+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    [MkII] Termostat wymian... - krok po kroku

    witam chyba padł mi termostat bo po przejechaniu 10-20 km wskazówka leży na C i nic, a ogrzewanie kiepściutkie. Nie wiem jak to zdiagnozować... Więc chciałbym zacząć od wymiany termostatu tylko nie wiem jak się za to zabrać tzn. Spuścić płyn i co dalej ??? gdzie jest ten termostat czy potrzebuję jakiś uszczelek czy tylko termostat ??? proszę o radę "Tęgie głowy"...

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Zielony listek
    Imię
    Sławek
    Model
    MKIV
    Silnik
    1.8 TDCi 125 KM
    Od
    25 Jul 2006
    Mieszka w
    Wrocław
    Zobacz artykuł : http://www.mondeoklubpolska.pl/modul...rder=0&thold=0

    Nie musisz spuszczać płynu do końca jak ściągniesz rure która dochodzi do termostatu to wyleci około 2,5 litra płynu którego brak uzupełnisz na koncu nowym. Chyab ze dawno płynu nie wymieniałeś to wymień cały.
    Pozdrawiam Sławek

    MKII 1.8 BP LPG >> MKIII 2.0 TDCI >> MkIV 1.8 TDCI

  4. #3
    mam to auto od 3 miesięcy i nie mam pojęcia kto i kiedy wymieniał płyn więc pewnie zmienię wszystko tylko ile "wchodzi" do całego układu tzn. ile litrów mam kupić ???

  5. #4
    Kursant
    Opis
    MKIITD
    Od
    29 Sep 2006
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez kary1610
    mam to auto od 3 miesięcy i nie mam pojęcia kto i kiedy wymieniał płyn więc pewnie zmienię wszystko tylko ile "wchodzi" do całego układu tzn. ile litrów mam kupić ???
    na ile ja pamietam to w TD wchodzi ponad 9,5 litra plynu....

    pozdrowka
    robert

  6. #5
    ok termostat wymieniony i święty spokój z temperaturą Po kilku minutach wskazówka "dociera" na godzinę 12:00 i nawet nie drgnie ). I ogrzewanie jakoś lepsze . Tylko mały problemik się zrobił tzn. wymieniłem termostat i założyłem nową uszczelkę ale niestety troszkę cieknie... obudowa termostatu stale jest wilgotna od spodu i teraz moje pytanie czy jest jakaś dodatkowa uszczelka oprócz gumowego oringu zakładanego na termostat ??? chodzi mi o samą obudowę termostatu ??? bo u mnie nic nie ma . I dale jak to doszczelnić czy spuszczać płyn jeszcze raz i może uszczelkę wymienić ale nową na nową ??? czy może kupić "magiczny" proszek który dodaje się do płynu i doszczelnia wszystkie przecieki w układzie ???

  7. #6
    Znawca leśnych tras Awatar BS
    Opis
    Octavia II kombi 1,6 LPG <=> Lanos hb 1,4 Pb
    Od
    09 May 2006
    Mieszka w
    WA i WGM
    jest tylko oring gumowy naokoło termostatu ... musisz dokłądnie oczyścić obudowę termostatu, minimalnie splanować ją na papierze wodnym (zobaczysz wtedy jak skorodowane jest aluminium) i zwyczajnie skleić silikonem wysokotemperaturowym ... ja walczyłem z tym dosyć długo i w końcu użyłem silikonu bo stale ciekło ... i pamiętaj, żeby za mocno nie dociągać śrub na obudowie termostatu bo ona się łatwo odkształca i zbyt mocne dokręcenie przynosi efekt w postaci podciekania chłodziwa spod obudowy...
    Bartek

    Było Mondeo Mk2 1,8 TD kombi

    Jest Octavia II 1,6 kombi LPG

    Jest Lanos 1,4 Pb

Podobne wątki

  1. [Zetec] Jak wyczyścić przepływomierz krok po kroku ?
    By mkkostel in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 26-05-2013, 11:21
  2. Oklejanie podsufitki - krok po kroku
    By dav18 in forum HOWTOs
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 05-05-2013, 21:01
  3. [TDDi MKIII] Wymiana uszczelniaczy wtrysków -> krok po kroku...
    By livestyle in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 16-02-2013, 15:03
  4. [All] podłączenie CA krok po kroku?
    By dedoel in forum CarAudio
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 10-10-2011, 22:37
  5. [MkIII] Skrzynia biegów demontaż krok po kroku
    By vitkacy in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 27-03-2009, 17:47

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów