zwiêkszonego apetytu na olej po zamontowaiu instalacji, praktycznie od zmiany do zmiany mo¿e doleje mo¿e 200ml oleju i to wszystko- tak jak i wcze¶niej.
    ...pozdrawiam...
    A orientujesz siê mo¿e jakie przebiegi osi±gaj± te silniki?
    Ja w swoim mam skrzynie automatyczn± a niektórzy mówi± silniki wtedy nie s± tak nadwyrê¿one, ale mo¿e siê mylê.
    MKI 1,8b combi,automat. BRC Sequent 24.

  5. #4
    Zielony listek
    Od
    05 Jul 2005
    Mieszka w
    Lesko/Bieszczady
    Witam raz jeszcze
    Nie wiem jakie przebiegi bez naprawy g³ównej osi±gaja te silniki, mam nadziejê, ¿e napewno ponad 300kkm przy dobrym serwisowaniu (oleje, zawory - w moim przypadku) powinien przejechaæ. Ja mam auto z czerwca 98 i w zwiazku z tym mam zawory regulowane p³ytkami. Mierzy³em luz ok. 5kkm "temu" i juz nie miesli³ sie w zakresie dopuszczalnym, by³ wiêkszy o ok 0,05mm (na niektórych zaworach) niz podaje m±dra ksi±¿ka - . Muszê to zrobic jak najszybciej. Z tego co s³ysza³em zawory przy zasilaniu gazem trzeba kontrolowaæ/regulowaæ czê¶ciej, chyba, ¿e sie same reguluj± - auta do czerwca 98.
    Mam znajomych,którzy maja instalacje II generacji i sobie chwal±, mimo ¿e czasem jakis strzal siê zdarzy - aby sie nie zdarzy³ trzeba dbac o kable i ¶wiece. Ja wola³em zap³acic 1000z³ wiecej i siê nie bac , ¿e mi strzeli.
    ...pozdrawiam...
    Mitsubishi Pajero 2.5 TDIntercooler `92

  6. #5

    Re: Czy warto za³o¿yæ instalacje?

    Cytat Zamieszczone przez kerid
    Witam.
    Czy warto z³o¿yæ instalacje do samochodu z przebiegiem 200 tys km? Ponoæ przy tak du¿ych przebiegach mo¿e wzrosn±æ zu¿ycie oleju, tylko ¿e w moim (1,8) od zmiany do zmiany nic nie ubywa a jezdzi na Formula XR+. Ile wogóle te silniki robi± max przebiegu?
    Warto,je¶li robisz spore roczne przebiegi,inaczej instalacja sie nie zamortyzuje szybko :metal

  7. #6
    Niedzielny kierowca
    Opis
    kerid
    Od
    03 Apr 2005
    Mieszka w
    FSD-Drezdenko

    Re: Czy warto za³o¿yæ instalacje?

    Cytat Zamieszczone przez krzys-68
    Cytat Zamieszczone przez kerid
    Witam.
    Czy warto z³o¿yæ instalacje do samochodu z przebiegiem 200 tys km? Ponoæ przy tak du¿ych przebiegach mo¿e wzrosn±æ zu¿ycie oleju, tylko ¿e w moim (1,8) od zmiany do zmiany nic nie ubywa a jezdzi na Formula XR+. Ile wogóle te silniki robi± max przebiegu?
    Warto,je¶li robisz spore roczne przebiegi,inaczej instalacja sie nie zamortyzuje szybko :metal
    Jak go kupi³em mia³ 142 tys i za³o¿enie sekwencji kosztowa³o prawie 5 tys z³ teraz ma przejechane 201 a sekwencja kosztuje 3 ko³a , wychodzi ¿e robiê po 20 tys na rok, ale co teraz robiæ? Niby 201 nakulane, chodzi dobrze ale ró¿nie to bywa.
    Chyba tego sprzedam, kupiê m³odszy i wtedy za³o¿e gazik
    MKI 1,8b combi,automat. BRC Sequent 24.

Podobne w±tki

  1. [MkII] Czy warto zalozyc instalacje LPG
    By rapnyt in forum LPG
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 07-01-2014, 22:09
  2. [MkII] Jak± instalacje LPG za³o¿yæ?
    By lukasz83 in forum LPG
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 11-01-2010, 21:06
  3. [MkIII] Czy warto za³o¿yæ gaz do MK III 1,8 benzyna
    By marcin780 in forum LPG
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 31-05-2007, 08:00
  4. Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 18-07-2005, 20:16

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów