+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: Instrukcja

  1. #1
    Niedzielny kierowca
    Od
    01 Feb 2005
    Mieszka w
    Jastrzębie Zdrój

    Instrukcja

    Witam. Chcę zamontować gaz do mojego bolidu sekwencyjny. Może ktoś opisze mi krótko jak to działa tzn. elementy ścieżki gazowej od zbiornika, jak wygląda centrlka sterownicza, odpalanie, krótko wady i zalety. z góry dzięki i pozdrawiam.
    need for speed 1.8 16V 97 GHIA sedan śliwka Jastrzębie Zdrój plus sekqwens

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Zbanowany
    Od
    13 Jan 2005
    Mieszka w
    Wa-wa & Sulejówek City

    Re: Instrukcja

    Cytat Zamieszczone przez Diabel
    Witam. Chcę zamontować gaz do mojego bolidu sekwencyjny. Może ktoś opisze mi krótko jak to działa tzn. elementy ścieżki gazowej od zbiornika, jak wygląda centrlka sterownicza, odpalanie, krótko wady i zalety. z góry dzięki i pozdrawiam.
    No to tak szybciutko opiszę .
    Butla jak w każdej instalacji z tyłu w kole (akurat u mnie w samochodzie) reduktor ciśnienia podgrzewany płynem z chłodnicy i dalej sekwencja właściwa, z reduktora ciśnienia gaz idzie wężem do szyny gazowej (u mnie na 6 cylindrów) poprzez którą podawany jest bezpośrednio do kolektora ssącego, zaraz przy samych zaworach ssących. Cały dowcip tej instalki polega na tym, że jest to kopia układu benzynowego - wtryski i elektrozawory podające paliwo - i działa równolegle z instalacją benzynową.
    Każdy cylinder ma swój wtrysk LPG i elektrozawór LPG, podłączone jest to do układu wtryskowego benzyny i w momencie kiedy komputer daje sygnał do otwarcia wtrysku benzynowego jego "kopia" idzie do komputera układu LPG i zostają otwarte wtryski LPG. Komputer LPG kolekconuje sygnały z układu benzynowego, ma zaprogramowaną mapę obciążenia silnika, by silnik chodził gładko bez zacięc i nie tracił mocy i kontroluje układ LPG.
    Centralka sterująca to przełącznik LPG - Pb i 4 diódki do poziomu LPG w zbiorniku.
    Pytaj dalej

    Pozdróffka

  4. #3
    Znawca leśnych tras
    Imię
    Ryszard
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 110 KM
    Opis
    Mondeo
    Od
    15 Jan 2005
    Mieszka w
    Warszawa
    Takie proste bheeee a czemu tyle kosztuje

  5. #4
    Niedzielny kierowca
    Od
    01 Feb 2005
    Mieszka w
    Jastrzębie Zdrój
    Fuell ma racje II gen. ma więcej elementów ale to chyba w tej instalce elektronika tyle kosztuje. Super dzięki kliknę Ci co trzeba ale jeszcze dopytam. Reduktor ciśnienia jakie wartości ciśnień redukuje (domyślam się ża to nie taki sam reduktor jak w II gen. który zmienia gaz płynny w lotny) tylko wtryskujemy płyn gazowy? Odpalam na benz. a po dojściu temp. przełączam na gaz??? Czy są duże odczuwalne różnice w jeżdzie na benzynie i na gazie (różnice w ilości spalania równierz)???
    need for speed 1.8 16V 97 GHIA sedan śliwka Jastrzębie Zdrój plus sekqwens

  6. #5
    Znawca leśnych tras
    Imię
    Ryszard
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 110 KM
    Opis
    Mondeo
    Od
    15 Jan 2005
    Mieszka w
    Warszawa
    Różnice w ilości spalania są niewielkie, tak jak różnice w mocy. Ale jak to zwykle bywa wszystko jest idealnie jak mamy perfekcyjnie wyregulowany układ zasilania gazem. :metal Ale cena jednego i drugiego jest oszałamiająca.

  7. #6
    Niedzielny kierowca
    Od
    01 Feb 2005
    Mieszka w
    Jastrzębie Zdrój
    I jeszcze zapytam o awaryjność elementów sekwencji tzn. wtrysków oraz elektrozaworów. Sorry że tak mędze ale mam taki mały dylemat...
    need for speed 1.8 16V 97 GHIA sedan śliwka Jastrzębie Zdrój plus sekqwens

  8. #7
    Znawca leśnych tras
    Imię
    Ryszard
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 110 KM
    Opis
    Mondeo
    Od
    15 Jan 2005
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeżeli robisz przeglądy i wymieniasz filterek gazu to nie powinno być niespodzianek. A zepsuć się może wszystko choć nie musi. Jak z samochodem. :metal

  9. #8
    Zbanowany
    Od
    13 Jan 2005
    Mieszka w
    Wa-wa & Sulejówek City
    Cytat Zamieszczone przez Diabel
    Reduktor ciśnienia jakie wartości ciśnień redukuje (domyślam się ża to nie taki sam reduktor jak w II gen. który zmienia gaz płynny w lotny) tylko wtryskujemy płyn gazowy? Odpalam na benz. a po dojściu temp. przełączam na gaz??? Czy są duże odczuwalne różnice w jeżdzie na benzynie i na gazie (różnice w ilości spalania równierz)???
    Gaz z reduktora wychodzi na wtryski w fazie lotnej, dokładnego ciśnienia nie znam . Przełacza się automatycznie przy dojściu silnika do określonej temperatury. Różnice są take, że jeżeli masz nowe przewody i świece oraz dobrze zestrojoną instalację to widać tylko zmianę koloru kontrolki Pb/LPG i nic więcej. Spalanie - wynika z rużnicy wagi 1 kg gazu i benzyny i pali więcej o około 2-3 litry LPG na 100 km (akurat u mnie).

    Pozdróffka

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów