+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: SUBWOOFER

  1. #1

    SUBWOOFER

    Pytanie proste i krotkie,
    czy jest jakis rodzaj Subwofer-ow o malych rozmiarach i nieduzej mocy, tak zeby spasowaly do tylnich dzwi (wiem wiem wiem - ale tak by mi najlepiej pasowalo bo nie chce zadnych obciachowach gowieni do tylu pakowac)
    THX
    --The winner take's it all--
    | 205/50/16 Ronal | K&N |WITEC 40/60 |REMUS

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2

    subwoofer

    Jak sama nazwa mówi subwoofer to głośnik subniskotonowy, a drzwi samochodu nie są w stanie stworzyć warunków dla jego optymalnych warunków pracy.
    A więc należy wykonać odpowiednią pod względem wielkości i systemu obudowę, która spocznie w bagażniku i zostanie napędzona odpowiednim wzmacniaczem, dla uzyskania głębokiego basu.
    Nie licz na to, że głośniki zamontowane w drzwiach tylnych, wykonają pracę za subwoofer.
    To tak w skrócie, ażeby uzyskać fajny dźwięk w aucie to należy trochę zainwestować dla uzyskania zadawalającego efektu.
    Przepraszam za swoje skrzywienie "zawodowe" ,to moje hobby i poprzeczkę stawiam zawsze bardzo wysoko.

  4. #3
    Zielony listek
    Imię
    Tomek
    Model
    MK1, MK2, MK4
    Silnik
    2.0 TDCi 163 KM
    Opis
    MK4
    Od
    17 May 2005
    Mieszka w
    Tomek Wawa
    Widzialem kiedys goscia ktory wsadzil sobie w drziw po subwooferku. I to byl ostani raz jak widzial drzwi. Po prostu drzwi mu wyrwalo z zawiasow.

    Konstrukscja drzwi nie jest stworzona do tego typu zastosowań. Nie zapewnisz odpowiedniego "space"-u z tylu... Chodzi o to ze glosnik niskotonowy potrzebuje odpowiedniej kubatury skrzyni w ktorej jest osadzony. radzilbym nie przenosic nikomu zadnych rozwiazan obejrzanych w programie "pimp my ride" or " monster garage". A jezeli nie chcesz niczego walajacego sie po bagazniku, proponuje wykonanie boczkow bagaznika z MDF-u i zamontowanie w nich subów. jezeli jestes zaintetresowany to wlasnie jestem w trakcie wykonywania czegos takiego u siebie. Z cala pewnoscia jak skoncze i obije to gustownie to cykne kilka fot.

    Pozdrawiam i odradzam takiego rozwiazania.

    PS. Jezeli naprawde chcesz nie tracic miejsca a bas ma piescic osoby siedzace z tylu to mozesz zainstalowac suby w oprciach tylnej kanapy od strony basgaznika. Chociaz....
    OLdSchOOL'owe eMKa oNe, FuLL BasS

  5. #4
    Lepiej sie posłuchaj Lola... wie co mówi widzialem i słyszałem to co gra w jego Mondku :metal jak byś miał w drzwiach to co on ma w bagażniku to prędkość tych że drzwi wyrywanych z zawiasów osiągnęła by prędkość soniczną czyli jakies ponad 5600km/h :metal

    pozdrawiam
    MkIII 2.0 Duratek Ghia -Automat, full opcja & MkII Ghia 2.0 Zetec - full opcja

  6. #5
    O.K.
    Ciesze sie z kompetentnych podpowiedzi i dziekuje.

    I w zasadzie ja sie nie uparlem na montowanie wofera w drzwiach tylko chciylbym uzyskac efekt poprawy dzwieku z tylu. Chodzi o to zeby !!!byl ciutke glebszy niz na tych z przodu!!!...i tylko tyle. Nie potrzebuje studia muzycznego Po prostu tych "pizdusi" na tyle nie slychac prawie wcale i czuje sie jak w seicento...
    --The winner take's it all--
    | 205/50/16 Ronal | K&N |WITEC 40/60 |REMUS

  7. #6
    Witaj w klubie ja walcze o to samo w moim Mondku powiem w dużym skrócie... z przodu mam oryginały czyli niskotonowe 2x20w + cykacze Hertza , z tyłu Magnaty Stratos 2x100w mowa oczywiście o mocy znamionowej i jest całkiem przyzwoicie jak za tą kase tyle że wychodzi na to iż będe musiał założyć cykady też na tył, żeby uzyskać równy efekt wysokich tonów w aucie no ale ja to dopiero zaczynam tak naprawde przygode z jakością dźwięku w Moim Mondku najlepsze jeszcze przede mną mysle że Lolo bardziej fachowo ci doradzi gdyż jest specem w tych sprawach :metal

    pozdrawiam
    MkIII 2.0 Duratek Ghia -Automat, full opcja & MkII Ghia 2.0 Zetec - full opcja

  8. #7
    Dodam tylko ze nie dysponuje gotowka rzedu 500PLN na glosniki
    --The winner take's it all--
    | 205/50/16 Ronal | K&N |WITEC 40/60 |REMUS

  9. #8
    Cykacze Hertza razem z montażem w nieznajomym zakładzie - 150zeta
    Magnaty Stratos 162 (tu akurat udało mi sie trafic na wyprzedaż) 230zł
    normalnie kosztują około 400-500zł
    MkIII 2.0 Duratek Ghia -Automat, full opcja & MkII Ghia 2.0 Zetec - full opcja

  10. #9
    v1tek77
    Gość
    woofer zeby dobrze grac potrzebuje najlepiej tuby, proponuje montaz takiego w bagazniku a nie w drzwiach

  11. #10

    aaaaaaudio music

    ja w swoim Mondku .. mam zamiast seryjnych z przodu owale Bm , cykacze z linji 7 Bm , (BM _ Boschmann Music ) z tyłu owale Bass 400 też Bm , z tyłu w drzwiach odpuściłem .. natomiast tuba w bagażniku to podstawa Magnat Power BULL 300 - 400W ,wzmacniacz SoundWave 4x200W , kable Bm , filtr Bm . Powiem że efekt oszałamiający znajomy namówił mnie do tej firmy nie byłem przekonany .. ma sklep muzyczny i własnie jest promotorem na śląsk tej marki są naprawdę dużo tańsze od magnatów , jbl , infinity .. a ze szczerością przyznam że miałem magnaty w kadecie wcześniej i nie zrobiły na mnie wrażenia tak jak te BM w komplecie ...

    pzdr
    Made in Holly , wszystko przychodzi z czasem ..
    ----------------------------------------------------------
    1,8 , 97r , chrom fele 195/50/15 canonica racing , klimaaa .. narazie everythiiing

Podobne wątki

  1. [MkII] subwoofer
    By brevo in forum CarAudio
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 10-12-2012, 05:57
  2. [All] Subwoofer JBL GT5-1204BR
    By anubis in forum CarAudio
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 30-12-2010, 19:22
  3. [MkI] Subwoofer
    By Premo in forum CarAudio
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 29-12-2009, 17:16
  4. [MkII] subwoofer
    By fazerwml in forum CarAudio
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 01-02-2007, 23:00

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów